Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Nie narzekaj

Mam na co więc będę narzekać.

Przecież to początek, to wiadomo, że od razu nie będzie też dźwięku w tym emu.

G*wno będzie jeżeli wszystko ograniczy się tylko do javy. NIC ciekawego nie wyjdzie.

Jak chcesz złamania konsoli, to sam się za to weź,

No tak, jak nie wiemy co powiedzieć to kładziemy na stół najbardziej prymitywny argument czyli "sam to zrób". Nie byłoby potrzeby nic robić (conajwyżej flash napędu lub chip) gdyby nie ten [cenzura] hypervisor.

Właściwie Hypervisor to atut PS3, bo firmy wolą wypuścić grę na konsolę, na którą wiedzą, że sprzeda się oryginalna gra, a nie żadna kopia.

X360 też ma hypervisor, więc nie piernicz. Zresztą twoje podejście jest absurdalne zamiast troszczyć się o siebie, martwisz się o firmy które zawsze jęczą jak im zle jest. Hypervisor to czyste zło z punktu widzenia konsumenta. Że będzie piractwo? Piractwo zawsze będzie niestety.

 

No, ale zaczynam gadać już piractwie więc chyba lepiej skończyć ocenę "hypervisor zło czy dobro?".

 

Bardzo cieszy za to fakt, że jednak Sony pozostawiło jakieś bramki, żeby ludzie pokombinowali sobie

Straszne. Cieszysz się z tego że Sony łaskawie dało dostęp do pierdołek mających niewielką wartość.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak tak Ci nie pasuje, że nie możesz kupić sobie gier, to po co kupiłeś PS3?

Oczywiście, że chciałbym pograć w większą ilość gier, ale twoje argumenty prosto pokazują, że jak najbardziej chcesz złamania konsoli, bo nie masz kasy na gry, więc lepszym rozwiązaniem jest piractwo, pozwolenie ulubionej konsoli paść, zamiast ją wspierać i czasem kupić oryginalną grę.

 

Jak konsola zostanie złamana, to się ciesz, ale uspokój się z takimi argumentami, bo w ten sposób ukazujesz nas (Polskich użytkoników PS3) jako biedaków, którzy chcieliby tylko piracić...

 

Zresztą twoje podejście jest absurdalne zamiast troszczyć się o siebie, martwisz się o firmy które zawsze jęczą jak im zle jest. Hypervisor to czyste zło z punktu widzenia konsumenta. Że będzie piractwo? Piractwo zawsze będzie niestety.

 

A czy powiedziałem, że mi taka sytuacja nie pasuje? Nie narzekam jak ty, bo chociaż nie jest to dla mnie najfajniejsza sytuacja (nie mam jeszcze pracy), to jednak jakoś sobie daję radę i nie mam zamiaru narzekać. Jeśli PS3 zostanie złamane, to fajnie, ale nie mam zamiaru narzekać i zrzędzić jeśli nikt z tym nic nie zrobi

 

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
Jak konsola zostanie złamana, to się ciesz, ale uspokój się z takimi argumentami, bo w ten sposób ukazujesz nas (Polskich użytkoników PS3) jako biedaków, którzy chcieliby tylko piracić...

Nie no, już zaczynam się martwić czy Sony nie patroluje tego forum. Widzę że bardzo się troszczysz o nasz kochany naród. Bez złamania PS3 nic nie wyjdzie oprócz pierdołek typu emu NESa którego bez żadnych problemów emulują komórki.

Jeśli PS3 zostanie złamane, to fajnie, ale nie mam zamiaru narzekać i zrzędzić jeśli nikt z tym nic nie zrobi

Pozwolisz że spytam...kim ty niby jesteś że próbujesz mnie uciszać? NIe chcesz narzekać? Proszę bardzo, ale nie zakładaj że ja przestanę narzekać na twoją prośbę tylko dlatego że ty nie chcesz narzekać. Kto ja jestem? Polak mały! Mały, zawistny i podły!

Zresztą mało kto ma wystarczająco wiedzy żeby bawić się w hackowanie sprzętu...ale czy to pozbawia szarego człowieka możliwości krytykowania? Oczywiście że nie.

