Skocz do zawartości

PS2 News


szarakps

Rekomendowane odpowiedzi

Zgralem sobie parę gierek na dysk i niestety, gry NTSC nie działają, albo są czarno-białe. Myślałem, że za czasów Czarnuli nie było już konwerterow PAL-NTSC. No i fajnal, spolszczony, odpala tylko ekran tytułowy :/. Jak, z wersji USA, w ogóle się nie odpala. Nie wiem, czy to przy zrzucaniu na dysk, trza wybrać odpowiednią metodę, czy trza użyć innego programu do odpalenia?

Włączyłem też GTA vice city i nieźle się rozczarowalem. W tamtych czasach miałem już kompa, wiec grałem w 1024 x 768, a nie na tv CRT, chyba 15 calowym. A przesiadka na 15" CRT z 46"LED , czy 23" monitora FullHD , czy nawet ekranu komórki (też FullHD), bywa bolesna.

Tak bardzo chcialem mieć Tekkena Tag, kupiłem nawet oryginał za dwie dychy i..., to nie to samo. W 2000 roku przeżyłem prawie orgazm, gdy w kafejce konsolowej (?), pojawił się plejak z TTT, dziś jakaś taka kapa. Niektórych gier nie powinno się ruszać, niech trwają w pamięci jako świetne gry. Aż boję się odpalać Ape Escape 2 (PS2), gdzie jedynkę ukończyłem 3 razy na 100%.

Ominęła mnie generacja PS2 i niestety dziś nie dam rady tego nadrobić. Na weekend dam sobie jeszcze jedna szansę:) Największy skok między tamtymi generacjami to przejście z telewizorów kineskopowych, na plazmy.

W ogóle, ostatnio coraz częściej myślę o WiiU, wypadałoby wymienić PS3 na coś innego.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Znam ten ból. Ja w GTA San Andreas nie grałem i liczyłem na jakąś re edycje w HD jak miał Resident Evil 4, i były czad tak samo w Ace Cobaty nie grałem i dziś śmigam pod niebem. 

 

Ciężko jest się przysiąść ale wybieram gry z fabułą, przygodówki tamtych lat. Syphon Filter też mnie wciągnął i dałem radę skończyć i to tw trzy które wyszyły na ps2.

 

Nawet takiego Tomb Raider trilogy zmęczyłem na ps2 a potem wyszło w HD dla ps3 i plułem sobie w palce, ahhh gdybym tylko wiedział.

 

Co do kompatybilności to ja nie wiem, nie miałem problemów, ściągam zawsze PAL i jest git. Kiedyś tam miałem czerwony ekran i napis nie opowiednia płyta albo płyta nie kompatybilna już nie pamiętam dlaczego ale gra była Final Fantasty 12 i w NTSC. Od tamtej pory wyszukiwałem tylko PAL przeważnie wgrywałem oryginalne plyty ze sklepu.

 

Wydałem 100 zł zabrałem 10 gier i później już tylko wymieniałem za 5zł  :woot: Tak tanio jak barszcz więc w sumie nie opłaci się kombinować z szukaniem i ściąganiem. Poszukaj u siebie w mieście w sklepach z grami może gdzieś są gry na ps2 jeszcze tak samo w ogłoszeniach w internecie ludzie jeszcze sprzedają gry naprawdę tanio i można się potargować. 

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ten telewizor przywiózł tato z Niemiec, jakoś pod koniec lat '80tych.

Firma Tec, ale naklejka Spyro zasłania:) Z tyłu jest tylko wyjście antenowe + dwa chinche.

