Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym kupic jakiegos laptopa na studia, ot zeby dzialal xp, jakis komunikator, mozilla i office, to tak na poczatek.

Zastanawiam sie nad http://www.agito.pl/asus/asus-eeepc-900-wf...494.335230.html. Ktos ma, uzywa? Jak to sie sprawuje? Da sie tego normalnie uzywac?

Warto sie pakowac w te SSD, czy lepiej wziac model ze zwyklym HDD 80GB?

Moze lepiej dorzucic 200zl na cos takiego? http://www.agito.pl/acer/acer-extensa-5220...493.334081.html, ktos ma jakies doswiadczenia z ta firma?

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Ostatnio sobie pomyślałem i jednak nie będę brał jakiegoś potwora tylko http://allegro.pl/item439111377_msi_wind_u..._2gb_linux.html dla twoich wymagań ako też jest laptop ok.Będę studiował więc taki lapek bezproblemowo można w plecaku przenieść w dodatku masz obraz na całym ekranie, nic nie musisz przesuwać.

Jednak warto poczekać miesiąc i kupić z lepszą czyli dłużej trzymającą baterią http://notebooki.pcworld.pl/news/154399.html

Edytowane przez serce.
Odnośnik do komentarza

MSI Wind wyglada rzeczywiscie ciekawie.

 

Co myslicie o tym Acerze ktorego podalem? Chodzi mi glownie o opinie nt. samej firmy, cos solidnego, czy potem bede mial problemy tak z jakoscia jak i ewentualnym serwisem? Poza tym, to chyba najlepszy stosunek ceny/jakosci/wydajnosci bedzie mial...

Odnośnik do komentarza

acer jak i inni producenci laptopów na literke "a" (może za wyjątkiem apple) robi raczej tandetne i często psujące się urządzenia, wystarczy poczytać troche for o notebookach czy grup dyskusyjnych aby się w tym utwierdzić. Wind za to zebrał dość wysokie noty, eee pc, jest jak dla mnie za mały, i ta maluśka klawiatura jak dla niemowalaków + strasznie mały ekran czynią go w moich oczach zbędną zabaweczką. jak malutkiego notebooka chcesz to bierz winda, lub jakiegoś starszego ibma np x31, tańszy i bardzo wytrzymały choć słabszy, jak większego to ibma, della, lenowo seria t czy hp paviliona jakiegoś bo też chyba niektóre modele dają rade

Edytowane przez plecak
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem HP ma świetny stosunek jakości do ceny. Sam mam laptopa HP i za tą cenę trudno mi narzekać.

Nie jest to sprzęt najwyższej klasy, jednak dostaje się to, za co się płaci. A ceny mają stosunkowo niskie.

Jak się chce coś lepszego, to IBM/Lenovo, Sony, Apple, ale tu cena będzie też znacznie wyższa.

 

Nie wiem jak z BenQ, ale w tej klasie cenowej HP ma naprawdę silną pozycję. Osobiście stawiam HP >> Acer, Asus, Dell, Toshiba, inny syf.

Odnośnik do komentarza

Della bym tak nisko nie oceniał widziałes serie xps? a co do reszty zgadzam sie najgorzej oceniam Toshiba to totalna masakra w wiekszosci modeli od paru lat sa problemy z klawiaturą miałem dwie Toshiby i koniec! obecnie pracyje na stacjonarnym taniej wychodzi kupno takiego,a co do laptopów z firm polecam w rorsądnym przedziale cenowym HP naprawde sa dobre i Della jak bym mial teraz kupowac to albo hp lub dell albo bym kupił appla.

Odnośnik do komentarza

Delle z serii XPS są fajne. Mają też podobno bardzo ładne brzmienie. Uznawane są obok Maców za najlepsze laptopy do muzyki.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale jakość dźwięku między moim Maciem, a HP Pavilion jest naprawdę ogromna. Dziś robiłem test ze znajomymi, i nikt nie miał wątpliwości.

