Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde balans już byłem niemal zdecydowany żeby jutro jechać po tego galaxy s2. Teraz myśle czy nie skusić się na galaxy ace 2. Fonik ok 500 zeta tańszy, o rok nowszy, wiadome parametry słabsze, ale i tak bardzo dobry model. Tylko z tego co czytam update do androida 4.0 coś nie hula.

Edytowane przez puszkin
Odnośnik do komentarza

Kurde balans już byłem niemal zdecydowany żeby jutro jechać po tego galaxy s2. Teraz myśle czy nie skusić się na galaxy ace 2. Fonik ok 500 zeta tańszy, o rok nowszy, wiadome parametry słabsze, ale i tak bardzo dobry model. Tylko z tego co czytam update do androida 4.0 coś nie hula.

 

Jaki update? Chyba, że mówisz o nieoficjalnym. Model jest świetny, a do tego mieści się bez problemu w łapie. Ekran 3,8' jest wręcz idealny, bo to smartfon, nie cegłofon. Zdecydowanie telefony powyżej 4' są dla mnie dość dziwne, mimo, ze nie mam małych rąk. Po prostu mi nie odpowiadają. Jeszcze raz napiszę- masz pytania, wal jak w dym. Odkąd praktycznie pojawił się na rynku, to gościł u mnie i nie żałuję decyzji.

Odnośnik do komentarza
...no ale to jednak stary telefon który pewnie jest troche zacofany juz...

 

Ale zwykłego użytkownika będzie jak znalazł. Mam HTC One X ale ja moduje, zmieniam ROMy i experymentuje etc. Więc potrzebowałem wydajnego telefonu który praktycznie robi mi za komputer.

 

Rada do tych co kupują modele Samsunga:

Jeżeli nie są to SGSIII ani Note to nie kupujcie! Tylko flagowce Samsunga dostają aktualizację.

 

Z tańszych modeli (1000-1500 zł w detalu) polecam Xperię S albo Asus Floyd że Snapdragonem S4 Który niedługo wejdzie do Polski.

 

Z budżetowych polecam (do 1000 PLN w detalu) polecam HTC One V (bardzo wydajny jak na jednordzeniowca i całkiem ładny) lub Xperia Sola która ma dwurdzeniowy procesor w bardzo dobrej cenie a Sony zapewnia aktualizację.

 

Nie tykać LG i Samsunga z progu poniżej 2000 PLN bo inaczej żegnacie się że wsparciem producenta.

 

Powiedzmy że siedzę w branży więc jak macie pytania w sprawie GSM to służę pomocą ;)

Edytowane przez HUNTER297
Odnośnik do komentarza

Hmm Hunter czyli mówisz, że jak kupie teraz galaxy s2 nie będę miał wsparcia producenta. Ale tak na dobrą sprawe trace przez to dużo ? SGS2 jest zaktualizowany do androida 4.0.4, telefon wszędzie zbierał świetne recenzje. Mój brat przesiadł się teraz z niego na s3 i różnicy w normlanym użytkownaiu nie odczuwa zadnej.

 

 

Btw orientuje się ktoś może jak to jest z gwarancją ? Jest 24 miesieczna od producenta, ale czy jest ona ważna w punktach serwisowych na całym świecie ?

Odnośnik do komentarza

Ale pieprzycie, SGS II dostanie aktualizację do Androida 4.1, tylko później niż SGS III. Pierwszą eskę wspierali bardzo ładnie (2 duże aktualizacje i mnóstwo pomniejszych), dlaczego z jeszcze popularniejszym modelem ma być gorzej?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Ale pieprzycie, SGS II dostanie aktualizację do Androida 4.1, tylko później niż SGS III. Pierwszą eskę wspierali bardzo ładnie (2 duże aktualizacje i mnóstwo pomniejszych), dlaczego z jeszcze popularniejszym

modelem ma być gorzej?

 

jelly Bean to prawdopodobnie ostatnie uaktualnienie SGSII a telefon jest najzwyczajniej przereklamowany. Nie zrozumcie mnie źle to genialny telefon ale Dwurdzeniowy Exynos przegrywa w starciu ze Snapdragonem S4 z którym telefony można dostać jeszcze taniej a jeżeli telefon nie dostaje wsparcia to musi mieć dobry procesor aby pociągnąć najnowsze ROMy za tę samą albo i niższą cenę możesz dostać wydajniejszy układ.

Odnośnik do komentarza

No własnie zastanawiam sie czego tak na prawde chce. Potrzebuje poprostu bardzo dobrego smartfona do 1500 pln. Kusi mnie ten galaxy s2, ale to że wyszedl ponad rok temu hamuje mój zapał. Xperia odpada. Ewentualnie może jakiś htc. Eh eh eh jak mnie wku.rwiają takie wybory ;[

 

Odpowiem Tobie w ten sposób:

- Jeżeli chcesz funkcjonalny, nie odbiegający standardami dziś rządzącymi od innych producentów smartfon, którym bez problemu można posługiwać się komfortowo jedną ręką, to bierz SGA2

- Jeżeli chcesz smartfon, którego będzie Ci się chciało operować obiema rękoma, to bierz SGS2

 

NeoV, ArcS i inne sobie odpuść. W tym przedstawieniu niestety wypadają dość blado.

