Skocz do zawartości

Starcraft II


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, czyli klucz HotS to nie tyle co instalka co po prostu unlockowanie tego co już mam na HDD ściągnięte, tiak? Bo nie do końca kumam w takim razie jak można mieć do wpisywania ścieżkę instalacji w takim razie.

 

 

 

 

FUCK IT!

Tak mnie "podnieciło" Wasze gadanie, że aż se kupiłem. A miałem nie zaczynać nic singleplayerowego z fabułą przed BioShockiem nowym :/

Shame on you, guys! ;p

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Hmmm, czyli klucz HotS to nie tyle co instalka co po prostu unlockowanie tego co już mam na HDD ściągnięte, tiak? Bo nie do końca kumam w takim razie jak można mieć do wpisywania ścieżkę instalacji w takim razie.

 

Dokladnie.Tez myslalem ze bedzie mi instalowac do folderu gdzie mam podstawke,dlatego sie dziwilem w poprzednim poscie,a tu psikus.IMO troche przekombinowane.Czemu w takim razie plyta?

Odnośnik do komentarza

@Neo

Podejrzewam, że płyta temu bo bierzesz CD od WoL, instalujesz, bierzesz CD od HotS i też instalujesz. Potem dociągasz np 100 MB łatki a nie 14 gb niecałe jak ja dziś ciągnąłem ;)

 

 

Nie będę specjalnie rzucał spoilerami, ale tylko wyrażę swoją opinię na temat tego co się dzieje w 2 pierwszych misjach i tego co i tak każdy zna z trailerów. Pierwsza godzina gry to jak bym oglądał love story jakieś czy inna Modę na Skuces.

Orzeszek mnie podekscytował tymi twistami więc lecę grać!

Odnośnik do komentarza

na płycie z HotS jest podstawka i dodatek. Ja jako że ponad rok temu usunalem podstawke z kompa teraz instalowałem na nowo. Z płyty poszła instalacja plus dodatkowe 5 gb z sieci. I tak moge grac i w podstawke i w dodatek. Te 5gb bys miał tak czy siak bo to dodatkowe dane ze strony blizzarda. te gigabajty patchy przez lata musza sie posciagac :]

Odnośnik do komentarza

ja tam twistow nie widzialem a kampania przed chwila skonczona

ogolnie story splycili by skupic sie na tej zemscie a nie postaci(czytalem w ten weekend mroczna pheonix z kolekcji marvela i tam pokazali duzo lepiej kogos kto mordowal miliony a potem utracil te moc i cofa sie wspomnieniami do przed tranformacji)

 

co do instalacji. jak masz zainstalowane wol to nie instaluj juz hots bo to jeden i ten sam klient ktory zawsze sie bedzie updatowal nawet jak go nie macie

czyli na plycie hots macie wol+hots, na plycie wol macie wol+hots, w necie macie wol+hots.

sory jesli poprzednia odpowiedz cie wprowadzila w blad bo myslalem ze instalujesz sc2 po raz pierwszy a nie ze chcesz nadpisac z plyty hots to co juz masz na dysku.

 

 

edit: dla tych co nie zobaczyli tego na streamie global invasion

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

Jest w grze jakiś sekretny level, czy tym razem sobie odpuścili? Póki co znalazłem tylko jednego easter egga w misji inspirowanej Alienem - puszkę energy drinku promującą esports.

 

Sama kampania bardzo przyjemna jak na razie (2/3 za mną na oko), acz dość przewidywalna i faktycznie prosta na hard. Główne wyzwanie może wynikać co najwyżej z chęci zdobycia achievementów, ale i te sobie odpuściłem i stwierdziłem, że będę grał póki co normalnie. Plus za zróżnicowanie misji, tak jak w WoL. Podobają mi się walki z bossami. ;p Minus, że raz jeszcze pokaźna część zadań jest na czas (nie tyle z licznikiem, co jakimiś innymi kryteriami), za czym nieszczególnie osobiście przepadam. Zawsze lubiłem coś z większym nastawieniem na rozbudowę i/lub herosa. Tu zaś konieczność bycia w ciągłym ruchu celem kontroli mapy troszkę czasem przytłacza przez ilość jednostek zerg. Także zawiodłem się na misjach z ewolucją - to bardziej krótkie demo, aniżeli cokolwiek wymagającego.

