Skocz do zawartości

Managery piłkarskie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W fm'a gram od 2006 i zazwyczaj wersje parzyste są tylko usprawnieniem nieparzystych więc ta sytuacja jakoś nie dziwi. Ja tam zawsze te nieparzyste sobie odpuszczam więc w 13 nie grałem tylko zostałem przy 12 więc teraz na 14 może się skuszę. Jednak trochę żal mi się rozstawać z karierą z 12- mam tam chyba z 3-tygodniowego sejwa, kawał historii.

Odnośnik do komentarza

Co by nie mowic jak ktos dluzej juz w FMy cisnie, to wylapie ze 14 ma fajne zmiany w otoczce gry, menusach, widoku meczowym, smaczkach I oprawie. Aczkolwiek na boisku niemal kazdy mecz to kilka slupkow/poprzeczek, po 20 vs 20 strzalow, dzikie bugi, typu gram 1. druzyna z 18., wygrywam 2-0, ONI dostaja czerwona I wygrywaja na niewiadomo jakiej dopalce 3-2, czy akcje typu moj team kontra moja druzyna rezerw, ja 20 strzalow oni 3 I przegrywam z DRUGIM teamem 0-3. I nie tylko mnie sie to zdarza, bo w necie ciagle wyjadacze na to narzekaja. Mimo to zabawa jak zawsze wciaga, jak przymknac na to oko to mozna bawic sie swietnie I realistyczniej niz przed rokiem. Ja tam zaladowalem pacza na I, II I III lige polska I lece od najnizszego szczebla MKS Olawa :)

Odnośnik do komentarza

każdego fm'a na początku życia trawią kłopoty ale nie rozumiem jak gra może mieć tyle bugów jak prawie w ogóle się nie zmieniła od 13'tki :) hmmmm najlepsze jest to że mam pc który udźwignie bf 4 w full detalach a 2 gry na nim zamulają.

 

Rome total war 2 (czekanie na moją kolej między turami to mordęga) oraz FM 14  - jak wybiorę 9 krajów grywalnych i 16 lig łącznie to na swoją kolej czekam 2 x dłużej niż w fm 13 z takimi samymi ustawieniami.... 

 

na razie chyba wrócę do fm 13 bo w nowa odsłonę grałem na koncie kolegi . Sam chyba nie kupie do porządnej przeceny lub do wyjścia 2-3 patchy :)

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem nowego FM-a i muszę przyznać, że... tak. Gra nie wniosła nic specjalnego, za to działa sporo wolniej. Co gorsza, baza zawodników jest jeszcze bardziej irytująca, niż zazwyczaj. Niby tyle tych krajów, lig, danych, a jak przychodzi co do czego, to nie mogę znaleźć większości młodych talentów, które znam z realu, bo kurde grają regularnie w Serie A czy Ligue 1. Naprawdę nie wiem, jak to działa - czy trzeba ustawić ligę jako "grywalna", czy bazę danych na "dużą" czy co, żeby regularnych graczy innej ligi niż moja w ogóle mieć w grze?

 

Nowy system taktyczny chyba wymaga pomyślunku. Zacząłem grę Southampton, ustawiłem zgodnie z oczekiwaniami prezesa i w sumie nieco podobnie do prawdziwego Southampton (role graczy jak w realu, zachowanie drużyny też - wysoki pressing, utrzymanie piłki, krótkie podania itp.), i... przegrywam wszystkie mecze. Jestem oczywiście ostatni w tabeli, plus odpadłem z pucharu z drugoligowcem.

 

Największym utrudnieniem w porównaniu do starych edycji pozostaje "urealnienie" finansów sprzed roku. Przebudowanie składu w pierwszym sezonie jest praktycznie niemożliwe w każdej ekipie, jaką miałem. Nie można tak szybko sprzedać graczy, którzy dopiero przyszli, a na nowych już nie masz kasy, bo masz te prawdziwe zakupy, których dokonano tego lata. No i jak to w grach bywa - realizm jednej rzeczy sprawia, że lepiej widać brak realizmu w innej, bo kurde wiem, jak gra który stoper w realu, wiem, jakich stoperów potrzebuję w FM-ie, ale to są inni i ja muszę ich kupić, bo inaczej nie da rady.

 

Ogólnie nie polecam. Poprzednie mecze przynajmniej przegrywałem jednym golem, marnując okazje. Myślałem, że już wiem, co delikatnie zmienić, w końcu musi COŚ wypalić - nie, dostaję po 30 minutach 3-0 od Newcastle u siebie. Grrrrrr.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z tego co pamiętam ZAWSZE w FM było tak, że dla zwiększenia ilości dostępnych graczy ustawiało się dużą bazę oraz aktywne ligi. W której tam odsłonie był chyba licznik dostępnych zawodników po zaznaczeniu dodatkowych lig i bazy.

Zgadza się. Ja niestety ostatnie odsłony tego menedżer odpuściłem i jakoś na razie nie ciągnie mnie by wrócić. Ale namiętnie grałem w ten tytuł od jakoś połowy lat 90-tych, tylko że wtedy nazywało się to jeszcze championship manager 2, a jak już 3 część wyszła to był mega hicior :) Teraz mam pytanie do tych grających regularnie. Jaką część warto kupić? Najnowszą, czy może starszą? Aktualne składy do starszych cały czas można skądś pobrać? Czy nie bardzo. Ostatnią część jaką grałem była to ta z wprowadzonym silnikiem 3D przy meczach... później nastąpiło rozstanie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skorzystalem z okazji i swiatecznej promocji na steamie i zaopatrzylem sie w fm14.

