Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie rzucają telefonów, ale ograniczają. To wiadomość z ostatnich dni, gdy wyszło, jakie straty im przynosi ten segment.

 

Ogólnie nie czaję, co ta firma robi w kwestii telefonów. W większości krajów Europy mają duży rynek, także w Polsce, ale na dwóch największych jednolitych rynkach, czyli w USA i Chinach, stanowią kompletny margines, nie wiem czy 1% wszystkich producentów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Na razie nie rzucają telefonów, ale ograniczają. To wiadomość z ostatnich dni, gdy wyszło, jakie straty im przynosi ten segment.

 

Ogólnie nie czaję, co ta firma robi w kwestii telefonów. W większości krajów Europy mają duży rynek, także w Polsce, ale na dwóch największych jednolitych rynkach, czyli w USA i Chinach, stanowią kompletny margines, nie wiem czy 1% wszystkich producentów.

 

Koszty wejścia na te rynki gdy nie kojarzysz się z produktem są spore - w chinach trzeba się cenowo dopasować raczej a w USA dużo zainwestować w marketing. Sony nie istniało NIGDY szczególnie z telefonami w USA (Sony Ericsson prawie tam nie istniał) więc myśleli, że uda się coś zdziałać w Europie i wskoczyć do USA. No ale jak widać się nie udaje. I jeszcze żeby było śmiesznie to dopiero od Z1 są w USA i nie wypuszczali tam modeli low/mid (te Xperie L, M do US praktycznie nie dotarły). Widać zresztą, że większość producentów ma problemy obecnie. Apple nie wynalazło ameryki ale dało ludziom to, czego oczekiwali (duży ekran). Samsung, Sony - co tu się zmienia? Ja mam cały czas S4 i po co mi nowszy? Widać, że nawet po roku jak się wydaje co ciężko zarobić :-/ jak się nie ma takiej marki i wyznawców jak Apple. To jak z laptopami. Jak już masz takiego, na którym możesz wszystko zrobić (i nie jesteś graczem którego kręcą benchmarki) to po co ci nowy komp? Skoro stały spełnia twoje wymagania? Nawet szczerze, ceny poszły w górę i np. na cholerę brać Z3 jak można mieć bardzo zbliżonego Z2. Albo jak nie oczekujesz nie wiadomo czego - to czy wydanie 1300 na S4 będzie takie głupie w porównaniu z 2999 na S5?

 

Podsumowując - rynki się nasyciły, rewolucji brak więc i nie ma po co zmieniać.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

No wiem, że nigdy, po prostu nie czaję, jak to może być aż tak trudne, żeby nie skorzystać z ogromnego rynku. W Stanach 160 milionów ludzi używa smartfonów. Sony ma teraz zamiar ograniczyć ilość telefonów, by skupić się na "opłacalności", ale nie wiem, co to konkretnie ma znaczyć. Xperia Z4 raczej wyjdzie na wiosnę, ale to powinien być jedyny "topowy" telefon na cały rok 2015, jak będzie z biedniejszymi opcjami to nie wiadomo.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Nie siedze w temacie a żona dosyć pilnie potrzebuje telefonu. Ma to być jej pierwszy smartfon, więc wymagania praktycznie zerowe. Oprócz telefonowania w użyciu bedzie tylko aparat foto i internet. Ekran nie musi być duży, wazniejsza jest długość pracy na nieładowanej baterii. Budżet około 500 zł. Jest coś oczywistego w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza

Zdaje sobie oczywiście z tego sprawe, ale tak jak pisałem, oczekiwań nie ma żadnych bo do tej pory używała tylko klawiaturowce. Obecny sie zepsuł i po prostu IMO głupio jest zostawać w poprzedniej epoce. Nie widze jednak sensu w wydawaniu wiecej niz 600zł przez osobe która poza godzinnymi plotkami z psiapsiułkami od czasu do czasu pstryknie dziecku fote:)

Może jednak jakies propozycje? Xperia S dla aparatu? LG L7 II dla baterii? Ekran 4,3' na luzie wystarczy.

Odnośnik do komentarza

No jeśli nie ma ciśnienia na Androida, to za tę kasę najlepiej będzie chodzić Windows. Za 500 zł można kupić Lumię 630. Mimo niby niewielkiej ilości RAM-u działa płynnie i powinna się zbyt szybko nie zestarzeć, Windows 8.1 na pokładzie to bardzo dobry system, telefon stosunkowo wytrzymały i można kupić w wielu kolorach. Zdjęcia są bardzo dobre jak na tę cenę, nie wiem, czy jakikolwiek telefon za 500 zł robi tak dobre.

 

 

Na pewno nie polecam specjalnie telefonów sprzed kilku lat, jak Xperia S. Ona może dość szybko zacząć działać powoli. Na tym telefonie działał domyślnie Android 2.3. Android się zmienia i lepiej kupić telefon nowy, z założenia tani, niż taki, który był mocny, ale 2,5 roku temu. Jeśli musi być Android, to pewnie lepiej Motorola Moto E. Co do LG, to w sumie wydaje mi się ok, chociaż można by pomyśleć, żeby dołożyć na rok nowszy G2 Mini.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moto E nie ma diody/lampy błyskowej przy aparacie więc jeśli zdjęcia są ważne to bez sensu to brać. Moto G też robi zdjęcia słabe. Nie mam Nokii żadnej ale tak jak się bawiłem w sklepach to chodzi szybko, zdjęcia robi w miarę ok. Jeśli kwestia braku aplikacji nie jest problemem to chyba taki wybór będzie najlepszy.

 

Naprawdę - Android jest jak Windows na PC - każdy go może zainstalować ale poniżej pewnych parametrów, "korzystanie" z tego to więcej frustracji i nerwów niż jest to warte. Android zawsze będzie potrzebować więcej mocy bo większość aplikacji to nie aplikacje natywnie tylko interpretowane (poczytajcie sobie o Javie gdzieś w necie) i po prostu wyżej wała podskoczyć się nie da, jak nie zapewnimy zasobów do działania maszyny wirtualnej (interpretera) javy no to nie ma cudów, system chodzi fatalnie. Dziwię się Google że pozwala produkować takie rzeczy ale... MS też nie ma wpływu że można kupić kompa za 800 zł i od razu w sumie z rozbiegu nim rzucić o ścianę, żeby sobie oszczędzić nerwów.

 

Dopiero teraz Google się zabrało za to i wypuszciło referencyjne podzespoły i opis jak tworzyć urządzenia które trafiają do programu Android One i z tego co widzę na YT i czytam to w zasadzie są to konstrukcje pokroji Moto G i Moto E (bliżej Moto G). Google sobie potestowało przy okazji posiadania Motoroli pomysły i wyciągnęło odpowiednie wnioski.

 

Także przyjacielu, z cały szacunkiem unikaj tych fonów do 500/600 zł na andku bo to naprawdę są lipne konstrukcje. Poczytaj nt. minusów Windows Phone, jakich aplikacji nie ma i ew. w tą stronę skręć albo poszukaj czegoś w promocjach. Za jakieś sensowne pieniądze widziałem np. Galaxy S3 Neo - wznowiony S3 z 1.5gb ramu i KitKatem - myślę że takie coś ma ręce i nogi, poniżej 800 dało się kupić. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...