Skocz do zawartości

Headsety do PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Zgłupiałem. Nie wiem jakie słuchawki wybrać. Chcę koniecznie z dźwiękiem 5.1, ale nie chcę wydać więcej niż 500 zł. Nie znam się za bardzo na tym sprzęcie i łatwo mnie ogłupić dlatego pomóżcie!

Myślałem o headsecie sony, ale wyczytałem na jakimś fachowym forum, że za tą cenę można znaleźć coś lepszego. Co powiecie o Tritton'ach? Który model byłby najlepszy dla PS3 (do 500 zł ofkoz)?

Odnośnik do komentarza

Dobra, szukałem tematów, ale nic nie znalazłem a nie chcę nowego wątku zakładać bo nie lubie generalnie zaśmiecać forum, a więc znalazłem coś takiego:

 

http://www.ebay.co.u...#ht_1710wt_1270

 

I moje pytanie brzmi, czy wersja US różni się czymś od wersji... UK? (o ile taka jest) Wszędzie zaznaczają "Original USA product" a większość z nich jest z Honk Kongu (Made in China for USA?). Nie boję się kupować z Honk Kongu bo już nie raz kupowałem stamtąd, jedyny minus to czekanie ok. 3-4 tyg. Sprzedawca ma 99.9% pozytywów więc wygląda wiarygodnie. Tylko jeżeli jest coś czego nie wiem to chciałbym was chłopaki zapytać :) a jeśli trzeba to przekierujcie ten post do innego wątku. Na innych aukcjach ceny dochodzą do nawet ponad 100 funtów. Dlatego zacząłem się zastanawiać czy ta cena (68.99 + wysyłka) to wynik tego, że kupuje bezpośrednio z fabryki (bo jakże inaczej) czy też dlatego, że jest to wersja USA? cokolwiek może to oznaczać...

Edytowane przez Sito
Odnośnik do komentarza

Ja mam ten HS w wersji USA (niebieskie pudełko, jak z linku który podałeś) i bez problemu działa. Pewnie wersje USA i EU różnią się tylko kolorem opakowania. Ale 70 funtów to około 350 zł, za tą cenę powinieneś w Polsce kupić bez problemu. Np. tutaj:

http://www.ultima.pl/oficjalny_stereofoniczny_headset_sony_7_1/i10798/

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Po wczorajszym graniu w BFa (pozdro panowie :)) doszedlem do wniosku, ze bede musial zainwestowac w jakies sluchawki z mikrofonem. Nie bede sluchal na nich muzyki, czy ogladal filmow - beda mi sluzyc wylacznie do gier. Chyba najwazniejsza sprawa jest kabel - musi miec dlugosc okolo dwoch metrow. Fajnie by bylo, gdyby sluchawki dzialaly rowniez z X360.

 

Tritton ax720 lub ax pro. Lub astro a40 w wersji z kablem ale to juz droga zabawa. Wszystkie dzialaja z xbox,astro a40 wymagaja kabla pod ps3/xbox360 ktory mozna kupic na stronie producenta.

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

Nie mieszkam w Polsce ;) Dzięki za odpowiedź bo strasznie mnie to nurtowało :)

 

Druga rzecz: nawet w linku który podałeś jest napisane, że to zestaw stereofoniczny, czyli nie surround... to czemu jest to 7.1? nie kumam...

 

Dźwięk 7.1 jest wirtualny, ale mimo to słychać przestrzeń i dźwięki dochodzące z tyłu lub przodu. W niektórych grach lepiej, jak np. w Battlefield 3, Uncharted 3, Wipeout, a w innych gorzej. Jednak w różnica pomiędzy stereo a 7.1 jest bardzo duża. Ja swojego HS z trybu surround w ogóle nie przełączam na tryb stereo.

Odnośnik do komentarza

Ja rowniez nie przelaczam bo na stereo ma sie wrazenie ze dzwiek jest stlumiony. Sluchaweczki sa generalnie dosc komfortowe i szybka nie bola mnie uszy po graniu. Dzwiek jest bardzo czysty i bassu tez rowniez sie w nich troche znajduje. W U3 bardzo ladnie graly, zastepuja one wieczorem logitechy z-5500 i jest naprawde spoko. Jedynie do czego moge sie przyczepic to mikrofon, w ktorym mam bardzo dziewiczy glosik, w ogole nie przenosi nizszych tonow i wszyscy znajomi smieja sie ze mnie ze brzmie jak dziecko z gimnazjum :(

Generalnie jezeli potrzebujemy sluchawek z mikrofonem do ps3 to uwazam je za najlepsza opcje. Wiadome ze w tej cenie znajdziemy sluchawki ktore lepiej graja nawet w stereo (np jakies Senki) ale tutaj mamy mikrofon i bezprzewodowosc co jest bardzo duza zaleta ;)

Odnośnik do komentarza

Z ciekawosci wzialem dzis i zrobilem test porownawczy moich HS sony 7.1 oraz bezprzewodowych AKG K912 (same sluchawki, bez mikro- zaplacilem za nie w 2010 czy 2011 chyba ok. 270 zl) pod katem sluchania muzyki.

