Jump to content

Najlepsza gra/seria platformowa everRecommended Posts

CRASH BANDICOOT (seria Naughtydog) - Dla tej gry kupiłem moje Playstation, był to rok 95/96 ta gra zadecydowała że zamiast N64 wybrałem właśnie PSXa. Nie ma wystarczająco epitetów we wszystkich słownikach świata aby opisać geniusz i niesamowitość tego bohatera. On jest najlepszy we wszechświecie i poza nim, Jak i Ratchet oczywiście też są wspaniali, Gex i Spyro także, Mario również (ale już mniej) no i Sonic (tak samo jak Mario) ale to właśnie CRASH BANDICOOT jest po prostu the best. W erze PSXa nie widziałem gry z ładniejszą grafiką, może to brzmi jak przesada, ale na prawdę wszystko z czym się spotkałem wymiękało przy Crashu. Muzyka - takiej nigdzie nie ma, Mutato Muzika grają muzę oryginalną, wyjątkową, ale co ważne - zapadającą w uchu. Przyjemność i radość z gameplayu płynące są zabójczą dawką serotoniny dla mojego mózgu. Dla mnie nie ma nie tylko lepszego platformera od Crasha, ale w ogóle nie ma lepszej gry od Crasha. W mojej liście best games ever to on ma 1 miejsce :( BTW podkreślam, że to moje (zapewne subiektywne) zdanie ^_^

Link to comment
 • 1 month later...
 • 2 weeks later...
 • 3 weeks later...
 • 3 weeks later...
Ludzie, ludzie...

 

A graliście w przepięknego Superfroga na stareńkiej Amisi? To jest dopiero w mojej opinii mistrz platformerów.

 

Większość współczesnych gier raczej próbuje jej dorównać, niż wnosi coś ciekawego.

 

Ale to moje osobiste zdanko:).

 

Pozdrawiam!

 

 

no. ;f ale i tak nie przebija Mario xD

 

 

Link to comment
 • 4 weeks later...
 • 5 months later...
 • 1 month later...
 • 2 months later...

Z całym szacunkiem dla karłowatego hydraulika, król może być tylko jeden i jest nim Crash. Osobiście równie dobrze co w liska zagrywałem się w J&D, szkoda, że kolejne części poszły w bardziej mainstreamową stronę, mimo to Naughty Dog poprzez te dwie serie udowodnił, że w tworzeniu gier platformowych nie ma sobie równych. Ktoś tu wcześniej napomknął o MediEvil, gierka jak najbardziej miodna, ale jaka tam z tego platformówka?

Link to comment
 • 5 months later...

Heh, bardzo bliski mi gatunek, który jest w stanie agonalnym... niestety. Najnowsze produkcje, w których strzela się więcej niż w Gears'ach nie przypadły mi do gustu. W każdym bądź razie: Crash Bandicoot 3 (PSX), Super Mario Bros. (NES), Donkey Kong Country (SNES), Oddworld: Abe's Oddysee (PSX) , Jak & Daxter (PS2), DuckTales 2 (NES), Heart of Darkness (PSX).

Edited by bypa
Link to comment
 • 2 weeks later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...
Guest bigdaddy

oczywiście crash 1,2,3 i Mario z każdej konsoli Nintendo.

 

Z aktualnej generacji to tylko 3 gry - Mario Galaxy z wii, Banjo-Kazooie z 360 oraz LBP z ps3, reszta ssie a Ratchet to bardziej strzelanka :sweat: może jeszcze Kameo jeżeli można uznać za platformera.

 

aha jeszcze donkey kong ze snes-a był super i seria lego też jest niezła

Link to comment
 • 2 weeks later...

Dla mnie mimo, że też wychowałem się na starej szkole, wygrywa Crash (1,2,3) i wiem, że nie będę oryginalny ale dał bym bardzo wiele aby Naughty dog / Sony odkupiło licencję i uderzyło po raz czwarty w jakości HD.

 

Tak a propo przy zachowaniu tej korytarzowej formy rozgrywki (bez bardzo rozległego świata), gra na pewno wyglądała by nie ziemsko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.