Skocz do zawartości

The Shield


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy sezon meeega przeciętny. W pierwszym odcinku nie wiało ale później już tak. Nie przepadam jednak za serialami gdzie odcinki w tak dużym stopniu są odrębne a najciekawsze wątki schowane głęboko w tle by czasem się pokazać. Wolę głównowątkową ciągłą jazdę do przodu bez trzymanki rodem z BB. Jeśli drugi sezon nadal taki będzie to odpuszczam. Spodziewałem się czego innego a nie ciągłych krótkich, jednoodcinkowych spraw kryminalnych z babciami, bambusami czy innymi bachorami. Ten serial przez wszystkie sezony ma taką strukturę rodem ze Strażnika Teksasu ?

 

Oczywiście widać, że to nie jest jakiś lipny FBI, CSI czy inna bida. Ale , kurczę, po pierwszym sezonie nic specjalnego i często nawet nudy. Jakieś kretyństwa z wróżkami, koszykarzami i innymi pierdołami. I ciągle nowe, kiepskie, podobne do siebie sprawy jednoodcinkowe i ciągle i ciągle. Małe emocje. Kiepski schemat. Bohaterowie i ich osobiste sprawy ratują to wszystko póki co. 

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon najsłabszy i trochę odstaje poziomem od reszty (ale i tak jest dobry). Jednoodcinkowe sprawy kryminalne będą do samego końca, ale główny wątek wyjdzie na bliższy plan już od drugiego sezonu, więc oglądaj i nie płacz, bo po skończeniu będziesz przepraszał za tę blasfemię. Pierwszy sezon to bardziej takie zapoznanie z postaciami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niektóre z tych pobocznych spraw to mdłe zapychacze, ale kilka z nich było całkiem niezłych. Serial im dalej, tym staje się lepszy i wątek główny (raczej kilka wątków głównych) są coraz bardziej eksponowane. Sezony 1-4 są dobre z kilkoma słabszymi momentami, ale od piątego, kiedy zjawia się Kavanaugh, ten serial robi się mistrzowski. Ostatnie epizody to istny rollercoaster, który tworzy najlepszą końcówkę w historii szklanego ekranu.

 

Jak sobie pomyślę, jak BrBa miałby topnąć to zakończenie po ostatniej strzelaninie na pustyni to... xD

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Skonczylem, bardzo dobry serial, szczegolnie ostatnie kilka odcinkow miazdzy czache, ale jako calosc jednak spodziewalem sie wiecej.

 

 

 

 

Oczywiscie jest jednak sporo scen GOTG: Kavanaugh szeptajacy do Lema co sie stanie jesli nie pojdzie na wspolprace, przesluchanie murzyna, ktory mial zabic Ronniego I Shane spie.rdalajacy gdy juz zdal sobie sprawe ze za chwile wszyscy poznaja prawde, masakra rodzinki Vendrelli, Ronnie wyru.chany przez najlepszego przyjaciela czy usadzenie Vica za biurkiem.

 

 

Edytowane przez Kre3k
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Myslalem ze to juz dawno ustalone tu na forum - nie wchodzi sie jesli sie nie obejrzalo. W kazdym temacie praktycznie tak jest, malo kto sie bawi w chowanie w spoilery.

 

Przepraszam w kazdym razie juz schowalem. No ale Milan wali tu spoilera z pewnej sceny od 10 stron I nikt sie tego nie czepia w ogole - ja sie natknalem jeszcze przed obejrzeniem, ale rozumiem, ze to moja wina, moglem nie wlazic do tematu.

Edytowane przez Kre3k
Odnośnik do komentarza

Jasne, że jest ryzyko czytać wątek o serialu, dlatego przeglądam forum "ostrożnie". Czytam o czym jest serial, czy ludzie są zadowoleni, czy krytykują. Zbieram opinie, by wiedzieć czy warto tracić czas na oglądanie. Jak widzę, że ktoś daje wątek w spoiler to nie czytam jeśli jeszcze nie obejrzałem. Ale jak ktoś machnie posta w stylu "super serial, szkoda że mordercą jest ogrodnik i główny bohater umiera na raka" to trochę nie halo, co nie.

