Skocz do zawartości

Czy piractwo jest kradzieżą?


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość el becetol
To co zamiast auta wstawicie do porowania skoro ono jest bue?

 

Książke. Podręcznik. Studenta nie stać na nową książkę, więc idzie do biblioteki i sobie kseruje. Oryginał książki stoi na półce, a student ma w domu potrzebny materiał. Każdy student tak robi. Każdy.

 

 

Każdy student to złodziej?

Odnośnik do komentarza
To co zamiast auta wstawicie do porowania skoro ono jest bue?

 

Książke. Podręcznik. Studenta nie stać na nową książkę, więc idzie do biblioteki i sobie kseruje. Oryginał książki stoi na półce, a student ma w domu potrzebny materiał. Każdy student tak robi. Każdy.

 

 

Każdy student to złodziej?

Kazdy. Jak wykladowaca korzysta z 3 ksiazek to musisz posiadac wszystkie 3 bo inaczej jestes chu.jem (obvious). Przeciez nauka w Poslce jest darmowa wiec studenci zamiast wywalac kase na kolene piwa powinni zainwestowac w ksiazki.

 

A tak na serio to piractwo stalo sie tak powszechne ze w panstwowych instytucjach pracownicy sami do tego zachecaja (vide szkoly). To nie jest problem do rozwiazania od reki. Za bardzo zakorzenione jest to w naszej kulturze zeby mozna to bylo zmienic jedna ustawa czy rozporzadzeniem. To raczje juz poslka mentalnosc ze jak mozna cos podpier.dolic nie placac za to to robimy bo w du.pie mamy to ze ktos na tym straci

Odnośnik do komentarza

ja tam nie pirace gier, ale za to filmy i muze sciagam od czasu do czasu. Nawet ostatnio zastanawiam sie nad przerobieniem Xa, nie zarabiam za duzo, a jest tyle gier, ktore chcialbym obczaic...

 

w sumie to dla mnie nie ma roznicy czy kto piraci czy nie, to jego sprawa i nie robi nikomu krzywdy, no ale i tak wkurzaja mnie tylko ci, ktorzy maja kase ale i tak piraca i to nawet na potege (znam juz kilku takich kolesi)

Odnośnik do komentarza

Popieram przedmowce. Ogolnie wisi mi to czy ktos piraci czy nie za wyjatkiem osob, ktore stac na oryginaly a i tak ich nie kupuja. Tez znam dobre kilka osob, ktore na wiesc, ze kupilem gre np za 100zl (o 200 nie wspominajac) robia oczy O_O i wsykakuja z tekstem, ze nigdy nie kupi oryginala, bo gry nie sa tego warte. Szczegol, ze siedzi pol dnia przy konsoli lub kompie (za ok 5tys zl) grajac, a jego dochod jest 3-4x wiekszy niz np moj... Ot taka durna mentalnosc.

 

Inna sprawa, ze niektorzy tutaj chca chyba na sile zablysnac, z debilnymi teksami, ze jak ktos sciagnie mp3 itp to jest (pipi). Zalosne...

 

ps. Dawno sie tu wypowiadalem... ale juz wtedy napisalem (jak i zreszta sporo innych osob), ze ta dyskusja nie ma juz najmniejszego sensu bo od ok 40 stron jest ciagle to samo.

Odnośnik do komentarza
trzeba być w ogóle de.bilem żeby porównywać kradzież myśli technicznej do kradzieży fizycznej bezpośredniej.

trzeba być de.bilem żeby nie rozumieć że kradzież mysli intelektualnej to tez kradzież.

 

A jak ktoś włamie się komuś na konto i przeleje sobie pieniądze to przecież też bezpośrednio nic nie zabiera i przecież te pieniądze też nikomu fizycznie nie gina z portfela -przecież to tylko zmiana cyferek, co nie? - to tak nawiązując do sposobu myslenia typu "nie da się ukraść niczego niematerialnego"

Odnośnik do komentarza
trzeba być w ogóle de.bilem żeby porównywać kradzież myśli technicznej do kradzieży fizycznej bezpośredniej.

trzeba być de.bilem żeby nie rozumieć że kradzież mysli intelektualnej to tez kradzież.

