Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do siedzących w temacie icon_wink.gif

 

Możecie mi napisać swoje opinie nt. smartfona od Sony, model Xperia S? Designersko bardzo mi się podoba. Natomiast jak wygląda użytkowanie i techniczny aspekt tego smartfona? Daje radę, czy w stosunku do reszty przestarzały i słaby sprzęt?

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

No uzytkuje wlasnie. Przejrzyj ostatnie strony tematow w tym dziale, pisalem juz o nim. W skrocie - IMO w takiej cenie jak najbardziej warto. Co prawda nie zabija hardware, bo SGS3 i HTC One X wygrywaja w benchmarkach, ale z naprawde duzym zapasem wystarcza do wszystkiego (w najnowsze gierki gram poki co bez problemow). Oczywiscie mowimy tu o segmencie high-endowych telefonow, nie jakichstam Galaxy Ace czy HTC Desire, takze przez dlugi czas o technikalia nie musisz sie martwic, jest to w tym momencie najwyzsza, wszystkomajaca polka. Dla mnie najwiekszym plusem jest swietny, choc nie AMOLED-owy, ekran o najwyzszej na rynku gestosci pikseli. Design rzeczywiscie pierwsza klasa, w moim guscie na glowe bije konkurencje. Minusem jest natomiast brak Gorilla Glass oraz slotu na karty pamieci (jest 32 GB wbudowanej).

 

Niedlugo Sony wypuszcza nowa serie, w ktorej najmocniejszy bedzie model T, z troche wiekszym ekranem, mocniejszym procesorem (pomimo 2 rdzeni w benchmarkach wyzej niz wymienone wczesniej aparaty), ale tez z troche innym, wedlug mnie slabszym designem no i na pewno nie w takiej jak SXS cenie.

 

Uderzaj gdybys mial jeszcze jakies pytania.

Edytowane przez szeni
Odnośnik do komentarza

Biały SXS jest przepiękny. Ekran ostry, płynnie chodzi, dobrze leży w dłoni. Design kapitalny szczególnie pasuje ten "pasek", dlugo sie zastanawiałem czy biała czy czarna, ale wybralem biel. Czarny kolor obudowy nie jest jednolity z wyłączonym wyświetlaczem, natomiast w bieli mamy ładny kontrast. Mimo braku slotu na karty pamięci 32 GB dla mnie spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Panowie za wypowiedzi :)

 

A jak się ma Xperia S do iPhone'a i Samsung Galaxy S III? Bo generalnie zauważyłem (choć przyznaję, jestem laikiem), że to właśnie główie o iP i S III się mówi, że to najlepsze smartfony, tzn. częto się do nich resztę porównuje. Obrazowo: taki iP i S III to Mercedes S-klasa, a ta Xperia S, to Honda Accord? ;)

Może jednak warto dołożyć trochę więcej kasy? Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
' timestamp='1347179898' post='2683074']

Dzięki Panowie za wypowiedzi :)

 

A jak się ma Xperia S do iPhone'a i Samsung Galaxy S III? Bo generalnie zauważyłem (choć przyznaję, jestem laikiem), że to właśnie główie o iP i S III się mówi, że to najlepsze smartfony, tzn. częto się do nich resztę porównuje. Obrazowo: taki iP i S III to Mercedes S-klasa, a ta Xperia S, to Honda Accord? ;)

Może jednak warto dołożyć trochę więcej kasy? Jak uważacie?

 

Nie wiem jak do iP4s sie ma SXS, w testach SGS3 wypada lepiej gdyz ma lepszy procek. SXS jedzie na Snapdragon S3, ale jezeli nie jestes jakims benchmarkowym zboczeńcem to różnic raczej nie uświadczysz, pozatym podzielam zdanie YETI. SXS jest przepiękny.

Odnośnik do komentarza

Na papierze i w gierkach S3 i HTC One X sa mocniejsze, to nie ulega watpliwosci. Tak jak kolega pisze, pytanie czy w ogole to odczujesz. Zauwaz ze co chwila zapowiadane sa nowe modele, jak wspomniany Xperia T czy HTC One X+ i ta pogon technologiczna trwa w najlepsze. Kupujac teraz tego SXS na pewno nie bedziesz czuc sie jednak gorszy - ma wszystkie najnowsze bajery typu NFC czy ekran wysokiej rozdzielczosci, no i mega design - jednoczesnie przy przystepnej cenie. Taki S3 bedzie trzymal ja jeszcze bardzo dlugo, tak samo jak S2 teraz.

