Skocz do zawartości

PS2 News


szarakps

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.01.2019 o 10:33, Gumiś_JaGoDa napisał:

jest opcja dokupienia nadajnika BT i granie bezprzewodowo

 

Jakiś konkretny to musi być? Mam dokładnie tak jak Ty, jak się brałem za pada od PS2 to niestety po latach używania nowszych konstrukcji to już nie jest takie przyjemne. Możliwość używania pada od PS4 z PS3 i teraz jak się dowiaduję PS2 znacznie by podbijała przyjemność z obcowania ze starszymi gierkami.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, raven_raven napisał:

 

Jakiś konkretny to musi być? Mam dokładnie tak jak Ty, jak się brałem za pada od PS2 to niestety po latach używania nowszych konstrukcji to już nie jest takie przyjemne. Możliwość używania pada od PS4 z PS3 i teraz jak się dowiaduję PS2 znacznie by podbijała przyjemność z obcowania ze starszymi gierkami.

 

Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem taki i działa bez zająknięcia, ale widzę, że w MM chwilowo brak. 

 

http://www.ps2-home.com/forum/viewtopic.php?t=2170 tutaj piszą, że musi wspierać EDR i w sumie to było jedynie kryterium jakie przyjąłem szukając nadajnika. Tak jak wspomniałem działa idealnie. Do tej pory grałem bezprzewodowo w PES 6 & 14, Tekken 5 oraz Burnout Takedown. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
W dniu 24.01.2019 o 10:46, grzybiarz napisał:

Raczej to nie dla mnie - zostawiłem sobie same gry - z myślą, że kiedyś je odpalę na jakimś Ps5 (bo PS4 nie ma napędu CD, a niektóre gry wychodziły na tych płytach). Chcę zebrać wszystkie gry (romy, iso) w jakie grałem i złożyć miniPC pod HDMI pod TV :) ale to robię już latami i tak naprawdę w ogóle nie gram, a ciągle coś dodaję i konfiguruję. PS2 kupiłem od kogoś z forum, ale laser padł po pół roku :) i też nie chce mi się grać jakimiś spoconymi padami:/

Co z tym miniPC bo pomysł brzmi pysznie?

Odnośnik do komentarza

@nieobchodzimnieto

Nie złożę tego pod miniPC, bo on nie ma dobrej grafy. A miniPC to za kilka stówek możesz kupić tzw. sticka z Windowsem 10, podpiąć od razu pod tv.

Dziś dużo znajomych ma podpięte lapki po tv, a tak masz malutką skrzyneczkę pod tv, która działa jak normalny komp.

https://www.x-kom.pl/p/475883-nettop-mini-pc-intel-nuc-i7-8559u-25sata-m2-box.html

Tutaj wersja droższa, obczaj komputery typu NUC:

pr_2019_2_8_9_47_34_35_03.jpg

A to wygląda jak konsola, ale już nie produkują:

https://www.dell.com/pl-pl/shop/komputery-do-gier/komputer-alienware-steam-machine/spd/alienware-steam-machine

W sumie to wklejam coś innego - to ma zainstalowanego SteamOS, wiem, że Dell zrobił tez kompa z Windowsem, co wygląda podobnie, ale zapomniałem nazwy :/

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Z PS1 też? Muszę obczaić. Wcześniej był emu POPStation - wyciągnięty z jakiejś japońskiej gierki, oficjalny twór od Sony, ale kompatybilności dużej nie miał.

No i trza było obrazy konwertować do odpowiedniego formatu. Ciekawe jak tu z odpalanie iso :)

Kurła jak se pomyślę że mamy już 2021 i dalej interesuje mnie scena psx i ps2... 

Odnośnik do komentarza

PCSX2 całkiem dobrze sobie radzi z większością gier ale niektóre mają bugi. Ja teraz ogrywam Front Mission 4 i muszę grać w software mode (czyli rozdziałka 640x480 + jakieś małe ulepszenia) bo inaczej cienie się rozjeżdżają i dialogi są mało czytelne, ale z tego co testowałem to 80% gier działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.04.2021 o 00:20, Daro^^ napisał:

psxe2 w najnowszej wersji

na stronce widzę 1.6 z maja 2020. Czy jeszcze masz jakąś nowszą?

---

w tematach o konsolach, piszemy o emulacji. Kiedyś by się zjawił jakiś fan sprzętu i by kazał nam wypier***ć.

