Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

@MichAelisCo masz za TV? Też tego mocarza?:)

 

No u mnie się skończyło, że XSX zostawiłem bezpośrednio do sb, bo tam jest Atmos, a do tego belka puszcza mi UHD z hdr. 
TV natomiast podłączyłem optykiem. No i człowiek cofnął się nagle w czasie . Włączanie z rąsia sb, do tego naciskanie guzik optical, a do tego ręczne wyciszenie TV :reggie:

Najlepsze to, że ponad rok wsio pięknie śmigało pod eARC…

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.04.2022 o 20:14, balon napisał:

Czy ktoś ma problem z dźwiękiem eARC po ostatniej aktualizacji rodzynka HX90? Dziś ją zrobiłem i skończył się dźwięk w belce. Mam ją podpięta do tv, za to do tv mam Switch, ps5 i dekoder 4k. W żadnym z tych urządzeń nie ma dźwięku przez soundbar, dopiero jako ustawię, aby źródłem był TV jest dźwięk z głośników TV.

Co ciekawe, do soundbar mam bezpośrednio podpiętego XSX i jest wtedy dźwięk. 
 

Aaaa no i  sb nie włącza się i nie wyłącza razem z TV. Tak jakby cała ta Bravia Sync się zesrała. 

 

@kislawa u Ciebie wsio działa? Jakiś pomysł?  

 U mnie działa :D. Ale sprawdzę jeszcze ustawienia, bo pamiętam że była jakaś opcja która po włączeniu sprawiała że nie było dźwięku - gdzieś przy ustawieniach kompresji dźwięku. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Byłbym bardzo zobowiązany :) Jak coś proszę o foto z twoimi ustawieniami dźwięku. 

18 godzin temu, MichAelis napisał:

Ten sam mam. Nie wiem co mi sie popierdolilo. Nie ma obrazu i chuj

xd

Dobra to ja :ogor: do ciebie. Ty masz głos, ja obraz. Możemy kooperować i wspólnie grać!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Witam mam problem odnośnie HDMI .Z racji iż jest tam tylko 1 HDMI chciałbym niezależnie odbierać sygnał z ps'a to raz na tv a raz na projektorze w sypialni bez zabawy w kable (playa przykrecalem do ściany rozkręcanie tego i majdrowanie kablami to nieporozumienie).Do sypialni mam kabel 10 metrów ,na samym kablu prosto z konsoli wszystko ładnie pięknie i cudownie wygląda ale zaczynają się schody jak podłącze to przez splitter niby obraz jest ale taka pikselioza  że oczy wypala na tym splitterze. Mam już 2 randomowe splittery efekt ten sam jak bym to na Pegasusie odpalał .Może miał już ktos podobne doświadczenie i mógł by polecić jakiś splitter do 100zl (tamte 2 były w cenie 50-60 zł ) nie chciał bym wywalać kasy na kolejne "cosie" dlatego proszę o pomoc/opinie.Pozdrawiam Artur.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wie ktos może czy jest jakiś sposób żeby korzystać ze smartfona jako "zdalnego ekranu" dla android tv?

Nie chodzi mi o pilot ale np. o to bym na smartfonie widział to, co na tv i dotykowo sterował np. przeglądarką. Zaznaczam, że nie chcę przeyłać obrazu z tel na tv, ale żeby tel służył jako coś w stylu dotykowego ekranu tv.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
10 godzin temu, Square napisał:

Pany, da się ustawić aby odpalając TV nie włączała mi się konsola automatycznie? Przy zachowaniu odpalania w drugą stronę (tj. konsola->tv). Nie widzę czegoś takiego, jedynie ogólnie wł/wył.

 

Ustawienia tego HDMI CEC na PS5 są skopane, ja mam właśnie dlatego wyłączone. Na Xboxie można to normalnie ustawić - włączam konsole i tv się odpala, włączam TV konsola nic nie robi. 

 

Albo o czymś nie wiem ale to dziwne że ludzie się nie domagają żeby coś wprowadzili w update firmware PS5 w tym temacie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Na moim starym Philipsie działało tak jak miało działać. Włączam tv, konsola nic, włączam konsole to i tv się włącza. Wyłączam konsole tv przełącza się na dekoder tv jeśli jest włączony. Niestety w moim  obecnym LG jest problem taki, że po wyłączeniu konsoli tv nadal jest jak gdyby w trybie połączenia z konsolą. Nie przełącza się na dekoder i np. gdy wyłączam konsole a później tv i nie zamienię wyjścia w tv ręcznie (pilotem) na dekoder to po wyłączeniu i ponownym włączeniu tv, konsola też się uruchamia. W Philipsie działało to jednak lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...



Witam. Zakupiłem dzisiaj soundbar Sony HT-G700 i mam problem by puścić dźwięk przez wejście hdmi. O ile przez BT działa, tak przez hdmi nie idzie tego włączyć. Posiadam tv OLED LG model cx. W ustawieniach daje Hdmi arc jednak dźwięku ani słychu. Nie wiem w czym leży problem. Jakieś sugestie?


A masz podłączone urządzenia pod porty HDMI eARC/ARC?
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kolos28 napisał:

A patrzyłeś ustawienia dźwięku w TV, co masz ustawione na wyjściu?

Może to Ci pomoże
 

Dziękuję bardzo, oglądając wideo dojrzałem coś na co wcześniej nie zwróciłem uwagi, przy moim LG cx hdmi 2 ma wymagane funkcję, a ja myślałem że wszystkie 4, przerzuciłem kabel tylko w inne gniazdo i dźwięk się pojawił. Trochę się głowie bo na soundbarze dźwięk jest przy ustawieniu tv, natomiast jak zmieniam by wyświetlało na nim hdmi, to znów dźwięk znika. Tak czy inaczej jest postęp bo już coś słyszę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...