Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Po włączeniu ps3 dostaje komunikat o uszkodzonych danych. Konsola zaleca ich naprawę i innej opcji niż akceptacja nie ma. Leci do 100% i ekran robi się czarny. Nic się później nie dzieje, nie odpala sie menu ani konsona się nie restartuje. Przycisk Power nie reaguje.

 

Włączyłem Recovery Menu i przy opcjach:

-Restore File System

i

-Rebuild Database

pojawia się okno: "Trwa przygotowywanie...Czekaj." No i tak czekam ponad 30 min i nic się nie dzieje.

 

Na mój rozum padł dysk. Ale chce się upewnić czy ktoś miał podobną sytuację. Jeśli dysk padł to czy jest jakaś możliwość żeby save uratować?

Odnośnik do komentarza

Po włączeniu ps3 dostaje komunikat o uszkodzonych danych. Konsola zaleca ich naprawę i innej opcji niż akceptacja nie ma. Leci do 100% i ekran robi się czarny. Nic się później nie dzieje, nie odpala sie menu ani konsona się nie restartuje. Przycisk Power nie reaguje.

 

Włączyłem Recovery Menu i przy opcjach:

-Restore File System

i

-Rebuild Database

pojawia się okno: "Trwa przygotowywanie...Czekaj." No i tak czekam ponad 30 min i nic się nie dzieje.

 

Na mój rozum padł dysk. Ale chce się upewnić czy ktoś miał podobną sytuację. Jeśli dysk padł to czy jest jakaś możliwość żeby save uratować?

 

Jeżeli dysk padł to raczej nic nie zrobisz, tym bardziej że nie ma dostępu to HDD z poziomu Windowsa...

Teoretycznie jest możliwość odczytania danych z dysku PS3 na PC, ale potrzebne do tego jest CFW i Linux ( Berion niech więcej coś o tym powie ).

Odnośnik do komentarza

 

Po włączeniu ps3 dostaje komunikat o uszkodzonych danych. Konsola zaleca ich naprawę i innej opcji niż akceptacja nie ma. Leci do 100% i ekran robi się czarny. Nic się później nie dzieje, nie odpala sie menu ani konsona się nie restartuje. Przycisk Power nie reaguje.

 

Włączyłem Recovery Menu i przy opcjach:

-Restore File System

i

-Rebuild Database

pojawia się okno: "Trwa przygotowywanie...Czekaj." No i tak czekam ponad 30 min i nic się nie dzieje.

 

Na mój rozum padł dysk. Ale chce się upewnić czy ktoś miał podobną sytuację. Jeśli dysk padł to czy jest jakaś możliwość żeby save uratować?

 

Jeżeli dysk padł to raczej nic nie zrobisz, tym bardziej że nie ma dostępu to HDD z poziomu Windowsa...

Teoretycznie jest możliwość odczytania danych z dysku PS3 na PC, ale potrzebne do tego jest CFW i Linux ( Berion niech więcej coś o tym powie ).

 

 

Niestety tylko format z poziomu konsoli pomógł. Mam nauczkę żeby save zgrywać chociaż raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

CFW tylko po to aby odczytać EID0. Nie da się tego wyciągnąć z obrazu flasha, a więc trzeba mieć i sprawną konsolę i na dodatek CFW na niej. Także dla osób z martwym PS3 to żadne pocieszenie. ;) Natomiast kluczten jest unikalny i nie zmienialny, więc wystarczy raz odczytać, wgrać OFW i zawsze już mieć dostęp do HDD na PC (Linux, na Windows to ból w (pipi)e ze względu na brak device mappera i obsługi PS3kowej tablicy partycji i wsparcia w kernelu dla UFS2 - innymi słowy, trzeba by pisać własne narzędzia od zera). Jak znajdę trochę czasu to przygotuję poradnik.

 

A co do dysku to ja radzę sprawdzić S.M.A.R.T. Być może zaczyna już relokować sektory, albo nawet nie ma na co już relokować (bad sektory).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Hmm, czy mój dysk powoli siada, czy takie problemy są znajome ? Często po ściągnięciu gry czy nawet patcha, nie mogę jej zainstalować, wyskakuje błąd, więc trzeba ściągać na nowo. Dziś chciałem zainstalować LBP Karting i się niestety nie udało, a jak chciałem usunąć plik, to konsola zaliczyła zwiechę. Restart i komunikat, że trzeba sformatować dysk, ponieważ jest nieodwracalnie już uszkodzenie jakiś plików. Istna rewelacja, 600 GB danych poszłooo. Na szczęście zapisy miałem w chmurce.

