Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Po czym piszesz ze jakies Twoje niesamowite haslo obroni WEP...

...

LOL

Naucz się czytać dokładnie. Nic nie obroni WEP-a, bo jego łamie się kilka minut.

Zaś krótkie słownikowe hasło powoduje, że WPA2 to pestka. A ponieważ wielu używa takich "haseł" to jest problem, bo myślą, że są bezpieczni. A robią tak, bo czytają nieuważnie (czyli tak jak ty mój post) i nie doczytują, że hasło musi być silne, bo tu szybko można "miliony" razy zaatakować to hasło. To nie to co hasło do poczty na www, gdzie kilka błędnych logowań i blokada.

Odnośnik do komentarza
Nic nie obroni WEP-a, bo jego łamie się kilka minut

 

Hmm, zawsze to krok w przod w stosunku do (pogrubione).

 

hasło "krowa" spowoduje, że WEP pokona WPA2 :), hasło ma być mocne, 63 randomowe znaki (ale nie każdy router tyle łyknie).

Pogrubienie moje - swiadczy ze kompletnie nie wiesz czym rozni sie WEP od WPA. Hint - znajomosc hasla do WPA nie powoduje, ze Twoja siec bezprzewodowa staje sie od razu zagrozona... Co najwyzej ktos skorzysta z routera.

 

Doczytaj jeszcze troche i potem mozemy podyskutowac tyle ze fajnie byloby na temat.

 

. Skoro tak wazne jest dla Ciebie rozumienie co sie pisze to dlaczego odpowiadasz nie na temat i nie rozumiesz co sie pisze?

 

Pytanie bylo dosc latwo zrozumiec:

Możecie mi powiedzieć jakie kodowanie powinnem włączyć w routerze??...

 

Poza tym zanim dasz rade to naprawde warto bys cos wiedzial (chocby to co potrafi sprzet, do ktorego radzisz) a nie tylko gardlowal, ze sie znasz.

 

EOT

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Tu masz wszystko dla swojego routera:

http://portforward.com/english/routers/por...Type_3_to_2.htm

Ostro namieszałeś w ustawieniach, o ile nie są tam dziwne priorytety to wygląda OK, ale po co UPnP, DMZ i przekierowanie na raz? Wystarczy samo UPnP i konsolka sama przekieruje sobie port 3658UDP (jedyny potrzebny), jeśli tego nie zrobi (czasem kompatybilność UPnP zawodzi) to wtedy ustaw stałe IP w konsoli (np.192.168.2.99) i wpisz je do DMZ albo przekieruj porty na to IP.

 

 

Pogrubienie moje - swiadczy ze kompletnie nie wiesz czym rozni sie WEP od WPA. Hint - znajomosc hasla do WPA nie powoduje, ze Twoja siec bezprzewodowa staje sie od razu zagrozona... Co najwyzej ktos skorzysta z routera.
A przy WEP co? :D To samo oraz tak tak przy WPA da się podsłuchiwać resztę użytkowników sieci.

 

Pytanie bylo dosc latwo zrozumiec:

Możecie mi powiedzieć jakie kodowanie powinnem włączyć w routerze??...

Gdybyś czytał posty, to byś zauważył że odpowiedziałem "nie ważne WPA czy WPA2" (byle hasło było mocne i nazwa sieci niestandardowa).
Odnośnik do komentarza
Pogrubienie moje - swiadczy ze kompletnie nie wiesz czym rozni sie WEP od WPA. Hint - znajomosc hasla do WPA nie powoduje, ze Twoja siec bezprzewodowa staje sie od razu zagrozona... Co najwyzej ktos skorzysta z routera.
A przy WEP co? :D To samo oraz tak tak przy WPA da się podsłuchiwać resztę użytkowników sieci.

 

 

Roznica jest w tym czy jestes w stanie dekodowac to co podslu(pipi)esz. Juz pierwsze WPA jest wlasciwie niemozliwe do zdekodowania nawet przez calkiem sprawnego crackera.

