Skocz do zawartości

Managery piłkarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Liga Polska Manager była genialna, kumpel w edycji 98 Leśnikiem Międzyzdroje wygrywał europejskie puchary, ściągnął do siebie m.in. Ronaldo i napieprzał :D

 

A co do FMów - orientuje się ktoś, czy istnieje jakaś aktualizacja dla FM08 składów do nowszych? Bo szczerze - nie gram w te nowe wersje, coraz mniej przyjemności dają, a w 08 było świetnie, szczególnie po sieci ze znajomymi, budowaliśmy potęgi Ajaxu, PSV i Feyenoordu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wygląda na to, że "klucze" są już dostępne, czyli jeśli ktoś kupi FM-a online (tylko Steam), to może już grać. Co dostanie za 110 zł?

 

 

Tryb Classic jest bardzo chwalony. Jeden z recenzentów stwierdził, że FM Classic to właściwy następca Championship Managera 00/01. Nie ma miliona zmiennych bajerów, którymi gra każe ci się zajmować, bo przecież to na pewno ma wpływ na wyniki... Interfejs jest ładniejszy, gra się szybko, główną część rozgrywki stanowią mecze.

 

Oprócz tego jest jeszcze inny tryb - wyzwań. Bierzesz klub i masz z nim jakiś problem, masz sobie poradzić przez pół sezonu. Utrzymać się albo nie przegrać meczu w sezonie - różnie, ale podobno ma być trudno. Za wygranie wyzwania dostaje się różnorakie "bajerki" do trybu Classic. Czasami są one dość szalone (np. możesz kupić jednego dowolnego gracza bez względu na prowadzony klub).

 

 

 

Sam grałem w demko "normalnej" wersji. Uaktualnienia i drobne poprawki cieszą. Co do silnika meczowego, to jest bardziej przystępny (np. domyślnie na ekranie pojawiają się kolejne porady asystenta i jest ich dużo więcej niż w wersji sprzed roku), natomiast jeśli chodzi o "mięso", to na razie trudno mi powiedzieć, czy jest lepiej. Grafika w meczu jest znacząco inna, co mnie średnio obchodzi, bo dziwaczne zachowania zawodników nadal czasem się zdarzają, a tylko rośnie zużycie mocy komputerka.

 

Momentami dość spore zmiany w interfejsie, jeszcze nie przywykłem.

 

 

Gra jest ciężka. Developer ostatnio zrobił dogłębne badania różnorakich wydatków ponoszonych przez klub i piłkarzy (podatki, światło itp.) i mam wrażenie, że teraz trudniej jest kogoś kupić. Zacząłem sezon PSV, wyprosiłem od zarządu jednego piłkarza za 5 mln euro, a potrzebowałem więcej, teraz przegrałem z Luzerną w eliminacjach EL. Nie wiem, co zrobiłem źle.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Z tego co dziś wyguglałem, Football Manager 2013 jest być może najtrudniejszą do "złamania" grą w historii wszechświata i nie istnieje ciągle działająca wersja piracka. To by tłumaczyło milczenie w temacie. No cóż, zostaje chyba tylko zapłacić 110 zyla za rok maniakalnego grania... meh.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Ja w demko zaczalem pogrywac, bo swego czasu z kumplami przy jednym kompie nie jeden sezon konczylismy. Wzialem Totencham. W pierwszym tygodniu Bale zostal na 2 miechy kontuzjowany. Z zakupami nie nagorzej. Za 28 baniek mozna juz kogos kupic. Nie do konca czaje te porady trenera, ktory twierdzi ze trening nie jest za dobry, ale w sumie nie mowi na ktorej plaszczyznie. Jego ustawianie zepsolu tez srednio mi sie widzi, ale chyba musi miec racje, bo ze swoim ustawieniem, jakis Bolton mnie pokonal, choc Chelsea juz nie. Sam nie wiem o co tam chodzi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jako pierwszy klub wzialem sobie Cardiff z jasno postawionym sobie celem - awans do Premier League. Na poczatku sezonu szlo mi nadspodziewanie dobrze - pogromy ogorkow w meczach towarzyskich, remis z Napoli, wygrana z Palermo i przegrana 1-2 z Arsenalem. W Capital One Cup odpadlem w drugiej rundzie, co nie spodobalo sie kibicom i zarzadowi. W lidze szlo mi zle - prawie same porazki, kilka remisow i zwyciestw. W koncu po 19 kolejkach zostalem wyrzucony z klubu i zostawilem Cardiff na 19 pozycji w tabeli. Po miesiacu trafilem do Blackpool, ktore w momencie przejecia przeze mnie bylo na 9 pozycji. Teraz po 3 meczach moj bilans to jeden remis z trzecim Birmingham, z czego jestem w sumie zadowolony i dwie porazki i jestem na 14 miejscu. Dogram ten sezon do konca i jesli nic sie nie zmieni to wezme sobie jakies City czy PSG. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tamtego save'a porzucilem i zaczalem od nowa Blackburn. Przez pierwsza polowe sezonu bylem w dolnej polowie tabeli, kibice, pilkarze i zarzad byli niezadowoleni. Bylem o wlos od wyrzucenia, a moja pozycja w klubie okreslana byla jako 'bardzo niepewna'. Czyli powtorka z Cardiff. Az nastapil przelom i zaliczylem serie 6 zwyciestw pod rzad i dzieki wynegocjowaniu od zarzadu dodatkowych funtow kupilem dwoch pilkarzy do pierwszego skladu. Bylo bardzo ok, udalo mi sie zgarnac nagrode menedzera miesiaca, moi pilkarze co tydzien pojawiali sie w 11 tygodnia, ale pod koniec sezonu nastapil kryzys. Mialem serie 5 meczow bez zwyciestwa, w tabeli z trzeciego miejsca spadlem na 5-6. Na kolejke przed koncem bylem siodmy, dwa punkty za Nottingham i do barazy udalo mi sie zakwalifikowac dzieki dosc dobrej roznicy bramek. W barazach najpierw trafilem na Watford (wygralem 5-2 w dwumeczu), a pozniej Cardiff, z ktorym gladko zwyciezylem 2-0. 