 

A jak ktoś włamie się komuś na konto i przeleje sobie pieniądze to przecież też bezpośrednio nic nie zabiera i przecież te pieniądze też nikomu fizycznie nie gina z portfela -przecież to tylko zmiana cyferek, co nie? - to tak nawiązując do sposobu myslenia typu "nie da się ukraść niczego niematerialnego"

 

umiesz czytać? bo chyba nie...

piractwo jest kradzieżą pośrednia, bo to nie my ukradliśmy płytę nie my ja wsadziliśmy na torrenty my ja tylko kopiujemy.

 

 

a ten twój przykład jest idiotyczny bo to kradzież bezpośrednia, to ty się włamujesz na konto i to ty kradniesz pieniądze... pojmujesz to kolego? prościej się chyba nie da.

 

jedyne do czego można porównać piractwo to jak wcześniej ktoś napisał do kopiowania książek, skryptów przez studentów.

 

 

a poza tym mogę spokojnie stwierdzić że u nas w kraju piractwo jest legalne bo nie jest karane. przypadki jeden na milion ze kogoś złapano za ściąganie torrentow uważam za internetowe legendy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
trzeba być w ogóle de.bilem żeby porównywać kradzież myśli technicznej do kradzieży fizycznej bezpośredniej.

trzeba być de.bilem żeby nie rozumieć że kradzież mysli intelektualnej to tez kradzież.

 

A jak ktoś włamie się komuś na konto i przeleje sobie pieniądze to przecież też bezpośrednio nic nie zabiera i przecież te pieniądze też nikomu fizycznie nie gina z portfela -przecież to tylko zmiana cyferek, co nie? - to tak nawiązując do sposobu myslenia typu "nie da się ukraść niczego niematerialnego"

 

umiesz czytać? bo chyba nie...

piractwo jest kradzieżą pośrednia, bo to nie my ukradliśmy płytę nie my ja wsadziliśmy na torrenty my ja tylko kopiujemy.

 

 

a ten twój przykład jest idiotyczny bo to kradzież bezpośrednia, to ty się włamujesz na konto i to ty kradniesz pieniądze... pojmujesz to kolego? prościej się chyba nie da.

 

jedyne do czego można porównać piractwo to jak wcześniej ktoś napisał do kopiowania książek, skryptów przez studentów.

 

 

a poza tym mogę spokojnie stwierdzić że u nas w kraju piractwo jest legalne bo nie jest karane. przypadki jeden na milion ze kogoś złapano za ściąganie torrentow uważam za internetowe legendy.

Umiem czytać, natomiast Ty chyba nie zrozumiałeś że mój przykład miał nawiązać do pewnego sposobu myslenia, co też napisałem i jako osoba zapewne nie mająca kłopotów z czytaniem powinneneś zauważyć.

Włamując się na konto nie zabieram fizycznie pieniędzy więc wedle pokręconej filozofii co poniektórych nie popełniłem przestepstwa. Owszem zyskałem na tym korzyść, podobnie jak osoba ściągająca grę dostaje za darmo produkt za który należy zapłacić.

 

Jeśli mój przykład jest idiotyczny to zastanów sie jak idiotycznie brzmi stwierdzenie cytuję:

u nas w kraju piractwo jest legalne bo nie jest karane- idąc tym tropem każde przestępstwa które nie zostały ukarane, możemy nazwać "legalnymi" , prawda ? <_<

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol
Włamując się na konto nie zabieram fizycznie pieniędzy więc wedle pokręconej filozofii co poniektórych nie popełniłem przestepstwa. Owszem zyskałem na tym korzyść, podobnie jak osoba ściągająca grę dostaje za darmo produkt za który należy zapłacić.

 

Zabierasz, bo komuś z konta te pieniądze znikają. Kopiując od kogoś płyte, jej egzeplarz dalej jest u właściciela. Właściciel nic nie stracił. Nic nie ukradłeś.

