Skocz do zawartości

PS2 News


szarakps

Rekomendowane odpowiedzi

Niezły TV, ja niestety nie mam już mojego starego CRT, nie miałbym nawet gdzie go trzymać, bydle wielkie.

 

Ostatnio po latach naszło mnie na PS2 więc odkurzyłem moje stare PS2 Slim, okazało się, że laser już nie dał rady i padł... No to co... To wymieniłem draba, ale jak już siadałem do grania w Xenosagę to okazało się, że zostawiłem memorki w domu rodzinnym i musiałem po nie pojechać bo poczta odpada, no przecież mamuśka mi nie będzie wysyłać czegoś pocztą jak mogę sam przyjechać, co nie?

 

Tak czy siak, w końcu naprawiona konsola i obie memorki z moimi starymi stanami gier są już u mnie, niestety mam jeden za(pipi)isty wielki problem, w czasie jak wyrastałem z ps2 czasy się zmieniły i TVki też, po pierwszym odpaleniu odrazu wlazłem na google jakby tu sobie upscale jakiś zrobić czy coś... trafiłem na GSModeSelector, może dzisiaj uda mi się tym pobawić, czekam tylko na paczkę od znajomego z free mcbootem.

 

W między czasie udało mi się ostatnio w stanach dostać całą trylogię Xenosagi za niecałe 100$, całkiem spoko cena patrząc na to ile ludzie chcą za nie na ebay, zwłaszcza za samą trójkę LOL. Anyway, czekam jeszcze na przesyłki z Valkyrie Profile 2, Tenchu Fatal Shadows, niedługo wolne to zrobię sobie ps2 tydzień... najfajniej by było jakbym jeszcze skołował sobie Ar Tonelico 2, ale tu też ceny odstraszają :D Taniej można wyrwać wersję NTSC, ale tam sa te freez bugi bleeh.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, kabel komponent + GSModeSelector z free mcboota odpalany i gitara, np Xenosaga 1 odpala się w trybie 1080i, trójeczka wygląda uber w 480p albo 720p. Do tego kalibracja źródła sygnału i grafa PS2 jak grafa, ale czcionki są już normalne ;p

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dalej jedziemy z modyfikacjami mojej PS2 konsoli, zamowiona z Japonii SCPH-55000GT zawsze byla w planach jako dawca dla mojej SCPH-50004

55000GT nawet nie czytala karty z McFreeboot i tez nie chcialo mi sie bawic z 110v ale bialy wyglad jest piekny, wiec wymiana srodka byla dlamnie sluszna opcja 

 

HBgVysC.jpg

 

GVfVXHH.jpg

 

q4ljFXF.jpg

 

k2lD7N3.jpg

Edytowane przez Labtec
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

15-letni sprzęt nie zżółkł (nie wiem czy dobrze napisałem)?

Wygląda zarypiscie, aż chce mi się odrestaurować mojego plejaka, fata, który ma dojechany laser:/

Labtec, masz te wszystkie sprzęty w dużym pokoju, tzw stołowym, czy masz osobny pokój tylko dla graczy? Ja bym chciał sprowadzić crt od rodziców, ale do sypialni nie pasuje, ani do stołowego:/

Chyba muszę po prostu odpalac plejaka na ledzie, pidobno z odpowiednimi kablami i przerobkami (patchami?), nie jest źle.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Przyciski są czarne w oryginale? Te czarne karty i wtyczka nie pasują, ale białe konsole Sony od PS2 zawsze wyglądały lepiej.

 

Tak, porty i przyciski sa czarne orginalnie, takze nie ma bialego Network-Adaptera wiec czarno biale combo zawsze bedzie

 

15-letni sprzęt nie zżółkł (nie wiem czy dobrze napisałem)?

Wygląda zarypiscie, aż chce mi się odrestaurować mojego plejaka, fata, który ma dojechany laser:/

Labtec, masz te wszystkie sprzęty w dużym pokoju, tzw stołowym, czy masz osobny pokój tylko dla graczy? Ja bym chciał sprowadzić crt od rodziców, ale do sypialni nie pasuje, ani do stołowego:/

Chyba muszę po prostu odpalac plejaka na ledzie, pidobno z odpowiednimi kablami i przerobkami (patchami?), nie jest źle.

 

Wszystko w salonie, ale CRT troche za duzo miejsca zabiera wiec pewnie sie go pozbede, umnie na plasmie w 4:3 da sie grac, paski mi nie przeszkadzaja i da sie grac

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://olx.pl/oferta/playstation-2-z-ekranem-lcd-8-CID99-ID9XzUZ.html#b850d721a6

trzy stówki wydają się być chyba okej kwotą? I ciekawe jak to niby aktywuje się port USB, że można obrazy gier odpalić.

Fuck, za swojego grubasa dałem 200 zł, a goł z jednym padem. Co myślicie o tym monitorze? Ja pierwszy raz coś takiego widzę. Obraz jak kaszana?

Odnośnik do komentarza

Chodzi zapewne oto że porty USB są dopiero przydatne przy uruchomieniu aplikacji z USB przez ULaunch który jest na karcie pamięci, tzn jest ... trzeba go tam wrzucić co jest dość proste. 

 

Zestaw zaiste ciekawy, dla kogoś kto podróżuje i nocuje po hotelach fajna sprawa grać w gry z Backloga. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ostatnio zauwazylem ze sa bezprzewodowe ps2 pady na aliexpress za grosze, nie wiem co juz przerabiac wiecej w PS2 zeby fajnie wygladala siec myslalem zamowic takie 2 pady i rozmotowac i sprobowac uzyc obudowe, guziki i wszystko co sie da z orginalnych DS2 padow, problem by byl tylko z tylu gdzie sie wsadza paluszki, by pewnie musial eyciac miejsce na to i jakas zamknac

 

 

PS2CONTROLLER34.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Program wgrywa na memorke po to abyś ty nie musiał się z tym użerać i sprzedaje. Jeśli chcesz to zrobić sam to musisz mieć albo przerobioną konsolę, albo swap magica. Bez jednego z tych dwóch nie da się wgrać plików BOOT.ELF i ESR.ELF i HDLOADER.ELF na kartę pamięci. Wszystko to jest opisane na konsole.cdrinfo 


Odnośnik do komentarza

Swego czasu sporo się bawiłem z Free MCBoot, więc wiem mniej więcej co i jak.

Granie z pendriva to raczej czysta ciekawostka, bo niektóre gry nie chcą działać a niektóre mogą się ciąć. Problem leży po stronie konsoli, bo ta ma porty USB o standardzie porównywalnym z USB 1.1, więc prędkość przesyłania danych jest śmiesznie niska. Jeśli już ktoś bardzo chce pograć z innego nośnika niż płyta to zdecydowanie polecam PS2 FAT z Network Adaptorem. Miałem, grałem, byłem mega zadowolony, bo gry działały szybko, płynnie i przede wszystkim nie było problemu z porysowanym nośnikiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...