W przeciwieństwie do Grzegorza u mnie dziala bardzo szybko, nawet za szybko. Pomiedzy dniami pokazuje sie widok jakby kalendarza i na nim rozne zdarzenia, nim sie z tym zapoznam, znika juz (nie wie ktos jak do tego dojsc inna droga, mam na mysli widok?). Co do bazy sie nie wypowiadam, bo moja wiedza jest dosc zwyczajna itd. Podoba mi sie nowy system kierowania taktyka, jakos ma wiekszy sens dla mnie niz suwaczki. No ale zobaczymy z czasem, dopiero co rozgrywam sparingi i je luzno wygrywam, ale wiem ze w sezonie juz bedzie inaczej.

Poki co, okejka.

Odnośnik do komentarza

Skorzystalem z okazji i swiatecznej promocji na steamie i zaopatrzylem sie w fm14.

W przeciwieństwie do Grzegorza u mnie dziala bardzo szybko, nawet za szybko. Pomiedzy dniami pokazuje sie widok jakby kalendarza i na nim rozne zdarzenia, nim sie z tym zapoznam, znika juz (nie wie ktos jak do tego dojsc inna droga, mam na mysli widok?). Co do bazy sie nie wypowiadam, bo moja wiedza jest dosc zwyczajna itd. Podoba mi sie nowy system kierowania taktyka, jakos ma wiekszy sens dla mnie niz suwaczki. No ale zobaczymy z czasem, dopiero co rozgrywam sparingi i je luzno wygrywam, ale wiem ze w sezonie juz bedzie inaczej.

Poki co, okejka.

Chodzi Ci o widok kalendarza?

Na ekranie newsów masz jeszcze hmm zakładkę kalendarz.

Odnośnik do komentarza

Juz to znalazlem. Po prostu bylo to w innej formie niz wyswietlane podczas przetwarzania. dzieki mimo wszystko.

 

Jak konfigurujecie nowa gre to jakie kraje wybieracie? Anglia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Wlochy, Brazylia i Argentyna?

 

 

Roznie w sumie, teraz mam Anglia, Niemcy, Francja, Hiszpania, Brazylia i Argentyna.

Odnośnik do komentarza

Ja ustalam kontynenty a nie kraje. Jak chce grac inna lige to sobie podczas gry ja aktywuje (dobrze ze wkoncu poszli po rozum do glowy i dodali taka opcje).

 

Pamietam za czasow Championship Managera 2002/2003 jak czlowiek myslal i obliczal ile dac lig bo po 2-3 sezonach sie grac nie dalo, tak dlugo mulilo na tych 256 ramach!

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Troche wunderkidow sie juz znalazlo. Zagralem Southamptonem z ciekawosci i bylem zaskoczony jacy tam dobrzy pilkarze. Pierwszy sezon 3 miejsce. Polowa drugiego, Chelsea 7-1 rozjechana i Cska Moskwa w LM czeka. Faza grupowa na pierwszym miejscu przed Milanem juz zakonczona. W lidze 2miejsce. Boruc wiazadla roz(pipi)al ale Szczesnego za drobne sie udalo kupic. Ogolnie fajnie ;)

Odnośnik do komentarza

Gram zespołem z Serie B. Czaję się od dawna na jeden wielki talent z rezerw Barcelony. Koleś jeszcze ma 18 lat (będzie wychowanek), a już jest świetny, a za parę lat będzie genialny. W końcu po sezonie dostaję wypłatę. Ponad 20 mln na transfery. Rzucam Barsie 10 za kolesia. Idzie. Ale 40% udziałów posiada jakiś koleś, który chce drugie 10 mln za te udziały. Okej, daję. Kontrakt podpisany. Wszystko elegancko.

 

Co się okazuje 1 lipca? Że już zatrudniłem dwóch piłkarzy spoza UE (zawsze łowię wolnych agentów) w tym okienku i nie mogę trzeciego. Transfer Barbosy odwołany. Ja potrzebuję napastnika klasy światowej - nie mam go. Ale co jest najlepsze? W zamian dostałem tylko kasę od Barsy. Wydałem 10 mln NA NIC.

 

 

Barca teraz chce 20 mln. Ciul im w oko. Wydałem pozostałe w skarbcu 12 mln na 17-latka z Atletico, który przyjdzie dopiero za rok. Jestem spłukany.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zainteresujcie się Alexanderem Milosevicem, który z miejsca może wskoczyć do klubu z Championship i będzie potrzebował chwili na aklimatyzacje, jeśli zdecydujemy się go ściągnąć do Premier League. W FMie 2013 poprowadził moje Blackburn do Ligi Europy, a w obecnej edycji jest ważnym ogniwem w Fulham.

Odnośnik do komentarza

Obczaje.

Ja wlasnie zakonczylem drugi sezon Souphampton. Polfinal ligi mistrzow przegrany z Realem, po drodze Spartak i Borusia odprawione z kwitkiem. W lidze pierwsze miejsce, choc o wlos przed City. W skladzie z poczatkowej ekipy mam wciaz bardzo wielu zawodnikow. Na pewno godny polecenia jest Gaston Ramirez, Nathaniel Clyne, Wanyama czy Ward-Prose. No i oczywiscie Shawn i Lovren. Z wielkich talentow do dokupilem Eder Alvarez Balanta z Kolumbi. Brazylijczyk Dodo, obydwoje obroncy. Pomoc u swietych swietnie sie spisywala, okazyjnie dopadlem Sigurdsona tylko. Na atak Obok krola strzelcow Osvaldo pojawil sie niedawno Gabriel Barbosa. Z niego moze byc niezly kozak. W juniorach czeka jeszcze kilku graczy, ale z czasem zobaczymy co z nich bedzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...