Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie znalazłem takiego VGA Box-a i może mi ktoś coś o nim powiedzieć ? Możecie mi polecić jakiś konkretny model ? Aha i czy jest strata w jakości dźwięku / obrazu ? I ew. w jaki sposób audio jest rozwiązane w tym VGA boxie ? thx

 

Audio możesz wyprowadzić normalnie przez czincze lub kablem optycznym (pomijając VGA Box)

Dodatkowo w tym VGA Boxie masz wbudowaną "przejściówkę" czincz-jack. Oczywiście nie ma żadnej straty w dźwięku

 

Co do obrazu się nie wypowiadam bo najwyraźniej nie na mojej opinii ci zależy

Edytowane przez tomaszz04
Odnośnik do komentarza

Miałem dokładnie taki vgabox - sprzedałem jakiś czas temu - obraz był słaby a co gorsza miał zakłócenia - nie wiem jak profesjonalnie tego typu zakłócenia się nazywają ale były to zielone duchy\smugi towarzyszące np. napisom w grach itp. W dodatku obraz był bardzo ciemny i żadnym sposobem nie mogłem go rozjaśnić co przeszkadzało w ciemnych grach- wtedy jednak wydawało mi się że jest w miarę ok. Oprócz tego przycisk odpowiadający zmianie trybu pomiędzy pc a component bardzo szybko się wyrobił - co także objawiało się zakłóceniami w obrazie. Nie wiem może miałem "felerny" egzemplarz - dołączone przewody także najwyższej klasy nie były ale na szczęście całość było łatwo sprzedać.

Następnie przesiadłem się na inny vgabox polecony mi przez pewną osobę - i tu zdumiewająca różnica - obraz zaskakująco dobry bez najmniejszych zakłóceń, ostry, jasny, wyraźny - powiedziałbym perfekcyjny - wykonanie również konkretne - mowa o tym modelu:

http://hdtv2vga.com/cgibin/shop?info=2HD2VGA

Niestety w tym przypadku cena jest nieco zaporowa o ile tamte chińskie badzie można niekiedy ucelować taniej - tak ten vga box dostać jest ciężko w mniejszej cenie od tej oferowanej w firmie elbox.

Ostatecznie sprzedałem i tego vgabox'a i nabyłem nowy monitor full hd z wyjściem hdmi ale o tym pisałem już wcześniej w tym temacie.

Co do tego vgabox'a z firmy elbox to naprawdę z czystym sumieniem mogę go polecić - dla mnie obraz był idealny i nie odbiegał od tego jaki generuje hdmi. Działa na każdym monitorze lcd z wyjściem vga - ja wtedy posiadałem monitor 4:3 więc obraz był nieco zniekształcony i miałem malutkie czarne ramki ale w ogóle mi to nie przeszkadzało - podejrzewam że na monitorach 16:9 było by jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza

PROSZE O POMOC :] szykuje sie do zakupu monitorka do peceta i ps3 (do tv moglby jeszcze byc), glownie chodzi mi o ps3 oczywiscie, granie granie i jeszcze raz granie na konsoli, problem polega na tym, ze ma byc jak najtaniej (do 1000zl, im mniej tym lepiej) na co zwrocic uwage?

1) jak to jest z tymi matrycami TN? nadaja sie do gier czy jednak kupic monitor nie_TN?

2) czy moglby ktos wytlumaczyc sprawe z rozdzielczosciami, jak bedzie wspolpracowal monitor z ps3? jak bedzie z grami 720, a jak z 1080?

 

http://allegro.pl/item518780915_piekny_gat...p_fv_gw36m.html zbyt piekne zeby bylo mozliwe?

Edytowane przez helveg
Odnośnik do komentarza

Ma ktos z was moze info ktory z monitorow 26 cali ma funkcje pixel mapping 1:1 czyli wyswietla obraz w takie rozdzialce jaka jest podana po kablu. Chcialbym sie przesiasc na wiekszy monitor ale przeszukalem net i nic ciekawego nie widze, znaczy monitory sa niezle ale konkretnych informacji nie moge znalesc. Chodzi mi o monitory :

 

SAMSUNG SyncMaster 2693HM

SAMSUNG SyncMaster T260

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Swego czasu w tym temacie zastanawiałem się nad jakimś Gateway'em którego można by podłączyć do PS3. Przemyślałem, przeczekałem trochę i... całe szczęście ^^. "Wynalazłem" na skąpcu LG W2261V (więcej info http://www.lge.com/products/model/detail/w2261v-pf.jhtml tutaj), na razie trudno mi oceniać go, niestety nie mam jeszcze PS3(monitor kupiłem wcześniej bo niestety cena zaczęła dosyć gwałtownie rosnąć) ale wydaje mi się, że jest to jedno z lepszych(jeśli nie najlepsze) rozwiązanie jeśli chodzi o monitor pod ps3. Nie wiem czy ten model pojawił się już w tym topicu (szukajka pokazała, że nie), jak tylko będę miał PS3 postaram opisać jak się sprawuje :]. Myślę, że jest to dobra alternatywa dla tych którzy zastanawiają się nad Benq E2200HD(takie same parametry, jednak w benq to jest loteria jeśli chodzi o matryce, w LG nie). Monitor kupiłem za 816 zł z przesyłką czyli praktycznie tyle samo ile trzeba by dać za Benq.

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza
Właśnie dostałem PS3 i podłączyłem konsole do monitora za pomocą kabla HDMI/DVI,ale niestety nie wyświetla mi się obraz. Macie jakieś rady?

mozliwe, ze twoj monitor nie ma hdcp.

 

ewentualnie przetrzymaj jakies 5s powera podczas uruchamiaia konsoli

 

Najwidoczniej monitor nie ma HDCP lub kabel jest walnięty.

Przy sygnale HD nie trzeba resetować ustawień konsoli, żeby cokolwiek zobaczyć ;)

Trzeba to robić tylko jeśli wcześniej miało się PS3 podpiętą do monitora/TV HD, a później podłączy się starym złączem

Odnośnik do komentarza

Witam. Za kilka dni kupuję PS3, lecz niestety narazie jestem zmuszony korzystać ze swojego monitora - Samsunga 226BW, i dlatego będę musiał kupić kabel HDMI - DVI. Obojętnie który z tych kabli kupię, i będzie ok?:]

 

JEDEN - 2m, 16 zł + 8

DWA - 2m, 12 zł + 8

TRZY - 2m, 13 zł + 10

CZTERY 1.5m, 16 zł + 13.50

PIĘĆ - 2m, 23 zł + 10

 

Różnią się czymś te kable oprócz ceny? Bo z tego co widzę, to wszystkie mają pozłacane końcówki, 24 pin itd. Tu jest kawałek opisu kabla nr. 4:

 

"Prosze zwrócić uwagę na powłokę kabla - to nie są tanie kable jak na innych aukcjach. To kable markowego niemieckiego producenta. Każda żyła z miedzi beztlenowej ma swój ekran, a cały kabel jest dodatkowo ekranowany folią aluminiową i siatką z miedzi. Powłoka kabla wykonana jest z teflonu dodatkowo wzmocniona z samego wierzchu nylonową siatką. To kable które można bez obaw zamurować w ścianie na wiele lat! " - ma to wszystko jakieś szczególne znaczenie?:)

 

Szczerze mówiąc to średnio się znam na kablach, ale słyszałem że w przypadku kupna kabla o niedużej długościi, nie ma różnicy jaki się kupi. Proszę o pomoc kogoś kto się zna na rzeczy:)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez PawciosS
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...