Skocz do zawartości

Procedura serwisowa X360


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie, jakbym powiedzial na infolinii, ze konsola ma rroda i by ja wzieli naprawic, to czy by odkryli, ze jednak ma inny problem (nie wyswietla obrazu ani dzwieku po wlaczeniu, ale dziala... tzn moge np wylaczyc konsole padem 'w ciemno', po towel trick dziala normalnie... przez jakis czas) i czy by ja odeslali, naprawili i kazali zaplacic 100 euro czy naprawiliby i nie zwrocili uwagi, ze na inny problem niz rrod juz mi gwara wygasla bo naprawiaja masowo czy cos....

Edytowane przez Trufs
Odnośnik do komentarza
czy by ja odeslali, naprawili i kazali zaplacic 100 euro czy naprawiliby i nie zwrocili uwagi, ze na inny problem niz rrod juz mi gwara wygasla bo naprawiaja masowo czy cos....

Albo by ci naprawili albo odesłali bez naprawy. Nie widzę takiej możliwości by ci naprawili i pieniądze za to chcieli - oddajesz na naprawę gwarancyjną i albo ci ona przysługuje albo nie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

a skad wiesz ze nie dostales nowej plyty?

ile trwala naprawa i co byla dokladnie za awaria?

 

PS.

w serwisie czeskim (to nie jest tak naprawde serwis MS, a jest to firma, ktora ma z nimi umowe i m.in. te Xboxy im ma niby robic) maja 8 summitow 1100 do lutowania BGA wlasnie kupione w zwiazku z naprawa X0, a czy cos naprawiaja tym? to dobre pytanie bo Xy ktore przychodza z naprawy wygladaja tak jakby plyty byly wymienione na nowe a nei naprawiane, wlasnie jestem w trakcie dochodzenia prawdy w tym temacie bo mam kontakt z ludzmi kotorzy z ta firma wpsolpracuja, sam nawet rozwazam zakup summita (a to raptem wydatek z osprzetem najprostszego w okolicach 80tys. bo potrzebny jest osobny kompresor), dla tego szukam potweirdzania infa ze te profile ktore maja rzeczywiscie w bezporoblemowy sposob daja mozliwosc przelutowania GPU w X0 bez przeszkod nawet przez malo wykfalifikowana osobe i to co przychodzi bez sladow naprawy to w rzeczywistosci wlasnie konsole tak ładnie zrobione na tych summitach, bo na razie to trzeba sie niezle gimnastykowac zeby na sprzecie do 30tys zrobic reballing GPU w X0 bo plyta ma tendencje dziwna do deformacji i wykonuje sie kombinacje alpejskie zeby te deformacje zniwelowac...

Odnośnik do komentarza
a skad wiesz ze nie dostales nowej plyty?

ile trwala naprawa i co byla dokladnie za awaria?

 

PS.

w serwisie czeskim (to nie jest tak naprawde serwis MS, a jest to firma, ktora ma z nimi umowe i m.in. te Xboxy im ma niby robic) maja 8 summitow 1100 do lutowania BGA wlasnie kupione w zwiazku z naprawa X0, a czy cos naprawiaja tym? to dobre pytanie bo Xy ktore przychodza z naprawy wygladaja tak jakby plyty byly wymienione na nowe a nei naprawiane, wlasnie jestem w trakcie dochodzenia prawdy w tym temacie bo mam kontakt z ludzmi kotorzy z ta firma wpsolpracuja, sam nawet rozwazam zakup summita (a to raptem wydatek z osprzetem najprostszego w okolicach 80tys. bo potrzebny jest osobny kompresor), dla tego szukam potweirdzania infa ze te profile ktore maja rzeczywiscie w bezporoblemowy sposob daja mozliwosc przelutowania GPU w X0 bez przeszkod nawet przez malo wykfalifikowana osobe i to co przychodzi bez sladow naprawy to w rzeczywistosci wlasnie konsole tak ładnie zrobione na tych summitach, bo na razie to trzeba sie niezle gimnastykowac zeby na sprzecie do 30tys zrobic reballing GPU w X0 bo plyta ma tendencje dziwna do deformacji i wykonuje sie kombinacje alpejskie zeby te deformacje zniwelowac...

