Skocz do zawartości

PS2 News


szarakps

Rekomendowane odpowiedzi

hah, nie wiedziałem, że wyżej będą moje posty odnośnie kupna konsoli. A dziś, 2. maja 2014 roku, stałem się posiadaczem ps2:) tzn. przed chwilą kupiłem to:

http://www.allegro.pl/konsola-playstation-2-rybnik-i4179700870.html

Wyjmę z piwnicy stary tv crt i będę ciorał w gry z ps2/psx komfortowo. Mam ps3, ale na wielkim full hd, biednie to wyglada, poza tym nie mam wsteczej kompatybilności i musiałbym płacić w pss, na nowo, za gry, które mam w pudełkach.

Od razu pomyślałem też, o emulatorach nes/snes, ale sam jeszcze nie wiem, czy będzie mi się chciało przerabiać. A ps3 chyba spylę i xboxa one zakupię (kiedyś tam). Foty niebawem hc roomu, niebawem.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

No i przyszła konsola, ale gier z PSXa nie czyta. Grę z PS2, mam tylko jedną - TTT i dość długo się wczytuje, ale idzie.

A konsola chodzi tak głośno, że siora myślała, że to sąsiad dalej remontuje pokój.

Co teraz? Model to FAT, mogę dysk zamontować - jaki? Ale to bym musiał piracić...

Wymienić laser? Ja pier..., jestem wkurzony. Przerobić na Modbo i tak chciałem, ponieważ w jednym pudełku, bym miał gry z PSX, PS2 i SNES, NES na starym CRT, który jeszcze pamięta Pegasusa. Niestety, nie działa, a wymiana laser,a przeróbka, dysk to dość spore koszty :confused:

Odnośnik do komentarza

Może rozwiązać problem, przy drugiej wymianie lasera gry z DVD slim mi czytał, tych na CD nie (m.in. Half-Life czy Bob Budowniczy na eye-toy:)).

Teraz po trzeciej wymianie czyta wszystko, niestety lasery dostępne obecnie to kiepski podróbki, ale jak to przy podróbkach bywa możesz trafić na perełkę.

 

Aktualnie PS2 głęboko w szafie mi się kurzy...

Odnośnik do komentarza

Klops trochę z tym laserem, mogłem od razu wziąć konsolkę za 2-3stówy slimkę i byłoby ok.

Teraz tak, mam FATa, który nie odpala gier z PSXa.

Ma miejsce na dysk twardy, ale nie mam Network Adaptera.

Nie jest przerobiony.

Nie chcę jechać na piratach, ale chcę mieć maszynkę do emulacji z możliwością odpalenia gier z PSX/PS2.

Widziałem na Allegro karty pamięci zmodyfikowane z wgranymi emulatorami SNESa, Segi Genesis.

Jak to tak? Na tak małej karcie 64Mb (8 megabajtów), wgrane są programy emulatory? W przypadku formata, co wtedy?

Chyba lepiej wolałbym chipa Modbo (?) i nagrac na DVD stuff z romami. Ale nawet chipy teraz ciężko na Allegro znaleźć.

Choler,a przecież 14 lat to nie tak dużo - mam ochotę wywalić tego głośnego, gruchota i dorwać gdzieś nówkę slimkę :(

Odnośnik do komentarza

Karty pamięci może ci każdy "zmodyfikować" na przerobionej konsoli, Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie jednej karty z FreeMCBoot i kolejnej na zapisy gier. Emu można też samemu wrzucić na kartę, wcale dużo miejsca nie zajmują. I właściwie największym problemem z tymi pojemnymi kartami jest czas dostępu do pamięci, jakiś szajs jest ładowany do środka niestety, aczkolwiek na emu jak znalazł. Romy z kolei możesz wrzucić na pendrive, tam też możesz zrobić kopię zapasową ewentualnych zapisów gier.

Odnośnik do komentarza

Ok, dużo czasu minęło od ostatniego posta i trochę się pozmieniało. Rozkrecilem pleja, poczyscilem sprężonym powietrzem:), w laserze coś pogrzebalem i gierki z pleja już się odpalają.

Dziś mi przyjdzie Network Adapter z gotową memorką freemcboot, także..., w sumie nie wiem, bo kolekcjonuję oryginały. Ale mam dysk 160GB, to chociaż na jakieś romy bedzie, czy spolszczone wersje gier.

