Skocz do zawartości

Sezon 4 (możliwe spoilery)


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

-czemu ten doktorek ćwiczy pamięć?

Jest teoria, że nie ćwiczy pamięci, tylko swoje zdolności paranormalne. Wiesz, ze sceny nie wynika, że on wcześniej widział te karty.

 

-co z granacikiem?

Pewnie Miles będzie mocno ściskał paszczękę. Bowiem nie wyobrażam sobie sceny, że Locke przychodzi do chatki, a tam już tylko flaki Milesa. To by było pozbawione napięcia.

 

 

 

Jak nie wynika ,że widział wcześniej karty jak dialog wygląda następująco ,Charlotte mówi:

 

- Czas minął. Co zapamiętałeś?

 

Co wg mnie jest wystarczającym dowodem ,że wcześniej widział te karty i ma kłopoty z pamięcią(hipoteza na potwierdzenie to płacz gdy zobaczył katastrofę w tv i zapytany odpowiedział,że nie wie czemu płacze,może po prostu nie pamiętał)

 

 

Co do granatu to po zastanowieniu wydaje mi się,że Locke poczęstował go atrapą,przyjdzie za chwilę,wyrzuci granat i powie coś w stylu "a teraz mów kim jesteś i co tu robicie albo następny granat będzie już prawdziwy"

 

 

Co do ekipy ,która opuści wyspę to obstawiam Jina(i jego typuje ,że będzie potem w trumnie z racji na to ,że jego krewni byli zbyt biedni by przyjechać do USA) i hmm tu już nie mam typu.

I wg mnie wyraźnie widać ,że wyspę bohaterowie będą opuszczać nie po kolei i w różnych okolicznościach.Np Ben co chyba logiczne opuści wyspę jakimś innym sposobem bo by się wydało ,że nie był pasażerem samolotu.Tak samo po dzisiejszym odcinku sądzę,że Kate i Jack nie opuścili wyspy razem.Wydaje mi się,że Jack jest święcie przekonany ,że to jest dziecko Kate i Sayera poczęte na jego oczach gdy kochali się w klatce w 3 sezonie,a Kate z jakiegoś mrocznego powodu(możliwe tego co zrobiła/stało się z Claire) nie chce powiedzieć mu prawdy.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

W trzecim sezonie chyba ostatni ep flashfwd Jacka w którym udaje się do dzielnicy jakiejś o gorszej renomie by odwiedzić dom pogrzebowy. Wcześniej w gazecie znajduje ogłoszenie o pogrzebie. na miejscu jest tylko on bo do denata nie przybyła rodzina ani nikt z bliskich

 

Ciekawe czy Valis ma jakieś znaczenie dla fabuły?

Edytowane przez Dante
Odnośnik do komentarza

Jak na odcinek o Kate, to zaskakująco dobrze się to oglądało. Czysto materialistyczne pobudki chinola trochę mnie zawiodły, ale podejrzewam, że jest w tym jakieś drugie dno, głównie ze względu na to, że kwota jest dziwnie nierówna, co zresztą zauważył Ben.

Locke się rozkręca coraz bardziej, wychodzą z niego dyktatorskie zapędy.

W sumie najbardziej zaciekawił mnie w tym odcinku motyw ćwiczenia pamięci Dana. Faktycznie można to powiązać z drugim odcinkiem, w którym nie wiedział, dlaczego zaczął płakać na wieść o odnalezieniu wraku samolotu. Chociaż niekoniecznie musi być to dobry trop. Poiedział wtedy "I don't know", a nie "I don't remember".

Końcówka rewelacyjna. Ciekawe jakie grzechy wobec współmieszkańców wyspy ma na sumieniu szóstka z Oceanic 815, że musi wymyślać takie bajki, jak te z sali sądowej ;)

Odnośnik do komentarza
Ciekawe czy Valis ma jakieś znaczenie dla fabuły?

To raczej taki symbol. Symbol książki, w której trudno się połapać i z nadmiaru mistycznych zjawisk już nie wiadomo, o co chodzi. Czytałem kiedyś opinię krytyka, który wymienił tę książkę jako "jedną z najbardziej schizofrenicznych powieści, jakie czytał". Jakoś tak chyba... W każdym razie dla mnie jest symbolem schizofrenii.

