Skocz do zawartości

The Shield


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre seriale powinno się oglądać przynajmniej dwukrotnie. Dostrzegasz wiele rzeczy, które przegapiłeś, bądź wiedząc, co się wydarzy obserwujesz pewne niuanse. Im serial lepszy, tym więcej zabawy z ponownego seansu i skupiana się bardziej na grze aktorskiej itd.

+1

 

Ostatnio nawet o tym tutaj pisałem, że naprawdę przez CAŁY 5 sezon

twórcy rzucali hintami jeden za drugim, że Shane zabije Lema i to już od pierwszych odcinków. A najlepsza była finałowa scena przedostatniego odcinka S05 z świetnym montażem ujęć pod słowa piosenki.

Mistrz i geniusz. GOTY serial.

Odnośnik do komentarza

za każdym razem gdy wchodzę do tego tematu i ktoś pisze, że zaczyna oglądać to:

 

- mega zazdroszczę

- przewijają mi się najlepsze momenty z tego serialu

 

nie mam w zwyczaju oglądać 2x ten sam serial ale tutaj chyba zrobię wyjątek.

 

 

no ja mam to samo, tymbardziej się cieszę, że został jeszcze porządny serial, według Waszych opinii, którego nie miałem przyjemności obejrzeć. Pozazdrościłem Masorzowi, że dopiero ogląda The Wire :D

Odnośnik do komentarza

The Wire mnie niszczy cały czas, kurde.

Leżę dzisiaj w łóżku na kacu cały dzień i cały dzień oglądam, teraz jestem na 4x03.

W sumie mógłbym znowu napisać dużego posta o tym wybitnym serialu, to może tak zrobię po skończeniu obecnej serii.

 

W każdym bądź razie walkę o stołek burmistrza oglądam z większym zainteresowaniem niż jak u nas były wybory prezydenckie w realu.

Odnośnik do komentarza

Co do "The Wire" to sam twórca jest przeciw. Co do "The Shield", nie znam stanowiska twórców, pewnie by jakoś strasznie nie robili problemów, ale Sony twierdzi, że nie ma sensu konwertować czegoś kręconego na 16 mm do Bluryja.

 

Nie każdy się zgadza, w tym ja. Owszem, jeśli ktoś się spodziewa, że coś celowo nakręcone w takim "roboczym", "dokumentalnym" stylu nagle będzie żyletą po konwersji do HD, to jest w dużym błędzie. Ziarno będzie kłuło w oczy, będzie rozmycie. Jednak przy nowych technologiach poprawiłaby się zapewne część aspektów, przy których DVD bardziej traciło względem taśmy - kolory, detale itp. Tradycyjnie, dla Amerykanów dodatkowo dochodzi przeplot, a dla PAL-owców - przyspieszenie względem oryginału. Ponadto wersja europejska ma podobno niektóre sceny ocenzurowane (nie ma np. słynnej sceny upodlenia Acevedy i ogólnie każdy odcinek jest o wiele minut krótszy). Tak więc w formacie cyfrowym nie ma żadnej "oryginalnej" wersji, zgodnej z tym co nakręcono, jak by się niektórym mogło wydawać.

 

Jako przykład filmu kręconego na 16 mm celowo, który później wyszedł na Bluryju, podawany jest zazwyczaj "Zapaśnik" Aronofsky'ego i myślę, że na większości dzisiejszych telewizorów czy monitorów wygląda jednak wyraźnie lepiej niż wersja DVD, a ponadto nie traci wcale swojego brudnego, dokumentalnego charakteru. "Generation Kill" Simona wyszło na Bluryju. Są może pewne szanse, ale wydaje mi się, że "The Shield" jest za stare i za mało popularne, żeby ktoś wrócił na poważnie do tej dyskusji.

 

 

Ogólnie, kiedyś miałem takie podejście jak Simon i nieco gardziłem HD, ale obecnie uważam, że wszystko jest lepsze w HD. Inna sprawa, czy zapłaciłbym jakieś 200 dolców za nowe wydanie, a to głównie obchodzi wydawcę.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Są może pewne szanse, ale wydaje mi się, że "The Shield" jest za stare i za mało popularne, żeby ktoś wrócił na poważnie do tej dyskusji.

Deadwood wypuscili na blue-ray, co prawda tylko w USA, ale jednak.

 

A swoj zywot zakonczylo 2 lata przed The Shield, widownie tez pewnie mialo mniejsza.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Trudno porównywać oglądalność w FX i HBO. Tak jak i tryb działalności obu tych stacji. No i to wszystko inne, co napisałem. Jak tak zrobią to ok, po prostu mówię, że szanse uważam za niewielkie, dyskusja na ten temat była parę lat temu jakaś i od tego czasu mało kto o czymś takim wspomina.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...