Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli bethesda jest taka łakoma na kasę, a dodatki będą płatne to prędzej czy później powinny być i na ps3 ;)

ale ogólnie lipa, bo polubiłem tą gierkę i czekałem na dodatki. mam ponad 150 godzin w wersji na ps3, a od nowa nie chce mi się teraz zaczynać (po raz czwarty).

Czekałeś na dodatki pomimo iż Howard na E3 powiedział, że na PS3 ich nie będzie? Ciekawe.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie i tak pewnie te dodatki będą w wersji na PS3, pewnie dadzą je w Fallout 3 GOTY i tą wersję będę kupował bo obecnie gram w F3 od kumpla, bo szkoda tyle kasy wydawać podstawkę skoro potem będzie można ją kupić wraz z dodatkami w cenie zwykłej gry...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

...pytanko: Czy istnieje cos takiego jak SPATCHOWANY save..? Znaczy sie, mam sejwa, po zaladowaniu ktorego nie mam zwiech przy Jefferson Memorial, ale nie mam ochoty kontynuowac gry po jakims obcym gosciu. Czy jak z tego sejwa dam New Game, to mam szanse, ze nie napotkam tego problemu..?

 

 

...kurna, nie byloby calej tej zabawy, gdyby PS3 dzialalo z modemami pod USB :/

Edytowane przez Siara_iwj
Odnośnik do komentarza
...pytanko: Czy istnieje cos takiego jak SPATCHOWANY save..? Znaczy sie, mam sejwa, po zaladowaniu ktorego nie mam zwiech przy Jefferson Memorial, ale nie mam ochoty kontynuowac gry po jakims obcym gosciu. Czy jak z tego sejwa dam New Game, to mam szanse, ze nie napotkam tego problemu..?

 

 

...kurna, nie byloby calej tej zabawy, gdyby PS3 dzialalo z modemami pod USB :/

opisz dokładnie w którym momencie wiesza się u Ciebie gra, może jest na to inna rada.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
...pytanko: Czy istnieje cos takiego jak SPATCHOWANY save..? Znaczy sie, mam sejwa, po zaladowaniu ktorego nie mam zwiech przy Jefferson Memorial, ale nie mam ochoty kontynuowac gry po jakims obcym gosciu. Czy jak z tego sejwa dam New Game, to mam szanse, ze nie napotkam tego problemu..? [...]

 

Nie istnieje. W save'ie masz zapisane tabele z pozycjami modeli przedmiotów, przeciwników itp, zdarzeniami itd. Widać jest jakaś, nazwijmy to głupio: kombinacja, która powoduje zawieszenie gry w tym momencie. To pewnie jakiś znany bug i ktoś po postu wyedytował tego save'a. Także to bez znaczenia czy zaczniesz grę z tym save'm czy bez niego od nowa. ;]

 

---

 

Gra jest mocno zabugowana. Gram od początku na wersji 1.10 i przytrafiło mi się kilka nieciekawych sytuacji:

- są miejsca w Voult 108, po wejściu w które ekran robi się fioletowy (taki filtr na cały ekran, dziwna sprawa), a my teleportujemy się do schronu 101 i wydarzeń z początku gry.

- czasem gra myli AM z PM...

- znikają niekiedy pozostawione przedmioty na podłodze, albo w ogóle wpadają w grunt (to samo z przeciwnikami - po zaloadowaniu, albo powrocie do lokacji spadają nam wtedy z nieba ;])

- błędy w kolizji obiektów.

- hołota z Republic of Dave zaczęła do mnie strzelać po queście Crowleya (nie zabiłem Dave'a).

- po zabiciu jakiegoś stwora, który na nas hmm... w tym momencie szarżował, jego zwłoki zaczynają lecieć w kosmos ;]

- rad scorpiony topią mi się w gruncie po zabiciu.