 

PSP, telefony z nowym Symbianem, pierwszy xbox...przecież wyszło tam pełno przydatnego softu. Pojawiło się też piractwo. Jako użytkownika danego sprzętu nie interesuje mnie piractwo innych. Dla mnie ważne są dodatkowe możliwości które umożliwi złamanie konsoli i nie mam na myśli pirackich gier.

 

Jak tak Ci nie pasuje, że nie możesz kupić sobie gier, to po co kupiłeś PS3?

O czym ty u licha ciężkiego mówisz?

1) PS3 dopiero kupię.

2) Że nie mogę sobie kupić gier? Skąd ta absurdalna teza? Stąd że chciałbym żeby konsola została złamana? Brak złamania konsoli = tylko pierdołki w BD-J

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza
Że będzie piractwo? Piractwo zawsze będzie niestety.

 

Ale PS3 jest na rynku od listopada 2006.. 2 lata to szmat czasu, a poziom rozpracowania nowej czarnuli jest mizerny. Problem w tym, ze nawet nie ma pomyslu jak tego dokonac bo zdaje sie, ze wszystko oprocz firmware'u dziala pod nadzorem hypervisora. A jak skuteczny jest ten ostatni przypomnial kilka postow wyzej sam Thomas.. Sony rulez ^_^

Edytowane przez Grabar
Odnośnik do komentarza
Brak złamania konsoli = tylko pierdołki w BD-J

 

Niedawno w ogóle nikt nie wiedział, że można cokolwiek uruchamiać przy pomocy korzystania z BD-J.

To się nazywa progresja i jest normalnym zjawiskiem "łamania" konsoli, najpierw powstają proste rzeczy, które później mogą bardziej się rozrastać, ale na to potrzeba czasu.

 

Z czasem na pewno będzie coś więcej, ale nie można pluć na to, że nie ma tego, co chciałoby się żeby było - trzeba czasu i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza

Ja kupuję konsole, żeby GRAĆ, ewentualnie zobaczyć jakiś film czy cuś. i naprawdę wolę, żeby nie było super multimedialnych programów, z których będzie korzystało 0,1% posiadaczy PS3, ale żebyśmy dostawali lokalizacje gier (nieobecna rzecz na Xie, ciekaweee czeeeemu?). Chrzanić homebrew, konsola to nie jest urządzenie do jakiś popierdółek i benchmarków, i tak ma zostać.

Odnośnik do komentarza

Akurat X360 ma znacznie więcej zlokalizowanych gier niż PS3 (choć to raczej kwestia czasu, aż sytuacja się odwróci).

 

@Hysz: Pozwól, ze odpowiem na pytanie skierowane do Thomasa ;)

 

Liczę na aplikacje odtwarzającą/e wszystkie formaty AV (jak porządne kodeki na PC) łacznie z napisami.

Liczę na powstanie jakichś porządnych emulatorów starszych konsol (być może, nawet X'a 1., GCN i DC).

Liczę na powstanie jakichś fajnych aplikacji do testowania wydajności PS3.

No i w końcu... nie ma co się oszukiwać... liczę też na mozliwość odpalania backupów. Chciałbym obadać na PS3 kilka gier, których nie kupie z braku kasy (wyższe priorytety) oraz z powodu takiego, że niektóre z nich przeszedłem na PS2, więc znowu płacić za nie nie mam zamiaru. Ktoś moze powiedzieć, ze są dema... ale nie wszystkich gier. Poza tym dema często pokazują całe "nic".

