Skocz do zawartości

Mastodon


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

A miało być tak pięknie...

 

Ten zespół zbyt niebezpiecznie zbliżył się do mojego muzycznego koszmaru - takie subiektywne spostrzeżenie i zarazem mój największy argument na NIE.

 

Najgorszymi utworami na płycie są Oblivion i Divinations. Te dwa kawałki są rewelacyjną definicją wszystkiego tego, czego progowy zespół nie robi. Nie potrafię takiej gry nie konfrontować z nu metalem, przepraszam. Klasyczne solóweczki w ogóle ich nie ratują. Wraz z każdym mostkiem, są do trafienia na pasku przewijania przez ślepca, który Obliviona i Divinations nigdy nie słyszał. Sztampa, ale bez nich byłoby jeszcze gorzej. Pisałem już, że nie przepadam za schematami zwrotka-refren?

 

Najlepsze utwory to zdecydowanie The Czar oraz The Last Baron. Naprawdę, pomimo tych, czasami okropnych, nosowych jęków, doceniam rozbudowanie tych pioseneczek. Przebrzydły post-Ozzy z czasem ustępuje muzyce. Czwarty kawałek ma zamkniętą strukturę i przemyślany podział na cztery części. Riff w okolicach 3'40" to moment, w którym ten utwór właściwie się dla mnie zaczyna. W The Last Baron odnajduję największe pokłady niespedalonej energii, ale szkoda, że też trzeba czekać, aż coś lepszego zacznie się na dobrą sprawę dziać. Dziesięciominutowce, które z niewielką pomocą cierpliwości nie nudzą.

 

Pozostałe kawałki to nostalgia za Mastodonem, którego bardzo lubię, za mniej zwyczajną perkusją, za większym pierdolnięciem, za ponadprzeciętną muzyką, poprawcie mnie jeśli się mylę. Nazywanie tutaj czegokolwiek genialnym w ogóle jest już jednoznaczne z koniecznością wizyty u laryngologa.

 

Oficjalnie zasilam szeregi hejterów, bo zdanie o tej płycie overall mam raczej kurwa niepochlebne.

Odnośnik do komentarza
...i niemieckiego techna ze Słowenii.

O! AJN ZWAJ DRAJ MAJNE FROJNDE, i jeszcze taki ma czelność wypowiadać się o muzyce <spinka>

 

 

@Royal w 90% zespołów, które sluchasz nie slychać wokali. Może ty idź do laryngologa?

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie ma to jak wybrać jedno, zdecydowanie najgorsze z wszystkich wykonanie piosenki i dawać je jako przykład. Wiecie co, ja to widziałem już dawno, no i nie ma co ukrywać, że zagranie tego utworu pociętego i w przyspieszeniu nie było dobrym pomysłem. Nie poradzili sobie, zwłaszcza wokalnie.

 

Jednak generalnie, bardzo lubię słuchać wykonań tej piosenki na żywo. Nie wiem no, nie będę o tym dyskutował z ludźmi, którzy słuchali płyty "Crack the Skye" i nie usłyszeli na niej klawiszy. Ja mam dobry słuch. Mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Nie ma to jak wybrać jedno, zdecydowanie najgorsze z wszystkich wykonanie piosenki i dawać je jako przykład. Wiecie co, ja to widziałem już dawno, no i nie ma co ukrywać, że zagranie tego utworu pociętego i w przyspieszeniu nie było dobrym pomysłem. Nie poradzili sobie, zwłaszcza wokalnie.

 

Jednak generalnie, bardzo lubię słuchać wykonań tej piosenki na żywo. Nie wiem no, nie będę o tym dyskutował z ludźmi, którzy słuchali płyty "Crack the Skye" i nie usłyszeli na niej klawiszy. Ja mam dobry słuch. Mi się podoba.

 

 

ta masz dobry słuch, a na 1szym releasie nie słyszałes perkusji ;]

poza tym jesli o mnie mówiłes to chodziło mi o zabieranie klawiszy na koncert - chowaja kolesia jakby sie go wstydzili.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...