 

Podoba mi się ewolucja jednostek. Ciekawe kombinacje można czasem robić. I tak w kontekście WoL i HotS, a także wprowadzonych poziomów doświadczenia w multi się zastanawiam, czy przy okazji LotV Blizzard nie zdecyduje się zrobić czegoś w stylu buildów. Co prawda mogłoby się to dość negatywnie odbić na esports, ale np. takie tworzenie buildu zergów spośród kilku dostępnych opcji - jak np. wybór między raptorami, a swarmlingami (w formie dostępnego upgrade'u). Kto wie, może nawet pozwoliłoby to na powrót pewnych jednostek z Brood War? Z drugiej strony cały balans by poszedł w zapomnienie, także ze względu na trudności w planowaniu kontr. No ale to tylko gdybanie.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli mowa o easter eggach to poza wspomnianą przez Suavka puszką Powerraid znalazłem jeszcze figurkę Marine-Murlocka oraz Diablo. W tej samej misji jako "wystawa", dosłownie minutkę dalej podążając poprawną ścieżką.

 

Co do wykluczających się upgradów w multi - to jestem pewien, że tego nie będzie. Jak by się to skończyło w grach na poziomie pro? Ano tak, że nikt by nie brał prawdopodobnie upgradów aż do ostatniej minuty gry by nie zostać "scounterowanym" w jakiś sposób. To może by było i fajne na poziomie szarych mas, ale z drugiej strony by się skończyło mega płaczem że to i tamto jest OP. Tak jak ludzie płakali na Facebooku gdy Blizz wrzucał screeny z wyborem upgrada, bo masa ludzi już teraz myślała, że to do multi jest i Zergowie będa OP bo Terraz i Protoss nie mają żadnych upgradów.

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze krwawiąca lewa ręka dahaki czy jak on tam sie zwał wydaje mi sie ze to aluzja do kultowych nóg wirta w uniwersum diablo i wow.

Do tego Dehaka pojawia się w każdej misji na Zerusie w różnych miejscach mapy.

 

W jednej z misji ewolucyjnej, nie pamiętam już której - można przejść przez chaszcze w lewym górnym rogu mapy, dociera się wtedy do miejsca pełnego kryształów kolorów tęczy, a z jaskini wybiega kobieta z dwoma psami.

Odnośnik do komentarza

Dobra, kampania skończona - będzie 'recenzja' *ekhm*.

Jako, że bardziej kieruję ten tekst w stronę tych co grali (lub wciąz grają a nie dbają o spoilery) nie zamierzam unikać spoilerów, a całość wrzucam w 'taga' - rozwijacie na swoją odpowiedzialność ;)

 

 

 

Dosłownie pierwsza misja jest chyba najciekawszym, pod kątem feelingu i klimatu, tutorialem i prologiem z jakim się ostatnio spotkałem w grach. Moje pierwsze wrażenie - "it's awesome".

Początek gry to prawie mydlana opera, love story i Moda na Sukces zawarta w kilku szybkich misjach. Miłość tej dwójki wylewa się z ekranu do tego stopnia, że aż musiałem sprawdzić rating wiekowy gry bo myślałem, że Blizz za chwilę zaserwuje mi scenę niczym z naszych rodzimych gier Wiedźmińskich ;) Owe wspomniane love story kończy się jakże spodziewanym cliche i patosem po którym mamy ochotę siąść w koncie i szlochać nad smutnym endingiem historii naszej pięknej Pani Infiltrator. Żałoba jednak nie trwa długo, gdyż Good Guy Arcturus Mengsk postanawia z sobie jedynie wiadomych powodów najzwyczajniej w świecie wku.rwić naszą biedną wdowę. Wdowę która i tak nie pała do niego wielką sympatią, a jej niespokojny umysł wpada w stan kosmicznego PMSu. PMSu który napędza nasze działania przez następne 20-parę misji.

 

Early game mamy za sobą - czas na mid game.

Tak jak misje pod względem czysto technicznym są naprawdę przyjemne, rozwój bohaterki i naszej armii zadowalający tak pod względem stricte fabularnym gra jest troszkę.... taka.... "meh". Grając kampanię Wings of Liberty miałem znacznie więcej funu. Tam misje też były różnorodne i ciekawe ale całość prezentowała się znacznie bardziej spójnie fabularnie. Znacznie ciekawiej. Miało się odczucie jednej wielkiej Kampanii przez duże "K". Grę się przechodziło jak dobrą książkę. Heart of the Swarm w moich oczach sprawia wrażenie jak bym czytał zbiór krótkich opowiadań na jakiś temat. Niby są powiązane ze sobą w znaczącym stopniu fabularnym, ale brak im jakiegoś takiego wspólnego elementu i nie łączy ich "flow".

W WarCrafta 3 grałem laaaaaaaaaata temu i ciężko mi się odwoływać dokładniej bo wiele nie pamiętam, ale gra faktycznie sprawia bardziej wrażenie kampanii na styl WC3 niż tych z SC/SC2.

