Skocz do zawartości

Procedura serwisowa X360


Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz, może ktoś pracuje (sam pracowałem ale na magazynie, bajzel jak w Szalonym Maksie :)).. A jak nie to może też się z takim "statusem" spotkać i wtedy przeczyta mój wątek który już pewnie będzie wyjaśniony :P Skoro to procedura serwisowa, można napisać.

btw znów mi w UPS Katowice zeskanowali konsolę na export (drugi raz). Może jutro wreszcie zawita do Czech.

Odnośnik do komentarza

dzisiaj przyszła mi paczka na xboxa.Paczka przyszła tak jak pani z infolinii mówiła - po 4-ech dniach roboczych...jest niestety jedno ale...Konsole kazano mi wysłac wraz z zasilaczem (wymaga tego właśnie nowa procedura serwisowa).Wszystko ładnie pięknie, tylko pudełko mieści samą konsole - na zasilacz nie ma już niestety miejsca.Z racji tego że wyjeżdżam jutro za granice na stałe nie miałem czasu wydzwaniać do microsoftu i robić im awantury o to.Upchnąłem wiec zasilacz na siłe, pudełko pyło rozpęczniałe i ledwo co je skleiłem - musiłem zrobić to na siłe!!!To jest naprawde przegięcie, tym bardziej że mój brat jak wysyłał ok. 2 miesięcy temu konsole do naprawy, dostał i dentyczne pudełko na xboxa - za małe na zapakowanie w nie konsoli i zasilacza.Ja dzwoniąc do microsoftu specjalnie opowiedziałem miłej pani przypadek z jakim spotkał się mój brat, na co pani odpowiedziała żebym się nie martwił, bo teraz wysyłają duże pudełka specjalne na konsole i zasilacz...Naprawde ten je.ba.ny microsoft doprowadza mnie do szału, tym bardziej że miesiąc temu przysłali mi konsole z naprawy i teraz z(pipi)ał0o się to samo...po miesiącu!!!Gdyby nie super gry na 360tke to pewnie kupiłbym ps3, no ale na plejaku nie ma w co grać...

Odnośnik do komentarza

Witam, studiując kolejne posty pisane przez uzytkownikow tegoz forum natknalem sie na dosyc duza liczbe sprzecznosci(stad byc moze glupie pytania. Z gory przepraszam)

 

Konsola byla kupiona w Anglii - dostalem w prezencie(nie byla regowana w MS)

 

Data produkcji wrzesien 2006(*) - paragonu nie mam

*-ta data oznacza naped hitachi i z tym (prawdopodobnie)powiazany jest moj problem.

 

Mianowicie moj x0 rysuje plyty. Przez pierwszy miech bawilem sie na demkach. Wszystko gralo, super zabawa. Stwierdzilem ze nie bede piracil konsoli i postanowilem kupic 2 gry. DoA 4 i PGR 3. Mineły moze ze 2 tygodnie od pierwszego uzycia plyty, patrze na tyl tej z doa i mnie zszokowalo. Byla ona dosc pozrysowana!! A ja dbam o takie rzeczy. No dobra mysle sobie(bo gra byla uzywana) i moze poprostu nie zauwazylem ich.Postanowilem zrobic test na pgr3, ktory byl jeszcze w folii. Po mniejwiecej godzinie gry wyciagam plyte i oczywiscie kilka rys juz jest. Pocieszalem sie i toczylem kolejne walki w doa4:

-na poczatku grajac przez neta zero lagów(pozniej stopniwo bylo ich wiecej-wina rys?)

-postanowilem olac ten fakt. Grajac dalej przez moze tydzien rys doszlo mustwo.

Wczoraj tocząc partie uslyszalem jakies zgrzyty z napedu czympredzej wyjalem plyte bedac pewnym, ze znajduja sie juz na niej okragle i glebokie rysy. Zawiodlem sie odziwo, ale od tej pory naped wydaje dziwne dzwieki.

 

WAZNE: Konsola lezy w pozycji poziomej, NIGDY nie byla poruszana w trakcie czytania plyty. Jestem w 100% pewien ze winna jest konsola a nie ja, a jezeli ktos twierdzi inaczej to jest w bledzie.