Odnośnik do komentarza

FreeMCBoot nie musi służyć do odpalania piratów. Ja np. mam grubasa z padniętym napędem (a miał być wymieniony tuż przed sprzedażą, tja...) i wgrywam na niego z lapka zgrane oryginały na HDD i dzię FMCB mogę sobie w to grać z dysku bez potrzeby żonglowania płytami. Do tego dochodzą odtwarzacze multimedialne i patche/spolszczenia. FMCB można sobie zrobić samemu jak się ma odpowiednią grę (jakiś James Bond). Jak ktoś chce to może mi też memorkę podesłać i mu zrobię :).

Odnośnik do komentarza

Problem, stary dysk Samsunga, niby wg. jakiejś tam listy jest kompatybilny z NA, wygląda tak:

3.jpg

To jest Ata czy sata?

Bo w adapterze jest tak:

ghf988$165954563(s).jpg

Na foto jest zaślepka na to wejście, w które wydaje mi się, że mam wepchać dysk. Tyle, że prócz niej, są takie 2 bolce, które uniemożliwiają mi wepchanie (?) HELP

Odnośnik do komentarza

Kur***, to sprzedawca powinien się mnie spytać przed sprzedażą? Rozmawialiśmy przez telefon i nie wspomniał?! :(

Mam stary dysk, który chciałe mwykorzystać, a tak co, nie da się jakiejś przejściówki zmontować?

---

Widzę na Allegro:

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-sata-ide-ata-2-kierunki-kabel-i4178940516.html

Ale czy to się zmieści w konsoli? Shit, konsoli nie mam u siebie.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Tego to nie wiem - może się da ale całość musisz wcisnąć do PS2 (masz FATA) a tam za dużo miejsca nie ma na przejściówki :confused: Ja też bujałem się z dyskiem swego casu i jeździłem do kilku komputerowych w moim mieście i musiałem dopasować dysk do wejścia w NA.

Odnośnik do komentarza

Załatwiłem sobie od kolegi dysk 200 GB, który pasuje:)
Nie wiem jak będzie po podłączeniu do konsoli, bo tej nie mam u siebie, ale skoro wymiarowo jest ok, to i plejak nie powinien mieć problemów. No właśnie, czytam w poradniku, by użyć Partition Magic i usunąć w nim partycję i utworzyć nową, ale bez żadnego systemu plików. Mam win 7 i on nie jest kompatybilny z ww. programem. Normalnie usunałem wszystkie partycje i utworzyłem nową jako FAt32. myślicie, że zadziała, czy koniecznie mam utworzyć partycję o nieznanym systemie plików (?) Nie rozumiem tego, to musi być jakiś system plików.
Tutaj owy samouczek:
http://swiatpsx.pl/ps2-na-hdd-dokladny-poradnik-instalacji-gier-vt7361.htm

Odnośnik do komentarza

Sorry panowie, ale będe spamował ten temat, zresztą w temacie PS2 nie będzie już raczej żadnych newsów.

Ok, udało mi się podpiąć 200 GB dysk pod Adaptor, sformatowałem go HDLoaderem, wgrałem nawet na niego gierkę z oryginalnej płytki.

A jak to jest z kompatybilnością, bo czytałem, że korzystając z FreeMcBoot trza patchować gierki. To trza patchować, ale tylko piraty?

Aha i jeszcze jedna sprawa - odpaliłem Super Mario na NESa, tyle że ekran był czarno-biały. WTF? Czy to dlatego, że rom jest z wersji USA?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Sorry panowie, ale będe spamował ten temat, zresztą w temacie PS2 nie będzie już raczej żadnych newsów.

Ok, udało mi się podpiąć 200 GB dysk pod Adaptor, sformatowałem go HDLoaderem, wgrałem nawet na niego gierkę z oryginalnej płytki.

A jak to jest z kompatybilnością, bo czytałem, że korzystając z FreeMcBoot trza patchować gierki. To trza patchować, ale tylko piraty?

Aha i jeszcze jedna sprawa - odpaliłem Super Mario na NESa, tyle że ekran był czarno-biały. WTF? Czy to dlatego, że rom jest z wersji USA?

Zdaje się w opcjach jest możliwość odpowiedniego ustawienia emulacji (zakładam, że korzystasz z emu z tej listy?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...