Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Nagle tak zupełnie z d.upy prędkość kursora myszki zmalała tak podwójnie a może i bardziej. Nie bawiłem się ustawieniami, więc nic (chyba) nie wcisnąłem. Mysz logi 102, przewodowa na usb. Przeczyściłem soczewkę od spodu. W panelu zwiększyłem prędkość na full i teraz chodzi jak wcześniej (czyli "normalnie") ale wydaje się mniej precyzyjna. Ktoś wie o co kaman ? 

Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, Kazub said:

Nagle tak zupełnie z d.upy prędkość kursora myszki zmalała tak podwójnie a może i bardziej. Nie bawiłem się ustawieniami, więc nic (chyba) nie wcisnąłem. Mysz logi 102, przewodowa na usb. Przeczyściłem soczewkę od spodu. W panelu zwiększyłem prędkość na full i teraz chodzi jak wcześniej (czyli "normalnie") ale wydaje się mniej precyzyjna. Ktoś wie o co kaman ? 

 

Na pewno nie nacisnąłeś DPI guzika? każda Logitech myszka ma jeden, możesz tez ściągnąć Logitech Gaming Mouse appke na windowsa i zobaczysz tam wszystkie dpi ustawienia i liczby 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

głośniki 2.1 podłączone do lapa zaczęły grać w mono (dźwięk idzie w jeden kanał). kiedyś już tak miałem i znalazłem rozwiązanie a teraz coś nie mogę. windows 7, chyba muszę znaleźć przełącznik mono/stereo ale nigdzie go nie ma (ustawienia dźwięku ani konfiguracja głośników). help....  

 

edit - podłączyłem do konsoli i tez gra w mono więc chyba wina suba

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Posiadam Acer Nitro 5 i7, 16GB, RTX3060.  Korzystając z niego zauważyłem że ilość FPS jest zbyt mała jak na taki sprzęt więc zacząłem szukać rozwiązania w ustawieniach nvidii. Kto polecił mi abym wyłączyl kartę graficzną (nie rtx - ta jest cały czas wlaczona) i co ciekawe... Test robiłem na grze The acent. Wybrałem miejsce gdzie normalnie mam ok. 50fps. Po wyłączeniu karty graficznej Uhd i odpaleniu gry ta działa w 6fps. Po wyłączeniu gry i załączeniu ponownie tej samej karty i uruchomieniu gry ta działa już w 100 fpsach. Kiedy zrestartuje kompa gra ponownie działa w tych ok. 50 fpsach... Ktoś wie o co chodzi.?? 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
On 8/28/2021 at 8:16 PM, killdante said:

Posiadam Acer Nitro 5 i7, 16GB, RTX3060.  Korzystając z niego zauważyłem że ilość FPS jest zbyt mała jak na taki sprzęt więc zacząłem szukać rozwiązania w ustawieniach nvidii. Kto polecił mi abym wyłączyl kartę graficzną (nie rtx - ta jest cały czas wlaczona) i co ciekawe... Test robiłem na grze The acent. Wybrałem miejsce gdzie normalnie mam ok. 50fps. Po wyłączeniu karty graficznej Uhd i odpaleniu gry ta działa w 6fps. Po wyłączeniu gry i załączeniu ponownie tej samej karty i uruchomieniu gry ta działa już w 100 fpsach. Kiedy zrestartuje kompa gra ponownie działa w tych ok. 50 fpsach... Ktoś wie o co chodzi.?? 


 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
3 hours ago, krzysiek923 said:

Wczoraj odłączyli prąd na chwilę, akurat, kiedy miałem włączony komputer. No i jak z powrotem włączyli, to jedynym sposobem na przywrócenie go do życia było wyjęcie jeden kości pamięci RAM. Tak na przyszłość, da się to jakoś obejść? To znaczy, żeby nie trzeba było nic wyciągać.


