Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

No jak ;) właśnie po to się włącza Vsync, żeby w przypadku jak masz więcej klatek niż monitor potrafi wyświetlić nie było screen tearingu ;) a jak chcesz zachować maksymalną ilość klatek np. do grania online (bo pomimo, że nie są wyświetlane więcej klatek daje szybszą reakcję na serwerze) to spróbuj w NCP zmienić Vsync z włączony na szybkie.

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, easye napisał:

Czyli rozumiem, w grze mogę dać też maksymalny cap na 120/144 klatki i też problem powinien ustąpić?

Nawet jak masz 40 to potrafi rwać. Po prostu to włącz zamiast kombinować znowu :) No i po co Ci więcej klatek niż obsługuje monitor? Przecież to nic nie daje wtedy. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

no w tej grze mam więcej, ale w innej juz nie mam 140, wiec nie chce na stale Vsynca włączać, który powoduje, ze tych klatek będę miał mniej.

Wole mieć też G-Sync włączony. W sumie to w Gearsach mogę włączyć v-sync i tez wtedy dziala idealnie. Dzięki za pomoc Panowie!

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, easye napisał:

Czyli rozumiem, w grze mogę dać też maksymalny cap na 120/144 klatki i też problem powinien ustąpić?

 

No lepiej Vsync na on w NCP. Czasem jak dasz cap równo z refresh rate to i tak jest screen tearing. Ja mam zawsze globalnie na ON i sprawdza się idealnie.

 

 

4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

No i po co Ci więcej klatek niż obsługuje monitor? Przecież to nic nie daje wtedy. 

 

Przy graniu online dodatkowe klatki się przydają, bo masz szybszy czas reakcji.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, easye napisał:

no w tej grze mam więcej, ale w innej juz nie mam 140, wiec nie chce na stale Vsynca włączać, który powoduje, ze tych klatek będę miał mniej.

Wole mieć też G-Sync włączony. W sumie to w Gearsach mogę włączyć v-sync i tez wtedy dziala idealnie. Dzięki za pomoc Panowie!

Ale to, że masz mniej nic nie zmienia. Robisz on i nigdy nie masz rwanie. Nic więcej Ci się nie zmieni oprócz braku rwanie. 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, tjery napisał:

 

No lepiej Vsync na on w NCP. Czasem jak dasz cap równo z refresh rate to i tak jest screen tearing. Ja mam zawsze globalnie na ON i sprawdza się idealnie.

 

 

 

Przy graniu online dodatkowe klatki się przydają, bo masz szybszy czas reakcji.

Tyle, że chyba każdy kto ma mocną kartę, ma ekran z przynajmniej 144hz. A przekroczyć w takim Warzone albo fortnite w 2k 144hz to ciężki temat nawet na 4090. W sumie nawet niewykonalny na ustawieniach ultra. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie odnośnie chłodzenia wodnego.

Wczoraj złożyłem komputer, jestem nieco świeży w te klocki, a w sieci nic ciekawego nie widzę. Otóż w biosie, czy innym programie do śledzenia parametrów nie pokazuje mi RPM dla AIO Pump, tak jakby nie działała?  Wydaje mi się, że wszystko dobrze podłączyłem. Nawet wykonałem test odłączając sata od chłodzenia i wtedy temp. na CPU skoczyła momentalnie do 70 stopni z 30-35. 

Chłodzenie to: Endorfy Navis F240, płyta główna: Asus Prime  B660-Plus D4. Zaktualizowałem bios, ale nie w tym rzecz raczej. Chłodzenie wpięte do AIO_PUMP.

 

Może jakoś inaczej powinienem to połączyć?

 

 

Drugie pytanie, to czym mogą być te inne urządzenia i jak zainstalować do nich sterowniki?

image.png.a8a123f629e94f829f78515771268b2a.png

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gumiś_JaGoDa napisał:

Mam pytanie odnośnie chłodzenia wodnego.

Wczoraj złożyłem komputer, jestem nieco świeży w te klocki, a w sieci nic ciekawego nie widzę. Otóż w biosie, czy innym programie do śledzenia parametrów nie pokazuje mi RPM dla AIO Pump, tak jakby nie działała?  Wydaje mi się, że wszystko dobrze podłączyłem. Nawet wykonałem test odłączając sata od chłodzenia i wtedy temp. na CPU skoczyła momentalnie do 70 stopni z 30-35. 

Chłodzenie to: Endorfy Navis F240, płyta główna: Asus Prime  B660-Plus D4. Zaktualizowałem bios, ale nie w tym rzecz raczej. Chłodzenie wpięte do AIO_PUMP.

 

Może jakoś inaczej powinienem to połączyć?

 

 

Drugie pytanie, to czym mogą być te inne urządzenia i jak zainstalować do nich sterowniki?

image.png.a8a123f629e94f829f78515771268b2a.png

Sprawdź w biosie czy nie ma ustawienia dla tego złącza do którego wpiął pompę bo może jest ustawione na fan zamiast na pump. Druga sprawa to ta pompka ma sterowanie pwm może masz ustawione jakoś inaczej (dc) i pompka chodzi wolno a powinna zasuwać. W moim asusie jest to w zakładce fan control.
 

Co do driverów to masz na stronie Asusa w sekcji sterowniki tylko trzeba rozwinąć listę sterowników i tam jest wszystko (jest to mocno nieintuicyjne i sam się motałem z dwoma płytami jakie i stawiałem) Alternatywnie zainstaluj arrmory crate on pociągnie drivery a potem to usuniesz (jest deinstaler na stronie). Na bank nie pobrałeś wszystkiego:) w danej sekcji gdzie są sterowniki do chipsetu musisz kliknąć pokaz wszystko i tam masz resztę 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gumiś_JaGoDa napisał:

Sterowniki udało się ogarnąć, rzeczywiście nie rozwinąłem listy.

 

Ale z tą pompą, to nie wiem o co chodzi. Ustawiłem ręcznie na PWM i dalej nic. @mozi u Ciebie pokazuje z jaką prędkością kręcą się wiatraki na pompie?

Tak pokazuje. Z tym ze u mnie są 2 możliwości podłączenia aio. Jedna to przez hub rgb i wtedy od huba do płyty (i wtedy nie widać obrotów) lub opcja druga która wybrałem to pompa bezpośrednio do złącza w płycie. Nie ukrywam ze trochę się z tym motałem bo akurat moje aio ma trochę poyebane podleczenie. Pompa jest przy podłączeniu przez hub zasilana z huba kablem sata i nie bardzo wiem jak niby to miałoby działać. Co ważne u mnie w bios wyglada tak jak poniżej i używam opcji aio pump a samo złącze to to zaznaczone. 

 

C6F9C7AC-5C87-4924-92E1-3A36148699E8.jpeg

D50D052B-6BE0-4AEE-9445-608FFA3779AF.jpeg

8 godzin temu, Gumiś_JaGoDa napisał:

. @mozi u Ciebie pokazuje z jaką prędkością kręcą się wiatraki na pompie?

Czekaj chodzi Ci o wiatraki czy pompę? Bo to są dwa różne urządzenia. Pompę podpinasz do aio pump a wiatraki od aio do cpu fan. Ale to pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gumiś_JaGoDa napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to chce zobaczyć coś czego widać być nie powinno. 
 

Mam prędkości ze wszystkich wiatraków, a N/A przy pompie na biosie, myślałem, że coś jest nie tak. Dobrze rozumiem, że przy pompie nie pokazuje żadnych obrotów? 

Pokazuje. Powinna. Jak pisałem złącze aio pump na płycie może ale nie musi mieć w biosie nastawy do wybrania typu złącza. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.