Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od kliku dni odpowiednich laptopów ale czuję się jak Renner w Hurt Locker w scenie płatkami...  Dzizas ile tego jest :confused:

 

 

 

 

Do rzeczy, szukam dwóch "modeli":

 

-pierwszy w przedziale cenowym 1500 zł - 1800 zł. Powiedzmy, że w dużej mierze, w jakiś 60% ma być to laptop do korzystania po prostu z neta, w 30% do oglądania filmów a w 10% fajnie jakby jakieś stareee gierki odpalał typu Max Payny czy Mafia.

 

-drugi ciut droższy - powiedzmy do 2100. Zastosowanie takie same jak ten wyżej (głównie do neta i filmów) tyle, że ten fajnie jakby odpalił troszkę lepsze gierki - Wiedźmina 2 chociaż na "low grywalnym poziomie".

 

Przy okazji takie pytanie; jeżeli korzystam od xxx lat z windowsa xp a z 7 i 8 (głównie 7) mam tyle o ile kontakt co u znajomych jestem. To jakiego windowsa lepiej brać pod uwagę do tych laptopów?

Edytowane przez Słupek
Odnośnik do komentarza

@Najtmer: potwierdzam to co napisał Nero. Kupiłem ciut droższy model niż ten co podałeś w linku i przy Alan Wake robi za grzejnik. Co więcej ekran LED, ale jakość obrazu (przy filmach) jakby to był LCD. W polszy zostawiłem 4 letniego Acera, ktory ma znacznie lepszą ostrość obrazu (oczywiście kosztem kątów widzenia). Na plus podświetlana klawiatura. Przydatny bajer w nocy.

Odnośnik do komentarza

coz no, to chyba normalne ze kazdy laptop z takimi podzespolami bedzie sie nagrzewal. zainwestuje sobie w podstawke chlodzaca. lapek potrzebny do pracy na grafice rastrowej i ewentualnie sporadycznie 3d (choc w przyszlosci ta sporadycznosc zacznie topniec zapewne) wiec nie wykluczone ze grzac sie bedzi, a jak sie zje.bie, to odesle na gwarancje.

 

wiec poki co obstaje przy tym podanym, znasz jakis lepszy model do 3,5k?

Odnośnik do komentarza

Szukam laptopa do 1000zł. I nie wiem czy za te pieniądze kupić nówkę, ale słabiznę czy coś używanego ale mocniejszego. Laptop będzie służył głównie do internetu plus filmy, office. Gry mnie nie interesują.

 

Poleccie jakieś firmy lub konkretne modele, całkowicie nie orientuje się czego szukać, i czy nówkę czy używanego (do 1000zł)

Odnośnik do komentarza

Szukam laptopa do 1000zł. I nie wiem czy za te pieniądze kupić nówkę, ale słabiznę czy coś używanego ale mocniejszego. Laptop będzie służył głównie do internetu plus filmy, office. Gry mnie nie interesują.

 

Poleccie jakieś firmy lub konkretne modele, całkowicie nie orientuje się czego szukać, i czy nówkę czy używanego (do 1000zł)

chyba żartujesz   ze za taką cenę chcesz kupić   coś rozsądnego i nowego .

 

do tej kwoty i   tych zastosowań  rozważył bym zakup dobrego Tabletu .. lub dołozył te 500zl do laptopa

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z racji tego, że mój laptop ledwo dyszy, a uszkodzona pokrywa ekranu zrobiła z niego komputer stacjonarny, to zwracam się do Was z poleceniem nowego lapka, który ewentualnie kupie.

 

Więc tak, pułap cenowy to około 2k. Musi być solidnie wykonany, minimalistyczny i posiadać HDMI. Dobrze by było, gdyby miał dedykowaną kartę graficzną, która poradziłaby sobie z grami nienajnowszymi np. Stalker, Amnesia i inne, fajne indyki. Zastanawiałem się nad jakimś ultrabookiem, bardzo mi się podobają.