 

Chce tylko wiedziec czy w takiej sytuacji moge dzwonic na polski helpline i ewentualnie spodziewac sie rozpatrzenia mojego problemu, dzieki.

Edytowane przez vegatron
Odnośnik do komentarza

No i po sprawie, mój klocek wrócił już do mnie. Miałem jedynie problemy na infolini, gdyż nie dochodził do mnie email z listem przewozowym, po 1,5 tygodniowej "walce" pani wystawiła sama zlecenie UPS'owi. Kurier zabrał paczkę we wtorek, konsola trafiła do mnie dziś ;) - 3dni, ostro. Sprzęt chodzi z decydowanie ciszej, czyli domyślam się, że oprócz płyty wymienili także chłodzenie. Po 3h sesji giercowania sprzęt się tak nie grzeje jak wcześniej, jest dobrze. Ogólnie z serwisu "M" jestem zadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Jak to jest,oni przysylaja kuriera z PUDLEM w ktore sie wklada czy pudlo sobie samy zalatwiamy?bo raz widze tak a raz tak,dzwonilem na infolinie to mi powiedzieli ze pudlo zalatwiam sam a zasilacza mam nie pakowac.

Pudło łatwisz sam jeżeli pierwszy raz ten numer seryjny X'a Ci padł. Jeżeli konsola o tym samym numerze seryjnym padła drugi raz to pudło dostajesz kurierem i wysyłasz razem z zasilaczem. Ot i cała tajemnica.

Odnośnik do komentarza

Moja konsola właśnie dziś wróciła z naprawy.

Wymieniona płyta główna i faceplate (klapka od usb była uszkodzona to mi wymienili przy okazji)

Konsola chodzi ciszej i co najważniejsze działa (póki co ;))

Wysłałem ją w czwartek 13 marca a dostałem dziś 22 marca w sobotę. Byłem miło zaskoczony że na święta do mnie wróciła.

W sumie wszystko przebiegło bez zarzutu, szybko i sprawnie.

życzę udanych sesji z naprawionymi konsolami i żeby liczba postów w tym temacie się nie powiększała.. (taa..)

Odnośnik do komentarza
Ktoś wie czy oni dzisiaj pracują? Bo dzwonie non-stop od 9 rano i caly czas niby zajęte... Dzwonie z domowego czyli połączenia są bezpłatne?

 

Pracuję na infolinii, więc jeżeli masz sygnał że jest zajęte leci muzyczka itp, to po prostu wszyscy konsultanci są zajęci rozmową, a ty musisz poczekać w kolejce aż któryś się zwolni. Jeżeli się rozłączysz i zadzwonisz ponownie to automatycznie skazujesz się na ostatnie miejsce w tej kolejce. Połącz się i czekaj. Ja dzisiaj czekałem 3 minuty. To i tak szybko.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich,to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc ;)

 

No i od razu mam pytania ;)

 

Przegladalem skarbnice google i natknalem sie na wiele wersji,przeszukalem takze wasze forum ale jest tyle stron, ze nie mam na to sil juz ;/ a zostaly mi 2h na decyzje.

 

Ogolnie chodzi mi o gwarancje w klocku,wiele przejrzalem ale nie dostalem nigdzie zadawalajacej odpowiedzi ;d..Mam okazje kupic od jednego kolesia premium falcona ale on niezbyt sie na tym zna wiec kieruje do Was pytanie :P ..Facet daje paragon i zapewnia ze konsola nie byla rejestrowana w ms,wszystko cacy..jednakze konsolka ma juz te pare miesiecy a zalezy mi na tej 3 letniej gwarancji,stad pytanie..Czy gwarncja jest liczona od dnia w ktorym rejestrujemy konsole w ms ( czyli pewnie wtedy gdy padnie ;) ) czy od daty zakupy x'klocka ? i drugie pytanie,jesli konsolke rejestrujemy w ms'ie to czy gwarancja bedzie trwala te 3 lata od dnia rejestracji czy tez moze beda pytac o date zakupu (Sierpien 2007) i nalicza mi pare miesiecy mniej?