Odnośnik do komentarza

Ja zlamanie konsoli bede popierac tylko wtedy, jesli dzieki niemu bedzie mozna uruchamiac na niej gry ze starszych konsol (PS2, GCN, Dreamcast) wtedy byloby za(pipi)iscie :D I tak nie piracilbym gier z PS3, bo:

1) Nie moglbym byc zalogowany na neta (BAN)

2) Zajmuja za duzo miejsca (jak ja bym niby mial sciagac te 20-50gb z neta? zajeloby mi to chyba pare tygodni non stop sciagania)

3) Wwalanie gier na dysk podlaczany do PS3 byloby co najmniej klopotliwe (no chyba ze mialbym zewnetrznego twardziela)

4) Spiraconych gier sie nie szanuje - gralbym we wszystkie gry, ale pewnie zadnej bym nie przeszedl, kiedy ma sie oryginaly to zawsze sie go przejdzie (a jesli nie to np. zamieni na inna gre / sprzeda)

No i ostatnim argumentem jest to, ze piraceniem sie zabija konsole, ale nawet jakby sie nie zabijalo to zbyt wygodnie toto by nie bylo.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Jeśli nie ma EMU x'a GCN i DC na PC [ mówię o działającym stuffie, a nie o jakiś pseudoemu, które się wieszają po 10 sek], to wątpie, żeby zrobili takowy na PS3, zważywszy na fakt, że to architektura PPC. Co do filmów, zgodzę się, ale prędzej czy później Sony wprowadzi jakiś update jeśli chodzi o kodeki ;)

Odnośnik do komentarza
Ja zlamanie konsoli bede popierac tylko wtedy, jesli dzieki niemu bedzie mozna uruchamiac na niej gry ze starszych konsol (PS2, GCN, Dreamcast) wtedy byloby za(pipi)iscie :D I tak nie piracilbym gier z PS3, bo:

1) Nie moglbym byc zalogowany na neta (BAN)

2) Zajmuja za duzo miejsca (jak ja bym niby mial sciagac te 20-50gb z neta? zajeloby mi to chyba pare tygodni non stop sciagania)

3) Wwalanie gier na dysk podlaczany do PS3 byloby co najmniej klopotliwe (no chyba ze mialbym zewnetrznego twardziela)

4) Spiraconych gier sie nie szanuje - gralbym we wszystkie gry, ale pewnie zadnej bym nie przeszedl, kiedy ma sie oryginaly to zawsze sie go przejdzie (a jesli nie to np. zamieni na inna gre / sprzeda)

No i ostatnim argumentem jest to, ze piraceniem sie zabija konsole, ale nawet jakby sie nie zabijalo to zbyt wygodnie toto by nie bylo.

 

Z tym się zgadzam, ale mi będzie całkowicie wystarczyć odpalanie Backupów z PS2 i PSXa. Jak będę chciał pograć na DC albo GCN, to sobie go kupie, bo jest bardzo tani :P

Ale tęsknie za grami z PS2, czasem czuje ból w zwieraczach na myśl o tych pięknych chwilach z PS2 :D

Odnośnik do komentarza
Jeśli nie ma EMU x'a GCN i DC na PC [ mówię o działającym stuffie, a nie o jakiś pseudoemu, które się wieszają po 10 sek], to wątpie, żeby zrobili takowy na PS3, zważywszy na fakt, że to architektura PPC.

Co do emu DC, to próbowałem kiedyś Chankast na PC i DoA2 działa bez problemów i płynnie. Oczywiście ten emu to nie poziom PCSX2, ale lepsze coś niż nic.

BTW: Gamecube ma cpu PPC :)

popirać sobie

Coś sobie ubzdurałeś?

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza
Zresztą żadne homebrew nie jest warte złamania konsoli, sorry, ale konsola jest do grania, mam gdzieś, czy ktoś zrobi jakiś media player czy coś, ewentualnie jakąś crapowatą gierkę. Bardzo cieszy za to fakt, że jednak Sony pozostawiło jakieś bramki, żeby ludzie pokombinowali sobie [blu ray java, czy sama instalacja linuxa].

 

Dżizas co za stek bzdur...

 

Wow... Linux na 256MB RAM, bez RSXa. Ekstra... Skaczę z radości...

Oczywiście to miły i ciekawy gest ze strony Sony, ale nie ma się czym podniecać i nie jest to z pewnością coś czego oczekuje nie tylko scenowiec, ale i normalny konsument. A czego oczekuje? Dostępu do WSZYSTKICH zasobów danej platformy.

