Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się głowie bo na soundbarze dźwięk jest przy ustawieniu tv, natomiast jak zmieniam by wyświetlało na nim hdmi, to znów dźwięk znika.  


Tak, dźwięk będzie znikał, to normalne przy takim podłączeniu. Swoją drogą jest to najbardziej uniwersalne podłączenie i ja bym tak to zostawił.
Oczywiście można uzyskać dźwięk, ustawiając na soundbar źródło HDMI:
Jeśli podepniesz np. konsole pod HDMI IN w soundbar, to wtedy obraz będzie szedł na porcie HDMI eARC w TV i wtedy na soundbar jak ustawisz źródło HDMI, to powinien być dźwięk.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ma ktoś z was dzisiaj problemy z włączeniem jakiś aplikacji na swoich LG? Mam oleda b8 i nic nie chce ruszyć. Amazon, Disney, Netflix, YouTube się włącza, pokazuje cały dostępny katalog a po włączeniu jakiejkolwiek treści kręci się kółeczko. Tv podpięty na kablu do routera, który był resetowany. Wi-fi działa normalnie. Sklep od LG normalnie się odpala, test szybkości neta na tv również się odpalił i zmierzył szybkość. Na drugim tv co prawda poprzez firesticka od Amazona ale wszystko działa.
Wygląda jakby był to problem z siecią tylko, że wszystko inne w domu działa.
Wszystko jest zaktualizowane.


Problem rozwiązany poprzez odłączenie tv od prądu na 5 minut.

Odnośnik do komentarza

Telewizor LG CX. Konsole XSX.

Kilka razy spotykało mnie rozczarowanie obrazem - mleko, brak czerni. Ostatnio Starfield, ale tu twórcy się nie popisali, to nie drążyłem tematu. Ostatnio zacząłem RE2, nad którym zachwycano się jeśli chodzi o oprawę. A u mnie szaro, okropnie. Mam zaznaczone wszystkie opcje (HDR i Dolby Vision) w menu konsoli. Po wyłączeniu DV X2 i uruchomieniu gry (z quick resume) obraz jest taki jak powinien być. Ale już po restarcie konsoli, na tych samych ustawieniach ponownie mleko. Tym razem odznaczam dwa ustawieni HDR i ponownie jest ok. Ale po restarcie znowu wraca mleko. Nie wiem co się dzieje. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza

Nawet jeśli, to chyba nie jest normalne, że po wyłączeniu HDR lub wcześniej DV czerń staje się czarna? 

 

Edit.

Wyłączenie DV i powrót do gry nie uruchamia HDR (choć ten jest włączony). Gra RE2 wygląda najlepiej bez DV i HDR. 

Ktoś kto grał w podobnej konfiguracji miał podobnie? 

Edytowane przez Aleks
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o residenta to w hdr jest typowe mleko i ciężko cokolwiek z tym zrobić.Jeśli chodzi o starfield to coś tam poreperowali od premiery ale i tak daleko do modów na pc na których wszystko wygląda tak jak powinno. Tu masz najbardziej aktualne ustawienia:                            

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Aleks napisał:

Nawet jeśli, to chyba nie jest normalne, że po wyłączeniu HDR lub wcześniej DV czerń staje się czarna? 

 

Edit.

Wyłączenie DV i powrót do gry nie uruchamia HDR (choć ten jest włączony). Gra RE2 wygląda najlepiej bez DV i HDR. 

Ktoś kto grał w podobnej konfiguracji miał podobnie? 

Jest wiele gier z złym hdr, gdzie lepiej wyglądają gdy się go wylaczy. Najlepszy tv w tym nie pomoże jak twórca zaniedba. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.01.2024 o 18:25, malyksg86 napisał:

Ma ktoś z was dzisiaj problemy z włączeniem jakiś aplikacji na swoich LG? Mam oleda b8 i nic nie chce ruszyć. Amazon, Disney, Netflix, YouTube się włącza, pokazuje cały dostępny katalog a po włączeniu jakiejkolwiek treści kręci się kółeczko. Tv podpięty na kablu do routera, który był resetowany. Wi-fi działa normalnie. Sklep od LG normalnie się odpala, test szybkości neta na tv również się odpalił i zmierzył szybkość. Na drugim tv co prawda poprzez firesticka od Amazona ale wszystko działa.
Wygląda jakby był to problem z siecią tylko, że wszystko inne w domu działa.
Wszystko jest zaktualizowane.


Problem rozwiązany poprzez odłączenie tv od prądu na 5 minut.

U mnie dzisiaj problem z połączeniem się z netem wszystkich apek (YT, HBO, Content Store, amazon itp..) oprócz netflixa - tem działa bez zarzutu. Wywala we wszystkich, ze nie może znaleźć hosta. Wyłączenie z prądu na 10 minut nic nie dało… Oj LG, telewizor od niemal 6 lat działa idealnie, bez żadnych wypaleń, czyżby celowe powtarzanie produktu powoli wchodzi w grę? Oczywiście tez Oled B8.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...