Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Fakt, ja nigdy nie wyjmowałem z nich dysku (w Slimach to chyba nawet jest w "saszetce").

Mam slima wlasnie. Nie idzie ich odkrecic. Chyba sobie odpuszcze.

 

Ja niebieską śróbkę chwyciłem za łeb wąskimi kombinerkami i odkręciłem ściskając z mocą wk..wionego Kratosa. Jak nie masz idealnie spasowanego małego krzyżaka to nawet nie podchodź do niej bo zjedziesz łeb jakby był z plasteliny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fakt, ja nigdy nie wyjmowałem z nich dysku (w Slimach to chyba nawet jest w "saszetce").

Mam slima wlasnie. Nie idzie ich odkrecic. Chyba sobie odpuszcze.

 

Ja niebieską śróbkę chwyciłem za łeb wąskimi kombinerkami i odkręciłem ściskając z mocą wk..wionego Kratosa. Jak nie masz idealnie spasowanego małego krzyżaka to nawet nie podchodź do niej bo zjedziesz łeb jakby był z plasteliny.

Lebi niebieska to nie problem.4 pozostalych nie idzie odkrecic.

Odnośnik do komentarza

Pilne! Mam dysk twardy z PS3 z ps3 fat (40GB). Chciałbym go sformatować na PS3 slim i później ponownie PS3 fat. Pic polega na tym, że chcę sprzedać zepsutą konsolę, ale nie mam ochoty, żeby ktoś miał dostęp do tego co miałem na dysku. Kolega ma slimkę, na której po włożeniu tego dysku wyskakuje informacja, że nie ma danych potrzebnych do instalacji (całkiem zrozumiałe). Jak sobie z tym poradzić? Czy później można to samo zrobić na moim facie (no bo w końcu gostek któremu sprzedam konsole będzie chciał z niej skorzystać)?

Odnośnik do komentarza

Część FW konsoli znaduje się na HDD - musisz ściągnąć oprogramowanie (np. z oficjalnej strony Playstation) wgrać na Pendrive i podłączyć do konsoli.

Oczywiście Pen musi mieć system FAT, odpowiednią strukturę katalogów etc.

 

No jak "gostek" naprawi "twojego" Fata to mu (w zależności od modelu) wyskoczy taki sam komunikat albo i nie :) (jak masz CECHJxx to będzi taki sam komunikat jak na Slimce i format dysku usunie konta. Ale jak masz jakiś wcześniejszy model (np. CECHGxx) to konta są zapisane na konsoli a nie HDD więc pozostaje pozmieniać hasła albo naprawić uszkodzoną konsolę i samemu usunąć konta).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak/gdzie można zmienić hasła do kont z poziomu pc?

 

Zgrałem ok 300GB danych, z ledwo zipiącej grubaski wer. 60GB poprzez funkcję backup na dysk usb po czym dałem przywracanie na nowo zakupionej slimce. Okazało się, że po 8 godzinach zrzucania danych na przenośny dysk na nowej konsoli zachowały się jeno fotki oraz muza z HD, nazwy kont zostały (z dodanym znakiem * przed nazwą) lecz wszelkie dane dotyczące loginu/maila i hasła poszły się kochać a trochę tych starych, składkowych kont miałem. Aby mi jeszcze dosrać backup nie przeniósł żadnych zainstalowanych gier i ich danych. Mam 492 pozycje z listy ściągniętych w sklepiku do przeczesania a i to tylko z jednego, głównego konta... Dobrze, że chociaż sejwy zgrałem wcześniej na (pipi)k usb hehe

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hej, mam pytanie.

Padł mi dysk w PS3, jutro kupuję nowy. Przez to ze padł mi z dnia na dzień nie dałem rady zrobić back upu. Na szczęście mialem na pendrive najważniejsze dla mnie save'y, ale coś słyszałem, ze będą one bezużytecznie bo nie będę mógł wbijać na nich trofeów - czy to prawda? Będę grał na tym samym koncie SEN, ta sama nazwa użytkownika, ta sama konsola, tylko inny dysk - czy jest to jakaś przeszkoda i rzeczywiście będę musiał grać na nowych zapisach?

 

Jeszcze jedno.

