Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam w2408h (24 cale) i jakość też supeeer, tylko problem z tym, że gry są w 720p i muszę albo grać w małym oknie, albo rozciągać. Niemniej rozciągany też wygląda bardzo dobrze.

Także posiadam ten monitor co do 720p to mamy 3 możliwości rozciągniecie na pełny ekran (1980x1200), ratio - małe czarne paski na dole i górze (1080p) lub oryginalny rozmiar ozdobiony czarnymi paskami w okół (720p).:)

Edytowane przez ATG
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Co myślicie o tym monitorze?

 

http://www.allegro.pl/item455352201_samsun...r_tv_sklep.html

 

Testował go ktoś, mam zamiar niedługo go kupić do ps3. Wszelkie opinie mile widziane.

 

dzięki ;)

 

A jeszcze jedno pytanie. A jak z telewizją? Pytam bo będzie również używany do tv i chyba kupie 26 zamiast 24 cale.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym Was zapytać jak to jest z upscalowaniem rozdzielczości – jak to się przekłada na jakość. Zmierzam do tego że niektóre gry mają możliwość ustawienia 1080p mimo iż ich oryginalna rozdzielczość to 720p. Odpowiecie – sam sprawdź. W tym sęk że w niektórych widać różnicę na minus w innych nie widać różnicy (różnica jest tylko widoczna w grach które są w prawdziwym full hd). Chciałbym wiedzieć jak to jest naprawdę – co jest lepszym rozwiązaniem dla mojego monitora full hd – jaką rozdzielczość ustawić w tych grach które mają możliwość upscalingu pomimo że działają naprawdę w 720p – kiedy jest lepsza jakość w 1080p upscalowanym czy w 720p.

Odnośnik do komentarza

22 - 24 cele w miarę możliwości / dostępności.

 

BENQ LCD 22" E2200HDA -- jest sens (cena z przesylką 560 zł)? Full HD - 1920 x 1080

http://www.allegro.pl/item493397291_monito...0x1080_5ms.html

 

SAMSUNG 22" SM2233BW - Nominalna rozdzielczość: 1680 x 1050 (jaki bedzie skutek tej rozdzielczości ?)

http://www.rav.pl/index.php?page=shop.prod...t&Itemid=26

 

SAMSUNG 22" T220 WIDE - Nominalna rozdzielczość: 1680 x 1050 (jaki bedzie skutek tej rozdzielczości ?)

http://www.allegro.pl/item492458783_nowosc...0_1_2msdvi.html

 

 

czy jeszcze coś innego ?

Edytowane przez abradab75
Odnośnik do komentarza
Dołóż 2 stówy i kupuj HP w2207h , sam go mam i polecam.(22 cale)

 

też mi pomoc.... te 2 stówy to duża kwota przy tym co już zadeklarował...

 

 

BTW. Ten BenQ jest kurde ciekawy, normalne Full HD, żadnego rescalingu, ale on ma tylko D-SUBa, to musiałbyś kupić VGA BOX'a (ok. 200ZŁ) niestety

 

Podobno ten SMT220 bardzo ładnie sprawuje się z konsolami, to możliwe, że on będzie najlepszym wyborem z tego co podałeś

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie jesli pytanie juz sie przewalalo, ale ciezko jest sie przez wszystko przekopywac.

Moj monitorek: http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...;model=NOTHING#

Posiada zlacze D-SUB i DVI-D bez bodajze HDCP, przynajmniej nic w specyfikacji o tym nie ma lub nie umiem tego znalesc :)

Co bedzie mi potrzebne, aby podlaczyc taki monitorek do ps3.Jakas przejscioweczka DVI-D -> HDMI ? Tylko, są takie co pozwola mi podlaczyc ps3 i PC jednoczesnie ? Noob ze mnie, jesli ktos ma cierpliwosc to prosze o wytlumaczenie co musze kupic/zrobic.

 

 

Edytowane przez Hex
Odnośnik do komentarza

Jesli nie ma HDCP to PS3 do tego nie podlaczysz takim kablem. Mozesz co najwyzej kupic VGA boxa i podlaczyc przez D-SUBa. Co do konsoli i PCta - masz 2 zlacza D-SUB i DVI-D, wiec na luzie podlaczyc dwa urzadzenia. Jesli sie okaze ze twoj monitor ma HDCP, to mozesz podlaczyc kablem DVI- HDMI, poszukaj jakiegos info, moze jednak twoj monitor te hdcp ma.