 

Sprawdzaj sobie na tej stronie w razie wątpliwości, masz na niej szczegółowo opisane co, jak i gdzie:

http://geekaphone.com/compare/Samsung-Galaxy-Ace-2-vs-Sony-Ericsson-Xperia-arc

 

http://geekaphone.com/compare/Samsung-Galaxy-Ace-2-vs-Sony-Ericsson-Xperia-neo-V

 

Jak widać obie mają zbliżone oceny do SGA2, a co dopiero mówić o SGS2. Zwróć uwagę m.in. na pamięci. W obu przypadkach Sony skiepściło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Ale pieprzycie, SGS II dostanie aktualizację do Androida 4.1, tylko później niż SGS III. Pierwszą eskę wspierali bardzo ładnie (2 duże aktualizacje i mnóstwo pomniejszych), dlaczego z jeszcze popularniejszym

modelem ma być gorzej?

 

jelly Bean to prawdopodobnie ostatnie uaktualnienie SGSII a telefon jest najzwyczajniej przereklamowany. Nie zrozumcie mnie źle to genialny telefon ale Dwurdzeniowy Exynos przegrywa w starciu ze Snapdragonem S4 z którym telefony można dostać jeszcze taniej a jeżeli telefon nie dostaje wsparcia to musi mieć dobry procesor aby pociągnąć najnowsze ROMy za tę samą albo i niższą cenę możesz dostać wydajniejszy układ.

 

Mało? Z 2.3 skończy na oficjalnym 4.1, jak na realia Androidowe to super.

Porównujesz układy, które dzieli przepaść czasowa. Co jeszcze mi napiszesz? Może że MSM7200 przegrywa z Tegrą?

Telefon absolutnie nie jest przereklamowany, on po prostu jest zaje,bisty. Szybki jak błyskawica, dobre podzespoły, aparat, bateria, ekran. Exynos może i przegrywa ze Snapdragonem w benchmarkach, ale na co to się przekłada w prawdziwym życiu, hm? Ja tam nie widziałem dużo do ulepszenia, było po prostu szybciutko i płynnie.

 

Trzymanie ceny to inna sprawa. Popularność widocznie nie przekłada się na niższą ceną, wręcz odwrotnie. Ani nie jest jakoś genialnie wykonany, ani nie idzie za nim unikatowy i wyjątkowy system, no nie wiem. Już dawno powinien poniżej 1000 zł zejść ;/.

 

 

Tymbardziej się wkur,wiam, że dałem się jak dziecko porobić i pozbyłem się mojego SGS II na rzecz rozje,banego iPhone'a 4 ;/.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Ale pieprzycie, SGS II dostanie aktualizację do Androida 4.1, tylko później niż SGS III. Pierwszą eskę wspierali bardzo ładnie (2 duże aktualizacje i mnóstwo pomniejszych), dlaczego z jeszcze popularniejszym

modelem ma być gorzej?

 

jelly Bean to prawdopodobnie ostatnie uaktualnienie SGSII a telefon jest najzwyczajniej przereklamowany. Nie zrozumcie mnie źle to genialny telefon ale Dwurdzeniowy Exynos przegrywa w starciu ze Snapdragonem S4 z którym telefony można dostać jeszcze taniej a jeżeli telefon nie dostaje wsparcia to musi mieć dobry procesor aby pociągnąć najnowsze ROMy za tę samą albo i niższą cenę możesz dostać wydajniejszy układ.

 

Mało? Z 2.3 skończy na oficjalnym 4.1, jak na realia Androidowe to super.

Porównujesz układy, które dzieli przepaść czasowa. Co jeszcze mi napiszesz? Może że MSM7200 przegrywa z Tegrą?

Telefon absolutnie nie jest przereklamowany, on po prostu jest zaje,bisty. Szybki jak błyskawica, dobre podzespoły, aparat, bateria, ekran. Exynos może i przegrywa ze Snapdragonem w benchmarkach, ale na co to się przekłada w prawdziwym życiu, hm? Ja tam nie widziałem dużo do ulepszenia, było po prostu szybciutko i płynnie.

 

Trzymanie ceny to inna sprawa. Popularność widocznie nie przekłada się na niższą ceną, wręcz odwrotnie. Ani nie jest jakoś genialnie wykonany, ani nie idzie za nim unikatowy i wyjątkowy system, no nie wiem. Już dawno powinien poniżej 1000 zł zejść ;/.

 

 

Tymbardziej się wkur,wiam, że dałem się jak dziecko porobić i pozbyłem się mojego SGS II na rzecz rozje,banego iPhone'a 4 ;/.

 

O to właśnie chodzi. Ludzie traktują serię Galaxy S jak iPhone'a Androidów a nie oferuje nic czego nie daje konkurencja. I gdyby ktoś dał mi do wyboru SGSII i takiego Asus Cloud Mobile czy innego S4 to wziąłbym właśnie S4. Ludzie chwalą SGSII a potem wgryają ROM z nakładką od HTC a po tym po Samsungu zostają im tylko bebechy i średnio wyglądający telefon. A S4 są tańsze niż Galaxy SII (Nowy) ba nawet Xperia S można wyrwać w niższej cenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...