Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

JJ - ja 90% muzy słucham właśnie z telefonu. W pracy żeby się wyciszyć np. włączam sobie jakąś spokojną playlistę z fortepianem ze Spotify i słuchawy. Ale rozumiem, że jak człowiek ma sporą kolekcję już kupione muzy to nie chce lecieć po streamingu tylko sobie wrzuca tą muzykę np. z iTunes na iPhone'a i tyle, wtedy te 16gb to nie jest wiele. Jak jeszcze masz np. dzieciaka (akurat to obserwuję po ludziach) to robisz z 5x tyle zdjęć ile robiłem jak go nie miałeś i tymi zdjęciami chociażby zapchać dowolny telefon przy obecnych aparatach też nie jest trudno. Ale znam ludzi którzy tego oczywiście nie robią również.

 

Ja po prostu po tym, jak miałem telefon z 16gb i bez możliwości rozszerzenia nie wziąłbym takiej konfiguracji jeszcze raz. Bez karty to 32gb bym brał i tyle no ale przecież ludzie biorą te 16 i żyją. Więc piszę wyłącznie o sobie (chociaż Jerome wyżej widzę ma podobne zdanie).

Odnośnik do komentarza

Jestem niemal przekonany do LG L90. Telefon ma wszystko, czego bym od niego oczekiwał, jest w miarę elegancki, ma niezłe multimedia i aparat, dobry ekran zamknięty w dość kompaktowej obudowie. Do tego lg to nie szajsung i nic nie powinno się wieszać i przycinać. Jedyne, trzeba przyznać dość dziwne, fuckupy tego telefonu to brak diody powiadomień i podświetlanych klawiszy funkcyjnych.

Niemniej jeśli macie jakieś propozycje które podpadają pod wymienione poniżej kryteria to chętnie wezmę pod rozwagę. Z tym, że kryteria są dość ciasne:

 

- tylko Android

- nieprzekraczalna granica cenowa to 700 zł (L90 w mediaexpet obecnie do wyjęcia za 640 zł)

- ekran nie mniejszy niż 4,7"

- mile widziane fizyczne klawisze funkcyjne, nie lubię jak wirtualne zabierają miejsce na ekranie 

Odnośnik do komentarza

Mam od dwóch miesięcy i jak dla mnie kosmos, ale nie miałem wcześniej smartfona (przesiadka z W995) więc raczej mało obiektywna opinia ;) Swego czasu trochę się bawiłem Z1 i wg mnie M8 jest odczuwalnie lepszy pod względem działania, ale nie było to całodzienne użytkowanie telefonu Sony więc też nie mam pełnego obrazu.

Bateria trzyma 2-3 dni przy dość częstym używaniu neta, muzyki, graniu itd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem niemal przekonany do LG L90. Telefon ma wszystko, czego bym od niego oczekiwał, jest w miarę elegancki, ma niezłe multimedia i aparat, dobry ekran zamknięty w dość kompaktowej obudowie. Do tego lg to nie szajsung i nic nie powinno się wieszać i przycinać. Jedyne, trzeba przyznać dość dziwne, fuckupy tego telefonu to brak diody powiadomień i podświetlanych klawiszy funkcyjnych.

Niemniej jeśli macie jakieś propozycje które podpadają pod wymienione poniżej kryteria to chętnie wezmę pod rozwagę. Z tym, że kryteria są dość ciasne:

 

- tylko Android

- nieprzekraczalna granica cenowa to 700 zł (L90 w mediaexpet obecnie do wyjęcia za 640 zł)

- ekran nie mniejszy niż 4,7"

- mile widziane fizyczne klawisze funkcyjne, nie lubię jak wirtualne zabierają miejsce na ekranie 

 

 

L9 II ma więcej pikseli, chociaż przez to na pewno dużo krócej bateria trzyma. Poza tym podobny.

 

ZTE Grand S Flex można kupić za 600 zł, ekran 5 cali i 720 rozdziałki. Jednak dość stary Android.

Odnośnik do komentarza

mam samsunga ace 4 i polecam. Wszystko śmiga płynnie, dobry wyświetlacz, niezłe zdjęcia. Bateria również dobra, naładowałem na fulla w piątek przed pójściem spać, jest niedziela prawie 23 i mam 40%. Normalne użytkowanie, jakiś sms, telefon, gierka. Tylko to mój pierwszy smartfon i pewnie dlatego się jaram. 

 

na allegro można wyrwać za jakieś 550 zł.

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Spotify oczywiście jest na Windows Phone, co do działania to na pewno nie laguje, co do półki cenowej i porównania, to myślę że to ciężkie, bowiem flagowe androidy lagują, a WP nie, możesz co najwyżej bebechy przyrównać do np Moto G, ale ona też laguje(miałem jako drugi telefon jeszcze z 4.3, osoby nie używające nigdy płynnego telefonu tego nie zobaczą)

Odnośnik do komentarza

Dzieki. Widac ze nie warto przeplacac za trojke.

 

 

Zależy oczywiście, ile dla kogo znaczy taka kasa. Ale ogólnie, jak to bywa z nowymi telefonami, zwłaszcza wychodzącymi pół roku po poprzednim, różnica w cenie "za najlepsze co jest" jest bardzo wysoka. Nie ma co płakać, mając Z2, ale Z3 to ulepszony design.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...