Skocz do zawartości

Managery piłkarskie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Ale mnie zaswędziało popykać w menedżera. Klucz do 17 kupiony, ściągam 2GB herbów, 4,5GB twarzy, 120MB koszulek...

 

 

...a i tak pewnie w połowie sezonu w obawie o laptopa odinstaluję :ragus:

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ten nowy fm to wreszcie fm z naprawdę ciekawymi zmianami. Po strasznie podobnych fm2016 i fm 2017 wreszcie wprowadzono ciekawe nowości. FM 2018 ma chociażby nową zakładkę dynamika. Cała mechanika oparta na tej dynamice to nic innego jak nastroje w szatni, grupki wzajemnej adoracji i hierarchia w drużynie. Coś wspaniałego i (pipi)owego za razem :D Jak naprawdę ci idzie to masz  za sobą piłkarzy co mogą ci pomóc nawet w trudniejszych momentach bo stoją za tobą murem. Trzeba do tego chwalić ich i starać się nie wkurzać starszyzny drużyny (nie wystawiać na liste transferową, spełniać obietnice i dawać pograć dużo minut). Jak sobie w pierwszej drużynie pofolgowałem i chciałem sprzedać 2 graczy z topu hierarchii  to drużyna wymusiła na prezesie zwolnienie. Tak moja kariera w interze skończyła się po 3 miesiącach. Teraz gram napoli i wiem już że insigne, hamsika i  pepe reiny ruszyć nie mogę. Na szczęście działa to w sposób naturalny. Np u mnie ostatnio milik w formie (17 goli) to i awansował w hierarchii tak samo jak kupiony przeze mnie z slb zivkovic (w ciągu pół roku z nowego nabytku do bardzo wpływowych graczy). Jak gracz gra gorzej lub się starzeje jego rola spada. Reina przedłużył umowę na dwa lata ale zamiast pierwszy skład wziąłem rotacje i już jakby jego rola spada. Nadal wpływowy ale powoli wymienia się w składzie z  albanem lafontem (reina ważne mecze a alban ze słabszymi graczami i puchary).  Za(pipi)iste jest to że cała dynamika drużyny naprawdę pracuje i się zmienia zależnie od sytuacji. 

 

Dodatkowo polepszyli statystyki współpracy poszczególnych graczy. Jak często grają ze sobą np prawy skrzydłowy i obrońca prawy to rozumieją się coraz lepiej. U mnie callejon z ghoulamem rozumieją się bez słów. Kiedyś już to działało ale w fm 2018 naprawdę można wygrywać tym mecze. Obecnie mam nawet za(pipi)istą chemie między zmiennikami i jak gra zivkovic z areną to rozumieją się tak samo dobrze jak hysaj z insigne.  

 

Sama dynamika pomaga też przy różnego rodzaju sytuacjach jak sprzedaż piłkarza co gra tylko ogony. Jeżeli piłkarz się buntuje ale nie jest wysoko w hierarchii klubowej wystarczy nasłać na niego hamiska lub insigne i sprawa załatwiona :) Działa to w obie strony. Chciałem też dodać trenerów do zespołu juniorów i prezes się nie zgodził. Wyciekło do pracy i moi piłkarze którzy mnie kochają poszli do prezesa. Prezes zmienił zdanie :D

 

W nowej części jest też nowy silnik graficzny. Fajne smaczki dodali i jest jakby mnie debilnych sytuacji (kto pamięta gole z połowy? : ) ) Sam interfejs jeszcze przejrzysty bardziej nawet dla laika. Ustawianie taktyki nigdy nie było tak proste. 

 

Jedyna zmiana nie potrzebna i dziwna to odprawy przed meczowe. Nie wiem czemu mają służyć bo tylko 2 razy na 40 meczy piłkarze w jakikolwiek sposób pozytywny zareagowali na moje instrukcje. W pewnym momencie zostawiłem ten element asystentowi. 

 

No i tradycyjnie konferencje prasowe są tak samo nudne jak były. Muszą w końcu dopracować ten element albo się go pozbyć. 