No jak skąd?Numer seryjny zgadza i data produkcji(z tyłu obudowy) to raz,a dwa mam działąjący LIVE.Miałem roda.Trzy diody paliły się na czerwono.Konsola była w serwisie 10 dni we Frankfurcie.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

o jaka date produkcji i nr Ci chodzi?

o naklejkę znamionowa z tylu obudowy?

 

jesli byla awaria plyty glownej to najczesciej odsylaja to samo co wysylales jesli chodzi o obudowe nr seryjne itd, ale w srodku masz wymieniona plyte glowna na nowa tak jak kazdy, a tego sie nie sprawdza po zadnych nr bo wgrywaja przeciez na plyte odpowiednie dane do konsoli co jest oczywiste bo naped musi byc twoj sparowany tymi samymi danymi, mozna to nazwac ze klonuja Twoja stara plyte

 

sa przypadki ze daja co innego niz sie slalo, takie maja prawo wpisane w warunki gwarancji, ale i w tym i w tym przypadku masz nowa plyte jesli oczywiscie blad byl zwiazany z plyta glowna co sadzac po sygnalziacji 3 diod to 99% pewnosci ze tak...

 

same 3 diody to nic konkretnego, wazne jest jaki nr bledu, ale mniejsza z tym...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
o jaka date produkcji i nr Ci chodzi?

o naklejkę znamionowa z tylu obudowy?

 

jesli byla awaria plyty glownej to najczesciej odsylaja to samo co wysylales jesli chodzi o obudowe nr seryjne itd, ale w srodku masz wymieniona plyte glowna na nowa tak jak kazdy, a tego sie nie sprawdza po zadnych nr bo wgrywaja przeciez na plyte odpowiednie dane do konsoli co jest oczywiste bo naped musi byc twoj sparowany tymi samymi danymi, mozna to nazwac ze klonuja Twoja stara plyte

 

sa przypadki ze daja co innego niz sie slalo, takie maja prawo wpisane w warunki gwarancji, ale i w tym i w tym przypadku masz nowa plyte jesli oczywiscie blad byl zwiazany z plyta glowna co sadzac po sygnalziacji 3 diod to 99% pewnosci ze tak...

 

same 3 diody to nic konkretnego, wazne jest jaki nr bledu, ale mniejsza z tym...

No chodzi mi o numery i date produkcji z tyłu obudowy.Dlaczego w takim razie mam live?tzn jakim cudem?....jeżeli wymienili mi płyte gówną...

Odnośnik do komentarza
Dlaczego w takim razie mam live?tzn jakim cudem?....jeżeli wymienili mi płyte gówną...

Bo live jest połączony z twoim kontem a nie z twoją konsolą :rolleyes:

To z innej strony w takim razie :rolleyes: Dlaczego 3/4 osób ,które oddały konsolę do serwisu liczy na zdrapke live?czyżby go tracą czy sa pazerni? ... ;):rolleyes:

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Z czystej ciekawości - z serwisu przysłali mi konsolę z zapewne nową płytą główną, na pewno nowym napędem (tym najprostszym z wyglądu tacki - nie będę strzelał modelu, nie pamiętam, wcześniej miałem Hitachi chyba) i nowa obudową. Nie ma na niej już starej daty produkcji (miałem poprzednio koniec 2006 roku), tylko Service Date: marzec 2009. Co oznacza konkretnie service date?

Konsolę otrzymałem z serwisu jakieś 2 tygodnie temu (wysyłałem z rrodem).

 

Odnośnik do komentarza

najprawdopodobniej liteon

ta data oznacza ze nie jest to konsola wyprodukowana w 2009 ,a zapewne odzyskana przez serwis, czyli naprawiona, reballing GPU i nieraz CPU, chyba domyslam sie jak odrozniac plyty w ktorych summitem zrobili reballing, niektore plyty ostatnio widac ze maja dziwne oznaczenia tehcnologiczne...

