Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. To jeszcze jedno pytanko dotyczące robienia zakupów w PSN. Czy dobrze uważam że dokonywać transakcji można na dwa sposoby. Tzn przez użycie karty skąd ściągana jest kasa i poprzez kupno karty playstation network (widziałem mnóstwo takich ofert na allegro) ? I jaki sposób jest wygodniejszy, bezpieczniejszy ?

Odnośnik do komentarza

No, a czemu miałbyś pBTW: Da się zmienić adres e-mail na PSN?

Tak, można. Np. Przez stronę: https://account.sonyentertainmentnetwork.com/login.action;jsessionid=ACBA6A57D3608B0293212A35167E784C.lvp-p2-npgrct04-2309

Ale przez konsole też można.

 

Ok. To jeszcze jedno pytanko dotyczące robienia zakupów w PSN. Czy dobrze uważam że dokonywać transakcji można na dwa sposoby. Tzn przez użycie karty skąd ściągana jest kasa i poprzez kupno karty playstation network (widziałem mnóstwo takich ofert na allegro) ? I jaki sposób jest wygodniejszy, bezpieczniejszy ?

Moim zdaniem wszystko jedno - zdrapki = ładujesz daną kwotę do wirtualnego portfela. Kartą możesz zapłacić dokładnie tyle ile gra kosztuje (minimum od 20 zł wzwyż). Niektórzy obawiają się po miesięcznej przerwie i wycieku danych dodawać karty kredytowe/płatnicze do PSN teraz.

Odnośnik do komentarza

Jak zarejestrujesz się na Pl to będziesz mieć dostęp tylko i wyłącznie do sklepu polskiego. Jak en to angielskiego. Nie da się potem tego zmienić.

 

Nie musisz podawać prawdziwych danych i obawy są słuszne. Jednakże w sytuacji kiedy z jakiegoś powodu stracisz dostęp do konta e-mail, na który rejestrowałeś usługę i zapomnisz hasła do SEN, będziesz mieć problem w odzyskaniu konta.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Jedno konto na konsoli = jedno konto online. Kont na konsoli można mieć... nie wiem ile, teoretycznie 99999999, ale haczyk jest taki że kont z przypisanym SEN tylko 16.

Kiedyś sklepy te się znacznie różniły, obecnie jest chyba to samo. Ja bym rejestrował się na Polskę.

 

@vip77

Jak to? To nie można mieć już konta np. w USA i płacić Polską kartą?

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dziekie wszystkim za odpowiedzi :)

Założę w takim razie konto na Polskę.

A czy w przypadku np awari konsoli lub dysku, te rzeczy które pościągałem przepadną mi ? Czy to jest wszystko przypisane do konta i jak bym kupił później drugą konsolę, nadal będę mógł z nich korzystać ?

Odnośnik do komentarza

A logować się jeszcze można? Pobierać to co się kupiło?

 

@Steve

Pobrane materiały masz w Download List, w Account Settings. Możesz je pobierać nieskończenie wiele razy (z wyjątkiem niektórych darmowych, które ograniczone są czasowo). Dlatego tak istotne są dane konta. W przypadku awarii np. konsoli i braku kopii systemowej (bezużytecznej ;p), zakładasz nowe konto na konsoli, a przy próbie połączenia z SEN zostajesz pytany czy już takowe masz, mówisz że masz i tam wpisujesz swój login i hasło. Zmienia to NP Account ID z zer na Twój, ale nie wiem czy z automatu zmienia też numer użytkownika (bez tego możliwe że PS3 nie rozpozna Ciebie jako właściciela save'ów). Także na wszelki wypadek polecam zrobić systemową kopię, jak ma się czysty HDD, wtedy zajmie z góra kilkadziesiąt MB (wchodząc do sklepu, konsola ściąga np. miniaturki reklamowanych gier i to wszystko wchodzi w skład kopii, a nie da się tego usunąć... po dwóch latach u mnie ważyło to prawie 1GB).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

A logować się jeszcze można? Pobierać to co się kupiło?

Tak, wszystko działa, oprócz płacenia naszymi kartami, więc aby coś kupić to trzeba inwestować w zdrapki.

 

Z tym czytaniem sejwów, to nie trzeba przypadkiem jeszcze utworzyć takiego samego użytkownika (nazwa) na nowej konsoli?

