Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziś odbieram wyżej wspomniany dysk. Z wymianą fizyczną raczej sobie poradzę(100 filmów o tym na YT). Pozostaje kwestia backupów itp. i wiem, że tego też jest wszędzie sporo, ale chce utwierdzić się na moim kochanym forum. 

 

1. Backup danych(będą to tylko save'y gier i dane z profilu), zgrać za pomocą opcji backup w konsoli przed włożeniem nowego dysku, si?

2. Co z systemem konsoli? Automatycznie się wgra na nowy dysk, czy też muszę go mieć na jakimś nośniku zewnętrznym?

3. Po włożeniu nowego dysku zrobi się coś automatycznie? Np format? 

Odnośnik do komentarza

1. Si. Tylko pamiętaj że wszystkie save'y się mogą nie skopiować (niektóre są zabezpieczone przed kopiowaniem - można tutaj wykorzystać chmurę z PS Plus'a).

2. Musisz mieć FW ściągnięty na Pen etc. i wrzucony w odpowiedni folder: folder PS3 a w nim folder UPDATE (wielkość liter ma znaczenie)

3. Teoretycznie powinien z automatu - chyba że jest sformatowany na NTFS to chyba konsola go nie wykryje (ale mogę tutaj się mylić).

Odnośnik do komentarza

Ok, jako że poprzedni dysk z PS3 mi się najwyraźniej z(pipi)ał (update loop) postanowiłem go wymienić. Wyciągnąłem dysk 320GB ze starego laptopa, formatuje go w NTFS i wkładam do ps trójki. Wgrywam najnowszy update na USB sformatowane do fat32 i je podpinam. Odpalam konsolę, jednak na telewizorze nic się nie pojawia, tak jakby konsola nie była pod niego podłączona lub nie byłaby uruchomiona (mimo, że zielona lampka się świeci). Po dłużej chwili chwili konsola sama się wyłącza. Czy ktoś wie co jest grane? Dla pewności czy po prostu konsola mi nie padła włożyłem jeszcze raz stary dysk ale przy nim konsola się już odpala "normanie" (nie licząc update loopa).

Odnośnik do komentarza

1. Si. Tylko pamiętaj że wszystkie save'y się mogą nie skopiować (niektóre są zabezpieczone przed kopiowaniem - można tutaj wykorzystać chmurę z PS Plus'a).

Z tego co widzę na filmikach instruktażowych to w wersji 12GB, zaraz po włożeniu nowego dysku konsola proponuje zgranie całości danych z pamięci flash na nowy dysk :)

Odnośnik do komentarza

A czytałeś co wyżej napisałem odnośnie dysków sformatowanych pod NTFS?

Tak. Ale z tego co czytałem to nie ma chyba różnicy bo PS3 samo go sobie miało przeformatować na swój system plików. Dla pewności sprawdziłem jeszcze pod exFAT ale jest to samo. Próbowałem go sformatować do FAT32 ale pokazuje mi komunikat, że dysk jest zbyt duży dla tego formatu.

Odnośnik do komentarza

To co jest na tym HDD nie ma znaczenia dla PS3. Tam może być cokolwiek, byleby tylko nic co PS3 rozpozna (a rozpoznaje tylko tablicę partycji zaszyfrowaną kluczem z tej konsoli, więc wystarczy nadpisać te 1024B i już dla PS3 to jest czysty HDD).

 

Nie miałem do czynienia nigdy z update loop osobiście, ale wydaje mi się że właśnie po włożeniu nowego HDD problem powinien ustąpić.

 

Jeśli chodzi o NTFS to oczywiście PS3 go nie widzi, ale ot się tyczy XMB i urządzeń na zewnątrz (dev_usb). Tak samo z FAT32.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sprzedaje moje ps3 i porzadkowalem dysk. W ruch poszedl kompleksowy format, lecz stalo sie cos w najmniej odpowiednim momencie - osiedle na cale 10 minut pozbawione zostalo pradu. Odpalilem, dziala, poprosilo o szybki format, ale nie wiem co po takim zdarzeniu moze byc nie tak? Co nalezy sprawdzic? By byc pewnym ze nic zlego sie nie stalo. Pytam, bo wszedzie ostrzegają ze wyłączenie podczas formatu może zniszczyć sprzet.

Edytowane przez Spyker
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć, kupiłem do PS3 dysk WD 500GB. Włożyłem, wyszukało go, przeszło przez wszystkie procedury i tu się zaczyna - przy ponownym uruchomieniu konsoli wyskakuje mi komunikat "Nie można uruchomić. Nie znaleziono odpowiedniej pamieć masowej systemu". Przywróciłem system i znów to samo. 

 

POMOCY!

Odnośnik do komentarza

Co znaczy ustawił dysk pod konsole? Formatowało Ci ten dysk? Jaki to model konsoli? FAT, Slim czy SuperSlim?

Każda Slimka i SuperSlimka oraz FAT od CECHHxx wymaga wgrania Firmware przy wymianie dysku. Ściągnij FW z tej strony: http://uk.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item650388/Update-features-%28ver-4-50%29/ wrzuć na pendrive (ma być sformatowany na FAT bo na NTFS Ci go nie wykryje) na Penie zrób folder PS3 a w nim folder UPDATE i tam wrzuć FW.

Odnośnik do komentarza

W żadnym... - po prostu podepnij pena do konsoli i postępuj zgodnie z komunikatami. Konsola sama powinna zapytać. Napisz przede wszystkim czy konsola robiła format dysku - już raz o to pytałem - może dysk jest po prostu źle podłączony i Ci go nie wykrywa. Albo właśnie konsoli chodzi o FW. Poza tym miałeś napisać jaki to model konsoli...

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi tego firmware wziac, wyskakuje komunikat ze jest juz najnowsze. Formatowalem pamiec masowa (flash byla wybrana) i kopiowalo mi dane na dysk czyli pewnie ta aktualizacja tez poszla - tak?

 

 

Powiedz mi w menu konsoli musiałbym wybrać opcje pełne formatowanie? (jego przybliżony czas to ~29H). Firmware zdaje się nie instaluje się na dysku. Możliwe, że dysk jest uszkodzony?  

Edytowane przez gums19964
Odnośnik do komentarza

Wybacz ale tak to opisujesz że się autentycznie pogubiłem...

Jak w menu konsoli wybrałeś? To XMB Ci się odpaliło? Jak Ci włączyło się XMB to wszystko jest ok.

P.S. Firmware instaluje się na dysku w nowszych konsolach dlatego przy wymianie dysku jest jego niezbędne przygotowanie na jakimś nośniku zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...