 

 

I tak sie sklada ze czytam posty (na dodatek w calosci a nie tylko to co sam ze swoich postow pozniej wyrywasz) i je rozumiem.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Tu masz wszystko dla swojego routera:

http://portforward.com/english/routers/por...Type_3_to_2.htm

Ostro namieszałeś w ustawieniach, o ile nie są tam dziwne priorytety to wygląda OK, ale po co UPnP, DMZ i przekierowanie na raz? Wystarczy samo UPnP i konsolka sama przekieruje sobie port 3658UDP (jedyny potrzebny), jeśli tego nie zrobi (czasem kompatybilność UPnP zawodzi) to wtedy ustaw stałe IP w konsoli (np.192.168.2.99) i wpisz je do DMZ albo przekieruj porty na to IP.

 

Ok,zresetowałem router do ustawień fabrycznych i włączyłem UPnP. Ustawiłem wszystko automatic na PS3 i włączyłem UPnP - nadal NAT 3.

 

 

Potem włączyłem DMZ i wpisałem na końcu ip "99". Skonfigurowałem PS3 w ten sposób ---> dsc00115qb6.th.jpg nadal NAT 3.

 

 

Później wyłączyłem DMZ, przekierowałem porty tak jak na stronie z portforwarding (wpisałem "99" na końcu), ustawienia PS3 zostawiłem tak jak były z DMZ - nadal NAT 3 :(

Czy myślicie, że zmiana routera na jakiś lepszy (ten już jest troche stary i zniszczony - nie ma nawet przycisku do resetu :/) mogłaby pomóc?

Odnośnik do komentarza
Tu masz wszystko dla swojego routera:

http://portforward.com/english/routers/por...Type_3_to_2.htm

Ostro namieszałeś w ustawieniach, o ile nie są tam dziwne priorytety to wygląda OK, ale po co UPnP, DMZ i przekierowanie na raz? Wystarczy samo UPnP i konsolka sama przekieruje sobie port 3658UDP (jedyny potrzebny), jeśli tego nie zrobi (czasem kompatybilność UPnP zawodzi) to wtedy ustaw stałe IP w konsoli (np.192.168.2.99) i wpisz je do DMZ albo przekieruj porty na to IP.

 

Ok,zresetowałem router do ustawień fabrycznych i włączyłem UPnP. Ustawiłem wszystko automatic na PS3 i włączyłem UPnP - nadal NAT 3.

 

 

Potem włączyłem DMZ i wpisałem na końcu ip "99". Skonfigurowałem PS3 w ten sposób ---> dsc00115qb6.th.jpg nadal NAT 3.

 

 

Później wyłączyłem DMZ, przekierowałem porty tak jak na stronie z portforwarding (wpisałem "99" na końcu), ustawienia PS3 zostawiłem tak jak były z DMZ - nadal NAT 3 :(

Czy myślicie, że zmiana routera na jakiś lepszy (ten już jest troche stary i zniszczony - nie ma nawet przycisku do resetu :/) mogłaby pomóc?

 

Jak chcesz, to możesz do mnie jutro napisać (między 13:30-17:00 powinienem być w domu) na GG i postaram Ci się pomóc lub ustalę jakąś dogodną godzinę na pomoc ;)

 

Tylko przedstaw się i napisz o co chodzi, żebym wiedział o czym pisać :P Ewentualnie napisz jak mnie nie będzie, dodam Cię do znajomych i się zgadamy dokładnie :)

 

PS. Najczęściej jestem na niewidocznym, to pisz w każdej chwili :)

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
Czy myślicie, że zmiana routera na jakiś lepszy (ten już jest troche stary i zniszczony - nie ma nawet przycisku do resetu :/) mogłaby pomóc?
Trochę późno (bo forum nie działało rok), ale odpowiadam :)

 

Najpierw użyj emule, który ma rewelacyjny tester portów. jeśli dasz radę z emule, to i z PS3.

Sprawdziłem twoje dns-y i masz łącze z Astera czyli kablówki, a tacy lubią blokować porty, jak też dopuszczać tylko jedno urządzenie. Czy tak robi Aster nie wiem i nie chce mi się szukać. Ty zaś powinieneś poszukać o Aster tutaj na forum, jak też w google typu "Aster mac emule".

Odnośnik do komentarza

Witam:)

 

Mam mały problem, otóż mam zestaw:

 

*Konsola PS3 40GB z najnowszym updatem.

