Jump to content

EURO 2012 Polska - Ukraina


Cris

Recommended Posts

  • 2 months later...

Wiadomość dzisiejszego poranka

 

 

To się musiało tak stać. Nie mamy stadionów, nie mamy Euro 2012. Dziennikarze Radia ZET i "Faktu" dotarli do dokumentu od UEFA z którego wynika, że odebrano nam organizację piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Co zadecydowało? Tego w dokumencie nie ma. Szczegóły poznamy, gdy tylko decyzja oficjalnie dotrze do Polski.

 

Według informacji "Faktu" członkowie komisji UEFA, która przebywała w naszym kraju, odwiedzili: Gdańsk, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków i Warszawę, czyli miasta, w których mają powstać stadiony na Euro 2012. Wizytacja wypadła koszmarnie, a raport komisji był miażdżący.

 

Jak informują dziennikarze Radia ZET, pod Stadionem Dziesięciolecia w Warszawie zbierają się grupy kibiców, którzy chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko decyzji UEFA.

 

Dziennikarze dodają też, że Michel Platini udał się nawet w tej sprawie do Kijowa, gdzie spotkał się z Julią Tymoszenko, premierem Ukrainy, która jednak ma nadzieję, że uda się tę decyzję cofnąć.

 

 

Jeżeli to nie żart Prima aprilis - owy to szkoda.

Link to comment

Ta, bardziej błyskotliwego dowci'pu wymyślić nie szło.

 

Tak czy srak, wesoło nie jest, bo na dobrą sprawę trochę się ociągamy, Platini sie stresuje, Listkiewicz uspokaja (bo co innego ma powiedzieć). Marnie to widzę, chociaż na co dzień (no, co tydzień) mam wgląd do jednego z miast Euro - Wrocławia, i z tego co widzę to coś tam działają. Non stop jakieś budowy, remonty, łatanie dróg, wyraźnie miasto się rozwija, a to najważniejsze. Trzymam kciuki i cieszę się, że UEFA naciska, bo nie chcę się za 4 lata wstydzić.

Link to comment

Wrocław się remontuje, przebudowuje itd od czasów powodzi. Chyba, że teraz jest jeszcze większe natężenie robót, objazdów itp, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. To miasto od zawsze kojarzyło mi się z robotami drogowymi.

Link to comment

w Gdańsku naprawde sporo sie dzieje, roboty drogowe trwają własciwie nieprzerwanie od dwóch lat, aktualnie rozwalona jest jedna z głównych arterii (Hallera, jakieś kilometr od miejsca gdzie stanie arena) i robiona jest niemal od podstaw zarówno droga jak i tory tramwajowe (przez co niestety ludzie, którzy próbują tamtedy dojechać do roboty/szkoły/uczelni, w tym i ja, klną niemiłosiernie... :D), na samym terenie, gdzie ma stanąc stadion, też juz podobno ruszają prace - wybiore sie chyba któregos pieknego dnia obadać co tam sie dzieje.

Link to comment
Wrocław się remontuje, przebudowuje itd od czasów powodzi. Chyba, że teraz jest jeszcze większe natężenie robót, objazdów itp, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. To miasto od zawsze kojarzyło mi się z robotami drogowymi.

No tak, ale w moim odczuciu obecnie dzieje się tam więcej, a bywałem tam prawie codziennie w okresie maj06 - luty 07 ;P

Na dzień dzisiejszy jestem tam rzadziej, ale gdzie się nie obejrzysz tam coś montują, a kilka budowli nawet nie wiem kiedy powstało.

Może to tylko moje odczucie, ale w sumie ma sens, bo dziwne żeby jako miasto współorganizujące się jakoś dodatkowo nie zmobilizowali po kwietniu 07.

Link to comment
  • 1 month later...

 

"UEFA nas chwali, Euro będzie wzorcowe"

 

 

Przedstawiciele sześciu miast - gospodarzy Euro 2012 oraz spółki PL 2012 - dyskutowali w Poznaniu na temat przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy.

 

- Było to jedno z roboczych spotkań, które odbywają się cyklicznie raz w miesiącu. Byliśmy już w Warszawie i w Gdańsku, a w przyszłym miesiącu spotkamy się we Wrocławiu. I tak będzie przez najbliższe cztery lata. Będziemy się spotykać, aby ocenić to co już zostało zrobione i wyznaczyć sobie cele na kolejne miesiące - wyjaśnił Marcin Hera, prezes spółki PL 2012.

