Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w życiu 7 różnych telefonów. Każdy do momentu sprzedaży lub ostatecznego włożenia do szuflady działał i nigdy nie trzeba było go oddawać do naprawy. Długo broniłem się przed shitfonami (smartfonami), ale w końcu pomyślałem, że warto mieć dostęp do internetu w telefonie, by sprawdzić np. maila.

Niecałe dwa lata temu kupiłem Sony Xperia T, tę Bondowską edycję ze Skyfall. Przed zakupem Xperii T miałem Sony Ericsson C902 (ten z Quantum of Solace) byłem zadowolony, nie psuła się, żadnych zwiech.

 

Ta g.ów.niania Xperia T była mało używana, mało dzwoniłem, mało wysyłałem smsów z różnych powodów. W październiku przestała ładować. Dałem do naprawy. Po tygodniu wróciła, działała miesiąc. Wieczorem nastawiłem budzik, rano nie zadzwonił, bo... tel. padł i nie reagował na nic. Dałem do naprawy. "Naprawiają" półtora miesiąca i mówią, że ten telefon to już raczej trup :potter: Coś pięknego.

 

Lubię sprzęty Sony, kupiłem z przyzwyczajenia. Najgorsze jest to, że dalej mnie ciągnie do tych zje... Xperii. Ale do rzeczy. Nie znam się za bardzo na tym i nie potrzebuję jakiegoś wypasionego sprzętu, ale za cenę +- 500zł, co warto kupić? Może być używany, nie przeszkadza mi to.

Odnośnik do komentarza

Nie dasz rady nowego A3 wyczekać? Premiera w styczniu, 4,7' 720p.

Nie bo muszę pomiędzy tymi dwoma wybrać. Innej możliwości nie ma.

Dodam ,że nigdy nie miałem do czynienia ze smartfonami. Byłem dziś w miejscowym media expert i Sony Xperia M4 odstraszył mnie swoją wielkością natomiast w Samsungu aparat lekko wystaje ponad obudowę co niezbyt mi się podoba. Z rzeczy czysto technicznych to trudno mi ocenić bo trzymałem je może raptem z 10minut w ręce ale interfejs Samsunga jakiś taki bardziej poukładany w porównaniu do tego z Sony

Odnośnik do komentarza

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6762&idPhone2=7068

 

Na papierze Xperia jest mocniejsza, co nie znaczy, że A3 nie jest wystarczający na co dzień. M4 ma większy ekran w wyższej rozdzielczości, no i lepszą baterię. Z drugiej strony jest też sama sporo większa, a to nie dla wszystkich zaleta.

 

Czyli teoretycznie Xperia jest lepszym wyborem, ale jeśli wolisz mniejsze telefony, to przy normalnym użytkowaniu możesz być bardziej zadowolony z A3. Wystający aparat można skorygować etui.

 

Jeśli nie masz wyrobionego zdania weź M4 i może się przyzwyczaisz do 5 cali, co jest ostatnio typowym rozmiarem smartfona. Jak nie, to się trochę pomęczysz i następny telefon świadomie weźmiesz mniejszy.

Odnośnik do komentarza

Miałem w życiu 7 różnych telefonów. Każdy do momentu sprzedaży lub ostatecznego włożenia do szuflady działał i nigdy nie trzeba było go oddawać do naprawy. Długo broniłem się przed shitfonami (smartfonami), ale w końcu pomyślałem, że warto mieć dostęp do internetu w telefonie, by sprawdzić np. maila.

Niecałe dwa lata temu kupiłem Sony Xperia T, tę Bondowską edycję ze Skyfall. Przed zakupem Xperii T miałem Sony Ericsson C902 (ten z Quantum of Solace) byłem zadowolony, nie psuła się, żadnych zwiech.

 

Ta g.ów.niania Xperia T była mało używana, mało dzwoniłem, mało wysyłałem smsów z różnych powodów. W październiku przestała ładować. Dałem do naprawy. Po tygodniu wróciła, działała miesiąc. Wieczorem nastawiłem budzik, rano nie zadzwonił, bo... tel. padł i nie reagował na nic. Dałem do naprawy. "Naprawiają" półtora miesiąca i mówią, że ten telefon to już raczej trup :sorcerer: Coś pięknego.

 

Lubię sprzęty Sony, kupiłem z przyzwyczajenia. Najgorsze jest to, że dalej mnie ciągnie do tych zje... Xperii. Ale do rzeczy. Nie znam się za bardzo na tym i nie potrzebuję jakiegoś wypasionego sprzętu, ale za cenę +- 500zł, co warto kupić? Może być używany, nie przeszkadza mi to.

 

 

Witam w klubie posiadaczy Xperii T (innych Xperii również), które zmarły na sudden death. Za 500 uzywany ? hmmm LG G2 ?

Odnośnik do komentarza

Wiem, że zabrzmię chamsko, ale nie to mam na myśli. Panowie - backup. Posiadanie danych w jednym miejscu to proszenie się o utratę tych danych. Stare przysłowie informatyków mówi: "Ludzie dzielą się na 2 grupy - tych którzy robią backupy i tych którzy będą robić backupy". Odzyskanie danych z nandów gdzie nie zostają one zapisane w formie magnetycznej jak na starym dysku jest duuuużo trudniejsze i też duuużo droższe. Miałem rozmowę z gościem z firmy która profesjonalnie odzyskuje dane i miał takie opinie: dysk SSD? Super prędkość, mniejsza awaryjność ale jak padnie to kaplica. Dysk magnetyczny - wolniejszy, bardziej awaryjny ale w 99% przypadków DA SIĘ odzyskać dane. 

 

Także Panowie - dane w minimum 2 miejscach, dla własnego dobra. Jak coś to mogę podać nazwę tej firmy ale koszt odzyskania danych ze zwykłego dysku wynosił ok 1500 zł więc pewnie z płyty głównej będzie jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza

Olałem naprawę ekranu w z3. Zapłacę, a zaraz znowu się pewnie rozwali. Wziąłem dla beki żeby coś było lumię 730 i jestem w szoku, całkiem dobry telefon. Nic nie trzeszczy, bardzo dobry ekran, bateria 2 dni, nie grzeje się i szybko działa. Co więcej, W 8.1 DA SIĘ uźywać i miło, że poprawili problemy systemu z czasów jak siedziałem jeszcze na 920. Dalej daleko do ideału, ale powiedzmy że jest znośnie.

 

Fajny telefonik, akurat w sam raz na okres przejściowy między rozwaloną z3, a ajfonem 7.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...