Odnośnik do komentarza

Nazwa nie ma znaczenia bo można ją w każdej chwili zmienić na inną. A nazwy użytkownika online zmienić się nie da (a może i da? coś mi się obiło o uszy, że raz na jakiś czas można, ale mogę się mylić). W każdym razie save'y i trofea podpisywane są przez IDPS konsoli (identyfikator konsoli, coś jak numer seryjny), NPAccountID (identyfikator użytkownika online) i numer użytkownika (dane użytkownika PS3 przechowuje w np. "dev_hdd0/home/00000001/", każdy kolejny użytkownik dostaje kolejny numer, nawet jak zostanie wcześniej jakiś skasowany).

 

Nie rozumiem jak to działa z tym IDPS, bo nie tylko bierze udział w podpisywaniu, ale i szyfrowaniu zawartości save'a (save'a czyli samego save'a, nie obrazków czy meta danych SFO/PFD). Dlaczego więc na innej konsoli, która nie zna tej liczby, gry odczytują save? Czuję że mnie to wszystko powoli zaczyna przerastać. :)

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że tak. Dlatego te co możesz rób kopię na USB, a tych co nie możesz... módl się o nie (jak wykupisz P+ to będziesz mógł je przesłać do chmury, zwykłych nie ma sensu ponieważ podobno jest im z automatu zakładana blokada...). ;p

 

Trochę się już dezaktualizował, ale i tak warto przejrzeć. Użytkownicy OFW (np. Ty) też znajdą tam coś dal siebie.

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Ależ był. PS2MCFS przewiduje atrybut pliku, który uniemożliwia skopiowanie (oczywiście tylko przez OSDSYS ;]). Na PSX oczywiście nie. Było to nieco lepsze rozwiązanie bo karty choć drogie to przynajmniej nie były przypisywane do konsoli, a same save'y profilowane jak to jest obecnie.

 

Ja też się dziwię ponieważ nie ma to kompletnie sensu. Zapewne obawy dewelopera są w takim przypadku dwie:

- że złowrogi i podstępny hak1er doda sobie ileś tam punktów i wywróci balans w jego grze online

- że save trafi do internetu i szybciej się graczowi znudzi grą, a więc szybciej ją odsprzeda

 

Pierwszą obawę eliminują dwie rzeczy: fanty do online mogą być trzymane po stronie dewelopera, a nie na konsoli. Jeśli chcą tak oszczędzać na kosztach transferu to wówczas trzymają je po stronie konsoli. Fakt podpisywania, szyfrowania i kompresowania danych z udziałem IDPS, bez którego nie da się zmienić żadnych danych w save, a identyfikator ten jest nie do odczytania na konsoli z OFW (dawniej leciał na golasa przy komunikacji z SEN (ale i tak żeby podsłuchać rozmowę konsoli z serwerami Sony trzeba mieć używany przez Sony certyfikat SSL i znać aktualnie używaną xphasephrase)) przekreśla sens takiej blokady. Obecnie Sony rozdaje bany za łączenie się na CFW. A więc to jest takie błędne koło. :|

 

Drugą obawę można wyeliminować walidując zawartość save'a przez PARAM.PFD (niektóre gry tego nie robią), wtedy nawet jak trafi do sieci to będzie trzeba znać swój IDPS, żeby coś z nim zrobić. Mało tego, aby w pełni poprawnie podpisać trzeba też znać DHK i SFID (teoretycznie unikalne dla każdej gry z osobna, ale deweloperzy często to olewają i używają samych np. zer (czasami wpisują tam zabawne teksty o tym jak kogoś nie lubią albo że są zmęczeni ;P)).

 

Także bezsens kompletny. Ja mogę tak wymieniać i wymieniać. Sony to kopalnia absurdów. :D

 

 

Jakby kogoś interesowało to tak się przepisuje save:

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-save/

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

 

5 sekund w google

801-230-000 - infolinia plejstejszyn

 

Edit:

po 30 sekundach w google:

 

Centrum Obsługi Klienta PlayStation

Infolinia: 801 230 000 ( opłata wg. taryfy operatora )

Godziny: pon.-pt. 9-21, sobota 9-17

Email: pomoc@playstation-cok.pl

 

 

 

spoko, ale tu nie chodzi o Google tylko o forum. 

dlaczego nie ma numerów infolini na forum.

to podstawa przecież w dziale o Playstation, nie ?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...