 

żadne homebrew nie jest warte złamania konsoli? Widać, że g.ó.w.n.o się na tym znasz i tyleż samo o tym wiesz. :rolleyes: Właśnie ze względu na powyższe. Powiedz to np. posiadaczom Xbox'a - ciekawe czy cieszyli by się wizją konsoli bez XBMC, tony emulatorów, darmowych, świetnych cheat device, dostępu do flasha, eepromu itd. itd. itd.

 

 

To samo się tyczy lamerii, która prowadzi tutaj jakiś swój prywatny jihad (a w domu pewnie szafa pęka od płyt...). Scena != piractwo.

Odnośnik do komentarza

Jak myslisz, za co ludzie zabraliby sie wczesniej - za emulatory i wzbogacanie platformy jaka jest PS3 przez kodeki/uzyteczne dodatki, czy za proby odpalania gier z poziomu Linuxa? Odpowiedz sama cisnie sie na usta. Co z tego, ze taki gest uczyni troche (nie czarujmy sie) dobrego jak wyrzadzi przy okazji kolosalna krzywde (Sony dalej doklada do PS3..).

 

Tak samo zastanawiam sie, ktory konsument oczekuje Linuxa kupujac konsole do grania :huh: czy gdy gra/korzysta z multimediow przez XMB to ktos mu limituje zasoby? Nie. Trzeba troche ponaciskac Sony w kwestii wprowadzenia wiekszej ilosci obslugiwanych formatow i kodekow, Sony zrobi odpowiedni przelew i bedzie sytuacja jak z dodaniem pelnej obslugi dzwieku 7.1. Przywolujac x360 zapominasz, ze PS3 juz na polce ma znakomite mozliwosci multimedialne (i jest za to krytykowane, ze Sony bardziej skupia sie na multimediach niz na graniu), wiec argument srednio trafiony.

 

Ostatnie zdanie widze bardzo odwazne, ale nie bede komentowal bo po co kolejna wojenka w tym temacie.

 

Nawet jesli uda sie zlamac zabezpieczenia to jestem baaaardzo ciekawy jak z architektura Cella i optymalizacja SPE poradza sobie scenowcy. Na pewno nie bedzie to takie proste jak na x360

Edytowane przez Grabar
Odnośnik do komentarza
Wow... Linux na 256MB RAM, bez RSXa. Ekstra... Skaczę z radości...

Oczywiście to miły i ciekawy gest ze strony Sony, ale nie ma się czym podniecać i nie jest to z pewnością coś czego oczekuje nie tylko scenowiec, ale i normalny konsument. A czego oczekuje? Dostępu do WSZYSTKICH zasobów danej platformy.

(...)

 

Normalny konsument zaopatrujący się w konsolę do gier oczekuje dobrych gier.

 

Człowieku pomyśl trochę zanim komuś będziesz o bzdurach pisał - dostępu do wszystkich zasobów nie daje nikt, nawet jak kupisz pralkę to masz tylko programy przewidziane przez producenta.

PS3 ma zarabiać pieniążki dla Sony a nie sprawiać radość kilku userom, którzy chcą się pobawić w homebrew i przy okazji kilkudziesięciu/set tysiącom, które połamanie konsoli wykorzystałoby do kradzieży oprogramowania.

Dzięki włożeniu linuxa do PS3 prawdziwi spece (linuxowcy) nie mają specjalnie powodu do łamania naszego kochanego monolita. A marne złodziejaszki - no cóż... Nie dają rady póki co i mam nadzieję, że już tak zostanie.

 

Weź też pod uwagę, że wkładanie kodeków do konsoli i emulatorów starszych konsol bardzo często służy do odpalania filmów oraz gier, których ludzie nie posiadają w oryginale. Dlaczego Sony miałoby na tym zależeć?

 

 

(...)

Nawet jesli uda sie zlamac zabezpieczenia to jestem baaaardzo ciekawy jak z architektura Cella i optymalizacja SPE poradza sobie scenowcy. Na pewno nie bedzie to takie proste jak na x360

 

Nie trzeba nic łamać, YD6 ma od razu na pokładzie biblioteki do programowania na SPE. Chcesz poprogramować? Na stronie IBM masz wszelkie materiały edukacyjne do tego celu.

