Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra napisze co robie krok po kroku:

 

1. Mam kabel skrosowany, podłączam go do kompa i PS3.

2. Potem robie to co jest 3 posty wyżej w pierwszym linku.

3. wcisakm OK i wyskakuje mi to http://img23.imageshack.us/img23/5610/badr.png

4. potem ustawiam ip itd na ps3, robie test connection i w pierwszym(IP) jest succesed a w drugim (internet connection) failed no i błąd DNS.

 

A wiec co mam zrobic zeby to działało? Mam neostrade, nie mam karty sieciowej tylko odrazu podłączam KOMP <-> ps3 Chciałbym jakiejs porady/wutłumaczenia mi przez jakiegos eksperta co sie na tym zna lub kogos co miał podobny problem jak to zrobic :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj kupilem sobie PS3 i nie moge w zaden sosob zarejestrowac sie na PS Network.

Dochodze do momentu, kiedy mam wpisac swoj adres email i czekam na niego juz 2 dzien. Powtarzalem operacje i nic, ktos ma problemy z rejestracja?

 

DOBRA ZADZIAŁAŁO.

 

2 pytanie. Jak 1 raz odpalilem konsole stworzylem usera easye PL, przy konfiguracji PS Network moglem jedynie easye_PL - czy to oznacza, ze mam 2 konta ? na Xboxie jest tak, ze konto onlinowe zgadza sie z kontem offlinowym.

 

Pewnie glupie pytanie, ale nie wiem.

 

Przechodze gre i zyskuje punkty - bede je widzial na koncie easye_PL ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

witam podłączyłem ps3 do pc kablem krosowym i na pc wpisuje tak:

 

Adres IP: 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34

Alternatywny DNS: 217.98.63.164

 

a na ps3 tak:

 

IP: 192.168.0.2

Netmask: 255.255.255.0

Gateway: 192.168.0.1

Primary DNS: 194.204.152.34

Secondary DNS: 217.98.63.164

 

Speed and duplex - auto

MTU - auto

proxy - don't use

upnp - enable

 

i jeszcze wyłączam zapore firewall na pc

 

i próbuje połączyć się do neta na ps3 i wychodzi tak

 

ip:succeded

internet:failed

 

i cały czas wychodzi error dns :(. Co i gdzie musze zmienic zebym mógł mieć neta na ps3 ?

Odnośnik do komentarza

niewiem? wzięłem panel sterowania--->połączenia sieciowe--->klikam właściwości na folderze sieci--->biore zaawansowane na górnym pasku--->udostępienie połaczenia internetowego i klikam w 3 pola

( 1.zezwalaj innym użytkownikom sieci na łaczenie sie poprzez połączenie internetowe tego komputer

2.ustanów połaczenie telefoniczne zawsze,gdy komputer w mojej sieci próbuje uzyskać dostęp do internetu. 3.zezwalaj innym użytkownikom sieci na kontrolowanie lub wyłaczanie udostepnionego połaczenia internetowego.) czy dobrze robie?

Odnośnik do komentarza

Widać, jaką M$ zyskał przewagę, przez to, że już 2 generacje konsol stara się wdrażać idealną usługę sieciową.

 

Ktoś kiedyś pisał, że trzeba za nia płacic, bla bla bla – wolałbym płacić 140 zł rocznie i żeby to miało ręce i nogi, niż w takiej postaci jaką nam serwuje Sony, z 1/10 tego, co można zrobić za pomocą Xbox Live.

Jestem po prostu w szoku.

Wyszukiwania znajomych brak, 2 profile (offline i online) zamiast jednego, za każdym razem by podejrzeć swoje trofea wymagana jest synchronizacja Tych profili, to samo z innymi, brak Friend Listy przez strone WWW, komunikacja jedynie w dashbordzie (nie można normalnie sobie pogadać z kumplem grając w gre, tylko za każdym razem trzeba ja najpierw zakończyć) – no mógłbym wymieniać sporo, po prostu SONY póki co jest jakieś 2 lata za M$ pod tym względem, a szkoda, bo to przyszlosc rozgrywki elektronicznej.

 

Jestem zdegustowany <_<

 

Odnośnik do komentarza
Widać, jaką M$ zyskał przewagę, przez to, że już 2 generacje konsol stara się wdrażać idealną usługę sieciową.

 

Ktoś kiedyś pisał, że trzeba za nia płacic, bla bla bla – wolałbym płacić 140 zł rocznie i żeby to miało ręce i nogi, niż w takiej postaci jaką nam serwuje Sony, z 1/10 tego, co można zrobić za pomocą Xbox Live.

Jestem po prostu w szoku.

Wyszukiwania znajomych brak, 2 profile (offline i online) zamiast jednego, za każdym razem by podejrzeć swoje trofea wymagana jest synchronizacja Tych profili, to samo z innymi, brak Friend Listy przez strone WWW, komunikacja jedynie w dashbordzie (nie można normalnie sobie pogadać z kumplem grając w gre, tylko za każdym razem trzeba ja najpierw zakończyć) – no mógłbym wymieniać sporo, po prostu SONY póki co jest jakieś 2 lata za M$ pod tym względem, a szkoda, bo to przyszlosc rozgrywki elektronicznej.

 

Jestem zdegustowany <_<

 

Nie pomylil Ci sie temat?

Tutaj ludzie szukaja pomocy wiec nie zasmiecaj.