Odnośnik do komentarza

Najgorszy odcinek sezonu... Takie 6/10. Jedynie gadka Bena jest niezła oraz ciekawa końcówka dająca do myślenia. Claire napewno nie umrze na wyspie i jest to pewne na 99 procent. Jack za to w FF już pewnie wie o tym że Claire jest jego siostrzyczką. Tylko, czemu nie chce widzieć dziecka? Co mówił nie poważnie?

Odnośnik do komentarza
Jack za to w FF już pewnie wie o tym że Claire jest jego siostrzyczką.

Chyba przegapiłem odcinek, w którym była o tym mowa:]

 

To, ze Sawyer znał ojca Jacka to wiem, to, że stary Locka doprowadził do śmierci rodziców Sawyera też wiem....ale jak to sie stało, że Jack i Clair sa spokrewnieni?

 

Co mówił nie poważnie?

Zeznania w sądzie...

 

O bohaterstwie Kate i o tym, ze 'już jej nie kocha'

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie to, co mówił Jack w sądzie podczas przesłuchania - powiedział ze katastrofe przezylo 8 osób. Odjąć od tego Oceanic 6, zostaje dwójka która musiała zginąć i o której, z jakiegos powodu, musieli powiedziec ludziom po powrocie. Dlaczego nie skłamali mówiąc po prostu że katastrofe przeżyło tylko 6 osób?

Odnośnik do komentarza
Zastanawia mnie to, co mówił Jack w sądzie podczas przesłuchania - powiedział ze katastrofe przezylo 8 osób. Odjąć od tego Oceanic 6, zostaje dwójka która musiała zginąć i o której, z jakiegos powodu, musieli powiedziec ludziom po powrocie. Dlaczego nie skłamali mówiąc po prostu że katastrofe przeżyło tylko 6 osób?

Dwie zginęły wracając z resztą do cywilizacji i ich przywieźli ich ciała?

Odnośnik do komentarza

Właśnie mnie naszła jakaś refleksja że całe te FF psują serial.

Kate opiekuje sie Aaronem? Czemu? Moge zgadywać (nie spoileruje) że Claire zdechnie, a gdy zdechnie nie będzie zadnego zaskoczenia (W scenie giniecia Claire: "Aaa, ja domyslalem sie ze ona zginie, przeciez kate opiekowala sie dzieckiem")

Odnośnik do komentarza
Właśnie mnie naszła jakaś refleksja że całe te FF psują serial.

Kate opiekuje sie Aaronem? Czemu? Moge zgadywać (nie spoileruje) że Claire zdechnie, a gdy zdechnie nie będzie zadnego zaskoczenia (W scenie giniecia Claire: "Aaa, ja domyslalem sie ze ona zginie, przeciez kate opiekowala sie dzieckiem")

Nic nie psują, wnoszą bardzo potrzebny po 3 sezonach powiew świeżości, fbacki robiły się już nudne.

Odnośnik do komentarza

gdyby nie FF to chyba przestałbym to ogladać. FB były fajnym pomysłem, ale FF są jeszcze lepsze. Dają większe pole do popisu twórcom i bardziej dzialaja na wyobraźnie.

 

No i teraz nieważne co sie stanie i ile bedzie kolejnych sezonów. Jack, Kate i reeszta muszą przeżyć do samego końca. Chyba ,ze któryś z kolejnych sezonów będzie dotyczył bezposrednich wydarzeń PO tym co widzimy w obecnych FF? Czyli jakas akcja ratunkowa dla pozostałych itp...

Odnośnik do komentarza

Cóż, na stronie ABC jest do obejrzenia zwiastun kolejnego odcinka i, choć wiele nie widać, to już widzę, że to będzie kompletne science-fiction. Odcinek będzie Desmondocentryczny. Średnio mi się to podoba.

 

Kurde, odcinek z retrospekcjami Michaela to będzie bomba, jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Chyba ,ze któryś z kolejnych sezonów będzie dotyczył bezposrednich wydarzeń PO tym co widzimy w obecnych FF? Czyli jakas akcja ratunkowa dla pozostałych itp...