Albo tutaj masz to samo na stronie jurgeta ściągnięte, nie będziesz musiał klikać sto razy, żeby pociągnąć - http://jurget.com/materialy/CELL

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza
Wow... Linux na 256MB RAM, bez RSXa. Ekstra... Skaczę z radości...

Oczywiście to miły i ciekawy gest ze strony Sony, ale nie ma się czym podniecać i nie jest to z pewnością coś czego oczekuje nie tylko scenowiec, ale i normalny konsument. A czego oczekuje? Dostępu do WSZYSTKICH zasobów danej platformy.

(...)

 

Normalny konsument zaopatrujący się w konsolę do gier oczekuje dobrych gier.

 

 

Gorzej jak samo SONY reklamowalo PS3 jako kombajn multimedialny, centrum domowej rozrywki, w pewnym momencie bylo nawet nazwane komputerem. Czyli konsument moze czuc sie oszukany? Mowienie ze konsola jest do gier, a nie dla sceny to tylko glupie gadanie. Moim zdaniem PC nie jest do grania, a ludzie na nim graja. Moge sie rowniez zalozyc, ze Xbox (pierwszy) nie sprzedal by sie tak "dobrze" (chyba 26mln konsol) gdyby nie fakt ze BYL i nawet w niektorych srodowiskach JEST centrum domowej rozrywki. Wtedy mial juz ogromne mozliwosci, a teraz sobie pomysl jakie mozliwosci mialo by PS3. I na koniec powiem tylko, ze scena to jest wspaniala rzecz. Dlaczego? Bo potrafii wydobyc nieodkryte zasoby i mozliwosci maszyny, a to swiadczy tylko o niej samej.

Odnośnik do komentarza
I na koniec powiem tylko, ze scena to jest wspaniala rzecz. Dlaczego? Bo potrafii wydobyc nieodkryte zasoby i mozliwosci maszyny, a to swiadczy tylko o niej samej.

No a w szczegolnosci byla wspaniala i przyniosla wielkie korzysci dla psp :mellow: Szczerze mowiac zlamanie zlamaniem i zdecydowanie w koncu nastapi, jednak watpie, zeby powstaly na PS3 rozmaite emulatory (PS2, DC, GCN, moze nawet PSP), wiec wcale z tego faktu sie cieszyc nie bede :/

Odnośnik do komentarza
I na koniec powiem tylko, ze scena to jest wspaniala rzecz. Dlaczego? Bo potrafii wydobyc nieodkryte zasoby i mozliwosci maszyny, a to swiadczy tylko o niej samej.

No a w szczegolnosci byla wspaniala i przyniosla wielkie korzysci dla psp :mellow: Szczerze mowiac zlamanie zlamaniem i zdecydowanie w koncu nastapi, jednak watpie, zeby powstaly na PS3 rozmaite emulatory (PS2, DC, GCN, moze nawet PSP), wiec wcale z tego faktu sie cieszyc nie bede :/

 

Mowie o scienie, nie o piractwie. Na PSP jest duzo za(pipi)istych emulatorow i to jest fajne, ze mozna sobie pograc w old school.

Odnośnik do komentarza
Normalny konsument zaopatrujący się w konsolę do gier oczekuje dobrych gier.

 

Casual Gamer pewnie -tylko- tak...

 

To, że konsola jest do GIER to jest jasna i oczywista sprawa, ale... nie tylko. Ale Ty tego nigdy nie mogłaś zrozumieć i dalej prowadzisz beznadziejną krucjatę mierząc wszystkich jedną miarą.

 

[...] dostępu do wszystkich zasobów nie daje nikt, nawet jak kupisz pralkę to masz tylko programy przewidziane przez producenta. [...]

 

Nad czym ubolewam. Właśnie po to jest scena.

 

[...] połamanie konsoli wykorzystałoby do kradzieży oprogramowania. [...]

 

Geez, a może ja bym chciał np. odpalać gry z dysku? Po co mam maltretować drogi napęd? Przykład jeden z wielu.

 

[...] PS3 prawdziwi spece (linuxowcy) nie mają specjalnie powodu do łamania naszego kochanego monolita. A marne złodziejaszki - no cóż... Nie dają rady póki co i mam nadzieję, że już tak zostanie.