 

Istnieje też możliwość, że w momencie jak konsola sama się uruchamiała i przenosiła dane na chmurę, czy też ściągała gry, to moja dziewczyna wyłączała listwę z gniazdka i może przez to dane ulegały uszkodzeniu.

 

Sam nie wiem co robić, wymieniać dysk, czy to po prostu ten boski firmware od Sony działa cuda :P

 

I w sumie format mi się nawet spodobał, przez plusa miałem tonę gier i nie wiedziałem w co grać, teraz ściągnę sobie jedną i postaram się przejść, a nie na pałę instalować wszystko ^^

Odnośnik do komentarza

Wyjmij, podłącz do PC i odczytaj S.M.A.R.T. Nikt Ci tego nie wywróży z fusów. Prawdopdobnie tak, to wina HDD - logiki/elektroniki/mechaniki, do wyboru do koloru. ;)

 

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/smart/

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-smart/

 

Przy okazji dowiesz się ile godzin juz przepracowałeś na konsoli (09h). ;) Ja dobijam do 5000, w tym prawie 1000 na DEX (który znacznie bardziej obciąża sprzęt).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witajcie, chcę zmienić dysk w PS3 80 GB na 500 GB bądź 750 GB albo 1 TB. Znalazłem taką stronę:

http://www.squidoo.com/top-5-best-hard-disk-drives-for-ps3

Czy jeśli kupię dowolny z tych dysków w innym rozmiarze niż polecany - np. zamiast 1 TB - 500 GB czy też 750 lub na odwrót - to też będzie OK? Wiem, że pytanie wydaje się trochę banalne, ale być może w tych konkretnych przypadkach wskazana jest jedynie konkretna pojemność, jeśli chodzi o model?

 

 

----

 

Nikt nie pomorze... :mellow:

Niestety wszyscy mazowsze.

Edytowane przez Football_tribe
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nikt nie pomorze... :mellow:

Niestety wszyscy mazowsze.

 

Od siebie dodam tylko tyle, że każdy dysk 2,5 cala będzie Ci działać (jakieś zgrzyty mogą być, bo to elektronika, ale to rzadkość), możesz też SSD zamontować, a co do obrotów. 7200 może wydawać się nieco lepsze, ale często jest to efekt placebo, główną różnicą będzie generowanie ciepła, no ale też nieznacznie może usprawni działanie konsoli.

 

Bierz co chcesz :P.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

witam dzis rano spalil mi sie dysk 320gb to znaczy widnialo okienko brak pamieci multimedialnej…wiec zakupilam dysk nowy 250gb wlozylam i..

musze wgrac na pendrive oprogramowanie 4.50 wiec sciagnelam sformatowalam pendrive szybkie fat32 [moze trzeba bylo wolne formatowanie zrobic]

i… zrobilam folder PS3 w nim UPDATE i tam wkleilam plik .pup

wlanczam ps podlaczam pada start select i… albo nie widzi pena albo blad 8002f225 uszkodzone dane pomocy;p sorki za literowki i nieskladne zdania ale pisze w stresie

Odnośnik do komentarza

"dev_usb000/PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP". Wielkość liter ma znaczenie.

Tablica partycji MBR, system plików FAT32 (nie ma znaczenia czy formatowanie wolne czy szybkie, wolne nadpisuje każdy sektor, szybkie tylko tablice - ale dla Ciebie efekt będzie taki sam)

 

"Włączasz" a nie "wlanczasz".

 

Jeśli spełniasz oba powyższe warunki (najlepiej też i ten trzeci, językowy ;P) to konsola MUSI rozpoznać paczkę fw. Jeśli rozpozna, wczyta i dostajesz błąd numer taki jak wyżej to widzę dwie możliwości: bad sektory na dev_usb (czyli Twoim pendrive) albo podczas rozpakowywania fw na HDD coś poszło nie tak, albo HDD jest uszkodzony (bad sektory, ogromne czasy dostępu do nich etc.).

 

http://www.psdevwiki.com/ps3/Error_Codes

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...