 

Jeśli to komuś coś da, to w Macach jest karta dźwiękowa Intela, a w HP nvidii.

Nie wiem jednak, czy to wszystko mówi, bo podobno jeszcze izolacja karty jest ważna, co nie jest takie proste w laptopach. Nawet w desktopach bywa problemowe.

Odnośnik do komentarza

Jak wygląda sprawa z cłem, jeśli bym se sprowadzał lapka z USA? Jak duże jest prawdopodobieństwo,ze mi wwala cło. Jest 22% clo, czy ile?

 

Myslę o Lenovo X200 (1500$ ze stacją dokującą i w całkiem fajnej konfiguracji). Kupię pewnie na wiosnę, ale niedługo idę do woja, wiec chcę sie zorientować od razu jak to wygląda z tym sprowadzaniem. Pewnie nawet z cłem wyjdzie duzo taniej, niz u nas. Do tego gwarancja w Lenovo chyba jest również wazna u nas.

Odnośnik do komentarza
PS. Lapka do gier się nie kupuje

 

widac nie zdajesz sobie sprawy jak sile potrafia byc lapy :) i jak najbardziej nadaja sie do gier.

 

 

Widać nie zdajesz sobie sprawy z ekonomicznego punktu widzenia takiej operacji..

I taki lap zjada baterie w takim tempie, że szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza

na baterii to raczej nie gram, bo sie nie oplaca ;] ale jak jestem w domu to czemu nie. Nie mowie, ze lap nadaje sie najlepiej do gier tylko to, ze mozna grac na nim bez problemu, a to, ze xbox odpali mi te same gry a dodatkowo jeszcze z lepszymi efektami to nawet nie ma co tu o tym mowic. Ale rownie dobrze mozna powiedziec "po co ci karta graficzna za 1tys. jak mozesz kupic sobie x360". Imo laptop zrobil sie ostatnimi czasy "trendi" i kazdy chce go miec a to czy sie juz oplaca inwestowac znaczna kwote w "lapa do gier "na to musi odpowiedziec sobie sam kupujacy, jezeli ma pieniadze to nie widze problemu by mu jakiegos polecic.

Edytowane przez __bercik07
Odnośnik do komentarza

No ale po co grać na lapku? I w co? W te dwie ciekawe gry, które wychodzą rocznie na PC? Za 400 zł można kupić DS Lite - po stokroć wygodniejszy w podróży, z masą świetnych gier, których liczba ciągle wzrasta. Więc nie widzę sensu brania czynnika "granie" pod uwagę przy zakupie laptopa. I nie widzę sensu, by komuś polecać wydawanie sporej kasy na coś, kiedy może mieć lepiej i taniej.

Odnośnik do komentarza

Laptop do gier, to Laptop stacjonarny :lol: , ale kto co lubi :P. IMO Laptop powinien trzymać na baterii jak najdłuzej, stąd jak dla mnie Wind jest kiepski. Biorac pod uwagę jego moc, energooszczędny proc, t na baterii działa strasznie krótko. Tu mi sie podobają właśnie lapki Lenovo z serii X. Do tego X200 na stronie Lenovo (amerykańskiej) cena najtańszego X200 to niecałe 1200$, co jest imo bardzo atrakcyjną ceną.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sony VAIO VGN-FZ31Z - http://www.bazarcen.pl/product_710551.html

Asus N50VN-FP003C - http://www.gral.pl/preview/Asus/Asus_N50VN...VistaHP_90.html

 

Który radzicie? Albo coś innego? Generalnie zależy mi na: matrycy nie wiekszej niż 15,4, napędzie bluray, procku przynajmniej 2,2 GHz i przynajmniej 3 GB ramu. Aha, i nie chce Toshiby, bo niestety spotkałem sie z bardzo negatywnymi opiniami wsród najbliższych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.