Skocz do zawartości

Sezon 4 (możliwe spoilery)


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

No niezły odcinek po prostu, ale też spodziewałem się trochę więcej.

Flasforwardy to genialny patent, fajnie, że powrócono do tematu niestabilności psychicznej Hugo. Ciekawe, czy Charlie jest tylko i wyłącznie wynikiem nie do końca zdrowej psychiki Hurleya, czy może osoby, które zginęły na wyspie są w stanie komunikować się z innymi osobami z wyspy, nawet jeśli znajdują się one poza nią. Ciekawe też do kogo należało oko, które pulpet zobaczył w chatce (do samego Jacoba, czy był tam ktoś jeszcze ?).

Jednak zdecydowanie odcinkowi zabrakło mocnego tupnięcia,

do tego naprawdę razi idiotycznie rozwiązana kwestia Naomi. Kobieta z maczetą w plecach, nie zauważana przez nikogo spośród nastu osób kręcących się po okolicy, oddala się z miejsca zdarzenia, ma jeszcze czas i siłę, żeby mylić trop, wdrapuje się na drzewo, czeka na możliwość zaatakowania z zaskoczenia, a kiedy już do tego dochodzi, wypowiada 2 zdania i umiera.

No ludzie, tego to by sie nawet 3 sezon prizon brejka nie powstydził.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 575
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

No ludzie, tego to by sie nawet 3 sezon prizon brejka nie powstydził.

Wyspa ma podobno niezwykłe właściwości regenerujące. Niby żadne tłumaczenie, ale przecież znamy całe tło sprawy, z dziesięciokrotnie gęściejszą spermą niż w świecie zewnętrznym, wyzdrowionymi chorobami rozbitków itp. Ja to jestem w stanie łyknąć, chociaż realizm chyba jednak bardziej by mnie ucieszył.

 

Oko należy do Jacoba, są w sieci zrobione porównania i widać, że oko jest takie same. Fakt, że Jacob jest kolegą Christiana Sheparda, jakoś wcale mu nie ujmuje. Ciekawe towarzycho.

Odnośnik do komentarza
No ludzie, tego to by sie nawet 3 sezon prizon brejka nie powstydził.

Wyspa ma podobno niezwykłe właściwości regenerujące. Niby żadne tłumaczenie, ale przecież znamy całe tło sprawy, z dziesięciokrotnie gęściejszą spermą niż w świecie zewnętrznym, wyzdrowionymi chorobami rozbitków itp. Ja to jestem w stanie łyknąć, chociaż realizm chyba jednak bardziej by mnie ucieszył.

 

Oko należy do Jacoba, są w sieci zrobione porównania i widać, że oko jest takie same. Fakt, że Jacob jest kolegą Christiana Sheparda, jakoś wcale mu nie ujmuje. Ciekawe towarzycho.

ale jak mozna sobie nie spostrzezenie "odejsc" ? Ben zapewnie widzial ale reszta byla po drugiej strone wyspy? Wyspa jej nie uzdrowila tylko resztkami sil cie wczolga na drzewo...

Odnośnik do komentarza
a co do tego oka Jakuba to jak sobie zatrzymacie w odpowiednim momencie albo puscicie slo-mo to widac ze kolo ma geste bujne czarne wlosy, prawie jak afro

 

Może to poprzednie, czarne wcielenie Michaela Jacksona, które w chwili operacji przeszło do innego wymiaru i teraz straszy na wyspie?

 

lost to serial sci-fi, pogodzcie sie z tym.

Nigdy!

Odnośnik do komentarza

Odcinek bardzo ciekawy - dowód na to że scenarzyści nie piszą scenariusza na kolanach i wszystko ma tu sens i wszystko idzie tak jak powinno iść. Odważny ruch wsadzając Hurley'a na 1 ep. Brak mocnego uderzenia na początku? Mogli dać kogoś z ratowniczego statku ale najwyraźniej nie chcieli już od razu ich pokazywać, mieli jakiś powód.

 

Sprawa Charlie'go... Hmm. To nie jest żadne wymysł grubasa. Widzą go inni (inny wariat go zauważył), może ingerować w otoczenie (plaskacz). Nie żyje (sam stwierdził) i jest też tutaj. Kto potrzebuje Hurley'a? Rozbitkowie którzy poszli z Locke? Hugo poszedł z Locke. Może po prostu... sam nie wiem. Może ratownicy zauważyli grupę Łysego ale tylko Hurley nie-wiadomo-czemu zaufał ratownikom? Kurde, o co tu chodzi? ;)

Kolejne podpowiedzi co do flashforward'ów i całego "uratowania" w następnym epie elektryzują mnie i nie mogę się doczekać - Kto jest następnym uratowanym z 6?