Odnośnik do komentarza

Post pod postem, bo nikt nie odczyta inaczej + pytanie będące spoilerem:

Czy po ostrej akcji w sezonie 3, w której Aceveda

został zmuszony do chapania gały


wątek ten będzie dalej poruszany? Ewidentnie gość się zmienił, nadużywa siły, ale jestem ciekaw czy przykra akcja wyjdzie na jaw, czy będzie zemsta itp.. Męczę się w niewiedzy i chcę przewijać do przodu, więc niech ktoś powie:D

Odnośnik do komentarza

Post pod postem, bo nikt nie odczyta inaczej + pytanie będące spoilerem:

 

Czy po ostrej akcji w sezonie 3, w której Aceveda

został zmuszony do chapania gały

 

wątek ten będzie dalej poruszany? Ewidentnie gość się zmienił, nadużywa siły, ale jestem ciekaw czy przykra akcja wyjdzie na jaw, czy będzie zemsta itp.. Męczę się w niewiedzy i chcę przewijać do przodu, więc niech ktoś powie:D

 

Będzie

 

Odnośnik do komentarza

"The Shield" jest chyba tym serialem, który najpełniej wykorzystuje wszystkie swoje wątki. Generalnie seriale zazwyczaj porzucają wątki albo jakoś je kończą w trakcie dalszego rozwoju akcji, tymczasem w "Shield" byłem w ostatnich sezonach naprawdę w szoku w dużej mierze dlatego, że scenarzyści naprawdę potafili wyciągnąć niemal każdego trupa z szafy, i to czasem takie, których już zupełnie się nie spodziewałem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Post pod postem, bo nikt nie odczyta inaczej + pytanie będące spoilerem:

Czy po ostrej akcji w sezonie 3, w której Aceveda

został zmuszony do chapania gały

 

wątek ten będzie dalej poruszany? Ewidentnie gość się zmienił, nadużywa siły, ale jestem ciekaw czy przykra akcja wyjdzie na jaw, czy będzie zemsta itp.. Męczę się w niewiedzy i chcę przewijać do przodu, więc niech ktoś powie:D

Nie ogladaj tak szybko, bo dojdzie do najlepszego finalu serialu w historii swiata :(

A pozniej zycie Twoje bez shielda nie bedzie takie samo.

Odnośnik do komentarza

Michu, właśnie złapałem się przy 4 sezonie na "zmęczeniu materiału". Oglądam podjarany jeden ciekawy wątek, potem nagła przebitka na jakąś drugorzędną sprawę Wagenbacha i mam ochotę od razu przewijać :confused: Złapałem się na tym, że po dłuższym czasie "przespałem" trochę dialogów i muszę cofać. Chyba za dużo odcinków na raz zacząłem wciągać + ogólne niewyspanie robi swoje.

EDIT:

co za gość, jak chwalę serial to mnie plusuje, jak mam chwilę zwątpienia to minusuje. Get a life

Edytowane przez _Red_
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, zacząłem oglądać i muszę napisać, że jest spoko. Ogólnie spodziewałem się ciut bardziej realistycznego serialu, a tu cały czas jakieś wykręcone akcje odchodzą i pojawiają się mocno przerysowane postacie

ormianin z basktretboys

, ale już to przetrawiłem. Nie czytam tematu, bo sobie spoilerować nie chcę, ale kątem oka uchwyciłem post ogorka o kontynuowaniu porzuconych wątków i mam pytanie. 

Vic w którymś z pierwszych epów informuje tę policjantkę, że za 1,5 roku będzie zeznawać w pewnej sprawie. Pociągną w następnych sezonach ten wątek?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...