*Laptopa TOSHIBA L300D

*Orange FreeDom 512Mb

*Modem ZTE ZXDSL 852 (tak ten za 1zł:P)

*Skrosowany kabel z końcówkami RJ-45 (standard)

 

Po podłączeniu wszystkiego i ustawieniu IP, DNSu i innych pierdół, przy próbie zalogowania wy***dala mi "DNS ERROR". Nie wiem co się dzieje, wku**iłem się jak diabli..:/ Może ktoś wytłumaczyć mi krok po kroku co gdzie wpisać i jak to poustawiać, żeby hulało? Szukałem na naszym (PE) forum, na innych i nic nie mogłem znaleźć... W ogóle jest na to sposób?

 

Pokój...

Odnośnik do komentarza

Ja mam ciekawszy problem, zmieniłem w account menagement moje dane osobowe i adres zamieszkania, po czym odpalam Dead Space i gdy wczytuje trofea zatrzymuje się na 12% i error 80022D11, gra każe wyjść.. już sobie pograłem. Zmieniłem dane na takie jakie były i dalej dupa, nie da się zsynchronizować trofeów z serverem, sprawdzić profilu czy porównać trofea z innymi osobami z listy. Może ten problem był już poruszany? Jeżeli nie da się go naprawić to nie piszcie, z tego względu że się naprawi :) Zadzwoniłem na infolinie i mi Pan powiedział że w routerze się mogły porty zablokować ( mam internet w tepsie i router linksys ) nawet mi podał cyferki do "protokołów" TCP i UDP ale niespecjalnie wiem gdzie to wpisać na stronicy 192.168.1.1

 

Po przeszukaniu internetu wczoraj odkryłem coś :) mianowicie że załatwiłem sobie "PS3 Trophy Sync Bug" :( I że sony pracuje nad problemem, ale kiedy go naprawi?!

Poza tym wyżej Sony proponuje :

-Delete your Game Data (that's the install files for a game, NOT the Save Data).

-Use the Backup option in the PS3's XMB to create a full backup of your hard drive.

-Restore your PS3 from the backup.

-Your trophies will all be gone but don't panic - that data will be stored on Sony's servers. Just reinstall the game, install the Trophy data and the sync should work fine. Maybe.

Ale jest Maybe na końcu :) i nie jestem pewny jak trzeba zrobić buckup? Może ktoś napisać jak należy wykonać operacje aby z dysku nie stracić rzeczy ważnych?

Jeszcze czytałem że jeden koleś zdobył w LBP kilka trofeów i mu się naprawiło, ja dziś próbowałem ale nie działają mi trofea w Little Big Planet wcale.

Po zrobieniu backupu wszystko wraca do normy, tylko trzeba ponownie rzeczy ściągać z psstore. Ale łączy się z serverem bardzo dobrze.

Edytowane przez egonszef
Odnośnik do komentarza

WItam,

 

mam internet który mnie identyfikuje po MAC-u. W Xboxie moge wpisac MAC-a tego którym mnie identyfikują. W PS3 nie moge. Jak w takim razie moge podłączyć net-a do konsoli. Mam Dialog(byłe E-wro) w domu i tylko na kablu.

Jak można ustawić MAC adres w PS3 bardzo prosze o napisanie jak to zrobić. Jak nie można to co należy zrobić... Szukałem wczoraj 4 godziny odpowiedzi na necie i nic nie trafiłem.

 

Pozdrawiam...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Witam a ja mam pytanko dutyczace pingow chociazby w cod 4/5 gdzie koledzy majacy po 1mb neo maja na serwerach czesto po 4 kreski a ja mam zawsze 3 chociaz mam neo 6mb od czego to moze zalezec? Na 3 normalnie sie gra ale pytam tak z ciekawosci
No więc zaspokajam czystą ciekawość :D

Po prostu 6Mb/s działa (niemal u wszystkich) w trybie interleaved, a wolniejsze prędkości w zwykle trybie fast, więc gdy na fast jest np.14-25ms do onetu, to na interleaved 60-120ms. Interleaved ustawiają tym co mają niski margin, by im nie rwało połączeń za często.

Odnośnik do komentarza

Nie będę ukrywał, że nie specjalnie chce mi się wertować 35 stronicowy wątek, dlatego zadeję pytanie bez wczesniejszego zapoznania się z tematem. Jak mniemam ten problem był już poruszany wielokrotnie, wiec liczę na to, że ktoś popełnił już jakiś konkretny poradnik. Mianowicie jak podłączyć PS3 do internetu za pośrednictwem kabla? Będę wdzięczny za fachową poradę, bądz wskazanie odpowiedniego linka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...