 

mozecie mi polecic bazy danych pilkarzy, w ktorych znajde polecanych zawodnikow?

 

i sorry za post pod postem, ale jestem strasznie podjarany ta gra. 14 biore na premiere

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co gorsze: pomaganie sobie takimi gotowcami czy sejwowanie przed każdym meczem? Przecież to zabijanie sobie frajdy z gry.

 

Gram jeszcze FM12, i udało mi się ściągnąć do Wisły Carlosa Fierro w Wieku 18 lat, nie wiedząc, że jest takim 'wonderkidem'. Co ten koleś wyczynia na moim sejwie w ekstraklasie (w Europie zresztą też) to jest poezja. Wystarczy że wystawie go gdzieś tak w 21-23 kolejkach i regularnie strzela ok. 30-35 bramek. W 2020 jest najdroższym zawodnikiem w całej grze i chyba najlepszym napastnikiem. Najlepsze jest jednak to, że jest super lojalny- nic sobie nie robi z zainteresowania Realu czy Barcy i wystarcza mu płaca na poziomie 3 mln euro za sezon. Gdybym zdecydował się go sprzedać mógłbym zarobić spokojnie jakie 60-80 mln euro. Gigant.

 

Generalnie transfery to to co mnie najbardziej jara w FM. Po raz pierwszy w statystykach jestem na plusie i to ok 20-30 milionowy plusie. Polecam każdego 1 stycznia kontraktować zawodników z wygasajacymi kontraktami oraz ściągać newgenów z np. Rpa, Egiptu bo są tani (nie to co np. Brazylia czy Argentyna). Często robię taki zaciąg np 8-10 piłkarzy przed 20 rokiem życia. Jak trafia się jakieś perełki to wyskakują do pierwszego składu (często mając już status wychowanka) a resztę się sprzedaje spokojnie za jakieś 1,5 mln euro wzwyż od sztuki. I hajs się zgadza.

Odnośnik do komentarza

Ja tam co mecz nie sejwuje bo to rzeczywiscie lipa, no chyba ze np gram caly sezon uczciwie i mam decydujacy mecz o awans, badz np uczciwie wychodze z grupy LE, badz LM i wtedy play-offowy raz czy dwa powtorze, bo wychodze z zalozenia, ze jesli uczciwie grajac, osiagam jakis tam duzy, nieplanowany cel w 100% fair, to moge sobie w nagrode raz czy dwa dac jedna szanse wiecej. Polecam, motywujacy system :)

 

Mam jeszcze jeden triczek: tj. biore 2,3 ligowa druzyne z Polski, wrzucam sobie 5.000000€ na konto (ze niby sponsor sie podlaczyl) i mozna sie w miare z szansami bawic. Tym sposobem grajac MKS Olawa (3. liga, w 8 lat doszedlem do gry w fazie grupowej LM, a pozniej objalem repre - jedna z moich najlepszych karier!)

 

Ogolnie FM jest za(pipi)isty, w FM2012 nabilem 500 ponad godzin.

Odnośnik do komentarza

dla mnie to oszustwo :P ostatni moj fm to byl chyba 2009, ale moge sie mylic. Atletico i Ajaksem zagralem po kilkanascie sezonow i niestety cos sie z sejwami stalo zlego. pozniej zagralem Leeds i przez jakies 6-8 sezonow bilem sie o to zeby awansowac do PL, w koncu sie udalo, po jakis 2-3 sezonach w PL zajmowalem juz regularnie miejsce w pierwszej dziesiatce. Pozniej bylo coraz wyzej, podium, europejskie puchary, az sie udalo wygrac PL, Lige Mistrzow. Wszystko bez zapisywania i korzystania z jakichs stronek. Najlepsza metoda to sciaganie mlodych 15-17 latkow z Anglii, Holandii i co smiesznie zabrzmi z Polski. Wystarczy zainwestowac w kliku scoutów i dobrych trenerow

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...