 

W tym momencie muszę poruszyć trzy sprawy które kołatają mi się w głowie jako główne wrażenia po skończeniu gry:

  • Primal Zerg
  • Amon
  • Cinematic uwolnienia Jima Raynora

 

Primal Zerg wywołują u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo ciekawy koncept- korupcja versus czystość formy, a z drugiej strony część mnie nie bardzo wie co o tym myśleć, ale jakoś nie jest tym pomysłem zachwycona. Podejrzewam, że muszę się z tym przespać ;)

 

Druga sprawa - Amon. NO CO DO KU.RWY NĘDZY TO MA BYĆ?!

Nie jestem znawcą lore SC na pamięć, masy rzeczy nie wiem, książek nigdy żadnych nie czytałem i w tym aspekcie jestem newbie casualem (jak ktoś ma odpowiednią wiedzę, to z chęcią po prosze o nakreslenie mi tutaj sprawy), ale..... Jak bym miał porównać uniwersum StarCrafta w tej sprawie do naszego świata realnego to bym powiedział, Że Xel'Naga to mityczna siła, istoty o których poza faktem, że stworzyli znane nam rasy nie wiadomo praktycznie nic. Jest to jedna wielka niewiadoma, ich siła wręcz nie do pojęcia. I teraz jakiś humanek, Terranek naukowiec stwierdza, że ma ochotę wskrzesić jednego z upadłych i martwych Xel'Naga. Może się mylę (jest to nawet bardzo prawdopodobne) ale dla mnie to wygląda jak by Rydzyk którejś niedzieli nagle postanowił wskrzesić Jezusa. No do cholery - takiego bulshitu to ja się nigdy w SC nie spodziewałem O.o

 

Trzecia sprawa - uwalnianie Raynora. Czy tylko w moich oczach to była idealna okazja na to by Jim widząc, że cały jego wysiłek, całe poświęcenie jego i masy istnień (zarówno Terranie jak i Protossi) poszedł na marne gdy Kerrigan postanowiła troszeczkę sobie ewoluować, wziął i palnął sobie w łeb? Zamiast strzelać focha z przytupem z "We're done" na ustach cutscenka powinna mieć np jakąś walkę Kerri z guardami, przed drzwiami upada pistolet jednego z nich, Jim go podnosi i *BOOM*. Może i nie był by to happy ending, może Blizz boi się uśmiercać swoich bohaterów po tym jak w World of Warcraft zabiliśmy masę znanych i, co ważniejsze, lubianych postaci, ale według mnie w expansion które ponoć ma się skupiać na Kerrigan (która ma zaskakująco dużo ludzkiej natury w sobie jak na wku.rwionego Zerga) był to idealny moment na pokazanie do czego może doprowadzić nienawiść gdy chodzi o naszych bliskich.

 

 

Tyle ode mnie.

 

 

 

PS:

Ja wiem, że to normalne, tak być musi i ja się absolutnie tego nie czepiam, ale czy tylko ja się uśmiecham pod nosem gdy na cinematicu pałac Mengska 9albo ogólnie tego typu budowle w grach RTS) góruje nad miastem niczym Goliat nad małymi mrówkami a w samej już misji jest wysokości (na oko) pięciu Kerrigan? ;)

 

Odnośnik do komentarza

Postanowilem przeniesc swoj poziom gry w multi SC2 na wyzszy level i zmienic hotkey'e(dotychczas gralem na domyslnych).Wiem ze powinno sie samemu ustawic ale raz ze jestem leniwy,dwa ze widzialem kiedys na netwars fajne ustawienia (ale teraz nie moge znalesc  :confused: )  i trzy ze jestem jednak nowy na "arenie" i moze sa na necie ustawienia polecane przez prosow,ktore z checia przetestuje (z wujkiem google nie umiem rozmawiac,nic nie moge znalesc).Mowa o hotkey'ach do Hots'a

 

Czy fenix moze podniesc ultraliska?

 

@Kazuun

 

 

Narud (ten co chce wskrzesic Amona) nie jest terranem a stworzeniem Amona.

http://starcraft.wikia.com/wiki/Emil_Narud

 

Jim nie zabil wtedy ani siebie ani Kerrigan bo przeciez widzial wizje Zeratula i ktos musi walczyc z Amonem.

 

 

 

Edytowane przez Neo3016
Odnośnik do komentarza

 

 

co wiecej. narud mogl byc juz w brood warze. moze zauwazyliscie ze czytane od tylu to duran czyli pomagier kerrigan ktory doprowadzil do smierci stukova (dlatego jest wlasnie w jego laboratorium) a w ukrytej misji juz robil hybrydy i powiedzial zeratulowi ze jest poddanym jakies sily starszej niz czas (czy siakos tak) a takich placowek jest miliony i nie da rady wszystkich znalesc na czas.