Odnośnik do komentarza

Tez szukam jakiegos szmelca do 1200 PLnow. Nie musi miec systemu, nie musi miec DVD.Widze na allegro za1200 jakies Lenovo. Do Lenovo jednak, podobnie jak do Della, mam uprzedzenia po tym jak "dlugo" wytrzymaly  ich modele, ktore mialem.

 

PS Jest mozliwosc dokupienia zewnetrznej kieszeni na  HDD od laptopa?  Widzialem tylko te na duze dyski:(

Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zmieniam laptopa, takiego poczciwego osiołka roboczego na coś mocniejszego, coś na czym pójdą gry które mnie interesują. Nie chce mi się składać stacjonarny komputer więc celuje w mocnego laptopa.

 

Co myślicie o Asus G56JR ? Warto się w to pakować. Nie tylko do gier ale i do przetwarzania filmów i nieskomplikowanej grafiki. Ale gry też ma uruchamiać i to w zadowalającej jakości. 

Odnośnik do komentarza

Panowie jest sprawa. Forum mi wykończyło laptopa.. Swoją drogą muszę napisać do administracji o naprawę szkód :P. Laptop się wyłączył i koniec. Uruchamia się, ale nie ma obrazu, bios nie wchodzi. Podejrzewam,  że padła karta graficzna. Nieważne służył mi wiernie przez 3.5 roku.

Rozglądam się za jakimś nowym sprzętem. Cena to jaką chciałbym zapłacić to 2300, 2500 to absolutny maks. Sądzę, że po tak długim czasie znajdzie się coś chociaż troche mocniejszego od mojego Samsunga ( I5 m460, 3 GB ramu, Radeon HD 4850). Wielkość ekranu jaka mnie interesuje to 15 cali, chciałbym, żeby Fifa i Diablo hulały bez zająknięcia. Sądzę, że da radę bo już na moim dziadku Fifa latała bez problemu. Będę wdzięczny. Producent nie gra roli :P 

Polećcie coś ciekawego :) 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hej, moim zdaniem pomimo wielkiego wyboru urządzeń skłaniałbym się głównie w kierunku MSI. 

Czemu? Ponieważ w większości produkowanych urządzeń zawsze, ale to zawsze przy lepszej np. grafice tracimy na procesorze a jeżeli uda nam się znaleźć z oba głównym i najważniejszy podzespołami sprzęt godny polecenia okazuje się że nasz lapek ma ramu tyle co kot napłakał niestety bądź też dysk posiada tyle pamięci co pc wyposażane 5 lat temu ( 256gb) pomimo tego że dyski i ram są obecnie najtańsze z najtańszych. Osobiście polecam ten model http://www.agito.pl/laptop-msi-ge70-2oe-044xpl-2251-860938.html sam używam od pół roku i jestem mega zadowolony. Sprzęt kupiłem głownie ze względu na CS;GO i mogę powiedzieć że średnio na high detalach posiadam około 120-150 fps w akcji spadek do 80 ale oczywiście idzie na tym spokojnie pograć  w nowe tytuły jeżeli szukasz czegoś jeszcze bardzie mocnego. Swoje poszukiwania kierowałbym do firmy CLEVO ale adekwatnie musisz szukać wora pieniędzy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szukam laptopa dla osoby, która głównie będzie buszować po necie, oglądać głupie filmiki i robić przelewy przez internet (tak to moja teściowa). Ja na komputerach się nie znam i jak pójdę do sklepu to wcisną mi każdy szmelc. Nie chcę Dell'a bo mam służbowego i to kupa. Znajomy polecił mi Lenovo G500s. Co powiecie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jestem wstepnie zainteresowany Lenovo X200, laptop ma sluzyc do internetu, filmow, czasem aby dalo sie go zabrac na uczelnie. O X200 czytam pozytywne opinie, jest lekki, calkiem wydajny jesli chodzi o prace 'biurowa'. Jak uwaza forumek? Moze cos rownie interesujacego da sie wyrwac w cenie 500 zl? Ktos ma tego X200, badz mial, jak wrazenia?

Edytowane przez zloto
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...