 

Adi - nigdy nie korzystałeś z ksera?

Odnośnik do komentarza

kradzież czy mienia intelektualnego czy w postaci fizycznej to przestępstwo i tyle co tu więcej pisać, nie trzeba mieć chyba IQ 160 żeby to zrozumieć.

 

piractwo jest przestępstwem to zbyt oczywiste żeby nawet o tym pisać, ale patrząc na nasz kraj nie jest karane ani egzekwowane przez prawo, więc zwykły szary człowiek traktuje je jak coś legalnego. do tego zmierzałem.

 

 

w sumie szkoda literek na klawiaturze dla tego tematu bo nie wiadomo o czym tu pisać jak wszystko jest oczywiste :)

Odnośnik do komentarza
kradzież czy mienia intelektualnego czy w postaci fizycznej to przestępstwo i tyle co tu więcej pisać, nie trzeba mieć chyba IQ 160 żeby to zrozumieć.

 

piractwo jest przestępstwem to zbyt oczywiste żeby nawet o tym pisać, ale patrząc na nasz kraj nie jest karane ani egzekwowane przez prawo, więc zwykły szary człowiek traktuje je jak coś legalnego. do tego zmierzałem.

 

 

w sumie szkoda literek na klawiaturze dla tego tematu bo nie wiadomo o czym tu pisać jak wszystko jest oczywiste :)

 

taka mentalność, a i kombinowanie to nasza cecha narodowa ;) skoro coś można mieć taniej więc po to sięgamy. kiedyś za czasów amigi, atarii, comodore nie było czegoś inego jak piractwo.

teraz praktycznie każdego można usadzić, albo ukarać za piraty tylko jak by pozamykać wszystkich "niewolników", to kto by na ten system pracował?

 

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Dzisiaj z piractwem nie ma żadnego kombinowania. Ba, piratowanie jest prostsze niż kupowanie gier w sklepie. A skoro wszystko działa łatwo, prosto i przyjemnie, i w dodatku czujemy błogie przekonanie, że niczego złego nie robimy (w myśl zasady "dają, to biorę"), to dlaczego nie spróbować.

 

Pozostaje jedynie kwestia uczciwości, moralności, ale tak naprawdę mało kto zaprząta sobie tym głowę.

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

Ja przestalem piracic jak padla mi konsola i musialem zaplacic za naprawe 4 stowy, wolalem kupic nowa i nie przerabiac.

Zreszta i tak na zydboksie gralem tylko 2 gry to za duzo nie wydalem

i wcale zlodziejem sie nie czulem jadac na verbatimach chociaz musze przyznac, ze zakup pierwszej oryginalnej gry od 10 lat byl calkiem przyjemny

 

Odnośnik do komentarza
Włamując się na konto nie zabieram fizycznie pieniędzy więc wedle pokręconej filozofii co poniektórych nie popełniłem przestepstwa. Owszem zyskałem na tym korzyść, podobnie jak osoba ściągająca grę dostaje za darmo produkt za który należy zapłacić.

 

Zabierasz, bo komuś z konta te pieniądze znikają. Kopiując od kogoś płyte, jej egzeplarz dalej jest u właściciela. Właściciel nic nie stracił. Nic nie ukradłeś.

 

Adi - nigdy nie korzystałeś z ksera?

Piszesz pracę dyplomową, projekt technologiczny, opracowujesz ciekawy design mebli, sprzętu, czegokolwiek... itd. Ktoś to skopiował bez Twojej zgody, lecz Ty nadal masz to na kompie.

 

 

Właściciel nic nie stracił. Nikt nic nie ukradł ?

 

Ksero -owszem korzystałem za namową moich wykładowców jak każdy student, z tym że taka mała różnica- jesli profesor sam proponuje mi coś takiego to nawet nie przychodziło mi wtedy do głowy że to może być nielegalne, podczas gdy o nielegalności piractwa jest to jasne powiedziane, ba....informacja o tym jest umieszczana od x-lat na każdej płycie z filmem, grą, czy muzyką.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...