Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymusić by gry obsługujące 1080p na PS3, odpalały się właśnie w takiej rozdziałce? Gdy mam ustawione PS3 by obsługiwało 720p/1080p, to niektóre gry pomimo tego, że obsługują 1080p to odpalają się w 720p. Wiem, że mogę ustawić tylko 1080p - ale wtedy gry działające tylko w 720p, nie włączą się. Jest jakiś sposób by gry działające w 1080p odpalały się tylko w takiej rozdziałce?

Odnośnik do komentarza

Jestem po prostu ciekaw, czemu gra, która działa w 1080p domyślnie odpala się w 720p a dopiero jak ustawie w PS3 tylko obsługę 1080p to włącz się w takim trybie. Chciałbym aby gry w 1080p odpalały się tylko w takim trybie, bym nie musiał jakiś dziwnych kombinacji w opcjach zmieniać.

Odnośnik do komentarza

Nie da sie, trzeba recznie zawsze. Poza tym te gry sa tylko upscalowane do FHD i niekiedy efekt jest gorszy niz w oryginalnym 720p.

 

 

Czyli chyba najlepiej ustawić w PS3 720p/1080p i niech sobie konsola z automatu wybiera co woli?

Odnośnik do komentarza

U mnie OFW, a u Beriona to nie wiadomo ;). Faktycznie chyba jest tak, że jak gra "wspiera" tylko 1080p to z automatu odpali się w 720p jeśli tak mamy zaznaczone w opcjach PS3. Dobra, sprawa w sumie rozwiązana. Ustawiam w opcjach 720p i 1080p i niech się gry odpalają jak chcą.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Na obu. Czasami wracam na OFW. ;) Ale czytam nie pierwszy raz o takich czarach, więc tym bardziej się zdziwiłem. O, np. ostatnio doszedł fw (ten felerny), który miał wyłączać notyfikacje trofek (stosowna opcja w settingsach), a u mnie wszystkie powiadomienia, włącznie z trofeami załatwia opcją wyłączenia notyfikacji online (i było tak jeszcze jak moja PS3 była jeszcze dziewicą). Mało tego, w MBR mam *niezaszyfrowane* śmiecie z NTFS. i jak to możliwe? No nie jest możliwe, a jednak jest.

 

Dziadostwo straszne. Zawsze jak mam wgrać jakiś fw to chodzą mi po plecach ciarki. ;p

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Kontrola Rodzicielska Gier

 

Poziomy kontroli rodzicielskiej dla gier

Poziom kontroli rodzicielskiej dla gier można ustawić, wybierając kolejno [security Settings] (Ustawienia zabezpieczeń) > [Parental Control] (Kontrola rodzicielska). Do wyboru jest ustawienie [Off] (Wył.) lub jeden z 11 poziomów.

Off (Wył.): Odtwarzanie dowolnej zawartości niezależnie od poziomu kontroli rodzicielskiej.

11-1: Ustawienie poziomu kontroli rodzicielskiej w oparciu o liczbę. Należy pamiętać, że im mniejsza liczba, tym większe ograniczenia.

Połączenie ustawień kontroli rodzicielskiej w systemie PS3 i ustawień kontroli zawartości określa, czy można odtwarzać daną zawartość.

Przykład: Jeśli poziom kontroli rodzicielskiej systemu jest ustawiony na [7], w systemie można odtwarzać zawartość z poziomem od [1] do [7].

 

nie znalazłem niestety odpowiednika wiekowego. ktoś sos doradzi - do 7 lat bym chciał :)

 

edit.

czyli ustawić mam 7 = PEGI 7 ?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Poziomy każdej gry możesz sprawdzać wybierając grę i trójkąt na jej właściwościach (pudełkowe jak i z PSS) - przykłady:
EyePet PEGI 3 - poziom 2
LBP1 PEGI 7+ - poziom 3
The Cave PEGI 12 - Poziom 5
Uncharted 1 PEGI 16+ - poziom 7
Borderlands 2 PEGI 18 - poziom 9

Nie można się sugerować samym oznaczeniem PEGI - ważne są też te dodatkowe oznaczenia (Przemoc, Strach, Hazadr itp.)  - np. Harry Potter and the Deathly Hallows part 2 ma PEGI 12 a Heavenly Sword ma PEGI 16+ ale obie gry mają poziom 7.

Odnośnik do komentarza

Witam

Otóż wczoraj kupiłem sobie Super Slim 500 gb. I w związku z tym mam pytanko. W zestawie, były dwie gry - Uncharted 3 i Gran Turismo 5. Chciałem uruchomić Gran Turismo 5, ale konsola każe mi zaktualizować soft. Czy w związku z tym bez podłączenia konsoli do netu nie pogram w tą grę ?

I jaka jest obecnie najnowsza wersja softu i czy nie jest wadliwa ? Po prostu boję się że mogę dokonać aktualizacji i się coś skopie. Czytałem o takich przypadkach w necie.

Odnośnik do komentarza

Wymagany soft dla danej gry powinien być na płycie z nią. Chyba raz aktualizowałem soft z płyty - nie wiem jak teraz jest.

Najnowszy soft to 4.46 (nie jest "wadliwy") - można go pobrać bezpośrednio na konsole (musisz podpiąć ją do netu) ale też możesz go pobrać na nośnik zewnętrzny typu pendrive/zewnętrzny HDD z tej strony: http://pl.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item626586/Zaktualizowane-funkcje-%28wer-4-46%29/. Nośnik musi być sformatowany na FAT - NTFS PS3 nie wykrywa.

Jak będziesz instalował z nośnika zewnętrznego to musisz utworzyć na nim w odpowiedni sposób strukturę katalogów aby PS3 widziało FW. http://ps3explained.com/advanced/folder-structure/ - wielkość liter ma znaczenie (w skrócie: na Pendrive utworzyć folder PS3 a w nim folder UPDATE - do niego dopiero wrzucasz pobrany soft).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...