 

Na poczatek dodam, ze te AKG to najwygodniejsze sluchawki, jakich uzywalem... az do zakupu tego HS sony. Jezeli chodzi o ergonomie i wygode, to te sony sa moim zdaniem nie do pobicia przez zaden inny sprzet, ktory mialem do tej pory w zyciu na uszach. Natomiast jesli chodzi o dzwiek...

Zapuscilem ta sama muze na dwoch roznych sprzetach (i dwoch roznych sluchawkach) jednoczesnie, zeby moc szybko je przekladac i dobrze porownac i oto spostrzezenia:

- jak to chyba Pryx gdzies stwierdzil, ten hs od sony- jak na typowe sluchawki do grania przystalo- ma naprawde mocno podbity bas...

- ...niestety cierpia na tym jednak nieco pozostale tony. Po zalozeniu AKG roznica w czystosci i jakosci odtwarzanego dzwieku jest naprawde bardzo wyraznie slyszalna (a dodam, ze ja co prawda lubie dobry, czysty dzwiek, ale audiofilem zadnym na pewno nie jestem). Basy nie dominuja nad reszta, a dzwiek jest duzo wyrazniejszy, czystszy, lepiej odwzorowany.

 

Podsumowujac:

- jezeli ktos kupuje sluchawki glownie do grania (czy ogladania filmow) i nie ma planuje raczej sluchac na nich muzyki, to ten zestaw sony jest moim zdaniem swietnym wyborem. W BF3 gra mi sie na nich wysmienicie, ta charakterystyka dzwieku bardzo dobrze pasuje do gier, zwlaszcza wojennych: wybuchy, czolgi, helikoptery etc. brzmia w nich poteznie, do tego jest wbudowany mikrofon, no i sa niezwykle wygodne (wielogodzinne posiedzenie w nich to sama przyjemnosc). Mi aku po pelnym naladowaniu starcza mniej wiecej na dwa intensywne piatkowo-sobotnie posiedzenia (ok. 7h, mysle, pod koniec czasem musze doladowac). W czasie ladowania (mini usb) mozna z nich normalnie korzystac- osobiscie polecam do tego zakup dluzszego kabla (ja wzialem z sony 2,8 metra- sprawdza sie idealnie i do hs i do pada). Ich wada jest jedynie to, o czym pisalem (pytalem) pare postow wyzej: nie mozna w nich zmieniac czulosci mikrofonu. Ja czasem mam przez to problem, ze slabo mnie slychac, jak musze mowic cicho, bo rodzina spi...

 

- jak ktos chce rowniez intensywnie sluchac na nich muze, to rozwazylbym cos innego. Ekspertem hi-fi zadnym nie jestem, ale moim zdaniem AKG lub Sennheiser to optymalny wybor. Ta opcja wymaga tylko oczywiscie osobnego mikro (ja do tych AKG uzywalem malego hs sony).

 

Ok., to tyle- byc moze sie komus to w jakims stopniu przyda.

 

Pozdro!

 

PS: Co do zmiany tonu glosu, to o ile sie orientuje, to mozna to robic tylko i wylacznie w pokoju czata- tam masz mozliwosc kombinowania i wariowania, jakbys sie helu nawdychal, ale w menu w ustawieniach akcesoriow nic takiego nie widzialem.

Edytowane przez tommi___t
Odnośnik do komentarza

PS: Co do zmiany tonu glosu, to o ile sie orientuje, to mozna to robic tylko i wylacznie w pokoju czata- tam masz mozliwosc kombinowania i wariowania, jakbys sie helu nawdychal, ale w menu w ustawieniach akcesoriow nic takiego nie widzialem.

Jest taka opcja w ustawieniach. Podczas gry można spokojnie zmieniać ton.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Odnośnie recki - Tritton AX PRO są dwa razy droższe - można było przyrównać HS'a od Sony do czegoś bardziej zbliżonego - "mała" dopłata choć w przenośni za sprzęt dwa razy droższy (najtaniej znalazłem za 695zł) imo to trochę przesada bo za tą cenę większość słuchawek od tych sonowskich będzie lepsza.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...