Odnośnik do komentarza
Innego o PS Network nie widze :) a myslalem, ze moze nadal czegos nie umiem i ktos napisze, ze sie jednak da ;)

 

Jedyny problem ktory widze z tych co wymieniasz to brak rozmowy. Na to nie ma jak zaradzic.

Znajomych nie wyszukiwalem po prostu pisalem do nicka i juz.

 

Trofea nie musi Ci synchronizowac za kazdym razem. Po prostu tak jest ustawione jak w niektorych klonach GG ze synchronizuje trofea na serwer jak jestes online. Potem juz mozesz do nich zagladac ile razy chcesz.

 

Przynajmniej nikt nie wymusza NXE. Dashboard jest duzo wygodniejszy. Jak ktos ma dobrego neta i dobrze trafi z routerem to nie narzeka.

 

MS jest specjalista od rozwiazan sieciowych w swiecie PC. Trudno by Sony podskoczylo. Kwestia placenia/nieplacenia nie ma tu nic do rzeczy. Wyzszosc Xa nie jest jednak taka jednoznaczna (chocby przegladarka - czesto w grach jak Killzone, czy caly Singstore z jego funkcjonalnoscia albo gadzeciarskie rozwiazania dla polaczenia PSP - PS3).

Mysle ze jak sie juz przyzwyczaisz do PS3 to przestaniesz narzekac albo przynajmniej bedziesz mniej narzekal. To troche inna filozofia, tu jest lepiej, tam jest gorzej. Zawsze na poczatek latwiej zobaczyc wady, zalet sie nie dostrzega, chyba ze przestaja dzialac...

 

Jedyny problem jaki widze z PSN, ze ma bardzo duze wymagania jesli chodzi o trzymanie sesji i wiele osob zglasza, ze ma problemy z utrzymaniem sie online... Jednak jesli kogos to nie dotyka to nie narzeka.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie do użytkowników neostrady jeżeli takowi tu są: czy macie problemy z graniem w piątki i soboty po sieci, bo mam dziwny problem z internetem, od poniedziałku do czwartku po południu jest wszystko ok(to znaczy da się grać, są niewielkie lagi i nie wiem właśnie czy coś takiego jest normalne przy łączu 2mb/s) , piatek i sobota na multi w killzonie 2 rozłącza, straszne lagi nie da się grać. Ten sam problem w lbp i mgo. Zastanawiam sie czy przyczyna lezy po stronie mojego nieskonfigurowanego routera czy raczej po stronie neostrady.

Odnośnik do komentarza
mam pytanie do użytkowników neostrady jeżeli takowi tu są: czy macie problemy z graniem w piątki i soboty po sieci, bo mam dziwny problem z internetem, od poniedziałku do czwartku po południu jest wszystko ok(to znaczy da się grać, są niewielkie lagi i nie wiem właśnie czy coś takiego jest normalne przy łączu 2mb/s) , piatek i sobota na multi w killzonie 2 rozłącza, straszne lagi nie da się grać. Ten sam problem w lbp i mgo. Zastanawiam sie czy przyczyna lezy po stronie mojego nieskonfigurowanego routera czy raczej po stronie neostrady.

Nie miałem problemów,ale mi kuzyn(on kłopoty z netem miał) powiedział,że w tamten piątek problemy z netem z winy neozdrady były.Pewnie sytuacja się powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
mam pytanie do użytkowników neostrady jeżeli takowi tu są: czy macie problemy z graniem w piątki i soboty po sieci, bo mam dziwny problem z internetem, od poniedziałku do czwartku po południu jest wszystko ok(to znaczy da się grać, są niewielkie lagi i nie wiem właśnie czy coś takiego jest normalne przy łączu 2mb/s) , piatek i sobota na multi w killzonie 2 rozłącza, straszne lagi nie da się grać. Ten sam problem w lbp i mgo. Zastanawiam sie czy przyczyna lezy po stronie mojego nieskonfigurowanego routera czy raczej po stronie neostrady.

Nie miałem problemów,ale mi kuzyn(on kłopoty z netem miał) powiedział,że w tamten piątek problemy z netem z winy neozdrady były.Pewnie sytuacja się powtórzyła.

 

ta to mi się tak co piątek powtarza ta awaria ich :D Dzwoniłem do neo ale z ich sotrny powiedzieli ze wszystko ok, upatruję przyczynę tego problemu w routerze i jego ustawieniach, szykuje sie wymiana routera ;)

Edytowane przez alien.dh
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi oco kaman ? Wczoraj normalnie gralem w multi w KZ2. Dzisiaj wracam po robocie i chce cos pograc w multi. Odpalam KZ2 wywala mi error - 34987590384...... Kazdej innej osobie z friend listy multi w kz2 dziala normalnie. No nic resetuj ruter dalej to samo: lacze sie z PSN, w przegladarce normalnie otwiera strony, PS Store dziala. Ale zonk jest przy kazdej grze, ktora odpalam: najpierw KZ2, potem Burnout Paradise - odpalam odrazu na dziendobry: "serwery EA niedostepne", odpalam GT5:P - "polaczenie z serwerm nie mozliwe" Powiedzcie mi WTF ? :)

 

Edit: PS Store tez niedziala :/ wyskakuje mi error: 80023017.

 

Konsole mam polaczona poprzez WiFi NAT2 Neo 6MB. Wszystko do dzisiaj przez prawie dwa lata smigalo dobrze i nagle sie spierdo....... HELP! :)

Edytowane przez elvis004
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...