Skocz do zawartości

The Shield


aux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Lepiej późno niż wcale.

Kończę właśnie ponownie 3 sezon. Ten serial to mój top 1 wszech czasów. Produkcje HBO może i są lepsze ogólnie, ale takich emocji jak w the shield to żaden z nich mi nie dał.  No i w kategorii 'najlepsze zakończenie' zdecydowane wygrywa.
nuta z 2 sezonu



jakby to puścili na zakończenie z kluczowymi fragmentami wszystkich sezonów, to bym się chyba popłakał :D


@up a zes mu spoilera zasadzil =/ Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Żartujesz? To jest raptem wierzchołek góry lodowej, wymieniłeś praktycznie tylko produkcje dwóch stacji, na dodatek nie wszystkie godne uwagi. Seriali wartych obejrzenia są dziesiątki. Jak Ci się skończą pomysły, to przyjdź do odpowiedniego tematu popytać. Ja seriale oglądam nałogowo od jakichś 8 lat bez przerwy i jeszcze mi się nie skończyły te warte mojego czasu, a jestem bardzo wybrednym widzem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Żartujesz? To jest raptem wierzchołek góry lodowej, wymieniłeś praktycznie tylko produkcje dwóch stacji, na dodatek nie wszystkie godne uwagi. Seriali wartych obejrzenia są dziesiątki. Jak Ci się skończą pomysły, to przyjdź do odpowiedniego tematu popytać. Ja seriale oglądam nałogowo od jakichś 8 lat bez przerwy i jeszcze mi się nie skończyły te warte mojego czasu, a jestem bardzo wybrednym widzem.

 

no grigori to wielki autorytet w dziedzinie serialu więc zawsze uderzaj do niego po rekomendacje. przy okazji spytaj się o co w końcu chodziło w tym całym LOST.

Odnośnik do komentarza

Mój ziomek zaczął oglądać serial. Skończył właśnie 3 sezon i uważa, że zabicie Terryego przez Vica było debilne. Jego argumenty:
- Lem i Ronnie kompletnie nie reagują na jego śmierć w podejrzliwy sposób, czyli Vic nie miał w planach go usunąć ze strajk timu bez zabijania
- dlaczego Vic nie usunął go w bardziej tradycyjny sposób? Wrobić go w coś etc, ogólnie tak aby przeżył?
- nawet jeśli mu nie zależało na nie zabijaniu DOBREGO POLICJATNA, to dlaczego potem nie zachowuje się w podobny sposób i pomaga BYŁEMU GANGSTEROWI, któremu niesłusznie podłożyli broń?

Jakieś kontrargumenty, czy faktycznie jest to naciągane?

Odnośnik do komentarza

 

 

Mój ziomek zaczął oglądać serial. Skończył właśnie 3 sezon i uważa, że zabicie Terryego przez Vica było debilne. Jego argumenty:
- Lem i Ronnie kompletnie nie reagują na jego śmierć w podejrzliwy sposób, czyli Vic nie miał w planach go usunąć ze strajk timu bez zabijania
- dlaczego Vic nie usunął go w bardziej tradycyjny sposób? Wrobić go w coś etc, ogólnie tak aby przeżył?
- nawet jeśli mu nie zależało na nie zabijaniu DOBREGO POLICJATNA, to dlaczego potem nie zachowuje się w podobny sposób i pomaga BYŁEMU GANGSTEROWI, któremu niesłusznie podłożyli broń?

Jakieś kontrargumenty, czy faktycznie jest to naciągane?

 

 

 

 

 

- Lem i Ronnie nic nie wiedzą, myślą, ze Terrego zabił ten gangster. O całej sprawie wie tylko Vic i Shane.

- Terry był podstawiony przez Acevede, wrobienie go byłoby przyznaniem się do korupstwa strike teamu

- tego już nie pamiętam, komu podłożyli broń?

 

 

Odnośnik do komentarza

 

Broń podłożono kolesiowi, który jak się potem okazuje wyszedł na prostą, Vic postanowił mu zadośćuczynić. Nie można zapominać, że Mackey kieruje się zrytym poczuciem sprawiedliwości, które sam sobie kreuje. Dlatego też zabicie nawet dobrego gliny będącego w drużynie, którą miał potem sprzedać jest ok, bo ratuje w ten sposób interesy swoich najbliższych. Ktoś kto donosi na znajomych jest dla niego kanalią (każdy kto obejrzał cały serial wie jaka płynie z tego ironia).

 

Odnośnik do komentarza

Kończe właśnie 5 sezon.

Przedostatni odcinek, końcówka. Leci ta nuta


Masakra, za każdym razem gdy śpiewane są słowa "killer in me is the killer in you" kamera pokazuje Shane'a. Tzn. za pierwszym razem jest rzut na wika(killer is me...) po czym przejście na Shane'a (killer is you). Drugi raz Lem i Shane są razem przy tym momencie, trzeci raz to samo tylko z Ronniem, słowa "killer in me" po czym ujęcie na Shane'a i "killer is you". Czwarty raz Shane jest sam... Czyli wszyscy czterej ze strajk timu pojawiają się przy tych słowach z Shanem
Mega smaczek. Co do tego drugiego, trzeciego i czwartego to nie jestem pewien czy zamierzone, ale pierwsze z viciem ewidentnie tak. Głębokie (pipi).
Ciekaw jestem czy ktoś to wychwycił, kiedy serial był emitowany pierwszy raz i zrozumiał co się stanie w następnym odcinku...



EDIT: małe rozwinięcie zawartości spoilera :D

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

“I guess enough painkillers can make even the worst kind of hurt go away. The thing you need to know is that Mara was innocent and Jackson was innocent. They didn’t know what they were drinking and their last moments together were happy ones. They left the way I first found them, perfect and innocent. They were innocent and they’re in heaven now and we’ll always be a family. The guilty ones are me and Vic. Vic led, but I kept following. I don’t think one’s worse than the other, but we made each other into something worse than our individual selves. I wish I’d never met him. I see it all now. There’s no apologies I can make, no explanations I can give, I was who I was and I can’t be that person any more. I can’t let myself…”

 

 

 

<lezy w pozycji embrionalnej i ssie kciuka>

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...