 

Pozostaje sprawa ajfona. No wybor jak pomiedzy Audi a BMW. Mi bardziej odpowiada Android i na pewno nie zamienilbym go na 4S. Lada chwila wychodzi za to iPhone 5 z 4-calowym ekranem (choc nadal mniejszym niz SXS), ale pomijajac kwestie horrendalnej ceny to juz kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza

Backup był zrobiony lecz nie w tym rzecz. Całe szczęście to nie mój tel bo ja bym nie wyrobił z takim badziewiem. Jak update systemu możesz pieprzyć cokolwiek?

No tak androidowcy są pewnie do tego przyzwyczajeni, bo to taki dopracowany system, który wcale nie zamula po paru miesiącach użytkowania mimo 4 rdzeni w procku.

 

U ciebie update popsul save'y gier, u mnie jeszcze za czasow iPhone 3G aktualizacja softu popsula modul Wi-Fi, a ze telefon nie byl juz na gwarancji nigdy tego nie robilem, bo z tego co pytalem to naprawa kosztowalaby polowe wartosci telefonu. Ten 3G byl moim pierwszym i ostatnim telefonem od Apple'a. Poza tym chyba brakowaloby mi tej 'wolnosci', ktora daje mi Android.

Odnośnik do komentarza

Tak jesli porownamy S3 z 4S, ale ja mowilem o 5-ce, ktorej cena po premierze nie wyniesie raczej 2000,-

 

Poza tym 2,5 tys. za 2 rdzenie po 800 mhz (4S)? Lukasz pls!

 

5 bedzie zapewne kosztowac przy premierze 2500-2999 czyli tyle co SGS3 podczas premiery ;)

 

Co do 4S - coz, nie fapuje do benchmarkow, wiec na takie rzeczy generalnie nie patrze ;) Jestem w stanie tyle zaplacic zeby miec ladny telefon z iOS na pokladzie. I tu zaczyna sie problem, bo 5 na tych zdjeciach co niby wyciekly jest.... no nie za piekna :(

Odnośnik do komentarza

mam teraz w domu wildfire s i zte blade, zostaje ten drugi bo:

 

 

lepsza rozdzielczość i większy ekran - jak odpaliłem dzisiaj htc to od razu po oczach dała niższa rozdzielczość - ikony jakby poszarpane, w porównaniu do blade wypada w tej kwestii słabo.

 

ogólnie zte jest ok. wiadomo, że za te pieniądze szału nie ma, aparat średni, filmy nagrywe też średnie ale wymagać za dużo nie można. Internet przegląda się w miarę wygodnie, działa szybko, dużo możliwości customizacji - forum.android.com.pl. Gry śmigają, na grach 3d mi nie zależy, tylko na tych typu angry birds czyli typowe zabijacze czasu.

 

Wykonanie dobre więc zakupu nie żałuję, za te pieniądze nie kupisz nic lepszego, chyba, że trafi się jakaś super oferta z SE lww, motorola defy ablo xperia x10 - ale możesz i miesiąc na allegro siedzieć.

Odnośnik do komentarza

Kupilem tego galaxy III w koncu. Fajnie, troche duzy bydlak. Wracam do domu, smaze kotleta i jednoczesnie odpakowuje zabawke, ze starego telefonu wyciagam karte sim i... Tam sa microsim. Wlasnie sie dowiedzialem, ze takie istnieja. Jade jutro do playa sie zapytac czy maja microsim bo ciac mi sie karty nie widzi. ;[

Odnośnik do komentarza

Okazuje sie, ze wszedzie oprocz Play trzeba bedzie zaplacic. Akurat tyle farta, ze jestem w tym wyjatku. ;> Po przybyciu do serwisu, gosc skopiowal mi dane na nowa karte i 5 minut pozniej moglem juz smialo dzialac. Nie wyobrazam sobie bulic 30 zl w tmobile czy 6 dych (!!!) w plusie. Potrafia czasami zaskoczyc.

 

Odpalilem w domu bydlaka i jestem mile zaskoczony aczkolwiek jak na telefon za 2 klocki oczekuje czegos wiecej. Pytanie do obcykanych - poleccie najlepszy sposob na zmiane romu no i podajcie jakiegos romualda dobrego do pokazania mocy telefonu, do gier, filmow itp. Latwo uwalic telefon?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...