Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Ile zajmują gry z PSX-a ściągnięte z PS Store? Jak zapisywane są save'y w tych grach? Zasada z zakupem jest taka jak w przypadku gier z PS3, tj. kupuję i mogę ściągnąć ile razy chcę na co najwyżej 5 konsol?

 

Jak prezentuje się Locoroco na PS3?

Pojemność jest oczywiście różna, tak jak oryginalne na PSX, najlepiej na torentach zobacz czy gdzieś tam, gdzie się ściąga :) Np. Crash Bandicoot zajmuje 462MB, Crash 2 tylko 103MB, a Castlevania 356MB.

Do saveów tworzysz poprostu na HDD memorke w "Memory Card Utility (PS/PS2)"

Nie wiem jak jest z tym ściaganiem, czy 5 razy, ale np. ściagniętą grę wrzuciłem sobie na swojego PSP i kolegi, także teraz planujemy się składać na społke i będziemy sobie na PSP odpalać :)

Co do Loco Roco, to nie polecam na PS3, jeżeli grałeś na PSP to zapomnij, że to taka sam gra. Już nie poruszasz planszą przyciskami R i L tylko sterujesz jakąś muchą i za nią podążają te kolorowe "coś" :) już lepiej kup Flow, bajer :)

 

 

 

Mozna sciagac ile razy sie chce na 5 konsol;) ZADNA MUCHA!!!! Tylko motylkiem;D :vincencik: Powiem szczerze,nie mialem stycznosci z LOcoRoco na PSP,z czescia na PS3 bawilem sie znakomicie;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

cześć mam prośbę wie ktoś co oznacza na konsoli DNS error (jakiś problem ale nie wiem jaki ) jak pytałem operatora to on powiedział że taki adres nie jest używany w ich sieci. Nie wiem co robić czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak obejść ten problem z DNS? acha czy po włożeniu płytki instalującej system to mogę zmienić ustawienia internetowe np DNS IP (bo ja kupiłem używaną i takie ustawienie już były)

Odnośnik do komentarza
cześć mam prośbę wie ktoś co oznacza na konsoli DNS error (jakiś problem ale nie wiem jaki ) jak pytałem operatora to on powiedział że taki adres nie jest używany w ich sieci. Nie wiem co robić czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak obejść ten problem z DNS? acha czy po włożeniu płytki instalującej system to mogę zmienić ustawienia internetowe np DNS IP (bo ja kupiłem używaną i takie ustawienie już były)

jesli mowisz o ps3, to mozesz zmienic te ustawienia bez zadnej plyty.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak to wygląda z video store na PSN? Wchodzę poprzez konto US i nie mogę zmienić na sklep z filmami. Jest jedynie duża reklama "Movies and TV shows"

 

Czy jest możliwość całkowitego skasowania swojego konta PS Store?

Czy jest możliwość zmiany PS ID?

1. Tak wchodzisz w zakładkę users, wybierasz który profil chcesz skasować, a następnie wciskasz trójkąt i delete

2. Nie da się

Edytowane przez wendiego
Odnośnik do komentarza

Wchodzimy tutaj: http://store.playstation.com/video/index.vm używając proxy z US. Logujemy się i kupujemy. Następnie możną przerzuć filmy poprzez psp albo wchodząc do sklepu na naszym koncie na PS3 w download list.

 

Mi zależy tylko na serialu "How i met your mother" i nie mam zamiaru dłużej z tym się bawić, bo skoro nie mam możliwości żeby normalnie robić zakupy w VideoStore to po prostu będę ściągać filmy z innych stron.

Odnośnik do komentarza
Gość KaIgrekO

Hej Panowie. Dzisiaj udało mi się zasilić Polskie konto ze zwykłej VISA Electron z WBK. Nie jest to karta kredytowa tylko zwykła karta dodawana za free do darmowego konta. Czyżby mit o możliwości ładowania portwela tylko za pośrednictwem KART KREDYTOWYCH właśnie prysł?

BTW: Dzwoniłem w piątek na infolinie Playstation i oni twierdzili że nie ma żadnych restrykcji jeśli chodzi o karty Visa Electron jak i na karty płatnicze czy jakiekolwiek inne.

Odnośnik do komentarza
Gość KaIgrekO
Pewnie nie raz padało to pytanie, w sumie chyba znam odpowiedź ale chce sie upewnić.

Czy jeśli założę konto na US i ściągnę content z ichsiejszego Stora, to będzie on działał na wszystkich kontach mojej konsoli? Mniemam że tak. Wiadomo, wolę zapłacić mniej ale trofea gromadzić na moim prawdziwym koncie.

 

 

Odpowiedź na Twoje pytanie wcześniej już napisał Ficuś którego pozwolę sobie zacytować :P

 

Obecnie gry na PS store dzielimy na dwie kategorie

1-takie co można grać na każdym koncie i dzielić je na 5 konsol z kolegami-wszystkie tytuły z ps store prócz....