 

Podsumowując fm2018 to najlepszy fm od lat i naprawdę gra warta zakupu.  W tym miejscu chce jeszcze raz podziękować @Rayos i @Velius

 

A no i w fm jest bexit (wiem był w fm2017 już ) i chińczycy kupują za miliony... Kutasy mi w przerwie zimowej allana kupili. Wykorzystali klauzule i nie mogłem mu zapłacić takiej pensji jak chiny... :(

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Za krótko pograłem. Na razie mogę stwierdzić że silnik meczowy jest na o wiele wyższym poziomie niż w 19 i o wiele bardziej realistyczne transfery. Już nie wyrwie się juniora za grosze jak coś sobą reprezentuje. Fajne też że są strategie klubowe na najbliższe 5 lat. Z innych zmian co zauważyłem jeszcze więcej ułatwień dla nowych i ładniej wygląda interfejs (jest przejrzysty bardziej). Reszta to stary dobry FM. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kalel napisał:

Czy są jeszcze forumowicze którzy grają w FMa? Warto dopłacić do wersji 20, czy nie ma żadnych większych zmian względem wersji 19?

Warto kupić wersję 20, sporo zmian w stosunku do 19. Ale żeby nie było tak wesoło, to silnik meczowy jest bardzo niedopracowany, pełen błędów i rozmaitych problemów. Z takich najważniejszych, to napastnicy mają ogromne problemy z wykorzystywaniem sytuacji 1 na 1,  środkowi obrońcy nie reagują na prostopadłe podania między stoperów, co powoduje że w zasadzie w każdym meczu tracimy identyczne bramki, zawodnicy nie stosują się do poleceń taktycznych przy stałych fragmentach gry, sędziowie dyktują zbyt wiele rzutów karnych.

Na szczęście ogromna większość tych błędów jest już zgłoszona, i powinna zostać poprawiona w nadchodzącym patchu.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.12.2019 o 20:34, Atos napisał:

Warto kupić wersję 20, sporo zmian w stosunku do 19. Ale żeby nie było tak wesoło, to silnik meczowy jest bardzo niedopracowany, pełen błędów i rozmaitych problemów. Z takich najważniejszych, to napastnicy mają ogromne problemy z wykorzystywaniem sytuacji 1 na 1,  środkowi obrońcy nie reagują na prostopadłe podania między stoperów, co powoduje że w zasadzie w każdym meczu tracimy identyczne bramki, zawodnicy nie stosują się do poleceń taktycznych przy stałych fragmentach gry, sędziowie dyktują zbyt wiele rzutów karnych.

Na szczęście ogromna większość tych błędów jest już zgłoszona, i powinna zostać poprawiona w nadchodzącym patchu.

 

 

hehe ja dopiero jestem w przedsezonowych przygotowaniach i gram z takimi drużynami że wyniki sa hokejowe. Dobrze wiedzieć co mnie czeka jak liga ruszy :pawel:

 

 

No coś w tym jest. Wyniki hokejowe mam czasem Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co jest nie tak z tą edycją? W każdym meczu mam 3-4 sytuacje sam na sam niewykorzystane.

80% meczów wygląda tak, że obrońca posyła długą pilę na napastnika, ten wychodzi sam na sam z bramkarze no i tutaj już loteria.

Tak było przed obecnym patchem czy tylko ten tak spier... grę?

Gram Borussią Dortmund, gdy w końcu po wielu próbach ogarnąłem dobrą taktykę to po 6-7 zwycięstwach z rzędu standardowo przyszło pasmo porażek i remisów.

Wiadomo kiedy można się spodziewać nowego patcha?

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Też Ci tak ścina? Ja kocham fm’y i gram co roku. Ale mam w miarę spoko lapka (jak na taka gre) tylko grafika zintegrowana. Fm 21 10-12
Lig odpalonych plus dodatki i wszystko śmiga a tu ścina mi nawet w menu czy przy wyborze drużyny, trenera itp. Nie wiem o co kaman. Z tego co czytałem wymagania ma podobne do zeszłorocznej wersji…

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...