No, ale z czasem, kiedy człowiek starszy, nie mieszka już w piwnicy, a ceni sobie komfort grania w HD/4K, to jednak dobrze mieć możliwość przypomnienia sobie tych gier w lepszej jakości - zresztą nostalgia i tak zapamiętała te gry, jako super grafa :)

A jeszcze jak do tego dochodzi całość spięta jakimś programikiem typu Launchbox - gdzie mamy wszystkie systemy i gry + okładki, filmiki, screeny... No dla mnie to super sprawa.

Niestety będąc coraz starszym, sporo się zmienia - zawsze marzyłem o czymś takim: mieć kolekcję najlepszych gier (co prawie mam gotowe), mieć np. kolekcję Tony Hawka, czy wszystkie części Crasha, czy Tekkena... Tylko dziś taki Tekken 1, jest strasznie biedny - gra się bardzo zestarzała (trójka nadal rządzi:). A taki Tomb Raider - raczej bez opisu/walkthrough z YT - dla mnie nie do przejścia. Sporo gier stała się dla mnie niegrywalna: zadania w Tony Hawku? 2 minuty, by wyczesać jakieś milionowe tricki? No tak średnio bym powiedział. Driver 2 - ciągle brakujący czas... dobrze że są cheaty... to można trochę zmienić poziom trudności na dzisiejszy :)

Gry z PSXa są dla mnie grywalne, ale tylko to co grałem kiedyś - np. próbowałem grać w C-12: Final Resistance - jedna z ostatnich gier na PSXa. Wiecie że steruje się tu kamerą-gałką jak w dzisiejszych tytułach? Niestety, grać w 2021 po raz pierwszy w gierkę z 2001, to się może nie podobać.

Z erą PS2/Xbc/GC jest podobnie. Widać skok graficzny, czy gameplayowy, ale to sterowanie kamerą w większości gier - dla mnie meczące. Wczoraj odpaliłem Oddworld: Munch's Oddysee (BTW na steam za 17 zeta kolekcja 4ech pierwszych gier). Kamera tak mnie denerwuje, dobrze że jest autocentrowanie pod R1.

Ładnie mnie gry rozpieściły, dziś wymagam: automatycznej kamery, lub szybkiej jej zmiany przy celowaniu, automatycznej regeneracji energii - braku ograniczonej liczny żyć, podświetlony punkt wyjścia po wciśnięciu przycisku, szybkich checkpointów, ot jak najmniej widzieć ekran Game Over.

A i co jeszcze mnie dziwi, to że większość exów z tamtych czasów jest dzisiaj na Steam/GOG. Można bez problemu ograć Fajnala IX, czy Okami, czy Halo. I to wszystko z podbitą grafą i gotowymi ustawieniami dla pada. Kurła, rozpisałem się.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak by Sony poszło drogą MS w sprawie wstecznej kompatybilności to nawet bym nie instalował emu PS2. A tak, mam PS2 które mogę podłączyć do swojego TV 4k przez przejściówkę (bo nie mam wejścia ani component ani scart) i jakość obrazu jest tragiczna (u rodziców na plazmie full HD po componencie jest o wiele lepiej). Gierki PS2 na europejskim PS Storze działają w 25/50 fpsach i oprócz wyższej rozdzielczości i dodania trofeów to nic tam nie zmienili (nawet nie ma anisotropic filtering) już nie mówiąc o małej ilości tych gier. Gdyby PS5 dostało porządną emulację wszystkich poprzednich systemów to myślę że rozmowa była by inna, a tak jeśli chcę zagrać w np. Front Mission 4 to zostaje mi emulacja lub wydanie na 20 letnią gierkę 200zł i więcej.

ETA Prime ostatnio testował nowego Intel Nuca (o wydajności połowy tej z PS5 albo i mniejszej) i odpalał gry nawet z PS3, więc PS5 tym bardziej jest w stanie odpalić gry z każdej generacji (pewnie z jakimiś małymi wyjątkami w kwestii PS3). Tylko że Sony mało co to obchodzi...

Odnośnik do komentarza

W sumie to można spokojnie zagrywać się na starej dobrej PS2, dziś wszystkie gry są tanie, dysk HDD albo SSD też za niewielkie pieniądze można podpiąć do PS2 i dowolnie uruchomić z niego gry. TV CRT też do kupienia za grosze więc taki retro kącik, który sobie zbudowałem cenie bardziej niż Xboxa Series X :) W sumie to nawet nie żałuję że przegapiłem całą generacje PS2 bo dziś widzę jak dobrze przykładano się do tych gier, które ogrywam. 

 

Ale jednocześnie ominęły mnie pojedynki w Tekken Tag, albo wyścigi w GT4, tamte czasy już nie wrócą. Skończę tych kilkanaście gier z PS2 i będę mógł z czystym sumieniem odstawić konsolę mając świadomość że jednak coś tam jednak ograłem :) 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...