 

 

Odnośnik do komentarza

 

Hmmm, odniosłem wrażeniem że zwrot shapeshifter był tam użyty luźno odnośnie tych jego przemian w Kerrigan i Jima. Sądziłem, że to jest zwykły Terranek z moczami PSI (jak swego czasu ludzka Kerrigan) - widać byłem w błędzie ;)

Przeczytałem tę Wiki stronę, wiem co nieco więcej.... ale wciąż idea wskrzeszania Xel'Nagi wydaje mi się trochę przegięciem :confused:

 

 

 

 

Jak już Gattzu poruszył temat:

Jakie wrażenie po spotkaniu Stukova? Zaskoczeni? Znudzeni?

 

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

 

 

osobiscie spotkanie stukova mi sie nie spodobalo bo zaraz wyskoczy z kapelusza milion innych postaci ktore zginely a teraz wrocily za dotknieciem magicznego infecta.

niby nie powinienem byc zaskoczony bo dokladnie to samo zrobili z kerrigan ale co dalej? infested duke? infested tychus? infested mengsk?

 

 

 

ps. lol. kampania solo kerrigan...

 

 

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o klawiszologię to ja bym po prostu polecił z miejsca iść w GRIDa. Jedyne co musisz pamiętać wtedy to gdzie jest jaka ikonka od czego. Bez błądzenia pomiędzy shortcutami z powodu grania inna rasą.

 

 

 

Gattzu, co do Mengska to bym się nie zdziwił.... w cinematicu widać, ze z dłoni Kerrigan lecą jakieś "moce" w stronę jego oczuff. Cholera wie co się z nim stało. Niby powiemy że był wybuch i powinien być dead.... ale jednak Kerri i Jim tez tam byli a wybuch jakoś ich nie drasnął.

 

Proście a będzie wam dane! ;p

 

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie: ogladacie mecze na YT? Nigdy nie byłem fanem Starcrafta, ale po obejrzeniu WTF Is...? poświęconego HotS wszedłem na ten inny kanał TotalBiscuita i oglądnąłem sobie ze dwie rozgrywki.

I tu dokładniej moje pytanie: są jakieś konkretne "słynne" mecze, które warto oglądać, ew. takie, które Wam się spodobały? Strony dowolne, choć jak pamiętam, zawsze wolałem Protossów i delikatnie bardziej ich wolałbym oglądać (choć jak już wspomniałem, innymi też nie pogardzę)...

Odnośnik do komentarza

Kerrigan jest OP ;p

 

Ostatnia misja kampanii HotS śmiesznie prosta, szczególnie gdy sobie przypomnę finał WoL. Grałem na Hard i praktycznie parłem non-stop do przodu bez większych przygotowań. Większość czasu Kerrigan była w stanie robić wszystko solo.

 

Sama kampania generalnie bardzo fajna - szczególnie te kilka misji stanowiących odskocznię zarówno od kolejnej walki z czasem, jak i tradycyjnej budowy bazy. Szkoda tylko, że nie ma praktycznie żadnych alternatyw, sekretów czy bonusów, poza wyborem zdolności Kerrigan i ewolucji kilku jednostek.

 

Fabularnie bez szału - o wiele większe wrażenie zrobiło na mnie rozwinięcie "postaci" zergów. Całkiem ciekawe osobowości, nawet jeśli ostatecznie nie prowadzą one donikąd. A że całość zakończyła się jak zakończyła, to było raczej do przewidzenia.

 

Minus taki, że chciałoby się więcej. ;p Mam nadzieje, że na LotV nie przyjdzie nam czekać kolejne 3 lata i tym razem Blizz się trochę uwinie...

Odnośnik do komentarza

po przejsciu brutala moge powiedziec ze WoL byl o wiele trudniejszy. glownym powodem: kerrigan ktore staje sie op stanowczo za szybko (twin drones, spawn banelings, zerling reconstitution=imba) ale tez sama natura zerga ktory jak sie go zostawi by makrowal to potem sie ma roflstomp.

no i z jednej bazy mozna sobie zrobic 200/200 na 3 macro hatch i nadal miec 4k mineralow zapasu co jest bardzo szczodre ze strony gry ze expandy zajmowalem tylko dla gazu ewentualnie by przyspieszyc.

Odnośnik do komentarza

Dzis zagladam sobie do Empiku i co widze...

Gora SC2:HOS a nad nia strzalka w dol i "Starcraft 2 79,99PLN". Mysle sobie, fajnie to w takim razie kupie jednak, chociaz znajac zycie bedzie jakas jazda. Przy kasie okazuje sie, ze 129,99. "Bo ta promocja to tylko na Wings of Liberty". Myslalem, ze goscia (pipi)....e. Starcraft 2 to Starcraft 2 - Wings of Liberty / Heart of Swarm to caly czas "Starcraft 2". Co zabawniejsze w ogole nie mieli WoLa na stanie.

Kiedy zaczna wreszcie karac za taka klamliwa reklame w tym kraju?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...