 

Potrzebuje pewnosci bo nie chce inwestowac nie majac pewnosci :) z gory dzieki za wyrozumialosc i odpowiedz :) .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez fish512
Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich,to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc ;)

 

No i od razu mam pytania ;)

 

Przegladalem skarbnice google i natknalem sie na wiele wersji,przeszukalem takze wasze forum ale jest tyle stron, ze nie mam na to sil juz ;/ a zostaly mi 2h na decyzje.

 

Ogolnie chodzi mi o gwarancje w klocku,wiele przejrzalem ale nie dostalem nigdzie zadawalajacej odpowiedzi ;d..Mam okazje kupic od jednego kolesia premium falcona ale on niezbyt sie na tym zna wiec kieruje do Was pytanie :P ..Facet daje paragon i zapewnia ze konsola nie byla rejestrowana w ms,wszystko cacy..jednakze konsolka ma juz te pare miesiecy a zalezy mi na tej 3 letniej gwarancji,stad pytanie..Czy gwarncja jest liczona od dnia w ktorym rejestrujemy konsole w ms ( czyli pewnie wtedy gdy padnie ;) ) czy od daty zakupy x'klocka ? i drugie pytanie,jesli konsolke rejestrujemy w ms'ie to czy gwarancja bedzie trwala te 3 lata od dnia rejestracji czy tez moze beda pytac o date zakupu (Sierpien 2007) i nalicza mi pare miesiecy mniej?

 

Potrzebuje pewnosci bo nie chce inwestowac nie majac pewnosci :) z gory dzieki za wyrozumialosc i odpowiedz :) .

 

Pozdrawiam

Gwarancja tyczy się od dnia zakupu konsoli, czyli konsola kupiona w sierpniu 2007, ma gware do sierpnia 2010, ale tylko na 3 czerwone diody, na reszte usterek jest 2 lata

Odnośnik do komentarza

No niestwty... Moją konsole tez trafił szlak...

 

Dzis, gdy przyszli znajomi zaczelismy gre.

 

Po chwili zwiecha i szachownica na ekranie.

Wiec ja rest. Czasem u mnie wywalalo 3RoD ale to zawsze z zasilaniem.

No ale proboje wlaczyc... 3 diody. Kod bledu 102

 

 

a teraz sedno..

 

Kupilem konsole na allegro, lecz kupiona w anglii.

Nie mam pudla, papierow itd:/

Wie ktos jak bedzie z reklamacja

Odnośnik do komentarza
Paragon jest nie potrzebny, podajecie tylko "serial number" konsoli

 

zalozmy ze idziesz do Media o widzisz konsole premium/core - rozpakowujesz, grasz pare miechow, nagle pada, dzwonisz a infolinie, obok numerku widzisz date produkcji - 2005 - 10-12 i co wtedy? Po numerku oni rozpoznaja konsole jaki to jest model (prem,itp) i zapewnie date produkcji,itp i co wtedy ze okazuje sie ze po gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Paragon jest nie potrzebny, podajecie tylko "serial number" konsoli

 

zalozmy ze idziesz do Media o widzisz konsole premium/core - rozpakowujesz, grasz pare miechow, nagle pada, dzwonisz a infolinie, obok numerku widzisz date produkcji - 2005 - 10-12 i co wtedy? Po numerku oni rozpoznaja konsole jaki to jest model (prem,itp) i zapewnie date produkcji,itp i co wtedy ze okazuje sie ze po gwarancji?

To w tym momencie jest inna rozmowa, musisz zrobić skan/ksero paragonu zakupu sprzętu.

Odnośnik do komentarza

nvm

zadzwonilem wlasnie do centrum obslugi,odebrala bardzo mila pani i o dziwo obeznana w tym co sie dzieje.Razem doszlismy do sedna problemu,i nie powiem,obsluga pierwsza klasa.Teraz czekam na kod i wysylam moja konsole...

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Konsola wysłana w poniedziałek tydzień temu, wczoraj wróciła spowrotem. Bardzo miła obsługa zarówno w M$ jak i samym UPSie.

Po wymianie napędu konsola w czasie pobytu w dashboardzie chodzi tak cicho jak wcześniej chodziła w czasie ściągania w tle (konsola niby wyłączona ale rzeczy na liscie pobieran się sciągają), gdy gram to chodzi jak poprzednio w dashu. Ogólnie mega plus dla M$ (żeby jeszcze zwrócili mi kase za porysowane przez napęd płyty...).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...