Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki root, o czym Ty mówisz? Wystarczy zaznaczyć jedną opcję w ustawieniach i zainstalować aplikację z karty pamięci, to nie jest takie trudne O_o. Nie trzeba łamać żadnych zabezpieczeń, więc nie mów mi tutaj o iPhone'ie i jb (który w porównaniu do roota jest beznadziejny, root nie spowalnia i destabilizuje urządzenia).

Odnośnik do komentarza

Dobra, teraz pytanie z perspektywy leszcza - po co miałbym aktualizować andka do wyższej wersji ? :)

Serio pytam, mam Xperie neo V więc żaden to kombajn, ale porządny middle end. Wgrany oryginalny czysty soft żeby się pozbyć gówien od t-mobile, do tego ściągnięty LauncherPro dla większej płynności i wszystko śmiga jak marzenie na 2.3.4. Dodam, że telefon jest używany w dość standardowy, "casualowy" sposób tzn. głównie net, kilka apek, muzyka (Poweramp fak je) i to tyle. Nie gram prawie wcale, co najwyżej angry birdsy od wielkiego święta. No i teraz pytanie po co mi do szczęścia upgrade do ICS ? Dla ładniejszych ikonek ? Bo jeżeli chodzi o aplikacje, to jeszcze długi czas będą wspierały gingera.

Poza tym kolega po upgradzie do ICS na zdecydowanie silniejszym Arc S zaczął mieć różne dziwne problemy, wydajność wyraźnie spadła, mało tego nawet bateria zaczęła krócej trzymać i skończyło się na downgradzie.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

ja byłem na 2.3.4 może tydzień, po przejsciu na ICS w(pipi)iała mnie tylko jedna rzecz, długie przejscie do androidowego dialera, było to pare sekund nawet co było nie do pomyslenia dla mnie, ale wgrałem darmowego dialera z google play i działa jak marzenie.

Bateria - tu zmiany nie zauwazyłem, bo roznie uzywam telefonu.

Na pewno jest lepszy wyglad sklepu google play, teraz to jakos wyglada i jest przyjazne.

 

zawsze mozesz zrobic downgrade'a co nie.

Odnośnik do komentarza

To trochę jak z Windows XP i Windows 7. Ten pierwszy jak najbardziej funkcjonalny i szybki, ale Win 7 wnosi usprawnienia interfejsu, małą funkcję tutaj, mały dodatek tam i to wszystko przekłada się na lepszy user experience. ICS ma np. sprzętowo akcelerowaną przeglądarkę, dzięki czemu przewijanie stron ma więcej FPS. Interfejs Holo to mała próba ujednolicenia systemu, czcionka Roboto naprawdę dobrze wygląda, lockscreen staje się funkcjonalny itd.

 

Nie wiem, jak wygląda implementacja ICS od Sony, ale tak to wygląda w przypadku czystego systemu.

Odnośnik do komentarza

No ale ja właśnie nadal siedzę na XP "bo działa" :D

Taki już ze mnie leniwiec, że dopóki nie mam jakiegoś silnego bodźca do działania to wychodzę z założenia, że lepsze jest wrogiem dobrego i najlepiej za dużo nie kombinować jak coś sprawnie funkcjonuje.

 

Poprawki dla stockowych apek typu przeglądarka, odtwarzacz muzyki, galeria itp. mnie nie przekonują, bo w markecie mam zamienniki tego wszystkiego działające milion razy lepiej, a robić upgrade dla nowych czcionek i jakichś modyfikacji w interfejsie to dla mnie zboczenie ;p

Odnośnik do komentarza

W takim razie nie ma większego powodu by się przesiadać. ICS to głównie nowy motyw przewodni systemu i dużo małych usprawnień jak usuwanie pojedynczych notyfikacji z paska powiadomień czy wbudowany w system licznik danych. Rewolucji jakiejś ogromnej tutaj nie ma, Android 2.3 na razie wciąż jest najpopularniejszą wersją systemu i jeszcze jakiś czas będzie wspierany. To jednak wciąż jest Android, tak jak Windows 7 jest wciąż Windowsem z okienkami ;).

 

Przy okazji jeśli mowa o Neo V, to słyszałem, że ICS nie sprawuje się na tym modelu zbyt dobrze. Może więc lepiej zostawić jak jest.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szukam telefonu. Chciałbym jakiegoś topowego Androida, z "żelkiem" i bebechami zdolnymi pociągnąć przyszłe aktualizacje Androida. No taki telefon na 2 lata. Na pewno coś koło 4 cali, SGS II i III są dla mnie za duże. Chciałbym tez coś porządnie wykonanego, nie sam plastik, ale coś z amelinium. Polecicie coś fajnego?

Odnośnik do komentarza

Kojarzy ktoś może ile kosztowała Lumia 900 na wejściu w Polsce? Pytam się, bo będę raczej brał nową Lumię 920 i orientacyjnie chciałbym wiedzieć, ile mnie może wynieść zakup.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...