Skocz do zawartości

Managery piłkarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w polowie sezonu Schalke w FM Classic i na poczatku niektorych opcji z 'pelnej wersji' mi brakowalo, ale szybkosc gry rekompensuje te braki. 

 

btw. wiadomo cos odnosnie wersji na Vite? Bo cos kiedys czytalem, ze ma wyjsc edycja 2014, a tu sezon w polowie, a o grze juz dlugo nic nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza

Gralem oba, ale ten pelny to katorgadla mnie byla. Dwa sezony Totenchamem zajely mi  szmat czasu. Wole jednak uproszczony tryb.

 

Rozegralem moj pierwszy sezon Schalke w uproszczonym trybie i calosc zajela mi okolo tygodnia i jest to ogromny plus dla tego trybu, bo w zwyklej wersji nawet nie wiem czy doszedlbym do zimowego okienka transferowego. Dodatkowo udalo mi sie wygrac LM i zajalem drugie miejsce w Bundeslidze. Glownie za sprawa duetu srodkowych obroncow Matipa i Howedesa, ktorzy przez caly sezon trzymali wysoki poziom. Teraz bede szukal bramkarza i mysle nad Leno z Leverkusen, lub Hornie z Koln. A tak to w zasadzie nie mam pomyslu na wydanie pieniedzy, bo caly sklad gra dobra pilke (bilans bramkowy +45 w BL), a zmiennicy nie odstaja znacznie od podstawowej 11. Ale jednego, lub dwoch klasowych zawodnikow bede musial kupic, zeby powtorzyc sukces z poprzedniego sezonu i wygrac Bundeslige.

 

Szkoda, ze ta wersja na Vite jest tak odkladana, bo na 99% zdecyduje sie na kupno konsoli po premierze FMa, jesli oczywiscie przenosna edycja nie bedzie zyebana.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zainstalowałem na nowo FM 2013. Rok pracy z naszą Kadrą zaowocował zajęciem drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej do Mistrzostw świata. 2 porażki z Anglią ( D 1-5 ; W 0-2), 1 remis z Ukrainą i reszta to same wygrane. W barażach po zaciętym dwumeczu z Belgią (d 3-2 ; w 2-2) wywalczyłem wyjazd do Brazylii na mundial. Duży sukces jak na kogoś anonimowego, z amatorską karierą piłkarza;)

 

Polska ma paru fajnych grajków. Szkoda tylko, że z lewymi obrońcami i lewymi skrzydłowymi u nas biednie. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jest też książka o podobnym tytule, a w niej wywiady z twórcami, z graczami, z piłkarzami, którzy byli "wonderkidami" w grze, anegdotki jak FM zrujnował życie, ale również jak uratował w niektórych przypadkach.

Dla fanów FMa pozycja obowiązkowa, okazjonalni gracze mogą odpuścić.

 

http://www.amazon.co.uk/Football-Manager-Stole-Life-Beautiful/dp/0956497179

Odnośnik do komentarza

Kurczę, nigdy nie grałem w żadnego managera na poważnie. Polećcie mi - najlepszy manager obecnie na rynku. Ważne żeby był w PL. Rozumiem że Football Manager 2014 jest najlepszy?

 

I jeszcze jedno - idzie w jakiejś grze zostać selekcjonerem repry?

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Kurczę, nigdy nie grałem w żadnego managera na poważnie. Polećcie mi - najlepszy manager obecnie na rynku. Ważne żeby był w PL. Rozumiem że Football Manager 2014 jest najlepszy?

 

I jeszcze jedno - idzie w jakiejś grze zostać selekcjonerem repry?

Football Manager, a potem długo, długo nic.

 

Czy 2014 najlepszy? To kwestia gustu. Do mnie nowsze odsłony i wprowadzane w nich zmiany średnio mi podeszły, więc wciąż łoję swojego sejwa z FM2012. Gdy się rozegra już te kilka/kilkanaście sezonów to przestaje mieć znaczenie, że jest już przestarzały bo po prostu mamy już wtedy do czynienia z zupełnie nową rzeczywistością piłkarską, w którą wsiąkamy i musimy się jej uczyć na nowo.

 

Możesz poczekać na 15- będziesz miał aktualne składy terminarze i te wszystkie pierdoły, które ułatwią ci imersję. Tylko przygotuj się na to, że najgłówniejszą częscią gry jest po prostu przeglądanie tabelek, profili piłkarzy, statystyk i tego typu sprawy. Choć w sumie nie wiem czego innego spodziewać się po menadżerze piłkarskim.

 

Pamiętaj też, że FM wymaga poświęcenia mu ogromnej ilości czasu, celem nauczenia się jego wszystkich elementów. Ja grając od 2006 roku mogę przyznać, że dopiero gdzieś po 6 latach zadałem sobie trud pełnego zrozumienia takich elementów jak treningi czy dobór sztabu szkoleniowego wcześniej grając po prostu na czuja. No i nie popełnij błędu mojego kumpla, którego namawiałem do rozpoczęcia przygody z FMem, a on odmawiał argumentując to tym, że to bez sensu bo będzie przez 2 godziny rozkminiał jaki skład wystawić do jednego spotkania... Na tym właśnie polega gra, gaddemyt!

 

Początek może być nieco przytłaczający jeśli nigdy nie miałeś z FMem do czynienia, tu z ciężkim bólem mógłbym polecić jakieś tutoriale typu "jak rozpocząć karierę w FMie" albo "pierwsze kroki w nowym klubie", kiedyś czytałem z ciekawości takie coś chyba na cmrev.com, nie znalazłem tam wielu przydatnych informacji dla mnie, ale dla nowicjusza może być w sam raz. Tylko trzymaj się z dala od jakiś list z wonderkidami, albo gotowe taktyki do ściągnięcia- tym sobie tylko popsujesz fun z gry. Lepiej wszystko poznawać samemu.

 

No i oczywiście jest możliwość poprowadzenia repry- można to robić nawet pracując w tym samym czasie w klubie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Eder Alvarez Balanta - srodkowy obronca, ktorego na poczatku gry mozecie kupic za ~9mln €. Od razu wskoczyl do pierwszego skladu w Marsylii i m.in. dzieki niemu udalo mi sie wygrac dwa razy z rzedu Ligue 1. Po tych dwoch sezonach Chelsea proponuje mi za niego 44mln €, ale nie sprzedaje go, bo czuje ze ciezko bedzie mi kupic kogos lepszego na jego miejsce. Tym bardziej, ze ma dopiero 22 lata i moze sie jeszcze znaczaco rozwinac. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...