Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

O to właśnie chodzi. Ludzie traktują serię Galaxy S jak iPhone'a Androidów a nie oferuje nic czego nie daje konkurencja. I gdyby ktoś dał mi do wyboru SGSII i takiego Asus Cloud Mobile czy innego S4 to wziąłbym właśnie S4. Ludzie chwalą SGSII a potem wgryają ROM z nakładką od HTC a po tym po Samsungu zostają im tylko bebechy i średnio wyglądający telefon. A S4 są tańsze niż Galaxy SII (Nowy) ba nawet Xperia S można wyrwać w niższej cenie.

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz, prawda :)?

Odnośnik do komentarza

Nie ma. Jak cos to Acer Cloud Mobile. I z początku nawet nawet mi sie wydawał to teraz wydaje mi sie szpetny. Podobnie jak przy SGS3 nie podoba mi sie tył telefonu przywodzi na myśl te kiepskie Nokie z serii C (to o Acer, bo SGS3 z tyłu kojarzy mi sie z ich tanimi modelami). Nadal IMO z wyglądu kompletnym smartfonem obecnie są SGS2, SXS. Czekam wciąż na smarty od sharpa bo tez ciekawie sie zapowiadają. A na moją SXS musze do przyszłego tyg poczekać bo cos system u operatora oszalał i nie moglem jej odebrać a juz ją w dłoni miałem :(

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
O to właśnie chodzi. Ludzie traktują serię Galaxy S jak iPhone'a Androidów a nie oferuje nic czego nie daje konkurencja. I gdyby ktoś dał mi do wyboru SGSII i takiego Asus Cloud Mobile czy innego S4 to wziąłbym właśnie S4. Ludzie chwalą SGSII a potem wgryają ROM z nakładką od HTC a po tym po Samsungu zostają im tylko bebechy i średnio wyglądający telefon. A S4 są tańsze niż Galaxy SII (Nowy) ba nawet Xperia S można wyrwać w niższej cenie.

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz, prawda :)?

 

Nie widziałem jeszcze SGSa ze stockiem.

Odnośnik do komentarza

Tak trochę nie w temacie, ale nie chcę zakładać nowego, a tu już pisałem.

 

Spotkałem się na Allegro z aukcjami, gdzie telefony są nowe, ale są wyraźnie tańsze od innych. Mają zastępcze pudełko ze zgodnym numerem IMEI. O co chodzi z takimi telefonami ? Ktoś je kupował za granicą, czy jak? Warto takie kupować ?

Odnośnik do komentarza

iPhone'y mają 5 lat, a Ty już ich 7 lat używasz :)? Naaaajs!

 

Zależy jaki jest Twój obecny telefon, 3GS'a bije dużo obecnych telefonów z Androidem, czwórkę trochę, 4S tylko SGS II i kilka innych topowych modeli (a właściwie są na równi). Zastanów się przede wszystkim, czy chcesz Androida. To jakby nie patrzeć zupełnie inny system, a osoby nieprzyzwyczajone do Androida (i jednocześnie mocno zakorzenione w ekosystemie Apple) miewają ogromny problem z przestawieniem się, a nawet ich odrzuca.

Odnośnik do komentarza

7 strzeliłem tak po prostu :) ot, strzelałem, bo długo bawię się tym szajsem.

 

mam 3gs'a i wiem, ze będę miał problem z androidem, bo kilka telefoników z tym systemem miałem już w łapkach i cos tam się nimi bawiłem ;) na ip2G też kiedyś zainstalowałem androida, ale to była zabawa przez 15min.

 

w każdym razie, chciałbym sprawdzić u siebie coś nowego, w oczekiwaniu na spadek cen 4S x) w imię zasady: "poznaj swojego wroga"

Odnośnik do komentarza

A, to tak jak ja teraz mam iPhone'a 4 (i wygląda na to, że wróg stanie się moim przyjacielem :P).

 

Moja rada: aby dobrze poznać swojego wroga, musisz przebierać w modelach z wyższej półki, przynajmniej takie jest moje zdanie. Działanie Androida różni się w zależności od telefonu i możesz się zarówno zniechęcić, jak i zakochać. Zależy jak duże masz wymagania. Neo V wydaje się w porządku telefonikiem za rozsądne pieniądze, ale ja np. na dłużej bym nie brał takiego sprzętu (IMO tylko SGS II albo wyżej).