DSC_0116.JPG

Mógłbym i wziąć coś większego z lombardu i od Sony, ale po co mi jakiś wielki staroć, jak to na tym tv ukończyłem setki gier.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie, dlatego sprzedaję Networka razem z dyskiem. Nie chce mi się kombinować, wolę żonglować płytami.
--
Dziś mi przyszła memorka z PSXa, bym mógł zapisywać gry z PlayStation, na PS2. Nie mogę tego zrozumieć, jak taki światowy sprzęt jak PS2:), nie potrafi zapisywać gier na karcie tej od PS2. Specjalnie musiałem zamawiać memorkę z PSXa.
I teraz kolejna wkurzająca sprawa: nie mogę wsadzić jednej memorki z PS2, drugiej z PSXa, jednocześnie! Tzn mogę ale gry chcą widzieć memorkę w slocie pierwszym, zarówno tytuły z PSXa, jak i PS2 (no chyba że wejście na slot drugi jest zrypane). Właśnie, to tak żonglowaliście memorkami, czy może ja mam ten drugi slot uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

No i nagrałem fajnala pl na dvd-r firmy Sony (w media Markt nie mają verbatimow) i dalej przy loadingu czarny ekran. Podejrzewam, że konsola ma zużyty laser. W ogóle jak ją kupiłem, to nie chciała odpalać gier z psxa, ale rozkrecilem, wyczyscilem i smigaja. Nie wiem, czy wymienić ją za dopłatą na slimke, czy dać se spokój. Może bym wysłał komuś za free tego fajnala do sprawdzenia?:) Dla mnie to tańszy koszt, niż zamiana na nowszą konsole.

Odnośnik do komentarza

A inne nagrywane płyty łyka? 

Ze spolszczonych mam tylko Okami, laser też już po dwukrotnej wymianie, raz czyta, raz nie, ale oryginalnej części już nie kupisz i trzeba radzić sobie jak się da. A nie myślałeś o wsadzeniu HDD i jakimś loaderze? Chyba z fatem jest mniejszy problem, w slimce trzeba bawić się w lutowanie.

 

Na upartego możesz mi podesłać płytę, o ile to dla ciebie ważne.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dużo roboty, patchowanie, zgrywanie, podłączanie pod kompa, a i tak łączyłem się zwykłymi chinczami, więc gry USA miałem czarno białe. A poza tym, kompa mam tutaj, a pleja u rodziców, przez co kur.wica mnie brała, jak okazywało się na miejscu, że coś mi nie działa. Sprzedałem Networka i w sumie jak tam jestm, to gram w gry z PSXa: obecnie męczę Crash Team Racing:)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
24: The Game

Babe

Buzz! Muzyczny Quiz (Buzz! The Music Quiz)

Buzz! Junior: Zabawa w Dżungli (Buzz! Junior: Jungle Party)

Buzz!: Polskie Łamigłówki 

Buzz Pop Quiz

Casper i upiorne trio (Casper and The Ghostly Trio)

Dr. Dolittle

EyeToy: Play Sports

Fifa 06

Fifa 07

FIFA 08

FIFA 09

FIFA 10

Harry Potter i Więzień Azkabanu (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)

Harry Potter i Czara Ognia (Harry Potter and the Goblet of Fire)

Harry Potter i Zakon Feniksa (Harry Potter i Zakon Feniksa)

Jak and Daxter: Zaginiona Granica

Juiced 2: Hot Import Nights

Kevin sam w domu (Home Alone)

King Kong

Medal of Honor: Vanguard

Mistrzostwa Świata FIFA 2006 (2006 FIFA World Cup)

MotorStorm: Arctic Edge

Need For Speed: Most Wanted

Need for Speed: Carbon

Need for Speed: ProStreet

Need for Speed: Undercover

Ojciec Chrzestny (The Godfather)

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa (The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe)

Pro Evolution Soccer 6

Ratatuj (Ratatouille)

Ratchet and Clank Size Maters (polskie napisy)

SingStar ‘80s

SingStar ESKA: Hity na Czasie (SingStar Pop Hits)

SingStar R&B

Spartan: Total Warrior

The Flintstones: Bedrock Racing

The Sims 2: Zwierzaki (The Sims 2: Pets)

The Sims 2: Bezludna Wyspa (The Sims 2: Castaway)

The Urbz: Simowie w Mieście (The Urbz: Sims in the City)

Urodzinowe Przygody Kubusia (Winnie the Pooh's Rumbly Tumbly Adventure)

Władca Pierścieni: Powrót Króla (The Lord of the Rings: The Return of the King)

Władca Pierścieni: Trzecia Era (The Lord of the Rings: The Third Age)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...