Twórcy LOST w końcu pokazują że mają klasę i że mają łeb na karku. Oni nie dawają tego "wielkiego wydarzenia" na początek 1 epa sezonu bo to tradycja - Oni to pokażą, wtedy kiedy będzie na to potrzeba.

 

Aha, genialny dialog między Jackiem o Locke:

- Nie zastrzelisz mnie. Nie zastrzelisz z tego samego powodu czemu ja ciebie nie zastrz...

- Pstryk.

-... Nie jest naładowany. :pinch:

 

 

Ocena: 8+ Nie był to jakiś wspaniały ep który będziemy wspominać latami lecz gra aktorów, zgranie muzyki z tym co widzimy na ekranie... Miszcz.

Odnośnik do komentarza

Hurley w rozmowie z Jackiem (ostatnie kilka minut odcinka) mówił chyba o "tym" - "it wants us to come back", "it's gonna do everything". Podejrzewam, że to "coś" to właśnie ta sama rzecz, która powoduje pojawianie się zmarłych. Dymek?

Odnośnik do komentarza
Hurley w rozmowie z Jackiem (ostatnie kilka minut odcinka) mówił chyba o "tym" - "it wants us to come back", "it's gonna do everything". Podejrzewam, że to "coś" to właśnie ta sama rzecz, która powoduje pojawianie się zmarłych. Dymek?

IMO raczej "wyspa". Ale pewnie dowiemy się za 3 sezony :]

Odnośnik do komentarza

Ciekawostki z 1 epa

http://www.computerworld.fora.pl/sezon-iv,...b5f83df60ea0360

 

Oraz ciekawe wyjaśnienie z netu pewnej kwestii:

To nie Hurleyowi wraca choroba (schizofrenia?), ale ktoś [Jacob?] się mści za to, co stało się na Wyspie po przybyciu frachtowca. I prześladuje Grubaska "wizjami", które mają go skłonić do powrotu na Wyspę (dokładnie o tym Hurley mówi do Jacka na końcu odcinka), bo sam chce tam powrócić (a może musi?). Dlatego Hurley żałuje, że poszedł z Lockiem, bo w ten sposób zetknął się z tajemnicami Wyspy, które były chronione przez tyle lat. Chyba wolałby nie wiedzieć, co działo się/dzieje na Wyspie, bo jako "bardziej podatny" z racji swojej przeszłości i swojej psychiki, jest bardziej narażony na ataki psychiczne/mentalne.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Ten odcinek, pierwszy po tak długiej przerwie, musiał być swoistym kompromisem, szybko podsumować stare wątki, a i wprowadzić coś nowego (i opłaciło się - premiera 4. sezonu miała większą oglądalność niż finał sezonu 3.). Otwarcie, przyznajmy, trochę było "suche" (jak na standardy "Lost").

 

Ale następny epizod nosi tytuł "Confirmed Dead" i ma być poświęcony ludziom z frachtowca - a więc zapowiada się sroga dawka zaskakujących nowości. Podobno już same zwiastuny szokują, ale polecam ich nie oglądać - lepiej przyjąć wszystko na klatę naraz, oglądając odcinek.

Odnośnik do komentarza
No to przecież o tym pisałem, że winne jego wizjom jest to "coś", o czym mówi Jackowi. Podejrzewam, że jednak nie jest to Jacob, bo wtedy nie mówiłby o tym per "to", tylko - "on".

Tyle że właśnie mówi "on" - wsłuchaj się w słowa :) .

 

Ja sobie takimi spekulacjami nie zawracam głowy - jeszcze za wcześnie na to.

Odnośnik do komentarza

Przesłuchałem kilka razy i... ja tam słyszę wyraźne "t". Zajrzałem dla pewności na stronę z angielskimi napisami - jest tam "it". Ale możliwe, że chodzi o Jacoba, który - na naszym obecnym poziomie wiedzy - jest niemal tożsamy z wszelkimi tajemnicami Wyspy.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie po zakończeniu 3 sezonu największą zagadką była trumna z flashforwardow Jacka.Jeśli macie jakieś newsy o

Johnie Lanthamie, bo takie nazwisko podobno wyczytano z wycinku gazety, który nosił ze sobą Jack

to mam nadzieję, że się nimi podzielicie ;]

 

Imo 1szy odcinek 4tego sezonu był trochę za mało zaskakujący i brawurowy do czego przyzwyczaili mnie twórcy w poprzednich otwarciach sezonów, ale mam nadzieję, że moje oczekiwania zostaną spełnione w najbliższych epizodach.

Odnośnik do komentarza
Dla mnie po zakończeniu 3 sezonu największą zagadką była trumna z flashforwardow Jacka.Jeśli macie jakieś newsy o

Johnie Lanthamie, bo takie nazwisko podobno wyczytano z wycinku gazety, który nosił ze sobą Jack

to mam nadzieję, że się nimi podzielicie ;]

 

Podobno w 4. sezonie ma się okazać, kto to jest. I nie będzie to nikt specjalnie nowy. Tyle można wywnioskować z wywiadów z twórcami.