 

Nie chcę być zgryźliwy, ale developer powinien żmienić nazwę na bardziej adekwatną... BETAthesda? :/

Odnośnik do komentarza

ja polecam grać na dwa savy.I savować co misję.Bo czasem gra potrafi się zawiesić,do tego od czasu do czasu wyskoczy błąd ,bug i bez rezerwowego sava nici.Np w River City postać z fabuły nie podeszła do naszej ekipy i nie zaczęła się rozmowa-moglem chodzić dalej po całym świecie itp ale już nigdy nie poruszyłbym fabuły do przodu...

Odnośnik do komentarza

A właśnie. Na 130h gra mi się zawiesiła prawie 20 razy. K*! To jakaś kpina jest. :/

 

Ciekawe czego to jest wina. Napędu, który zaczyna niedomagać (słabszy odczyt - płyty mam kryształ), dysku (np. zbyt pofragmentowany) czy to buraki by Bethesda. Kolejna ciekawa dla mnie rzecz: kolega z fw 2.50 (o ile fw ma tutaj jakiekolwiek znaczenie) nie miał problemów z freezami.

 

---

 

Kilka save'ów to podstawa w cRPGach. Ja gram zawsze na kilku.

Odnośnik do komentarza

co do zwiech to wina buraków z Bethesdy.Poczytaj sobie zachodnie fora-praktycznie wszyscy narzekają na zwiechy na PS3,trzeba mieć niezłego farta by przejść grę bez tego,mi na 30h gra zawiesiła się tylko raz-tzn podczas wczytywania lokacji nagle wyszło mi do menu konsoli(ponoć gra mniej się wiesza gdy nie jesteśmy zalogowani online do PSN).Gdyby Ci nie domagał napęd to tekstury by się nie doczytywały,głos w dialogach przerywał itp ,inne gry by mialy podobne złe objawy ,a nie od razu gra się wieszała :P

 

Nawet na forum fallout3 jest ankieta czy patch 1.1 poprawia błędy to bardzo dużo głosów jest na to,że nie ma różnicy,a nawet niektórzy zaznaczają,że jest jeszcze gorzej :P

Odnośnik do komentarza
Gra jest mocno zabugowana. Gram od początku na wersji 1.10 i przytrafiło mi się kilka nieciekawych sytuacji:

- są miejsca w Voult 108, po wejściu w które ekran robi się fioletowy (taki filtr na cały ekran, dziwna sprawa), a my teleportujemy się do schronu 101 i wydarzeń z początku gry

:rolleyes: To co opisałeś to nie jest żaden błąd. Domyślam się że chodzi Ci o Vault 106 a nie 108. W tej krypcie powietrze wypełnione jest narkotykiem i zdarzają się halucynacje, między innymi wspomnienia z Vault 101 i zmiany koloru otoczenia.

- czasem gra myli AM z PM...

nie spotkałem się z tym przez ponad 200 godzin gry

Odnośnik do komentarza
Takie szybkie pytanie: czy do zdobycia wszystkich bubble headów będę potrzebował np. lockpick na 100 czy są one w lokacjach gdzie każdy się może dostać?

Lockpicking 100 na pewno nie jest potrzebne. Czy wszystkie bobbleheady są w otwartych lokacjach - nie pamiętam, ale raczej tak. W każdym bądź razie lockpicking 50 powinien dać radę.

Pytam, bo mam już 20 level i lockpick na ponad 50 więc nic już nie zmienię i nie wiem, czy tą postacią się trudzić.

a książki tumblers today? Jest ich 25 szt. z perkiem comprehension można wycisnąć w ten sposób 50 punktów lockpicking. Bobblehead daje kolejne 10 punktów - to już 60.

Na początku gry każdy skill wynosi co najmniej 15 punktów, a każdy z 20 lvl daje możliwość przydzielenia około 20 dodatkowych punktów (z odpowiednim poziomem science i perkiem educated), do tego dochodzą książki i bobbleheady - w ten sposób odpowiednio planując można spokojnie zmaksować wszystkie skile na 100.

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...