 

mozliwe, w sumie to nawet aktor grajacy Hugo w wywiadzie dla 'Kultury' powiedzial, ze uwaza, ze ff siegaja co najwyzej do 5 sezonu

Odnośnik do komentarza

Don't worry raczej to jego hipoteza ,która raczej na 99% się potwierdzi,wkońcu wręcz pewne jest(nie czytam spoilerów itp więc nie wiem czy to potwierdzili) ,że Michael wróci w jakiejś tam formie do sezonu i najoczywistszym faktem byłoby umieszczenie w takim odcinku jego retrospekcji lub ff.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Nie czytam spoilerów. Czytam wywiady z twórcami i wspominali oni, że w 4. sezonie będzie odcinek Michaelocentryczny, bo fani tęsknią. Dla mnie taka informacja to nie spoiler.

 

Ciekaw jestem, jak rozwiążą problem z Waltem. Widać, że próbują obejść jego dorastanie naokoło (vide mówka Locke'a w 2. odcinku), ale... trochę to naciągane - zrobić z kogoś postać niemal mityczną tylko dlatego, że aktor za szybko rośnie;]. Na razie ma to jakiś sens, bo wpasowuje się w zasadę, że przebieg czasu na wyspie jest zaburzony (zresztą cały serial opiera się na zasadzie zaburzenia chronologii).

 

Ale gdy zechcą pokazać, co robił Walt po tym, jak odpłynął motorówką z wyspy? Nie mam pojęcia, jak to rozwiążą. Po tej mówce Locke'a scenariusz nie może już udawać, że "nic się nie stało" (tak było podobno w "Modzie na Sukces" - jeden aktor umarł, jego rolę dostał inny i wszystkie postaci zachowywały się tak, jakby to była ta sama osoba).

Odnośnik do komentarza
Nie czytam spoilerów. Czytam wywiady z twórcami i wspominali oni, że w 4. sezonie będzie odcinek Michaelocentryczny, bo fani tęsknią. Dla mnie taka informacja to nie spoiler.

 

Nie?

 

Sam Walt mnie mało ciekawi - Ot, dzieciak posiadający jakieś moce. W dodatku, na razie nie ma go na wyspie (przynajmniej fizycznie) toteż nie wybiegjmy zbytnio w przyszłość.

 

 

Kurczę, zacytuję teorię z forum lost.gwrota:

 

"Otóż obejrzałem jeszcze raz rozmowę Milesa z Benem i to, że używają oni szyfru, jest niemal pewne. Bez tego podejścia, rozmowa ta jest absurdalna i śmieszna. Ale co ten szyfr może oznaczać. Otóż Miles mówi, że chce 3.2 mln zielonych. Czasami "." w matematyce oznacza również mnożenie. Czyżby 3.2 = 3x2 =6? Czy oznacza to że "Oceanic Six" była już z góry przesądzona? Zwróćcie uwagę, jak Ben próbuje wyławiać od Milesa więcej informacji. "Dlaczego nie 3.3, dlaczego nie 3.4"?, pyta. Miles daje mu dwa dni, ale Ben mówi o tygodniu. Być może oznacza to, że ludzie ze statku chcieli zaatakować za dwa dni, ale Ben chce, aby jeszcze poczekali. No i najważniejsze - czy to Miles jest "człowiekiem Bena" na statku? Dziwi mnie tylko, że Kate niczego nie zaczęła podejrzewać podczas tej rozmowy. Miejmy nadzieję, że Locke miał więcej oleju w głowie i wyciągnął odpowiednie wnioski."

 

To może mieć sens.

Odnośnik do komentarza

Coś w tym może być,choć w mnożenie 3 razy 2 nie wierze ale też rzuciła mi się w oczy dziwność tej rozmowy.Tak sobie rozmawiali Miles z Benem luźno o kasie i terminie w obecności Kate mając ogólnie w głębokim poważaniu to ,że Ben jest przetrzymywany przez Locka(Ben powiedział ,że do tygodnia załatwi kasę,czyli ma pewność ,że do tego czasu się oswobodzi),a Miles również nie może się poruszać po wyspie swobodnie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...