Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tamtych ustawień pod hdmi według moich upodobań już nie mam - padł mi port hdmi w konsoli musiałem przejść na kaszaniasty komponent i pozmieniać ustawienia - różnica pomiędzy hdmi a component jest widoczna i na hdmi jest znacznie lepiej. Przede wszystkim tak jak pisałem gry w natywnym 720p ustawiaj na 720p w konsoli, poza tym w konsoli ustaw RGB full range. Tak naprawdę ustawienia monitora to już osobista sprawa i upodobania - jeden lubi wysoki (domyślny) kontrast i dużą jasność - ja lubię mniejszy kontrast, mniejszą jasność i mocno nasycone kolory. Monitor ten posiada bardzo rozbudowaną konfigurację obrazu dlatego jak posiedzisz przy tym nieco czasu na pewno dojdziesz do zadowalających rezultatów. Tak jak pisałem według mnie lepiej grać w 16:9 - co prawda opcja "bez overscanu" jakoś bardzo nie rozciąga obrazu i go pogarsza ale jednak w 16:9 wydaje się być lepszy. Dla mnie monitor ten jest świetny obraz ostry jak żyleta żadnej pikselozy (oczywiście zależy to od danej gry), bardzo wszechstronny i świetny design.

Do minusów zaliczyłbym nieco problematyczne przełączanie się miedzy źródłami w szczególności jeśli ma się podłączone kilka urządzeń oraz fakt że monitor ten domyślnie jest w formacie 16:10 ale o tym wiedziałem przed kupnem i nie jest to dla mnie jakiś ogromny minus. Słabe głośniki i tak nie są prze ze mnie używane. Obraz z kablówki jest super, obraz z ps2 jest beznadziejny ale... ps2 emulowane przy pomocy ps3 i upscalowane do 1080p na tym monitorze wygląda super i jestem bardzo zadowolony z gier na ps2 w takiej postaci.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

obraz bedzie nieznacznie rozciagniety. ogolnie widac to tylko podczas patrzenia na kólka, ktorym blizej do jajek xD aha i bedziesz mogl powiedziec ,ze prostokat to tez kwadrat ;]

To pasów nie będzie ^^? To dobrze, już wolę trochę rozciągnięte niż kilometrowe pasy na pół ekranu ^^. Bo tak to monitor wydaje mi się w porządku, wszystko co potrzebne ma, obawiałem się tylko tej rozdzielczości. W takim razie chyba kupuję, dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza
przy 720p jest taka zastada ze siedzisz na odleglosc=rozmiar_ekranu/10. Czyli przykladowo 20" monitor to siedzimy w odleglosci 2,0m. Szczerze to siedzenie 0,5m od ekranu to glupota.

hmmm...skąd ta zasada?

Raczej nie wyobrażam sobie tej rzeszy ludzi grających na kompie na 17 calowych monitorach w odległosci prawie 2m ;)

2 metry siedziałem od ekranu grajac na 360 na 30 calowym monitorze- wzrok dobry ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mam 24 calowy monitor full hd, siedze w odleglosci 1-1.5 metrow i takich problemow nie mam. W gierkach wspierajacych wylacznie 720p rowniez (w przypadku takiego Resistance 2- oczywiscie, widac ze to nie full hd, obraz jest troche gorszy, no ale az tak nie jest: "gry wygladaja na rozmazane, traci pixelami"). No, pikselami moze troche traci, no ale wlasnie, troche. Natomiast w innych grach 720p, takich jak LBP albo Motorstorm Pacific Rift obraz jest wrecz idealny.

Tak wogole to ja sie zastanawiam jak oni w sklepach podlaczaja te konsole, ze obraz jest tak zalosnie slaby (w przypadku podlaczenie do odbiornika posiadajacego 720p. W tych sklepach gry wygladaja jak z PS2 podlaczonego VGA boxem do monitora LCD.

EDIT: Dodam, ze PS3 mam podlaczone kablem HDMI (z obu stron, nie zadnym DVI - HDMI), moze to sposob podloczenia jest zrodlem waszych problemow

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Ja mam PS3 podłączone do monitora przez komputer i obraz jest dobry

rozwin..

Tez mam podlaczone kablem hdmi-hmdi dodatkowo markowym z logiem sony.Co z tego jak musze grac na 2x wieksze odleglosci niz normalnie siedzac przy kompie.Kurde na HDTV forum tez nikt nie wie o co chodzi bo na tym mintorku(SyncMaster T220HD) obraz powinien wygladac jak zyleta.