Na tym dysku miałem pare kont na których miałem ustawione automatyczne logowanie, i po prostu nie pamiętam do nich haseł. Znajomy podłączał dysk do kompa i mógł przeglądać na nim pliki przez jakis program. Czy możliwe jest odczytanie tych maili/haseł, skoro były zapisane na dysku twardym? Istnieje jakiś folder USERS albo coś w tym stylu?

Edytowane przez I3ioman
Odnośnik do komentarza

Nazwa konta na konsoli może być dowolna, ale parując je z SEN musisz podać dane swojego konta, wówczas zostanie Ci przypisany npaccount po którym gry rozpoznają właściciela save'a. Po za tym... to dane kont nie są zapisane na HDD tylko na dev_flash2/etc/xRegistry.sys do którego nie masz dostępu na OFW. Dump kości też Ci nic nie da bo nie znasz endec key, którym jest zaszyfrowany.

 

W skrócie: włóż nowy HDD i po kłopocie. ;P

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy w dobrym temacie pytam, ale dzisiaj spotkała mnie taka sytuacja z "cudem techniki" od Sony.

A mianowicie, próbowałem dzisiaj zrobić trochę miejsca na dysku twardym konsoli, i pousuwać instalki z konsoli, i jakieś tam patche. I traf tak chciał, że przy usuwania pachta do Resistance 3, zawiesiła mi się konsola. Co w następstwach, spowodowalo uszkodzenie danych.

W związku z tym mam pytanie, jak usunąć ten uszkodzony plik z dysku konsoli?

Odnośnik do komentarza

To nie jest plik. ;) To graficzne przedstawienie użytkownikowi cache'u, dlc i/lub patchy danej gry.

 

Odbuduj bazę danych i powinno zniknąć. Jeśli jednak zdążył usunąć się jego PARAM.SFO to konsola zmieni nazwę tego folderu i przestanie być pokazywany w XMB, a więc jedyną możliwością usunięcia tego na CEX OFW będzie format dysku twardego.

 

Jeśli masz CEX/DEX CFW lub DEX OFW to wystarczy, że wejdziesz do "dev_hdd0/game/" i usuniesz folder "_lostjakieśtammagicznenumerki".

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Umieściłem w PS3 FAQ ale tutaj będzie lepiej:

 

Dobra Panowie podjąłem decyzję o wymianie dysku w PS3. Widze, że trudne to nie jest, ale jako laik w sprawach. (Heh kiedyś sięskręcało całe kompy ale to było 10 lat temu i teraz to nawet nie wiem jakie dyski i wogóle) mam parę pytań:

 

- do jakiej wielkości dysk mogę wsadzić do ps3?

- obroty - tylko 5400?

- jakiej firmy dyski polecacie? WD, Samsung?

- jakieś specjalne cechy dysku na, które muszę zwracać uwagę?

 

- nie chce mi się bawić w backupowanie na USB - bo mam zawaloną 80 GB prawie całą i z USB nie da rady

- czy mogę zrobić backup na jakimś dysku zewnętrznym podpiętym przez USB do ps3? jakiś specjalny format do tego dysku wymagany?

 

Mam najnowszy Firmware czy przez to mogą być problemy z wymianą dysku? Pozdrawiam

 

Może jeszcze jakieś porady macie wynikające z własnego doświadczenia przy wymianie? Pozdrawiam

 

http://allegro.pl/dy...2716718841.html

 

znalazłem taki 1 TB - da radę go wsadzić do PS3 FAT 80?

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza

Na rynku HDD panuje duopol, więc nawet dyski serwerowe zaczynają się staczać. Więcej niż 5400 nie potrzeba, nie wyciągniesz więcej niż 50-60MB/s, więc nie ma to specjalnie sensu (a będą chłodniejsze). Patrz na cache dysku, im więcej tym lepiej.

 

Rozstaw gniazd. Chyba, że lubisz mieć HDD na zewnątrz z glizdami ciągniętymi do konsoli. :P

 

FAT32 na MBR. Ostatnia partycja w tablicy, brak dodatkowych flag. Co wchodzi w sklad kopii systemowej, a co nie:

http://konsole.cdrin...ych/strona3.php

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...