 

Przedstawiciele Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Chorzowa i Krakowa podczas prezentacji audiowizualnych zdali raport z wykonanych prac z ostatniego miesiąca. Po zakończeniu spotkania jego uczestnicy wizytowali modernizowany obecnie Stadion Miejski oraz ulicę Głogowską, która wkrótce połączy autostradę z centrum Poznania.

 

Według uczestników spotkania przygotowania do Euro 2012 przebiegają bez większych zakłóceń.

 

- UEFA ocenia nas bardzo dobrze i to jest potwierdzone w ostatnim, kwietniowym raporcie. Codziennie współpracujemy z ekspertami UEFA, oni są zadowoleni z tego jak profesjonalnie jest dziś zarządzany nasz projekt. Niebawem zostanie zamknięty raport infrastrukturalny i stadionowy. Będziemy mieli wówczas pełne podsumowanie naszych działań od listopada 2007 do maja 2008 - poinformował Hera.

 

Jego zdaniem kluczem do sukcesu jest pogłębienie współpracy pomiędzy miastami.

 

- Mamy doświadczenia Austrii, która niebawem będzie gościć uczestników mistrzostw Europy. Jest ona dla nas bardzo dobrym przykładem. Ludzie, którzy odpowiadali za przygotowania miast, mówią: "od samego początku jak najwięcej współpracy pomiędzy miastami". Niezwykle ważną rolę pełni ośrodek, która koordynuje i odpowiada za całość przygotowań kraju. To jest warunek sukcesu, a w Austrii wprowadzono to trochę za późno. Wiele rzeczy udało się zrobić, ale wiele mogło być lepiej zrealizowane - dodał.

 

Prezes spółki PL 2012 chciałby, aby nasze przygotowania i sama organizacja Euro 2012 była wzorcowa dla następnych gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy.

 

sport.pl

Link to comment
  • 1 month later...

plota z onetu

 

Niemcy chcą nam zabrać Euro 2012!

Według tygodnika "Stern", UEFA poważnie zastanawia się, czy nie przekazać naszym zachodnim sąsiadom organizacji EURO 2012! - czytamy w piątkowym "Przeglądzie Sportowym".

Zdaniem niemieckiej gazety, która powołuje się na wysoko postawionych urzędników europejskiej federacji, Polska i Ukraina nie przygotują na czas tak wielkiego turnieju. A dlaczego organizację turnieju mają otrzymać Niemcy? Zdaniem "Sterna" to jedyny poważny kandydat, bo Hiszpanie nie inwestowali w stadiony od czasu przegranej z Portugalią w wyścigu po EURO 2004.

 

Natomiast Anglicy będą organizować za cztery lata letnie igrzyska olimpijskie, a Włosi podobno nie chcą być uważani za rezerwę wobec Polaków i Ukraińców, więc zdaniem niemieckiej gazety mogą unieść się honorem i podziękować za nieoczekiwany prezent.

Więcej szczegółów w "Przeglądzie Sportowym"

 

i ładna fotka na "stadionie"

8c5fa80b6cb310a5396733efe876c1d2,5,1.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
Guest Słoik

Mogli juz by przestac pierd/olic od rzeczy, o odebraniu Nam Euro. Najpierw Szkocja, potem Wlochy, Niemcy a teraz Italia wspolnie z Francja. Oczywiscie nikt nie informuje o pracach w Gdansku, Poznaniu czy Wroclawiu, a rzetelnych informacji trzeba szukac na stronach fanowskich. Za to tylko w momencie gdy jakas durna gazetka z Armenii napisze dwa slowa o odebraniu Polsce Mistrzostw, wszystkie media o tym trąbią przez tydzien. Powoli zaczyna mnie wkur/wiac owa atmosfera totalnego pesymizmu, krytykanctwa, wiecznego narzekania.

Link to comment
Zabiorą nie zabiorą prawda jest taka że najpierw powinni wszystko zbudować a potem zgłaszać kandydaturę, ale u nas jak zwykle wszystko od d**y strony... Gdyby Platini nie był kumplem Listkiewicza nie byłoby takiej chorej sytuacji.

 

 

A za co byśmy wybudowali te stadiony i drogi? To chyba właśnie dlatego, że organizujemy Euro, to Unia nas wspomaga finansowo (chodź mogę się mylić).