Odnośnik do komentarza

nie wezmę SGSII, bo w tej cenie mogę kupić iP4 x)

 

SGS jedynka też fajnie się prezentuje :)

 

SGS jedynka fajnie się prezentował w 2010 roku. Sprzęt na papierze jest spoko, ale Samsung wtedy zastosował jakiś swój chory system plików który ograniczał to urządzenie jak cholera. Nie pakuj się w taki stary sprzęt, serio. Jabłkofony to jedyne urządzenia, które można kupować sprzed 2-3 lat, Androidy to max rok. SGS jest wolny i problematyczny jak na dzisiejsze czasy + ma starego Androida. SGS II za to zapier,dala i prawdopodobnie dostanie jeszcze aktualizację do A4.1, więc jest wporzo.

 

Aha, i tak sprzętowo rzecz biorąc: SGS II > iPhone 4. Jedyna rzecz, w której iPhone jest lepszy, to rozdzielczość ekranu. Tylko co z tego, kiedy lepiej mieć duży ekran, ale WVGA niż Retinę na 3,5 calach, gdzie masz mega ostre literki, ale przeczytasz je dopiero pod lupą. To ja już wolę trochę pikselozy, ale wszystko większe.

Wszystko opiera się o prosty wybór w przypadku tego porównania: system. Zwolennik iOS-a zdecydowanie będzie lepiej się czuł na iPhonie, a fan Androida na 90% pokocha SGS II.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z ravenem, aby poznac androida musisz wybrac cos z wyzszej polki. Tanie smatrfony nie oddaja w pelni wrazen z uzytkowania systemu google, więc wybierając tanią opcję, zdecydowanie się zniechęcisz. Ja uzywałem itelefonów od początku i po 3gs przesiadłem się na androida bo apple stało się przewidywalne i przed wszystkim nudne. Mówiąc to, ciągle jeszcze trzymam się tabletów apple bo nie ma jeszcze godnej konkurencji z systemem androida.

Odnośnik do komentarza

kuźwa, nie rozmawiamy o custom ROMach

 

Bo Twoim rozumowaniem to nawet G1 ma Android 4.1, ale nie tędy droga. Nie każdemu chce się babrać z customami (a jeśli ktoś jest użytkownikiem sprzętu Apple, to już w ogóle zakładam, że jakieś takie zabawy go nie interesują), a nawet jeśli ktoś się w to bawi to potem i tak wiecznie są problemy z takimi customami. Sam 2,5 roku już praktycznie co tydzień na jakimś innym "wypieku" siedzę i powoli mam tego dosyć, a takich, które są w stanie normalnie pracować przez dłuższy czas jest naprawdę mało.

Odnośnik do komentarza

Jako posiadacz Ace 2 mogę go spokojnie polecić. Szybki, wydajny dwurdzeniowy procesor, mega wytrzymała jak na smartfon bateria ( nieużywany trzyma 4-5 dni na luzie), a interface jeżeli się komuś nie podoba to można łatwo zmienić, w końcu to android. Gierki 3d i emulatory łyka bez popity. Jak dla mnie warto się skusić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinie ;) A mógłbyś coś powiedzieć o HTC Wildfire S ? Jest nieco tańszy od innych, a nie wiem, czy jest sens kupować droższy telefon, jeśli chciałbym korzystać jedynie z internetu i drobnych gierek.

wildire S ma moja siostra, i jest to spoko telefon, ale jednak to jest już zauważalnie niższa półka cenowa, co oznacza że ma gorsze bebechy, słabą rozdzielczość, i pare innych ograniczeń wzgledem wysokiej półki

akurat tego tele nie polecal bym dla kogos kto ma jakies wymagania (siotra chciala miec mozliwosc obczajenia mapek i sprawdzania poczty ale nie gra na nim i nie chciała nic dopłacac do abonamentu, wiec dla niej byl ok, ale jak chcesz grac i miec porządna rozdziałke to bym raczej odradzał)

zamiast tego lepszy by był htc desire S, jest już troche starszy i ma pewnie sensowną cene a w kazdym apsekcie jest o wiele lepszy od wildifre S

 

są też oczywiscie nowe htc z seri ONE ale pewnie sa juz dosyc poważnie drogie

 

 

co do samsunga to jeszcze firma przegrala wielką walke patentową z apple, i jej kondycja znacznie spadła ostatnio, to może spowodowac rozne trudnosci, np z supportem telefon i aktualizacjami itp

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
co do samsunga to jeszcze firma przegrala wielką walke patentową z apple, i jej kondycja znacznie spadła ostatnio, to może spowodowac rozne trudnosci, np z supportem telefon i aktualizacjami itp

 

To na szczescie nieprawda, Samsung ma sie swietnie, a oprocz kary finansowej werdykt sadu nie ma praktycznie zadnego znaczenia. Tym bardziej w Europie, bo wyrok zapadl w i dotyczy USA

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...