2-GT5P i Warhawk-gry które można dzielić na 5 konsol ale grać już można tylko na tym koncie ,na którym się je kupiło i trzeba być zalogowany do psn by je uruchomić(zrozumiałe w przypadku Warhawka czyli gry tylko na multiplayer ale totalna głupota w przypadku GT5P w którego bez połączenia z netem nie odpalisz i nawet offline się nie pościgasz)

Edytowane przez KaIgrekO
Odnośnik do komentarza

Odpowiedź na Twoje pytanie wcześniej już napisał Ficuś którego pozwolę sobie zacytować :P

 

Obecnie gry na PS store dzielimy na dwie kategorie

1-takie co można grać na każdym koncie i dzielić je na 5 konsol z kolegami-wszystkie tytuły z ps store prócz....

2-GT5P i Warhawk-gry które można dzielić na 5 konsol ale grać już można tylko na tym koncie ,na którym się je kupiło i trzeba być zalogowany do psn by je uruchomić(zrozumiałe w przypadku Warhawka czyli gry tylko na multiplayer ale totalna głupota w przypadku GT5P w którego bez połączenia z netem nie odpalisz i nawet offline się nie pościgasz)

 

To jest już nieaktualne info. Od FW 2.40 te gry można odpalać na innych kontach i można pobrać je na 5 konsol

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś używał już Playstation Network Cards lub je sprowadza ?

http://search.ebay.pl/search/search.dll?so...earch&fgtp=

Zupelnie sie nie oplaca. Jesli masz jakiegos znajomego w usa to popros zeby kupil ci taka karte i przeslal kod przez neta. Jesli nie, to po prostu wydaj te 20 zl i kup sobie ekarte w mbanku, i bedziesz mogl placic normalnie za wszystko :)

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się grzebać w temacie, więc zapytuję.

 

Czy mając polską MasterCard można płacić w US PSS?

Wiadomo że adres właściciela konta (w moim wypadku jakieś muzeum w USA) może różnić się od tego na karcie?

W jaki sposób rozliczane są zakupy (wg średniego kursu dolara?) i czy płaci się za to prowizję w banku?

Odnośnik do komentarza

Lub Inteligo, zależy do czego jeszcze będzie ci potrzebne konto.

 

mBank - konto jest darmowe, przelewy do innego banku kosztują 50gr. ekarta potrzebna do zakupów w necie 25zł rocznie, sporo bankomatów gdzie wyciagniesz kase za darmoche.

 

Inteligo - miesięcznie prowadzenie konta kosztuje 99gr, przelew do innego banku również 99gr. karta do zakupów w necie jest za darmo, mniejsza ilość w porównaniu do mBanku "darmowych" bankomatów

 

Ja mam konta w obu bankach, Inteligo służy mi do zakupów w necie(PayPal i PSS), mBank do przelewów w polsce, oraz wypłacania gotówki, bo tak się składa, że pod ręka mam tylko bankomat euronetu.

 

Wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Od jakiegoś czasu przelewy są darmowe, również do innych banków. Przynajmniej ja tak mam :)

Zapomniales dodac, ze w mbanku. Wszyscy tak maja :) Polecam mbank, bo ekarta to prepaid, wiec jest bezpieczniejszy niz karta z intelligo. Poza tym ekarta na pewno dziala na wszystkich kontynentach (nawet w ps store z honk kongu :P ), a intelligo nie wiem - jak ktos sprawdzal to niech da znac :)

Odnośnik do komentarza
Karta z Integilo działa z PSS PL i USA, to i raczej z Hong Kongu.

 

Tak, jesli operator karty nie sprawdza zgodnosci adresu, to bedzie dzialac wszedzie.

 

A czy operator ekarty z mbanku sprawdza zgodność adresu ? I czy ekartą można płacić w PS Store US ?

Przeciez napisalem wczesniej ze ekarta dziala wszedzie, wiec logiczne ze nie sprawdzaja poprawnosci adresu w ekarcie.

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś używał już Playstation Network Cards lub je sprowadza ?

http://search.ebay.pl/search/search.dll?so...earch&fgtp=

Zupelnie sie nie oplaca. Jesli masz jakiegos znajomego w usa to popros zeby kupil ci taka karte i przeslal kod przez neta. Jesli nie, to po prostu wydaj te 20 zl i kup sobie ekarte w mbanku, i bedziesz mogl placic normalnie za wszystko :)

szukałem tej karty w sklepach (Target, Walmart, Keymart, Bestbuy, Gamestop) i jej nie znalazłem. Amerykanie nawet nie słyszeli o czymś takim! <_<

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś byłby ciekaw: w US PStore działa również zwykła karta debetowa dodawana za friko do eKonta w mBanku.

Tylko trzeba wcześniej zadzwonić do nich na infolinię i założyć limity do operacji przez net.

 

 

EDIT: I jeszcze szybkie pytanie: czy u Was też do ceny gry jest doliczany podatek? Kupiłem Edena, cena była $9.99 i musiałem dopłacić $0.71 (co oczywiście oznaczało konieczność doładowania o 5 dolców). WTF??

Może to zależy od tego jaki stan (Illinois) podałem przy tworzeniu konta (i dodawaniu karty)?

Edytowane przez malcher
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...