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie ten sam monitor i jestem zachwycony jakością obrazu (posiadałem wcześniej lub korzystałem z paru innych monitorów\telewizorów hd lub nie hd więc mam porównanie) - wciąż nie mogę się nim nacieszyć głównie ze względu na podpięte pod niego ps3. Nie powiem - bardzo dużo czasu zabrało mi odpowiednie go "dostrojenie" do moich preferencji ale z efektu jestem niezwykle zadowolony. Nie znam się w wystarczającym stopniu aby opisywać tu zawiłe porady ale odradzam ustawianie 1080p w grach które nie mają natywnej takiej rozdzielczości a jedynie są skalowane. Lepiej wyglądają w 720p. Oczywiście gry w prawdziwym 1080p to poezja. Druga rzecz - odradzam raczej rozciągania obrazu na cały ekran funkcją "bez overscanu" - lepiej ustawić 16:9 - będą wtedy dwa czarne pasy ale szybko się o nich zapomina przy takim rozmiarze monitora a obraz wygląda lepiej. Również gram z podobnej odległości i jak pisałem jestem zachwycony jakością obrazu. Niestety bodajże tydzień temu w konsoli padł mi port hdmi i muszę korzystać z componenta - jakość jest widocznie słabsza.

Odnośnie samego monitora krótko napiszę że to prawdziwy kombajn dla graczy. Mam jednocześnie podpięte ps3, ps2, kablówka, pc pod dvi - a zostaje jeszcze drugie hdmi, euro i d\sub. A gta 4 jako wyjątek naprawdę wygląda słabiej ale ona wygląda na każdym odbiorniku słabo - rozmazana i mniej ostra. Polecam ustawianie w tej grze raczej 720p - jest wtedy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Witam,

 

Otóż pod monitor od Samsunga - T240HD mam podpiętą konsolę PS3 via HDMI. Gry wyglądają okropnie. Widać piksele itd. Siedzę ok 0,5m od monitora. Filmy ściągnięte z PSN wyglądają no cudownie, ale gry takie jak np. fifa 09 czy gta IV tragicznie. Co jest źle ?

Bo 0,5m to się przy pc siedzi, konsole podłącza się do tv ewentualnie monitora i siedzi w odległości 2m (zależny od wielkości obrazu) tak się składa że także posiadam monitor 24 cale i gry wyglądają fantastycznie z odległości 1,5m jak podejdę bliżej to oczywiste że jest pixeloza.

Odnośnik do komentarza
Mam dokładnie ten sam monitor i jestem zachwycony jakością obrazu (posiadałem wcześniej lub korzystałem z paru innych monitorów\telewizorów hd lub nie hd więc mam porównanie) - wciąż nie mogę się nim nacieszyć głównie ze względu na podpięte pod niego ps3. Nie powiem - bardzo dużo czasu zabrało mi odpowiednie go "dostrojenie" do moich preferencji ale z efektu jestem niezwykle zadowolony. Nie znam się w wystarczającym stopniu aby opisywać tu zawiłe porady ale odradzam ustawianie 1080p w grach które nie mają natywnej takiej rozdzielczości a jedynie są skalowane. Lepiej wyglądają w 720p. Oczywiście gry w prawdziwym 1080p to poezja. Druga rzecz - odradzam raczej rozciągania obrazu na cały ekran funkcją "bez overscanu" - lepiej ustawić 16:9 - będą wtedy dwa czarne pasy ale szybko się o nich zapomina przy takim rozmiarze monitora a obraz wygląda lepiej. Również gram z podobnej odległości i jak pisałem jestem zachwycony jakością obrazu. Niestety bodajże tydzień temu w konsoli padł mi port hdmi i muszę korzystać z componenta - jakość jest widocznie słabsza.

Odnośnie samego monitora krótko napiszę że to prawdziwy kombajn dla graczy. Mam jednocześnie podpięte ps3, ps2, kablówka, pc pod dvi - a zostaje jeszcze drugie hdmi, euro i d\sub. A gta 4 jako wyjątek naprawdę wygląda słabiej ale ona wygląda na każdym odbiorniku słabo - rozmazana i mniej ostra. Polecam ustawianie w tej grze raczej 720p - jest wtedy lepiej.

 

Możesz napisać jakie masz ustawienia?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...