Odnośnik do komentarza

Chwilę po zobaczeniu nowego odcinka,bez spoilerów

 

Jeden z najlepszych odcinków w historii serii,ani jednej niepotrzebnej sceny,ani jednego niepotrzebnego dialogu,nonstop tajemnica i zaskoczenie,patrzy się na ten odcinek jak zahipnotyzowany

 

10/10 i LOST wraca w najlepszej możliwej formie-jak tak dalej pójdzie to szykuje się nam najlepszy sezon serialu

Odnośnik do komentarza

Kilka uwag na świeżo:

 

- Na pewno widziałem dużo lepszych odcinków "Lost". Ale ten i tak jest kapitalny.

 

- Emocji trochę mało, jest głównie akcja.

 

- Wytłumaczenie, dlaczego Locke przeżył postrzał - genialne i jakże specyficzne dla serialu. Naprawdę super.

 

- Dialogi są doskonałe, na pewno wyseleksjonuję co najlepsze.

 

- Poznajemy ludzi z frachtowca. Fajnie, że to nowa struktura w historii Losta (jeszcze inny rodzaj zabawy chronologią, niż do tej pory), ale dla mnie wyszło to trochę kiczowato (formowanie wonder teamu jak w cross-overowych komiksach typu Batman vs Spiderman... takie mam skojarzenie). Retrospekcje były mało oryginalne, mistyczne, a bardziej typowe, przewidywalne. Tak więc pełnej satysfakcji nie ma.

 

- Postać Daniela jest świetna, typowy naukowiec. Uwielbiam, jak mówi. Założę się, że nocami pakuje swoją postać w World of Warcraft;].

Odnośnik do komentarza

Że tak powiem... ROTFL.

 

Po pierwsze. Nowe postacie są doskonałe. Dan, Miles czy pijak albo ta ostatnia pasują do LOST. Każdy zachowuje się inaczej i każdy ma inny charakter.

Po drugie. Scenariusz jest prowadzony idealnie. Jest dawka akcji, jest dawka informacji. I te przytłaczające rozmowy ;]. Nieźle wyjechali z tym dymem. Naprawdę, serial rozwinął skrzydła. Przy 4 sezonie 1 lub 2 są bardziej dla gimnazjalistów. 3 seria zaczęła pokazywać pazury. 4 za to będzie najlepszy.

Zaciekawiły mnie duchy. O co chodzi z Eko? Żyje sobie na ziemi, jak inny zdechły?

Wszystko zaczyna nabierać kształtu. Nie wiem jak wytrzymam ten tydzień, ale jeżeli każdy ep będzie pokazywał TAKI poziom, jestem o LOST spokojny.

Odnośnik do komentarza
Przy 4 sezonie 1 lub 2 są bardziej dla gimnazjalistów.

 

Nowe postacie są fajne, ale dość przewidywalne. Po prostu wiedziałem, że prędzej czy później pojawi się człowiek, który powie: "to ja miałem wtedy lecieć tym samolotem!", i który będzie teraz dręczony fanatycznym poczuciem winy. To przecież taki ograny motyw.

 

No i ten "ghostbuster", Miles. Nie wiem, co w tym takiego dojrzałego, że zamiast wyjaśnienia oryginalnego czy realistycznego, dowiadujemy się po prostu, że jest gościu, który sobie najzwyczajniej rozmawia ze zmarłymi. No sorry, niby fajny motyw, ale do serialu średnio pasuje - to przecież czysta fantastyka. Tego się już naprawdę nie da nijak wyjaśnić - przecież to niemożliwe, żeby w "normalnym świecie" Miles też był ofiarą mistyfikacji, co nie?

 

1 i 2 sezon były chyba najbardziej z wszystkich realistyczne, filozoficzne. Mniej akcji i fantastycznych motywów. Nie mówię, że to źle czy dobrze, ale nie wiem, czemu stwierdzasz, że są w jakiś sposób gorsze. IMO nie są.

Odnośnik do komentarza

Odcinek bardzo udany, trochę mnie zawiodła końcówka - bez konkretnego trzepnięcia w czerep (zresztą podobnie jak w 1ep); na razie motyw z przybyciem po Bena mało mnie rajcuje. Podobnie jak łowca duchów, mam nadzieję, że jakoś to sensownie wytłumaczą. Chociaż z drugiej strony od dawna wierzymy w latający super-dym...

 

Większa część jednak świetna, fajnie czuć że rozbitkowie 'rządzą' na wyspie. Scena rozmowy z Charlotte nad rzeką pięknie to pokazała. I to ujęcie z kamery pod wodą na początku. MOC.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.