Edytowane przez Hex
Odnośnik do komentarza

A jak to jest grając na takich 24` ? Człowek dostaje nerwicy, że chciałby kupić jakies 32` czy daje rade?

Bo ja narazie gram na gównianych 21 calach Sd, ale czasami podpinam konsole pod telewzior 32 ` HD to porprostu czuje, że lepiej gram w Battlefielda po sieci. Szybciej widze przeciwników, wyraźniej itp. I moje pytanie czy jak kupie monitorek 24` nie będe sobie plół w brode, że nie poczekałem, odłożyłem więcej pięniązków i nie kupiłem czegoś większego ? Jednak zaznaczam, że jednak z zakupem mi się spieszy. Mam już dość grania na sd :/

I jak to jest ze zniekształceniami? Zauważalne podczas normalnej rozgrywki?

Z góry przepraszam, że nie wyszukałem odpowiedzi na to drugie pytanie ( na pewno się powtórzyło :D ), ale i tak pisałem tego posta.

Odnośnik do komentarza
A jak to jest grając na takich 24` ? Człowek dostaje nerwicy, że chciałby kupić jakies 32` czy daje rade?

Bo ja narazie gram na gównianych 21 calach Sd, ale czasami podpinam konsole pod telewzior 32 ` HD to porprostu czuje, że lepiej gram w Battlefielda po sieci. Szybciej widze przeciwników, wyraźniej itp. I moje pytanie czy jak kupie monitorek 24` nie będe sobie plół w brode, że nie poczekałem, odłożyłem więcej pięniązków i nie kupiłem czegoś większego ? Jednak zaznaczam, że jednak z zakupem mi się spieszy. Mam już dość grania na sd :/

I jak to jest ze zniekształceniami? Zauważalne podczas normalnej rozgrywki?

Z góry przepraszam, że nie wyszukałem odpowiedzi na to drugie pytanie ( na pewno się powtórzyło :D ), ale i tak pisałem tego posta.

 

Co do pierwszego, to ja miałem 22 Cale jakiś czas, ale kupiłem wreszcie 32 Cale, a teraz bym chciał coś większego, więc morał taki, że nie zależnie jaki monitor/TV kupisz to i tak będziesz chciał większy później :P

Na tych 22 Calach i tak mi się dobrze grało, więc spokojnie bierz 24 calówkę, będziesz mógł się nacieszyć porządnie konsolą, bo na SD jest jednak porażka :P

Odnośnik do komentarza
Krak - 24" spokojnie daja rade, jest wypasnie :D W moim wypadku wybor byl jeszcze bardziej uproszczony, bo monitor oprocz do konsoli sluzy mi tez do PCta, wiec nie moglem wziasc telewizora. Jedynie w przypadku grania na split-screenie nachodzi mnie ochota na wiekszy panel, jednak nawet na podzielonym ekranie - najgorzej nie jest.

Polecisz jeszcze jakiś dobry i najlepiejej tani ( :D ) monitorek 24` ?

Odnośnik do komentarza

Panowie pytałem już parę razy ale dalej nie dostałem satysfakcjonującej odpowiedzi :wtf: A moje pytanie brzmi - jak podłączyć PS3 do monitoru bez HDCP. Posiadam Iiyama Pro Lite E1900S-B

 

PS.A tak z innej beczki znalazłem TAKI KABEL i byłem ciekawy czy to zadziała z moim monitorem i głośnikami komputerowymi logitecha (jest 1 zielony jack) ?

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Panowie pytałem już parę razy ale dalej nie dostałem satysfakcjonującej odpowiedzi :wtf: A moje pytanie brzmi - jak podłączyć PS3 do monitoru bez HDCP. Posiadam Iiyama Pro Lite E1900S-B

 

Jak nie ma HDCP to musisz użyć VGA Box

 

 

PS.A tak z innej beczki znalazłem TAKI KABEL i byłem ciekawy czy to zadziała z moim monitorem i głośnikami komputerowymi logitecha (jest 1 zielony jack) ?

 

Dzięki za pomoc

 

Ten kabelek powinien działać

 

Jak chcesz kupić dobrej jakości VGA Box to pisz na PW lub GG bo mam na sprzedaż

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...