 

Jak masz drogi sprzęt i częste problemy z prądem to może lepiej zainwestować w UPS. Nawet średniej jakości UPS pozwili Ci na normalne wyłączenie kompa 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pomyślałem o tym wczoraj. Zastanawiałem się już wcześniej, bo taką sytuację miałem już któryś raz. Chyba faktycznie nie ma co ryzykować i dla świętego spokoju zainwestuję.

 

Mógłbyś coś polecić? Zupełnie się nie znam. Wystarczy, żeby działało, a sprzęt zdążył się schłodzić.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Dokupiłem do swojego hp pavilion  drugi dysk ssd. Podpiąlem i się zesrało- lapek nie odpalał- pierwsza diagnoza stwierdziła brak prądu idącego na fabryczny dysk i dlatego nie odpalało. Na gwarancji wymienili płytę główną, a przynajmniej tak napisali. Teraz mam stracha znowu go podpinać, bo co jak się to samo zrobi? 

Stać się tak nie powinno, ale jednak się stało. Wiem że to pierdoła, ale obawa jest. Jedni mi piszą, żeby podpinać bo jak wymienili płytę na gwarancji, to musiała od nowości być felerna. I sam nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Siemka e-koledzy. Mam dysk z IDE/ATA z combo dvd. Zakupiłem przejściówkę na usb z zasilaczem. Dysk po podłączeniu do lapka jest niewykrywalny, ze zworkami i bez. Jaka jest możliwość żeby był wykrywalny lub żeby można było zgrać z niego dane? W biosie chuja można ustawić. Miało być plug and play a wyszło nic. Po godzinie wojowania zasilacz wyzionął ducha. Jeszcze chcę go podłączyć do starego pc z piwnicy i może coś ruszy. W każdym razie chciałbym go podłączyć do lapka i zgrać dane. 

Dysk:

 

IMG_20220603_184523.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Grałem ostatnio w War Thunder, jest to dosyć wymagająca gierka a grałem na wysokich plus mam monitor który pozwala osiągać gierce do 166 fpsów. Więc wszystko było solidnie obciążone, gierka co jakiś czas wywalała do pulpitu. 
 

Pomogło podpięcie karty dwoma osobnymi liniami zasilania zamiast z jednej. Zawsze tak się powinno podpinać karty graficzne?

 

Zasilacz mam dobry, gold 80, 750W coolermaster. Recenzje/opinie miał dobre a producent daje 10 lat gwarancji. Dużego wyboru nie miałem, mam małą obudowę i potrzebowałem formatu SFX. 
 

I tak się zastanawiam co jest przyczyną, zasilacz ma za gorąco? Nie ma w obudowie piwnicy i zasilacz faktycznie jeśli chodzi o ułożenie w obudowie jest potraktowany po macoszemu. 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Labtec napisał:

 

zawsze!

 

388573_daisy_chain.jpg


Po co dzbany dają kabelek w zestawie który umożliwia takie podpięcie :/ 

 

29 minut temu, oFi napisał:

W ogole dziwne ze karta Ci ruszyła z tak niskim poborem prądu. Przy starcie PC powinno Ci już wywalic błąd ze karta ma za mały pobór Amperow (nawet jest bluescreen specjalny na to) 

 

Grałem głównie w Elden Ringa ostatnio i jakieś indyki więc mało wymagające gierki. Dlatego pewnie nie było problemów.

 

Poza tym na starcie PC tak jak w części gierek karta bierze bardzo mało energii. Gry pokroju Crasha nawet nie wymagają od karty załączenia wentylatorów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam laptopa HP z takim problem, że po odpaleniu na zimo chodzi sobie normalnie przez jakiś czas a później nagle go resetuje. Po takim resecie jak chce się go odpalić to już po 1-2 minucie znowu go wyłącza. Dzieje się tak tylko na baterii, która jest na 70%. Przy podłączeniu tylko pod zasilacz laptop działa normalnie. Czy to może być wina samej baterii, która po nagrzaniu wariuje czy może coś na płycie siada?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.