Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytałem to wszystkie wcześniejsze Momentusy Seagate z mniejszą pojemnością, pasowały więc z tym 1TB też nie powinno być problemów. Poczekam i obczaje. Dzisiaj poczyszcze twardziela, żeby backup się zmieścił na pendrivie. I zobaczymy z czym to się je, a wtedy atakuje plusa z kumplem na spółe i będzie gitara. Tylko ściągania będzie co niemaiara ale od 2 tygodni mam szybkie łącze to damy radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

:D

 

@ścierpła mi noga

Sony nie daje takiej możliwości i nigdy nie da ponieważ:

- Szyfrowanie HDD jest jedną z warstw zabezpieczeń systemu (i wchodzą w to także gry >> deweloperzy wolą jak użytkownik nie ma nawet wglądu do tych danych, tym bardziej że rzadko kiedy chroni się w jakiś sposób ich zasoby).

- Gry na wewnętrznym HDD uzależniają użytkownika od SEN (wymieniasz dysk = musisz mieć aktywne konto, zepsuła się konsola, tak samo, a nóż widelec coś jeszcze kupisz).

 

Marketing. :(

Odnośnik do komentarza

Dzieki za wszystkie informacje odnośnie wymiany dysku - dysk wymieniony na 1TB - i gitaa - polecam każdemu wymianę bo to naprawdę prosta sprawa. Teraz zasysam wszystkie gry, które miałem - trochę to potrwa hehe.

 

Jedna rzecz mnie nurtuje.

 

Rozumiem, że producenci lecą w (pipi)a i dla nich 1000 Gb to jeden TB - przez co naprawdę dysk ma 931 GB - ok to było wiadome - tylko co mnie dziwi:

 

Po zainstalowaniu systemu i ściągnięciu około 1/3 gier, które miałem na 80gb - już poszło 130 GB i mam 800 GB wolnego?

 

Dlaczego system na większych dyskach, żżera tak dużo więcej miejsca? Dojdzie do tego, że to co mieściło mi się na 80GB jak pościągam wszystko to zajmie z systemem jakieś 200 GB.....

 

Naprawdę czegoś tu nie jarzę - a nawet nie ściągam wszystkiego (w Eyepeta już chrzesniak nie gra to olewam wszystkie dodatki do niego) - to ktoś mi wytłumaczy, czemu to co mieściło się na 80GB tutaj już zajmuje 130 GB? A jeszcze 2/3 gier do zassania??? WTF??

Odnośnik do komentarza

Witam, fajno zobaczyć guru od (w moim wypadku) sceny PS2, Berion, te poradniki z cdrinfo nie raz mi życie ratowały :)

 

Teraz wracając do tematu, myslę nad wymianą dysku w Slimce na 1TB, wiem że dysk musi być 9.5mm, najlepiej 5400 obrotów i ile podręcznej się da. Niestety doszły mnie słuchy, że niektóre dyski mają dziwny rozstaw złączy...

Teraz pytanie, czy ktoś posiada TEN DYSK? Ewentualnie, co możecie polecić do konsoli?

Odnośnik do komentarza

Ja patrzyłem głównie na cenę i dorwałem Momentusa Seagate 1TB za 300 zeta i nie narzekam, śmiaga jak tralala. A wymiana dysku to pikuś. Ten WD wygląda, że będzie pasował po złączach. Wyciągnij dysk i obczaj złącza to 5 minut roboty w slimce (w facie zresztą też - bo sam wymieniałem w Facie). Pozdrawiam

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ponownie aktywować na pewno na modelach z NOR (ponieważ dane aktywacyjne znajdują się dev_hdd0/home/numeruzytkownika/exdata/), na modelach z NAND raczej nie (ponieważ te dane znajdują się na którmyś dev_flash, ale głowy za to nie dam). Na pewno nie liczy się jako aktywacja nowego systemu (musiałbyś płytę główną zmienić ;)).

 

 

@Kiziek

Nie przesadzaj. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nie tracisz gwarancji przy wymianie dysku. Przecież nie rozkręca się nawet konsoli i w instrukcji obsługi jest opisana cała procedura. Ograniczenie oczywiście jest pojemnościowe, obsługa LBA48, ale takich HDD to niewiadomo czy się w ogóle doczekamy, prędzej wyprą je z rynku inne rozwiązania (MRAM?) zanim zdażą osiągnąć taką pojemność. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A to modele z 12GB flashem, nie mają standardowej dziury na normalne 2,5 SATA?

 

Mają.

 

 

Nie wiem czy było ale mam pytanie na temat tego dysku http://allegro.pl/dy...29494203.html��,

 

jest to przenośny na usb czy montowany w konsoli, chyba od niedawna jest gdyż wcześniej nie słyszałem o nim.

 

 

To jest normalny dysk 2,5 cala a dodatkowo masz do niego "szufladkę/ramę" dzięki której zamontujesz go w konsoli. Identycznie to samo, co już masz w starszych modelach PS3.

Ale cena przesadzona. W Saturnie po 299zł można to zakupić.

Odnośnik do komentarza

W wersji 12GB nie ma szyn/mocowania do dysku HDD. Dlatego powstały oficjalne nabijacze kasy od Sony w postaci:

 

Zestaw numer 1: dysk twardy 250 GB + szyna/mocowanie i śrubki do dysku

Zestaw numer 2: sama szyna/mocowanie i śrubki

 

Zestaw z dyskiem kosztuje około 300-350 zł, natomiast sama szyna/mocowanie około 30-40zł.

 

 

b3nbY.jpg

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...