 

A tak, prawdziwi spece to tylko Linuksowcy i Ci faktycznie nie mają ku temu powodów bo na tym ich kochanym Linuksie za wiele nie zdziałają na PS3...

 

[...] Weź też pod uwagę, że wkładanie kodeków do konsoli i emulatorów starszych konsol bardzo często służy do odpalania filmów oraz gier, których ludzie nie posiadają w oryginale. Dlaczego Sony miałoby na tym zależeć? [...]

 

Ale co mnie to obchodzi? Zakaż sprzedaży noży w sklepach bo niektórym służą one do mordowania innych...

 

Nie napisałem też, że to Sony miałoby na tym zależeć.

 

[...] Nawet jesli uda sie zlamac zabezpieczenia to jestem baaaardzo ciekawy jak z architektura Cella i optymalizacja SPE poradza sobie scenowcy. Na pewno nie bedzie to takie proste jak na x360

 

Tak i ja bym chciał zobaczyć jak sobie radzą, bardzo bym chciał. :)

 

[...] jednak watpie, zeby powstaly na PS3 rozmaite emulatory (PS2, DC, GCN, moze nawet PSP), wiec wcale z tego faktu sie cieszyc nie bede [...]

 

DC to czemu nie? NullDC i Chankast są całkiem niezłe, na sprzęcie nieporównywalnie słabszym. Naturalnie trzeba by taki napisać od nowa, bo jak jest z portowaniem z x86 na MIPSa czy PPC to każdy wie. ;)

 

PS2 będzie emulowana software'owo co wprowadzi samo Sony. Głowę daję, tylko poczekajmy aż PS2 przestanie się tak dobrze sprzedawać. ;) O GCN to ja bym raczej zapomniał, o PSP też. //zgubiłeś po drodze Xbox'a ;]

 

Niestety jeśli homebrew, to i z czasem ISO Loader...

Dlatego SONY ogranicza dostępne zasoby konsoli.

Musieli by trochę nakombinować, żeby pozwolić uruchamiać HB i naraz nie pozwolić uruchomić ISO Loadera, dlatego wiele elementów jest poblokowanych.

 

Dlaczego niestety? :rolleyes:

 

No i tak to się nie da. Albo rybki albo akwarium. Sony samo z siebie w tej kwestii nigdy nie odpuści (żaden liczący się na rynku producent zresztą).

Odnośnik do komentarza
Dlaczego niestety? :rolleyes:

 

No i tak to się nie da. Albo rybki albo akwarium. Sony samo z siebie w tej kwestii nigdy nie odpuści (żaden liczący się na rynku producent zresztą).

 

"Niestety" z punktu widzenia SONY, nie chcieliby sami pozwolić na złamanie swojej konsoli.

Oczywiście jeśli już zostanie złamana, to wiele nie będą mogli zrobić.

Niech nikt nie pisze, że zostanie wypuszczony update i po ptakach, bo na PSP też mamy update'y i nigdy nic nie blokowały.

Np. sprawa korzystania z GTA Liberty City Stories do uruchamiania homebrew. Dla PS3 taką grą jest Motorstorm (scenowcy korzystają z niego (z jego dziur) ), do prób uruchamiania gier z HDD (ostatnie news'y),

żadne update'y konsoli pewnie nic nie pomogą, jedynym rozwiązaniem będzie wypuszczenie NOWEJ wersji Motorstorm'a, który będzie miał preinstalowane odpowiednie patche.

 

Proszę o nie pisanie w tym momencie postów typu "a co ty wiesz?", "g.ówno sie znasz!" itd., bo nie piszę jako osoba odpowiedzialna za hacki, tylko jako osoba postronna, więc nie zaczynajcie wojenek przez opinie widzów.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Czuje w nosie, że z przeróbką PS3 będzie tak samo jak z emulatorem ps2 na PC.

 

Skończy się na obietnicach, wersjach z coraz to nowymi numerkami i softem obsługującym 1% gier, wieszającym się co 5 minut. A jak już wyjdzie odpowiednia wersja, to będą tym zainteresowani tylko "specjaliści".

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...