 

najprawdopodobniej juz jest tak ze skonczyly im sie nowe plyty starego typu i teraz naprawiaja te co nazbierali i przywracaja im druga mlodosc...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Czy faktycznie mają mniejszą awaryjność?
Wszystkie konsole (poza pierwszym rzutem) miały małą awaryjność na starcie i były reklamowane przez handlarzy jako poprawione i bezawaryjne.

 

Cytat: "W konsoli najbardziej wadliwym elementem jest tinol potocznie zwany cyną. Zastosowana technologia BGA na układach o dużej powieszchni się nie sprawdza, dodatkowo cyna bezołowiowa znacząco zwiększa awaryjność konsoli.

Technologia BGA sprawdza się na małych układach o powieszchni max 25x25 mm jednak w przypadku xboxa zastosowano technologię o dużej powieszchni."

Jak więc rozumiem powierzchnia w przypadku Jaspera jest mniejsza więc i awaryjność powinna zmaleć.

 

Odnośnik do komentarza
Czy faktycznie mają mniejszą awaryjność?
Wszystkie konsole (poza pierwszym rzutem) miały małą awaryjność na starcie i były reklamowane przez handlarzy jako poprawione i bezawaryjne.

 

Cytat: "W konsoli najbardziej wadliwym elementem jest tinol potocznie zwany cyną. Zastosowana technologia BGA na układach o dużej powieszchni się nie sprawdza, dodatkowo cyna bezołowiowa znacząco zwiększa awaryjność konsoli.

Technologia BGA sprawdza się na małych układach o powieszchni max 25x25 mm jednak w przypadku xboxa zastosowano technologię o dużej powieszchni."

Jak więc rozumiem powierzchnia w przypadku Jaspera jest mniejsza więc i awaryjność powinna zmaleć.

czesciowe brednie, a o tym TINOlu to brednia do kwadratu, ten co to pisze to calkowicie nie ma pojecia o czym pisze

 

TINOL to wlasnie jest potoczna nazwa drutu lutowniczego miekkiego czyli stopu cyny, a nie cyna jest nazwa potoczna tinolu (jak juz to mozna tego jednoczesnie uzywac jako potoczna nazwe tego stopu cyny czyli drutu lutowniczego), lutuje sie stopem cyny gdzie cyna jest przeważającym skladnikiem...

a ten tinol to drut lutowniczy, czyli stop cyny z topnikiem lub bez, robi sie niejako taka rurke ze stopu cyny i w srodku daje ten topnik by nei trzeba bylo przy lutowaniu uzywac topnika, chociaz dodatkowo mozna

 

uklady BGA stoja na KULKACH, nie na zadnym drucie lutowniczym, kulki to inna bajka niz drut lutowniczy (drut to przeciez nie kulka :) )

 

GPU jak i CPU caly czas jest tych samych wymiarow, GPU 35x35, cpu 31x31

 

wszystko jest bezolowiowe od paru lat, laptopy psuja sie tak jak X0? PS3 z ukladami 42x42 psuja sie tak jak X0?

problem jest zlozony

po przejsciu na bezolowiowa technologie wszystko zwiekszylo swoja awaryjnosc, ale to nie ten poziom awaryjnosci co X0, jest on kilka razy przesadzony...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dziś podczas gry w GoW 1 pod koniec trzeciego aktu Xbox nagle się wyłączył i pokazał trzy czerwone diody. Restart i wszystko znowu ok.

Mam się zacząć martwić o kolejnego rroda? Cholera, konsola wróciła dopiero co z naprawy, na stronce napisane jest, że gwara ważna do 10 sierpnia (przyznali dodatkowo 30 dni chyba po naprawie)

Pytanko:

Konsole kupiłem w UK w lipcu 2007 roku.

Mam paragon.

Gwara na rroda jest na 3 lata, ale czy także w UK?

Jeśli tak, oznacza to, że powinni mi bez żadnych "ale" naprawiać konsole bezpłatnie aż do lipca 2010 roku?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...