 

 

Pełne poparcie dla Słoika - też mnie wku*wia ciągłe słuchanie jak to będzie źle i odbiorą nam Euro. Rozumiem gadać tak po fakcie, ale na razie nikt nam nie odbiera, więc po co ciągle o tym pie.przyć?

Link to comment
Oczywiscie nikt nie informuje o pracach w Gdansku, Poznaniu czy Wroclawiu,

U mnie robią remont od pół roku. Ostatnio jeden student po pijaku spadł z rusztowania z 6 piętra. Mój kolega opowiadał mi później, że widział przez okno, jak tamten leciał;].

Link to comment

Euro 2012 nam nie zabiorą, te wszystkie banialuki możemy sobie wsadzić. Wszystkich chętnych do przejęcia "piaskownicy" również. Znowu pojawiają się jakieś niestworzone rzeczy w prasie włoskiej, jakoby mecz otwarcia miał miejsce w Rzymie, natomiast finał w Paryżu. Nie wiadomo skąd biorą się takie wymysły ponieważ ci piszący nie chcą rzekomo zdradzać źródeł, skąd to wiedzą. To wszystko jest więcej niż śmieszne, Włosi są podburzeni ostatnim niepowodzeniem, po prostu władają nimi emocje. Wracając do naszych przygotowań do Euro 2012, u mnie w Bydzi został zmodernizowany stadion Zawiszy na lekkoatletyczne mistrzostwa świata juniorów. Ładne trybunki na kilkanaście tysięcy miejsc (coś przy 15, może więcej), posiana naturalna trawka (szkoda, że nie sztuczna, może kiedyś ;F). Nie jest to typowy obiekt tylko do piłki nożnej (wokół położona nowa bieżnia), ale zawsze to jakiś lepszy wizerunek miasta. Szkoda że nie ma zadaszenia. Trochę więcej udoskonaleń i stadionik na Euro byłby jak znalazł. ;p

Link to comment

Widze, ze polowa z Was nie ma pojecia o przyznawaniu praw do organizacji Euro. W kazdym panstwie, ktore organizowalo pilkarska impreze trzeba bylo wybudowac stadiony, albo mocno je zmodernizowac. To, ze u nas nie ma drog, kolei, lotnisk to inna bajka. Jest tych 5 lat by to wszystko zrobic.

Patrzcie na Austrie i Szwajcarie - sadiony po max 33.000 widzow, trybuny beda demontowane po Euro na wiekszosci bo tam nie sa az takie duze potrzebne. Pilka nie cieszy sie az tak duzym zainteresowaniem.

Jak widze niektorzych pesymizm i ta polska mentalnosc to mi sie k/urwa zygac chce.

A Euro nam nie odbiora bo mamy mega nienasycony rynek, ktory moze przyniesc sponosorom i UEFIE full kasy.

Link to comment

Euro 2012 ponownie we włoskich gazetach.

 

dziennik "Il Giornale"

 

W komentarzu, którego autor zwraca się bezpośrednio do szefa UEFA Michela Platiniego, wytyka mu popełnione błędy. Przyznanie organizacji mistrzostw Polsce i Ukrainie uważa za skandal.

Na łamach dziennika czytamy: "Przyznanie następnych europejskich mistrzostw Ukrainie i Polsce zamiast Włochom to skandal, ponieważ te dwa kraje, kończące już swój najlepszy czas w wymiarze ekonomicznym i strukturalnym, nie zdołają nigdy zrealizować planu inwestycji, zaprezentowanego UEFA".

 

"Poza tym, drogi Michelu, sytuacja na włoskich stadionach w tej chwili jest z całą pewnością lepsza od tej, którą znajdziemy w 2012 roku w krajach, wybranych przypadkowo" - dodaje publicysta "Il Giornale".

 

Jego zdaniem błędem jest także plan zwiększenia liczby drużyn, dopuszczonych do Euro z 16 do 24, bo to oznaczałoby również wydłużenie imprezy. "A gdzie są obiekty na Ukrainie i w Polsce, na których rozegrają się te wszystkie mecze?"- pyta gazeta.

 

Gazeta jednak w swojej trosce nie zauważa, że Euro powiększy się o osiem kolejnych drużyn dopiero od 2016, a nie 2012...

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...