Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

Halloween [2018] - całkiem zgrabnie zrealizowany sequel oryginalnego filmu z 1978 roku. Michael jako totalnie odczłowieczona maszyna do zabijania wypada przerażająco. Laurie, teraz już babcia, zniszczona psychicznie po dramatycznych wydarzeniach zdaje egzamin. Gó.wnażeria  w filmie nie jest jakoś mega irytująca, jest nawet niezły komediowy akcent z małym murzynkiem. Jest kilka scen dla fanów smaczków. Muzyczkę robił John Carpenter i jest zaje.bista. Ogółem to 3/4 filmu bardzo klimatyczne do momentu pewnego twistu i przejścia do finału, który wypada dość miałko.

 

ps. tak wiem, nie umiem uporządkować myśli

ps2. prawilnie obejrzane w Halloweenowy wieczór :lapka:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hereditary nie porządził za długo jako najlepszy horror XXI w. - Suspiria jest niesamowicie ciekawa, posiada mnóstwo wątków, duży potencjał interpretacyjny, a jednocześnie można ją z przyjemnością oglądać chłonąc po prostu wrażenia audio-wizualne. Film jest bardzo luźnym rimejkiem, można wyłapać jednak pewne nawiązania do pierwowzoru, jak i innych filmów Argento. Muzyka i udźwiękowienie doskonałe, zdjęcia pierwsza klasa, gore obecne, a kilka scen na luźno przejdzie do historii. 

 

9/10 i serduszko, więcej takich rimejków prosz.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Hereditary to jednak inny typ filmu i bardziej klasyczny horror. 

 

Suspiria mnie zniewoliła. Pod względem klimatu to chyba moje top życiowe... ten podzielony, deszczowy, szary Berlin i niepokój wiszący w powietrzu, zaciemniona szkoła pełna tajemnic :banderas:Wiedziałem, że Luca dostarczy wyjątkowe dzieło. Ogromnie bogaty film poruszający mnóstwo ciekawych tematów. Jak zagrany (Tilda z podwójną rolą wow, piękna Dakota), nagrany, "szarpanie" poprowadzony co mi akurat pasowało. 

 

Scena

"łamanego tańca" oczywiście przejdzie do historii i jest mega festiwalem gore z późniejszym wynoszeniem ciała na hakach 

:mog: 

. Takich jest oczywiście więcej. Zastanawiam się czy nie iść drugi raz do kina. Thom Yorke przeszedł samego siebie - OST jest tak podskórny, depresyjno-przerażający, no (pipi)ww... posłuchajcie tylko tego:

 

Renesans horroru trwa. To fakt. I niech trwa jak najdłużej - 9/10.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podbijam zachwyty nad Suspirią.

 

Świetnie zrealizowane kino. Strefa audio-wizualna to majstersztyk. Sceny tańca, ujęcia, praca kamery, wszystko okraszone muzyką robioną przez Thoma Yorke. Fabuła niby prosta i dość szybko zostaje przed nami odkryta główna tajemnica jednak jest sporo niedopowiedzeń co zostawia pole do interpretacji. Aktorsko jest bardzo dobrze, Tilda Swinton może zagrać wszystko, reszta w porządku.

 

Jedna z tych produkcji  typu 'kochaj albo nienawidź'. Ja wybieram pierwszą opcję i plasuję ten film pomiędzy Hereditiary a Mandy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.11.2018 o 21:15, Sep napisał:

 

Tylko jeśli ktoś nie widział jedynki a ma ją przed sobą to ten zwiastun to momentami spojler odnośnie wydarzeń które w niej nastąpiły, więc ostrzegam.

Niech mi ktoś przypomni w spojlerku jak jedynka się skończyła. Przez kogo i dlaczego się to zadziało wszystko. Dziura w pamięci. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...