Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

Porównują ową Niepokalaną do The First Omen. Niby zbliżona fabuła z jedną różnicą (w Omenie to wiadomo kim będzie Damien, a w Niepokalanej 

Spoiler

Jezus, gdyż bawili się DNA ze świętego gwoździa, którym był przybity do krzyża

 

zakładam, że Omen klimatem wciągnie nosem Niepokalaną ale patrząc na poziom teraźniejszych horrów to wyjdzie średniaczek jak np ostatni Egzorcysta.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

14 minut temu, Sep napisał:

 

 

Obejrzane za to ostatnio Baghead. Pomysł na fabułę fajny, możliwość rozmowy ze zmarłymi, ale nie za darmo. Niestety już samo wykonanie i decyzje głównej bohaterki wypadają słabo. Kręci się to wokół 4 osób i ani straszy ani nie angażuje w historie. Odhaczone i tyle.

Dzięki za ostrzeżenie bo miałem oglądać.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Mejm napisał:

Ktos machnal juz Late Night with the Devil, jak wrazenia?

Ja. Wczoraj. W ogóle nie straszny. Trochę GORE. Doceniam styl gdyż czuć tu talkshow z lat 70tych. Generalnie może się podobać gdyż tego typu filmów się po prostu nie robi. Dla mnie solidne 8/10. 90 minut szybko mija, a człowiek na końcu jest fabularnie zadowolony.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Kokainowy Miś -film figuruje w PrimeVideo do ,,wypożyczonka" za 15zł, w jak. Dolby Vision, HDR+, Dolby Atmos etc. Oczywiście jeszcze go nie widziałem, ale mam go na swojej liście ,,must watch or die!", więc nie zawaham się wydać na niego troszku drobnego pieniądza, tym bardziej że dla tego rodzaju kiczowatości i samego pomysłu na fabułę, i jakże specyficznego głównego bohatera!, warto się poświęcić. Kwestia jest tego, czy to wciąż jest horror czy jakaś taka wyczarowana jego namiastka z elementem komediowym? Dla mnie wygląda to na film thrillerkowy z elementami akcji.... Oglądał ktoś z Was? Warto? Zwiastuny, zdjęcia z planu - wszystko to ogarnąłem, a wcale źle mi to nie wygląda. :notsure:

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał:

Kokainowy Miś -film figuruje w PrimeVideo do ,,wypożyczonka" za 15zł, w jak. Dolby Vision, HDR+, Dolby Atmos etc. Oczywiście jeszcze go nie widziałem, ale mam go na swojej liście ,,must watch or die!", więc nie zawaham się wydać na niego troszku drobnego pieniądza, tym bardziej że dla tego rodzaju kiczowatości i samego pomysłu na fabułę, i jakże specyficznego głównego bohatera!, warto się poświęcić. Kwestia jest tego, czy to wciąż jest horror czy jakaś taka wyczarowana jego namiastka z elementem komediowym? Dla mnie wygląda to na film thrillerkowy z elementami akcji.... Oglądał ktoś z Was? Warto? Zwiastuny, zdjęcia z planu - wszystko to ogarnąłem, a wcale źle mi to nie wygląda. :notsure:

 

Jak dla mnie to było to pomieszanie komedii z elementami Gore. Nie warte wypożyczania choć mile wspominam. Może dlatego, że zaraz po nim obejrzałem Kubusia Puchatka?

Odnośnik do komentarza

Late night with the Devil bardzo spoko. Sposób realizacji, udźwiękowienie i ten klimacik lat 70tych. Oglądało się z ciekawością, bo człowiek się zastanawia co to się zaraz wydarzy. Kilka naprawdę fajnych scen, nie strasznych ale intrygujących. Kojarzy mi się trochę z Pontypool gdzie też nie wiele się działo, a robotę robiły dialogi i niepokój. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Mani napisał:

 

Jak dla mnie to było to pomieszanie komedii z elementami Gore. Nie warte wypożyczania choć mile wspominam. Może dlatego, że zaraz po nim obejrzałem Kubusia Puchatka?

 

,,Kubuś", no ale nieco inaczej może i wpadnie mi na seans najpierw, przed "Kokainowy Miś". Zresztą PrimeVideo ma sporo nazwijmy to ,,autorskich" horrorów: "Manor", "Goodnight Mommy", "Nocturne" etc. Często to takie skryte gdzieś w tej niszy Amazonu perełki, albo przynajmniej dobre tytuły na klimatyczny seans w domowym zaciszu. 

 

Amazon mógłby zabrać się za adaptację Alana Wake'a. Tiaaaa, obejrzało by się. 

 

Edytowane przez JaskinieTerrigenoweMarvela
Odnośnik do komentarza

Lekki slasherowy update:

 

Z cyklu projekcji kultowej serii ,,Piątek trzynastego" rozpoczętej w latach 80-tych XX wieku:

 

XRnnglltbtN-Gg4Opah9_0RyByJQihMmEtLwdva7WjJTyY7PbkpDp1h0Cfq9RMmOXZZntrzXw6vArJgHONdgmnzfCoN5OvXN2CGI4ZyvS3BeFUVoCpDu1-H2F7WfFmfBEDGWSRf2

 

 

"Piątek trzynastego IV", 1984 - tego typu film, tego typu slasher, który mogę ocenić następująco: tak samo dobry, jak i tak samo zły, co wychodzi finalnie na ocenę dzieła: 5/10. Smuteczek, cóż, nie dam temu horrorkowi więcej z wartości do oceny. Cholercia, ta młodzież! Dość infantylna, i dobrze, że zaszlachtował ich po kolei Jason. To Nie byli zbyt ciekawi bohaterowie. A Fabuła? No meszek totalny! Mało interesująca, głupia, miałka. Sam Jason, to ,,Madmen"-Tytan wśród slasherów, tu wyszedł mocarnie jak na ten gatunek w kinematografii. Spoilerem nie będzie, że ,,Jason is alive", i że cały ten tygiel fabularnego bajzlu w tym Uniwersum będzie ciągnął się jeszcze przez filmów co najmniej kilka. xD. 

 
Odnośnik do komentarza

"Final Destination", czyli jakikolwiek film z tego Uniwersum właśnie, widziałem dawno, dawno temu. Pora na przypomnienie sobie całej serii, jednak zastosuję inną strategię oglądania tychże filmów. Rozpocznę od ,,FD 2" z 2003 roku, bo ponoć najlepiej jest obejrzeć pierwsze ,,Oszukać Przeznaczenie"... na końcu, a zacząć od dwójki. Bo jeśli 5-ty obraz z cyklu się skończy i zaraz obejrzy się pierwszy film otwierający tą słynną serię, to rzekomo można o wiele, wiele więcej zrozumieć i spojrzeć zupełnie inaczej na ,,klątwę przeznaczenia i losowości" w Świecie FD. W FD 2, który obejrzę niedługo, kanonem stała się ta scena

Spoiler

na autostradzie: bele drewna spięte razem, na prostej naczepie, którą ciągnie masywny tir... Łej, klasyk w opór!



Też tak macie, jak w "FD 2", gdy

Spoiler

jedziecie swoim autkiem, lub z kimś jako pasażer i dobijacie do ciężarówki, która wlecze się z...

 

Od razu mam przed oczami tą pamiętną sekwencję ,,niekorzystnych" zdarzeń z tego filmu, z automatu pojawiają się dziwne rozkminy w mojej głowie i jakby Deja Vu. 

 

Final Destination 2 (2003) — Set-Jetter

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...